FORUM SZYNSZYLE :: WYBIEG: zabezpieczenie / jak długo powinien biegać?
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
WYBIEG: zabezpieczenie / jak długo powinien biegać?
Autor Wiadomość
olcia288 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 14 Lipca 2010, 09:17   WYBIEG: zabezpieczenie / jak długo powinien biegać?

Czy może być taki wybieg dla szynszyla?
Kod:
http://allegro.pl/item1105987379_anpol_wybieg_klatka_dla_krolika_gryzoni_swinki.html

Mój znajomy jest stolarzem więc mi zrobi taniej;)

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 23 Grudzień 2011, 00:55 ]

Linki zewnętrzne podajemy w [ code][/code]. Podawanie linków do aukcji nie jest mile widziane na forum, bo trafiają po pewnym czasie do archiwum i na nic się nie zdają, tak jak ten.

Tofa 4 lata
Ostatnio zmieniony przez Mausi 15 Lipca 2013, 00:49, w całości zmieniany 3 razy  

dream*
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lipca 2010, 09:49   

ale to ma byc wybieg stosowany na dworzu czy w domu? w domu to troche małe... a na dworzu, przy takich temperaturach to niestety bardzo ryzykowne, nawet w cieniu...

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 14 Lipca 2010, 13:08   

Myślę, że ten wybieg dla szynszyli jest średnim pomysłem. Zbyt mała klatka aby móc ją nazwać wybiegiem no i parterowa, więc szynszyla nie ma szans sobie poskakać. Sądzę, że jako klatka do postawienia na dworzu może być (ale chyba szkoda pieniędzy, bo można we własnej klatce wystawić zwierzątkow w cieniu). Natomiast jeśli chodzi o wybieg to chyba tylko jak w opisie dla świnki morskiej, która potrzebuje parteru i dość mało bryka niż dla skocznej szynszyli :)

www.rosyjski-niebieski.info

olcia288 

Wysłany: 16 Lipca 2010, 13:49   

A ja chce mieć większe to niż te wymiary co tam są ;)

Tofa 4 lata

Hoshi 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 20 Lipca 2010, 14:35   

Mój tata zrobił własnoręcznie wybieg dla królika i jest duuuuuuuuuuuuuużo większe. Wystarczy solidna siatka i drewno: wszystko ze sobą połączyć i gotowe. Mogę zrobić fotkę jak to wygląda. Królik szczęśliwy biega po zielonej, soczystej trawce. :)

Myślę, że bardziej opłaca się samemu pomajsterkować: taniej wyjdzie, a i wybieg większy... ;)

olcia288 

Wysłany: 20 Lipca 2010, 22:07   

Mój znajomy owiele taniej to zrobi ;P A i dzięki za odpowiedź

Tofa 4 lata

emilka 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 00:59   Klatka otwarta 24h na dobę?

Witam!

Przeczytałam tu na forum, że czyjś pupil rzadko przebywa w klatce, a częściej na wybiegu. Czy faktycznie taki pomysł jest dobry? Za 3 tygodnie przeprowadzam się do swojego mieszkania ze względu na studia. W nowym pokoju mam kilka mebli, a jedyne kable jakie będą to prawdopodobnie schowany od TV i przenośny od laptopa. Czy w takim razie mój szynszylek mógłby mieć klatkę cały czas otwartą? Dodam, mimo że mam go kilka dni to nigdy nie załatwia się poza klatką, co mnie zaskoczyło :)
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 3 Listopada 2010, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 08:58   

U mnie na wybiegu bobeczki - kupka to podstawa ;) Ale moim zdaniem klatka otwarta 24 h na dobę to nie najlepszy pomysł , szynszylki się tym rozpieszczają i później trudno zagonić je do klatki , a chwytanie ich to najgorsze co może być , przy wkłądaniu do klatki będą piski , szczekania i prychania ;( (((

Nie mam podpisu bo zabrakło długopisu, pożycz długopis, a będzie podpis !!!;D

Brak podpisu-Proszę wrzucić Monetę;)))))))

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 11:55   

Meble też nie będą takie same jak przed szynszylem:) wybieg na początku jest czymś nowym, ciekawym, trzeba odkryć każdy kąt (to zajmuję ich uwagę) z czasem robi się nudny i wtedy myszki kombinują co by tu zrobić żeby zwrócić na siebie uwagę albo wprowadzić jakieś nowości jak np obgryzanie mebli, ściany bo przecież jest taka smaczna i zdrowa;) wbrew pozorom to gryzonie i trzeba brać to pod uwagę!!! Jeszcze ważna kwestia jeżeli będziesz miała kwiaty w pokoju to też trzeba je zabrać z pola zasięgu szynszyli:)

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

emilka 

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 13:26   

Macie rację... Tylko martwi mnie fakt, że mam dość malutką klatkę. Kupiłam ją od koleżanki, której szynszyla umarła, ale widząc te opisywane na forum to moja jest mini :-/ a co do łapania maleństwa, to jeszcze go nie łapałam tylko zawsze przy wyjściu z klatki podstawiam mu ręce i teraz na wybiegu gdy je postawie sam wchodzi, a ja je pach do góry i jest bezstresowo :) kwiatka planuję mieć tylko jednego - paprotkę. Postawię ją gdzieś wysoko żeby nie skubnął :) dzięki za rady!

