FORUM SZYNSZYLE :: PCHŁY / WSZY / KLESZCZE / inne robactwo
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PCHŁY / WSZY / KLESZCZE / inne robactwo
Autor Wiadomość
olcia288 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 8 razy
  Wysłany: 30 Kwietnia 2011, 13:29   PCHŁY / WSZY / KLESZCZE / inne robactwo

Mam pytanie bo jeszcze nie spotkałam się z tym tematem więc założyłam go ;-) jest on związany z kleszczami i oto moje pytanie:

Czy szynszyle mogą mieć kleszcze? Biorę moją Tofe na ogródek i siedzi sobie w klatce bez kuwety i chodzi po trawie i objawiam się czy może załapać. Bo teraz robi się sezon na kleszcze i wiem coś o tym bo mam psa :)

Tofa 4 lata
Ostatnio zmieniony przez Mausi 2 Lipca 2013, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 30 Kwietnia 2011, 14:34   

Nie powinny ale może się tak zdarzyć gdyż pod brzuszkiem i w okolicach tylnych łapek futro jest rzadsze.

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

Karolina9617 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Czerwca 2011, 16:05   

Ja akuart mam psa, który biega w lesie i nie raz łażą po nim kleszcze.Więc skoro wiem że szynszyle moga mieć kleszcze, to ciekawe czy mogą zarazic się boreliozą, według mnie tak.A wy jak sądzicie?

Karolina

kamilaa 

Wysłany: 17 Kwietnia 2012, 22:24   [ choroby szynszyli] bardzo proszę o szybką pomoc

Mam ogromna klatke w ktorej mam 4 szynszyle. ostatnio urodzil mi sie maluszek ( nie pierwszy juz) na poczatku byly z nim male problem mama go nie chciala chore oczko. ale juz jest wszystko dobrze. Jednak dzisiaj maly dostal jakiegos szału. rzucal się, piszczał, i za chwile było normalnie. Myślałam, że może to przez brak wapna ale przecież ma kostke w klatce. Jednak nagle pozostale 4 dorosle zaczeły sie drapać razem z nim piszczeć i ich futerko stalo się okropnie potargane. szukałam pcheł jednak ich nie znalazłam. skora jest lekko czerwona . kontakt z psem maja. jedyne jedzenie maja nowe ale jedzenie za kazdym razem kupuje nowe dodaje rozne mieszanki wzbogacam je nigdy nie dostaja tego samego i od kilku lat nie narzekaja. problem lezy raczej w czyms gwałtownym. robal jakis ? wirus moze? bardzo prosze pomożcie bo szkoda mi malucha. i tak juz duzo za nim a ma miesiac dopiero

Duszek 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 17 Kwietnia 2012, 22:31   

nie mam pojęcia co mogło się stać

może jednak coś nie tak z tym jedzeniem, może w nim były jakieś pasożyty ? albo coś kwaśnego, zepsutego, gorzkiego ?

kamilaa 

Wysłany: 17 Kwietnia 2012, 22:36   

jutro na wszelki wypadek dostaną nowe. zrbie im kurację płynnym wapnem i wg po prostu utopie w ziołach. ale normalnie tak się drapią, że nie wiem jak im pomóc. piszczą ciągle i wygryzają się wzajemnie. są jakieś środki odpchlające? raczej obroża przeciw pchłom sie nie nada.

Mefka 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 17 Kwietnia 2012, 23:21   

Szynszyle nie mogą mieć pcheł, szukałabym przyczyny gryzienia gdzieś indziej. Może to na tle nerwowym ?
Ostatnio zmieniony przez Mefka 17 Kwietnia 2012, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 18 Kwietnia 2012, 01:07   

kamilaa napisał/a:
jutro na wszelki wypadek dostaną nowe. zrbie im kurację płynnym wapnem i wg po prostu utopie w ziołach. ale normalnie tak się drapią, że nie wiem jak im pomóc. piszczą ciągle i wygryzają się wzajemnie. są jakieś środki odpchlające? raczej obroża przeciw pchłom sie nie nada.

To nie brzmi ciekawie, ja bym zasięgnęła porady lekarza.

Schizo 

Wysłany: 18 Kwietnia 2012, 01:24   

Hmm....

A nie był czasem zmieniany piasek w którym się kąpią? Może kąpiele są zbyt częste?

A może szyszki dostały jakieś grzybicy?

Duszek 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 18 Kwietnia 2012, 10:39   

faktycznie może to od nowego piasku albo od żwirku ?

czasem w sianie i trocinach, z tego co słyszałam potrafią być niespodzianki, ostatnio w sklepie była dziewczynka która leczyła z pasożytów zewnętrznych szczurka , zmieniała zwierzakowi wszystko bo nie wiedziała skąd to się wzięło, pewna osoba tez opowiadała o jakiś białych robakach na skórze u świnki morskiej ( pracuje w sklepie zoologicznym, czasem ludzie opowiadają o podopiecznych )

myślę że warto by było do weterynarza się udać chociaż z jedną kulką, żeby dokładnie mu zobaczył skórę i powiedział co się dzieje

[ Dodano: 18 Kwiecień 2012, 12:42 ]

właśnie znalazłam ten post na innym forum, tutaj szylki miały wszy, i bardzo podobne objawy

Kod:
http://szynszyla.org/viewtopic.php?t=3206

[ Komentarz dodany przez: Michał: 22 Kwiecień 2012, 06:39 ]

Linki podajemy w tagu [code]link[\code] - poprawiłem, zapraszam do regulaminu.
Ostatnio zmieniony przez Michal 22 Kwietnia 2012, 06:38, w całości zmieniany 2 razy  

kamilaa 

Wysłany: 18 Kwietnia 2012, 15:28   

Dzieki za uwagi . Bylam u mojej weterynarki ulubionej i powiedziala zeby narazie dac im wapno witaminy i zmienic sciolke na nową. zmienilam od razu wszystko umylam klatke nowe jedzenie (lepszego nie znalazlam) i mysle ze powinno byc lepiej. Ewentualnie gdyby nie bylo poprawy to mam z jedna szyszka jechac do babki i wtedy pomysli nad czyms przeciwko insektom. powiem sczerze ze przez 4 lata pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzylo. gdybyscie mieli jakies nowe pomysly skad to sie moglo wziasc i jak sobie z tym radzic to piszcie koniecznie :) dziekuje za pomoc wszytkim.

GrzesiuŻar 
Aktywni na forum

Wysłany: 18 Kwietnia 2012, 16:46   

No to trzymamy kciuki, żeby przeszło to Twoim szylom :)

"Pestka" (standard) - 24.02.2007
u nas od 25.02.2012, przyjechała aż ze stolicy :)

Schizo 

Wysłany: 18 Kwietnia 2012, 22:11   

Jak coś to daj znać proszę czy udało Ci się rozwiązać sprawę, bo potem może się to przydać innym :)

kammax 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 19 Kwietnia 2012, 08:20   

Pomogło? Mam nadzieję, że tak, nikt nie lubi jak jego szylki chorują. A najgorsze jest to, że nie moga powiedzieć nam co im dolega.

Odpowiedz do tematu