FORUM SZYNSZYLE :: Los szynszyli w sklepach zoologiznych i na fermach.
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: abrakadabra
19 Sierpnia 2012, 22:21
Los szynszyli w sklepach zoologiznych i na fermach.
Autor Wiadomość
Lucyna 
Aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
  Wysłany: 20 Listopada 2009, 16:32   Los szynszyli w sklepach zoologiznych i na fermach.

Dzisiaj byłam w sklepie zoologicznym. Przeraził mnie widok szynszylka w klatce. Bez wody, bez gryzaków, bez wapna, baz domku, bez sianka....

Przestraszony, bo w siąsiedztwie po obu stronach ma krzyczące papugi... nie ma się gdzie schować przed palcami, które wtykane są do klatki. Masakra.

Z doświadczenia wiem, ze personel sklepu ignoruje prośby takich obserwatorów jak ja. Więc zrobiłam tak: napisałam i wysłałam list polecony do sklepu jako Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt z prośbą o zastosowanie 5 zaleceń dot. ww. biedaka. Zadzwoniłam do Ochrony Praw Zwierzą. Jeżeli do środy sklep nie zmieni wyposażenia klatki mam zadzwonić do OPZ i przyjadą inspektorzy na kontrolę.

Jestem z siebie dumna.

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 19 Sierpień 2012, 22:21 ]
Temat przeniosłam z działu "O wszystkim".
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 19 Sierpnia 2012, 22:23, w całości zmieniany 2 razy  

Michal 
Administrator

Wysłany: 20 Listopada 2009, 23:41   

Myślę, że wszyscy miłośnicy szynszyli i zwierząt są z Ciebie dumni :580:

:loveszynszyla:

koniu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 21 Listopada 2009, 19:42   

bierzmy przykład z Lucyny ;-) <brawo>

Aneta 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 22 Listopada 2009, 17:11   

Szacuneczek Lucynka za obywatelską postawę :)

www.rosyjski-niebieski.info

Rudi_i_Krokus 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 2 Lutego 2010, 16:34   

Brawo!!! :D dziękujemy :)

olcia288 

Pomogła: 8 razy
  Wysłany: 18 Marca 2010, 20:17   Szynszyl w zoologicznym

Zawsze gdy przychodze do zoologicznego by kupić karme moim zwierzakom (szynszyl, pies). Często przychodze zobaczyć na szynszyla który jest sam w klatece i to jeszcze w terarium, siedzi zawsze w kącie, nie obchodzi go gdy ktoś obok jego klatki kucnie. Wogóle się nie rusza, czy coś temu szynszylowi jest?

Tofa 4 lata

Michal 
Administrator

Wysłany: 19 Marca 2010, 00:21   

Trudno powiedzieć jeżeli jest to dzień może być to spowodowane niską aktywnością dzienną szynszyli.

Prawdę mówiąc szynszyle nie powinny być trzymane w terrarium, ani akwarium, hałas sklepu też pewnie pozytywnie nie wpływa na szynszylki.

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 19 Marca 2010, 10:57   

Myślę, że szynszylek poprostu śpi, szynszyle się zwierzątkami nocnymi i dopiero wieczorem stają się aktywniejsze, a w nocy szaleją :mrgreen:

www.rosyjski-niebieski.info

annamuc 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19 Marca 2010, 11:31   

Ja pracuję w niewielkim zoologicznym, i mamy tez szynszyle. Zawsze dajemy im jakąś budke/ domek żeby mogły sie tam schować i praktycznie przez cały dzien z niego nie wychodzą. Dopiero jak gasi sie światło i zamyka sklep to widac że wychodzą. Wtedy maja spokuj i sie tak nie boją :-)

darioszka17 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19 Marca 2010, 22:48   

a poza tym jest pewnie obrażony, że nikt nie daje mu spać... żarcik... ale to fakt, że szylki w ciągu dnia naprawdę marnie wyglądają.

