FORUM SZYNSZYLE :: PÓŁKI: materiał / rozmieszczenie / ilość / inne
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PÓŁKI: materiał / rozmieszczenie / ilość / inne
Autor Wiadomość
Bane 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 8 Listopada 2012, 18:22   PÓŁKI: materiał / rozmieszczenie / ilość / inne

Witam!
Jestem tutaj nowy i proszę o pomoc. Za mniej więcej 1-2 tygodnie mam odebrać szynszyla, a więc już zaczynam przygotowywać dla niego klatkę i wszystko, pięknie, wszystko fajnie tylko się zastanawiam, czy jeśli zrobiłbym półki z paneli podłogowych to by to nie zaszkodziło szyszkowi ? W sensie, po tym jak on będzie sobie je skrobał...
Z góry dziękuję za pomoc ;)

PS. Oczywiście jak skończę, pochwalę się efektem :)
Ostatnio zmieniony przez Mausi 14 Lipca 2013, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  

kaffa 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 8 Listopada 2012, 19:04   

Wymień może że panele na sklejkę. W panelach jest dużo kleju, mogą zaszkodzić. A niestety panele mają w sobie coś do czego lgną zeby szynszyla. Moja obgryzła te paierowo sklejkowe listwy :roll: .
Czekam na foteczki klatusi.
ps. Witaj na forum, rozgość się i badz z nami za zawsze :lol:

Bane 

Wysłany: 8 Listopada 2012, 19:31   

Dzięki :D
Jeszcze jedno pytanko co do klatki...
'klatkę' robię w szafce w komodzie i akurat fajnym trafem znalazłem w piwnicy kratki w dobrym stanie i pasują co do centymetra jako przednia część klatki i w jednej z kratek są drzwiczki ! :) Nie chciałbym żeby szyszek zniszczył mebel więc się zastanawiam czy nie wyłożyć szafki od środka taką drobną siatką jak np. przeciw szczurom ? oprócz tego oczywiście wsadzę do środka kuwetę.
Załączam zdjęcie jeszcze nie umeblowanej klatki :P

2-B857E4C6-875491-480.jpg
Pierwsza faza 'budowy domu' za mną !
Plik ściągnięto 4716 raz(y) 3,56 KB

Quiet 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 8 Listopada 2012, 19:52   

zdjęćie jest małe, ale, wydaje mi się, że ta siatka jest niepotrzebna, jak lokator zamieszka to zobaczysz, czy prety są odpowiednio ustawione. Jeżeli będzie sie przeciskał, wtedy będziesz musiał założyć siatkę.

kaffa 

Wysłany: 8 Listopada 2012, 20:01   

Chmmm , ja planuję coś w twoim stylu, ale wnętrze chce obłożyć korą z brzozy, jabłonki i gruszy. Nie tyle żeby chroniła przez zniszczeniem , tyle żeby własnie gryzła sobie to co jej nie szkodzi. Nie wydaję mi się żeby miała szanse dobrać sie do ścianek. Ciężko będzie w to wbić zęby. a jak dasz do klatki drewniane gałazki to napewno będize wolała to od mebli. siatki bym nie dawała, może zaklinować się nóżka i może sobie ukręcić albo złamać.
Ostatnio zmieniony przez kaffa 8 Listopada 2012, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

Bane 

Wysłany: 8 Listopada 2012, 21:23   

Hmm ale na początek i tak wydaje mi się, że muszę to jakoś dodatkowo zabezpieczyć - szylek jest mały - 3 miesiące, a nie chciałbym, żeby sobie chodził sam po pokoju zwłaszcza, że mam psa ;P

kaffa 

Wysłany: 8 Listopada 2012, 21:33   

Aaaaaaaaaaaaa ty pisałaś o drzwiczkach ? ! ja nie wiem czemu zrozumiałam ze jeszcze środek dodatkowo ścianki zabezpieczysz siatką. E nie te drzwiczki są ok.
Sorki żłe ciebie zrozumiałam. Jakaś pomrocznośc jasna mnie dopadła :roll:

Bane 

Wysłany: 8 Listopada 2012, 21:57   

Haha ;) i dobrze zrozumiałaś bo chodziło mi zarówno o środek jak i o drzwiczki (środek, żeby nie pogryzł, a drzwiczki żeby nie wyszedł z klatki i nie musiał uciekać przed moim "lwem" - psem)

Michal 
Administrator

Wysłany: 9 Listopada 2012, 00:53   

kaffa napisał/a:
Wymień może że panele na sklejkę. W panelach jest dużo kleju, mogą zaszkodzić

W sklejce, nie jest go mniej, warstwy klejone są olbrzymią ilości kleju. W marketach budowlanych można kupić gotowe deski o różnych rozmiarach, a dodatkowo po zakupie przycinają je na wymiar, takie rozwiązanie ma zdecydowanie najmniej kleju ;-)

:loveszynszyla:

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 9 Listopada 2012, 09:37   

na ściany klatki nie zakładała bym siatki, nie ma potrzeby, a może stanowić zagrożenie dla szylki, zapląta łapkę i może ją zwichnąć lub złamać. Lepiej obłożyć je gałązkami, wtedy bezpiecznie i z korzyścią dla zwierzaka będzie miła na czym zęby ścierać.