Hihaho 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 14:53   

emilka - moja w porównaniu z innymi też nie jest wielka. Mieści się w granicach a na stronie ileszyli niby 2 by weszły szynszyle (wiadomo jednak, że nie zrobiłabym tego, bo mimo wszystko nie uważam ją za zbyt dużą). Całkowita objętość mojej klatki to 186 cm - to ta klatka: http://www.zdrowyzwierzak...48-x-58-cm.html

Mimo to moja szynszyla czuje się w niej dobrze. Ma 2 półki. Jedna to w sumie ta piaskownica, która teraz jest obrócona bokiem, bo górna dykta została zjedzona. Zamiast tego to leży bokiem i przykrywam szmatką, by miała ciemno (jej nie pogryzie). Ma długie wybiegi, więc jest "wylatana", gdy wkładam ją do klatki. Nie ma awantur, gryzienia prętów (jeśli już to krótko) i nie próbuje się wydostać. Nie zostawiłabym mojej 24 h na dobę poza, też z innego powodu. Czasami z rzeczy, o których mi by się nie śniło - potrafi zrobić niebezpieczną zabawę.

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 16:58   

Wybieg szynszyla zawsze powinien być pod kontrolą właściciela, a to dlatego że te nasze skoczki potrafią wyczyniać takie ewolucje o których nam nawet nie świta w głowach dopóki ich nie zobaczymy.

Jeżeli Emilka jesteś 24H w pokoju w którym ma wybieg twoja szynszyla, to dlaczego by nie , może latać i całą dobę :mrgreen:

emilka 

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 21:33   

Właśnie z dnia na dzień jestem świadkiem coraz odważniejszych wyczynów szylki :) Anaszta w pokoju z wybiegiem będę od popołudnia do rana nastepnego dnia. I nie jestem pewna czy w nocy nie zrobiłby sobie krzywdy, gdy będę smacznie spała :-/ Podejrzewam, że to jednak nie najlepszy pomysł... co o tym myślicie?

Bigbąbel 

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 23:02   

Też myślę, że to nienajlepszy pomysł. Moje szylki biegają niemal codziennie ale zawsze pod kontrolą. Nie jesteś w stanie upilnować i pochować wszystkiego, jeśli nie dziś to jutro znajdzie się coś trującego do zgryzienia czy zeskrobania :) I naprawdę wszystko będziesz miała pogryzione.

emilka 

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 23:07   

No tak. Są to nieprzewidywalne zwierzątka :)

kasia.k. 2010 

Wysłany: 30 Wrzeœnia 2010, 15:03   Szynszyl lubi "grzać się" przy kaloryferze

Mam małe pytanie czy szynszyle mogą siedzieć przy kaloryferze, bo moje to uwielbiają jak tylko się zapali w piecu to one się grzeją przy grzejniku. I czy to nie wpływa na nich złe???????????????
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 16 Listopada 2010, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  

Hoshi 

Wysłany: 30 Wrzeœnia 2010, 17:02   

Zauważyłam, że moja też :P . Ale jak robi się jej za gorąco to zmyka w chłodniejsze miejsce :) .

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 30 Wrzeœnia 2010, 18:00   

Moje też lubią ale trzeba uważać, bo jak kaloryfer będzie za gorący to mogę się poparzyć.

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

Hoshi 

Wysłany: 30 Wrzeœnia 2010, 18:38   

A o tym pamiętam, bo wiem jak jest "fajnie" się na gorącym sparzyć ;) .

Nie spuszczam z małej oka, bo to kombinatorka jest. Ona zazwyczaj jest POD kaloryferem, ale wejść NA już próbowała :D .

emilka 

Wysłany: 30 Wrzeœnia 2010, 21:40   

Mój Szymek też lubi siedzieć na letnim kaloryferze, ale na samej górze ;)

Michal 
Administrator

Wysłany: 30 Wrzeœnia 2010, 23:49   

Fajnie, ale uważajcie, żeby się nie przegrzały bo te zwierzątka jednak chłodniejsze klimaty preferują.

:loveszynszyla:

szynszylek10 

Wysłany: 30 Października 2010, 19:25   

Powiem ci jedno nigdy nie mniej otwartej klatki 24 h !!! Ja mniałem otwartą 24 h wszędzie kupki i nie da sie zyc !!! Mnialem go w niepotrzebnym pokoju w ktorym bedzie a juz jest pokoj brata bylo pelno kup ! Wypuszaczaj go czasami :)

emilka 

Wysłany: 30 Października 2010, 22:45   

Wiem, wiem. Już wszystko przemyślałam i szynszylek biega tylko wieczorami ;)

dominik969 

Wysłany: 15 Listopada 2010, 18:46   wybieg

EgyptianCotton napisał/a:
Oświećcie mnie, ile szynszyle mogą biegać w ciągu dnia? Tzn przebywać poza klatką?

Ktoś mi powiedział, że jak najwięcej a inny, że po 30 min mogą dostać zadyszki i umrzeć.

Bieganie 30 min to po prostu kłamstwo !!! U mnie szynszyl 24 h biegał jakoś nic mu nie było :)

Ale ty chyba 24 h nie możesz puszczać chyba a więc godzinka pół a nawet 1.30 wystarczą on sobie odpocznie i znów pobiega ale jak cie nie będzie jak byś był to by tylko biegła z tego co wiem gdyż byłem z szylką przez godzinę.
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 15 Listopada 2010, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

EgyptianCotton 

Wysłany: 15 Listopada 2010, 20:22   

Niewiele zrozumiałam z Twojej wypowiedzi...

Odpowiedz do tematu