FORUM SZYNSZYLE :: Spray przeciwko obgryzaniu kabli
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Spray przeciwko obgryzaniu kabli
Autor Wiadomość
Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 09:45   Spray przeciwko obgryzaniu kabli

Witam.

Mam pytanie, dotyczące "niszczycielskiej" działalności szynszyla w domu. Chodzi mi o obgryzanie kabli, mebli, kanapy, itp. W sklepie zoologicznym poradzili mi spray (podobno ma gorzki smak, ale nie robi krzywdy zwierzakom). Czy to jest dobre rozwiązanie w przypadku szynszyli?

gg: 6920974

Puncia 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 5 Grudnia 2011, 10:10   

ja bym się bała stosować! moje mają patyczki i 2 duże drewienka w klatce ,sepie, i kostkę wanienka!

Wyciągam im patyczki i drewienko na czas wybiegu i kładę w ulubione miejsca w pokoju-i nic mi nie obgryzają a kable mam tylko za komputerem i mam tam wszystkie wejscia pozabezpieczane więc nie wchodzą i są bezpieczne!

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 10:23   

No właśnie problem w tym, że ja mam dużo kabli w pokoju i dużo zakamarków, gdzie mogły by wejść. W sklepie mnie zapewniali, ze to nie jest szkodliwe dla zwierzaczka, tzn nie powoduje jakiegoś zatrucia czy coś. Po prostu skutecznie potem go odstrasza od np kabla, na którym się znajduje. Z drugiej jednak strony, kompetencja pani w sklepie zoo pozostawia wiele do życzenia... połowa, jeśli nie więcej, informacji przez nią udzielonych na temat szynszyli daleko mijała się z prawdą...

Puncia 

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 15:19   

kompetencja większości sprzedawców z zoologików pozostawia naprawdę wiele do życzenia!

"szynszyla to idealne zwierzątko dla małego dziecka,lubi byc głaskana i noszona i oczywiście chętnie się bawi z dzieckiem"

"sałata i granulat to idealne karmy dla żółwi ,w terrarium ma mies specjalny piasek i terrarium może być małe jeśli się go wypuszcza na podłogę"

"żółw lamparci nie przekroczy 15cm"

i tym podobne kwiatki -niestety albo wiedza jest mała,albo nieważny jest los zwierzaka tylko sprzedaż i kasa-a cierpi zwierzak!

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 15:26   

Hmm, mi "piękna pani" powiedziała, ze szylka żyje 5 max 8 lat...... (jedna głupota), a jako kuwete/basenik, zaproponowała plastikowe coś, a wiadomo, że ciekawość szylek jest o tyle duża, że potrafią część takiej kuwety po prostu skonsumować. O Skutkach nie będę wspominał.

tajgaa 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 5 Grudnia 2011, 15:26   

ja mam kable włożone w rurkę pcv te które są w ich zasięgu chodź ostatnio zjadły mi ładowarkę do telefonu i byl to taki moment że nie wychwyciłam i z kabla zrobiło sie 6 :( :570:

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 15:32   

:D :d Współczuje (ładowarki, rzecz jasna). Mam nadzieje, że z szylkami nic się nie stało...

Ja myślałem nie tylko o rurkach PCV a o takich rynienkach (prostokątne w przekroju, roskładane i przybijane lub przykręcane do ściany), ale przy ilości kabli, które mam, to wręcz nie możliwe, dlatego myślałem o tym spray'u, bo, nie ukrywając, to o wiele wygodniejsze rozwiązanie (chroni nie tylko kable..)

tajgaa 

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 15:39   

gdyby nie to ze znam się na tych zwierzakach PAN MĄRALIŃSKI w sklepie zoologicznym wcisnął by mamie 10 latka że "szynszyle to zwierzątka ciche i spokojne nie robiące szkód jak myszy czy inne gryzonie" gdyby nie moja interwencja i uświadomienie Pani jak bardzo wymagajacymi zwierzętami sa szynszyle żyła by w niewiedzy a szynszyla w parterowej klatce dla świnki morskiej czy królika. po skompletowaniu wspulnie niezbędnych akcesoriów do klatki i dopasowanie klatki do potrzeb zwierzaka poprosiłam by poczytała w internecie jak ma sie nia dalej zajmować. mam nadzieje ze wzieła sobie trochę go serca to co jej mówiłam. :) Uważam że ludzie pracujący w sklepach zoologicznych powinni być podzieleni na grupy by każdy miał jakis kawałe kwiedzy na temat danej grupy zwierząt a nie byli zieloni wkońcu bycie sprzedawca zobowiazuje ... :-/ :-x

Puncia 

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 15:50   

powinno być obowiązkowe szkolenie plus ściąga- wystarczyły by!

a oni maja pewnie kurs na kasie-taki15 minutowy i rozróżnienie zwierzaków -co jest co i koniec

tajgaa 

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 16:01   

porażka bo ludzie z własnej głupoty cierpią a niewinne zwerzaki z głupoty ludzkiej przechodzą katusze....