a ja się na przykład dziwię, ponieważ moja szynszyla nie chce spać w domku tylko śpi na górnej półce w swojej klatce i jest jej kompletnie obojętne to co się dzieje dookoła... tylko jak otwieram klatkę to od razu chce wyjść:) :-P

olcia288 

Wysłany: 20 Marca 2010, 09:00   

Mój szynszyl bardziej jest aktywny w dzień niż w nocy. Bo w nocy tylko je :)

Tofa 4 lata

Frodens 

Wysłany: 22 Marca 2010, 21:24   

A jak to zrobiłaś, że Twój szynszyl jest aktywny dzień a spokojny w nocy? My bardzo chcielibyśmy żeby nasz Gacuś troche się uspokoił w nocy i tak nie hałasował. Pozdrawiam

olcia288 

Wysłany: 23 Marca 2010, 14:19   

Nic poprostu woli być aktywna w dzień :D A w nocy to czasem hałasuje ale się pochwili uspokaja ;)

Tofa 4 lata

Frodens 

Wysłany: 23 Marca 2010, 19:24   

Chyba coraz bardziej wierzę w to, że nad tymi zwierzakami nie ma żadnej kontroli :-)

No ale cóż, co nas nie zabije to nas wzmocni :-)

Pozdrawiam!

Szynszyl 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 23:53   Ferma szynszyli

Witam na temacie.Szukałem coś o fermach szynszyli ale nie mogłem nic znaleźć. A oto czy moglibyście tak powiedzieć coś o tej fermie. Nie wiem , a może ktoś kupił szynszylka w tej fermie. Kliknij sobie
Kod:
 http://h472rgfqiqzo.az.pl/
Ostatnio zmieniony przez Michal 30 Sierpnia 2011, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 00:35   

No cóż... Ta jak i każda inna ferma zajmuje się ubojem szynszyli i skórowaniem. Jeżeli chcesz z niej zakupić szynszyla to najpewniej jest, żeby ktoś dorosły zadzwonił i się zapytał czy prowadzą sprzedaż do hodowli domowych, jakie są ceny, czy mają akurat takiego szynszyla, jaki by się Tobie podobał itp. Ja obdzwoniłam najpierw kilka ferm, dopiero pojechałam po szynszyle. Takie rozwiązanie jest najpewniejsze moim zdaniem. ;)

EDIT: Zobacz - już znalazłam, że ta ferma sprzedaje szylki do domu dla hobbystów:
Cytat:
http://h472rgfqiqzo.az.pl/index.php?action=hobby
Ostatnio zmieniony przez Michal 31 Sierpnia 2011, 20:09, w całości zmieniany 3 razy  

Szynszyl 

Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 00:42   

Dzięki.Choć kupno szynszyla na tej fermie to ostateczność

Michal 
Administrator

Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 00:44   

Szynszyl, abrakadabra, zobaczcie sobie w regulaminie jak jest dozwolona forma linków :569: :568:

Poprawiłem wasze wpisy.

Szynszyl 

Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 00:49   

Ty masz zawsze poczucie humoru hehehe

Michal 
Administrator

Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 00:51   

Szynszyl napisał/a:
Ty masz zawsze poczucie humoru hehehe
:609:

Szynszyl 

Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 00:53   

No minkę musisz jakąś wlepić nie byłby to Michał :-D

[ Dodano: 31 Sierpień 2011, 18:30 ]

W niedzielę jadę do fermy Beżową samiczkę kupić :diabel: :rofl: nie mogę się doczekać :585: :642:

Patch 

Wysłany: 30 Marca 2012, 23:23   

kate131 napisał/a:
Cierpial :( weterynarz od razu mogl powiedziec ze sa nikle szanse :( a tak to byly dla noego nie potrzebne cierpienie ;( pamietam jak plakalam gdy biedny lezal po operacji :(

Tak najczęściej bywa na fermach;/ wybacz ale nie cierpie ferm..nie rozumiem po co tak rozmnażać te zwierzęta i trzymać je w małych klatkach gdzieś z dala od domowego zaciszu;/ moje są ze mną nawet w sypialni a takie na fermie ??co mają za rozrywkę chyba tylko złamanie nogi :( to przykre!!

