FORUM SZYNSZYLE :: Telefony alarmowe
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Telefony alarmowe
Autor Wiadomość
Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 24 Sierpnia 2014, 15:51   Telefony alarmowe

Kochani,

Ostatnie dni nam pokazały, że jesteśmy w stanie skoordynować całkiem dziarsko i szybko akcję, ale hamulcem w niektórych sprawach okazał się brak szybkiego kontaktu. Dlatego Miszasty zaproponował, przy pełnej aprobacie administracji stworzenie bazy numerów alarmowych - tak w razie szybkiej akcji.

Baza taka byłaby widoczna wyłącznie dla administracji, oczywiście z możliwością zmiany bądź usunięcia. Nie będzie zobowiązywała do podjęcia działania - będzie po prostu dla nas miejscem, gdzie będziemy szukać informacji w pierwszej kolejności.

Każdy kto chciałby dołączyć do takiej bazy, proszony jest o wysłanie wiadomości email na adres stowarzyszenie@forum-szynszyla.pl o tytule "Telefon alarmowy", zawierający informacje według poniższego schematu:

Nick forumowy:
Numer telefonu:
Można dzwonić do godziny:
Można pisać do godziny:
Mogę pomóc w sprawach: (np. podwiezienia, odebrania na miejscu, konsultacji ze swoim wetem na miejscu, DT z informacją o płci, maksymalnym czasie, itd.)
Mogę pomóc w mieście/rejonie:

Z góry wielkie dzięki za odzew!

Snow. 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 24 Sierpnia 2014, 18:34   

Ja się zgłaszam, nie będę pisać już, bo Ethi ma mój numer. Pomogę w każdej sytuacji niezależnie od godziny na terenie Warszawy i okolic Pruszkowa.

Zuzia- Fiolet (11.2005),
Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011),
Fruzia- Extreme Mozaika (06.2012),
Lilka- Beż Hetero (06.10.2012),
Dolly- Tan Medium (24.06.2014)

Suzie, biegaj szczęśliwie za TM...

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 24 Sierpnia 2014, 21:17   

Dzięki Snow! :D

radex171 
Aktywni na forum

Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 02:19   

Ja również z kasią dołączyłem lecz Kasia może jedynie odbierać rozmowy gdyż to ja korzystam z samochodu i w przypadku pracy nie będę w stanie pomóc... ale przekazać info mi przekaże a wtedy po pracy "ogień" z pomocą. Mam nadzieję że moja i czyjakolwiek pomoc w tej sytuacji nie będzie potrzebna czego Wam i sobie życzę:).

Kate 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 10:00   

Ja też się zgłosiłam na maila, Ethi i tak ma mój numer w razie czego

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 10:27   

Parę kolejnych maili wskoczyło, dzięki wszystkim!

Lasivia 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 12:30   

i ja również napisałam :)

miszasty1982 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 21:00   

Tylko jeszcze taka dygresja żeby zrobić 2-3 telefony widoczne dla każdego jeżeli ktoś nowy potrzebował by pilnej pomocy a akurat nikogo uprzywilejowanego by nie było on line (jeżeli ktoś chce ochronić swoje dane osobowe to dodatkowa karta na prepaida kosztuje całe 5 zł)

Można by na głównej zrobić osobny temat "potrzebna pilna pomoc.... pilne sos... etc" podświetlony i widoczny do każdego (nawet gościa bo jak ktoś ma zonka z szylem to na pewno nie będzie tracił czasu na rejestracje bo każda minuta się liczy) + umieścić tam pełne dane lecznic których jesteśmy pewni z podkreśleniem tych 24h.

Mój numer 660-398-699 możecie tam jako pierwszy widoczny dla każdego dodać..