Mariusz28 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 16:34   

Witam!

Chciał bym przypomnieć o temacie
Max74 napisał/a:
Witam.

Mam pytanie, dotyczące "niszczycielskiej" działalności szynszyla w domu. Chodzi mi o obgryzanie kabli, mebli, kanapy, itp. W sklepie zoologicznym poradzili mi spray (podobno ma gorzki smak, ale nie robi krzywdy zwierzakom). Czy to jest dobre rozwiązanie w przypadku szynszyli?
Temat który poruszyliście można by opisywać w nieskończoność i proponuje otworzyć nowy. Dołączam się do pytania.

Nie mogę się powstrzymać :mrgreen: pro po sprzedawców to w sklepie zoologicznym chcieli wcisnąć mi kołowrotek dla szynszyla który miał..... 18 cm średnicy :->

tajgaa 

Wysłany: 5 Grudnia 2011, 16:46   

a mnie chciała dać pani domek dla małego szynszyla dla chomika bo powiedziala ze zanim urośnie to go zdązy zjeść i bede musiała wymienić na wiekszy naszczęście juz zdażyłam poczytać i się przygotować na temat tych zwierzaków :) a że nie mieli innych większych domków to poszłam do innego sklepu

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 5 Grudnia 2011, 19:40   

No to i ja się dołączę;)) mam znajomego Pana w zoologu i też rozmawiałam z nim nt sprayu przeciwko gryzoniom. Jest takowy... (namalowany jest tam piesek i kotek) i kupiłam.

Jest skuteczny, pod warunkiem, że psikamy co 2-3 godziny. Szylkom nie szkodzi. Podobno jest gorzki, natomiast w zapachu całkiem dla nas przyjemny. Ja kupłam o zapachu cytryny. Pan też tego używał, bo sam ma szynszyle, ale psikanie "co chwile" wykańcza spray za 20 zł w kilka dni....... ;-)

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 00:34   

Hmm, czyli wiedzą jak zarabiac....Mi go proponowali za 40 zł

[ Dodano: 6 Grudzień 2011, 00:35 ]

Mariusz28, No to masz strasznie wielgaśnego tego szynszyla, hehe. Zabawka 18 cm.... hmm, sporej wielkości królik.

Co do wcześniejszej Twojej sugestii - ok, zakładam nowy temat o "kompetencji sklepów zoologicznych i zapraszam:)

Michal 
Administrator

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 06:05   

Tak całkowicie wracając do tematu, to było już o tym pisane, przypomnę tylko: rozmawiałem kiedyś z weterynarz i powiedziała, że to są zbyt mocne preparaty jak dla szynszyla i raczej odradzała takie eksperymenty. Poszukaj bo było już mówione o preparatach i o obgryzaniu kabli, raczej zabezpieczać w jakieś peszle itp niż stosować preparaty.

:loveszynszyla:

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 12:47   

Może pozbijać takie kątowniki z drewna i zastawiać kable na czas wypuszczania szyli na wybieg....

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 6 Grudnia 2011, 13:44   

Max74 napisał/a:
Może pozbijać takie kątowniki z drewna i zastawiać kable na czas wypuszczania szyli na wybieg....

To brzmi świetnie. Ja mam kable podwieszone u góry przy regale, reszta schowana do pudełka pod łóżkiem i przedłużacz z gniazdkami tylko wystaje i troszkę kabla przy gniazdku, więc mam dwa miejsca do kontrolowania. Ale jak szynszylom urządzam wybieg to mają tyle innych zabawek, domków tuneli itp że się mało tym interesują. :) Polecam Ci pokombinować z zabezpieczeniem kabli w mniej inwazyjny sposób a kasę, którą dałbyś na te chemikalia wydać na przysmak dla zdrowia szynszylek. :)

Mariusz28 

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 14:06   

Napisałem

Mariusz28 napisał/a:
chcieli wcisnąć mi kołowrotek dla szynszyla który miał..... 18 cm średnicy

A Ty

Max74 napisał/a:
Mariusz28, No to masz strasznie wielgaśnego tego szynszyla, hehe. Zabawka 18 cm.... hmm, sporej wielkości królik.

Max74 wiedz że z tego co czytałem to kołowrotek dla szynszyla powinien mieć przynajmniej 28cm ;-)

[ Dodano: 6 Grudzień 2011, 14:11 ]

Jak mi nie wierzysz to pozwolę sobie dać link z innego postu gdzie użytkownik pokazał kołowrotek dla szynszyla
Kod:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/kolowrotki/139872

Tam niżej masz podane średnice :->
Ostatnio zmieniony przez Michal 7 Grudnia 2011, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 14:13   

Mariusz28, W takim układzie zwracam honory, nie wiedziłem. Myślałem, że dla szyszki to za duże.... Sorki, jeszcze nie jestem takim ekspertem, hehe

Mariusz28 

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 14:22   

Ja też nie jestem ekspertem ale trochę poczytałem :-)

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 19:14   

Ok Ok:d Zwracam honory, my Lord :D :D:D

Odpowiedz do tematu