Bane 

Wysłany: 9 Listopada 2012, 14:27   

hmm... ale czy kupię 2 takie małe kawałki deski ? (nie chcę kupować z nadmiarem, bez potrzeby)

kaffa 

Wysłany: 9 Listopada 2012, 14:54   

Michał wiem wiem , sama nazwa podpowiada z czego to jest zrobione skeja - z kleju 99% kleju 1 % wior drewopodobych. Moja np. nie rusza półek, za to wszystko co jest na bazie papieru :-/ - meble ikea gryzie aż miło.
Bane - cartorama ma duzy wybór róznego rodzaju desek. Jak nie to przycinaja na miejscu takie jak potrzebujesz. W dziale z klatkami jest naprawde kilka super pomysłow może coś z tamtąd podpatrzysz

nitika 

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 9 Listopada 2012, 23:51   

Ja mam półeczki ze sklejki ale szynszyle się nimi nie interesują.. :D

Bane 

Wysłany: 10 Listopada 2012, 18:49   

Więc problem już rozwiązany ;) w klatce są 2 półki (zwykłe deski) o grubości około 1.5 cm

[ Dodano: 17 Listopad 2012, 12:33 ]
Obietnicy trzeba dotrzymać, więc pochwalę się efektem :D

4-79C2105E-844090-480.jpg
Plik ściągnięto 99 raz(y) 29,56 KB

myszol103 

Wysłany: 18 Listopada 2012, 14:46   

Witam, także jestem nowa. :) Moją Basię mam dziś i w klatce ma półki drewniane, jak ona je kocha gryźć, odsunie łapkami i będzie przegryzać. : p Nie wiem jakie inne szynszylki mają przyzwyczajenia . : 3

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 18 Listopada 2012, 21:05   

Jeżeli półki są drewniane to może je gryźć, nic jej nie będzie, gorzej jak są ze sklejki, bo wtedy mogą jej zaszkodzić. To normalne, że ona je obgryza w końcu to gryzoń, one tak robią, możesz dać jej do klatki sepię, wtedy może zamiast półek będzie gryzła sepię. Dobrze,że gryzie w ten sposób ściera ząbki, przez co nie będzie miała problemów z jedzeniem.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 22 Listopada 2012, 10:52   

Bane, Super ta Twoja klateczka !
myszol103, ja czasem moje szyszki nazywam heblarkami :D

Dyzio i Franio

Gryfka 

Wysłany: 13 Grudnia 2012, 14:04   

Bane napisał/a:
Dzięki :D
Jeszcze jedno pytanko co do klatki...
'klatkę' robię w szafce w komodzie i akurat fajnym trafem znalazłem w piwnicy kratki w dobrym stanie i pasują co do centymetra jako przednia część klatki i w jednej z kratek są drzwiczki ! :) Nie chciałbym żeby szyszek zniszczył mebel więc się zastanawiam czy nie wyłożyć szafki od środka taką drobną siatką jak np. przeciw szczurom ? oprócz tego oczywiście wsadzę do środka kuwetę.
Załączam zdjęcie jeszcze nie umeblowanej klatki :P

jestem pod wrażeniem Twojej pomysłowości. :)

sylvia2804 

Wysłany: 14 Stycznia 2013, 22:19   odległość między pólkami

Czy odległość między półkami w klatce wynosząca 45 cm jest odpowiednia dla szynszyla? Doskoczy do drugiej półki?

ps. nie wiedziałam w jakim dziale utworzyć temat więc jeśli cos jest nie tak z góry przepraszam :)
Ostatnio zmieniony przez sylvia2804 14 Stycznia 2013, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 14 Stycznia 2013, 23:12   

Maluszek może mieć na początku problem, ale dorosłe szylki będą śmigać ;) moje skaczą jeszcze wyżej ;)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

agacik 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 14 Stycznia 2013, 23:17   

rekord mojego półrocznego malucha to 60cm (grzejnik), natomiast z początku będąc trzymiesięczną kulką, nie wskakiwał na łóżko (45cm), mój ma w klatce mniej więcej co 20-30cm, na razie mu pasuje, a jak w przyszłości będzie ciasno, to będziemy robić remont :)

GALERIA MORTA :-)

sylvia2804 

Wysłany: 15 Stycznia 2013, 00:06   

Dzięki za odpowiedzi :) mam mały problem bo jutro przyjeżdża szylka oraz klatka a ja nie zwróciłam uwagi na to, że odległość między półkami tyle wynosi. Myślę, że na początek zainstaluje jedną półkę bardziej na środku i zrobię tak jakby schodki do hamaczka z dwóch półek.

agacik 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 15 Stycznia 2013, 08:50   

Pamiętaj, że jeśli klatka jest wysoka (jak piszesz że co 45 cm, to chyba minimum 90?), to mniej więcej w połowie powieś hamak, albo daj półkę, że w razie, gdy maluch spadnie z samej góry, to nie poleci aż na dół klatki.
Ostatnio zmieniony przez agacik 15 Stycznia 2013, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  

sylvia2804 

Wysłany: 15 Stycznia 2013, 14:36   

właśnie powiesiłam hamak między pólkami, na górze pozostało sporo wolengo miejsca ale z czasem je zapełnię.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 15 Stycznia 2013, 14:43   

sylvia2804, pooglądaj klatki w galerii: http://stare.forum-szynsz...at.htm?cat_id=2
Można tam znaleźć sporo fajnych pomysłów.

Dyzio i Franio

Odpowiedz do tematu