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 31 Marzec 2012, 17:11 ]

Dyskusja wydzieliłam z wątku "Złamanie kończyn" i przeniosłam tutaj.
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 31 Marca 2012, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  

kate131 

Wysłany: 30 Marca 2012, 23:29   

nie czytałaś moich wcześniejszych postów :) my nie mamy typowej fermy gdzie szyle hodowane są na zabicie :) Mamy ferme bo kochamy zwierzaki , jest to nie wielka hodowla klatki nie są takie malutkie , szylki mają półeczki do skakania. Szylek który złamał noge był moim ulubieńcem i złamał ją przez swoje akrobacje nie wiem jakim cudem jego noga dostała sie miedzy te kratki od siatki z której zrobiona jest klatka. A teraz sie zastanów czy jezeli nie było by ferm miał byś zwierzaka swojego ?? ech niestety nie zoologiczne tez biorą z ferm. Ja sprzedaje jedynie na hobby ! nie zabijamy ich. Nie krytykuj od razu prosze jak nie znasz całej sytuacji. I nie pisałabym tu jeżeli moje kulki nie miałby dla mnie znaczenia i hodowała bym je na zabicie ;/

Patch 

Wysłany: 31 Marca 2012, 00:01   

Zabicie?? to mi do głowy nie przyszło!! Oo

Chodzi o to że biedaki siedzą całymi dniami w klatkach bez cogodzinnych wybiegów i domowników podziwiających ich, głaskających, co jakiś czas dających jabuszko itp.. mają wystarczające klatki w dodatku z półkami zrobionymi z krat! AŁA ;/

Jak tak kochacie te zwierzaki to czemu nie macie np parki bądź czterech ale domu?? tylko w jakimś pomieszczeniu w identycznych klatkach..a jeśli chodzi skąd wziąłem szynszyle -od znajomych którzy mieli dwie parki hodowane w osobnych klatkach w DOMU! :) Wy macie na nich zarobek i taka prawda..może i je kochacie ale z pewnością nie są tam szczęśliwe..i pewnie jest 5 samic i jeden samiec w klatce;/

Dla mnie żadna ferma nie jest dobra +za to że ich nie zabijacie -za ww zdania.

To już lepiej jak by tych półek nie miały jak mają skakać po drutach nie uważasz?

kate131 

Wysłany: 31 Marca 2012, 00:13   

Krat a ty z czego masz klatke zrobioną ?? mnie chodzi o te boczne scianki... uwierz mi nie mają zle u nas . mój tata jest tam codziennie i wierz mi ze je głaska wyciąga sprawdza czy wszystko dobrze. Zarobku na tym nie mam niestety na hobby je sprzedajmy ale wszystko idzie na ich pokarm ziółka nasionka trocinki piasek itd. Jak ktos ma po 500 i je przerabia na skóry to ma zarobek ale małe fermy nie mają. Czemu założyliśmy szynszylki ech to bardziej osobiste sprawy chodziło o moją mame ale nie bede tu pisała na formu.

MAsz je od znajomych ok ale oni tez musieli skądś wziąć i to jest takie koło. Jeżeli nei było by hodowców nie było by szynszyli. Nie są tam szczęśliwe już stwierdzasz nie widziałeś wiec nie osądzaj. Nasze mamusie mają kazda imie kazda jest ,,wypieszczona " odpowiednio a maluch sprzedajemy. A jeszcze co do wybiegu ok nie wypuszczamy ich tak jak moje w domku ale bierzemy je na rączki a jabłuszka dostają nasionka tez ziółka wszystko co im potrzebne.

Odpowiedz do tematu