Ricco! 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 09:26   

miszasty1982, ma rację ja niedługo będę zmieniać telefon więc mogę dokupić drugi numer i ten drugi numer udostępnić spokojnie, w razie czego taka osoba przekierowywała by już do konkretnej osoby w danym mieście,

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 09:29   

miszasty1982 napisał/a:
Można by na głównej zrobić osobny temat "potrzebna pilna pomoc.... pilne sos... etc" podświetlony i widoczny do każdego (nawet gościa bo jak ktoś ma zonka z szylem to na pewno nie będzie tracił czasu na rejestracje bo każda minuta się liczy)

Mnie się zdaje, ze jeżeli sytuacja jest taka, że każda minuta się liczy to raczej nie wolno jej tracić na gadki przez telefon tylko trzeba na cito jechać do weta po ratunek.
Ten tel w mojej opinii ma raczej służyć rozwiązywaniu pilnych problemów, ale nie takich które mają ratować życie zwierzaka. Przez telefon można się bardzo pomylić szczególnie kiedy roztrzęsiony właściciel opisuje objawy najdelikatniej mówiąc nieobiektywnie.
Poza tym nie możemy też stworzyć przeświadczenia, "że telefon do przyjaciela" załatwi za mnie sprawę i nie muszę już ze zwierzem jechać do weta.
Niestety większość wołań o pomoc kończy się radą: bierz małego i leć z nim pędem do weta.
Te numery mają nam pomóc koordynować szybkie akcje pomocowe, mają też służyć do udzielenia szybkiej rady przez osoby w danym temacie bardziej doświadczone od innych.
Ta baza danych raczej nie będzie szynszylowym telefonem "112"

Dyzio i Franio

Eliszeba 
Aktywni na forum

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 11:43   

Mam takie konkretne pytanie w sprawie pomocy :-) Na podstawie autentycznej historii. Mieszkamy ok. 150 km od W-wy i tam jeździliśmy z naszymi gryzoniami do "Ogonka". Najczęściej w soboty lub niedziele, bo ja mam wolne weekendy a w pozostałe dni nie ma opcji żebym mogła się wyrwać z pracy. Nie mamy samochodu więc jeździliśmy pociągami. Okazało się, że była potrzebna konsultacja okulistyczna a pani doktor przyjmowała w tygodniu i trzeba było się umówić na termin ze sporym wyprzedzeniem. Mąż miał jechać, ale tak nas zasypało śniegiem, że były problemy komunikacyjne i termin przepadł. Następne były w późnych godzinach popołudniowych lub takich,że nam nie pasowało (z powodu rozkładu jazdy PKP). "Dostępny" dla nas termin był za ok. 2-3 tygodnie. Efekt był taki, że nie pojechaliśmy... Rozryczałam się jak głupia, bo tak mi żal było zwierzaka (to nie była szynszyla) a ja z powodu tego, że mieszkam w dziurze i nie mam samochodu nie mogę mu pomóc. Później okazało się, ze nie miał chorych oczu no, ale wtedy tego nie wiedzieliśmy... Stąd moje pytanie: Czy w takiej sytuacji mogę liczyć na waszą pomoc? Ja dowożę zwierzaka do W-wy a "tymczasowy opiekun" idzie z nim do weta np. następnego dnia (jeśli oczywiście mu pasuje termin) i później ja odbieram pupila od niego? Oczywiście koszty wizyty u weta, jedzenie dla zwierzaka itp.ja pokrywam.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 11:50   

Eliszeba, to może ja odpowiem na Twoje pytanie ponieważ mieszkam w Warszawie. Rozwiązanie widzę takie: przyjeżdżasz ze zwierzakiem, nocujesz u mnie, następnego dnia jedziesz do weta lub Cię tam zawozimy (jeśli możemy wygospodarować kawałek wolnego w pracy). Po wizycie albo wracasz od razu albo znowu nocujesz i wracasz następnego dnia. Jedynym problemem może być sam zwierzak, bo ja niestety jestem dość mocno uczulona na psy i koty, ale myślę, że nawet wtedy coś byśmy wymyślili.

[ Dodano: 27 Sierpnia 2014, 11:52 ]
Zdecydowanie lepiej kiedy podczas wizyty zwierzakowi towarzyszy jego właściciel, ponieważ ważne jest to co mówi lekarz, a przekazywanie z ust do ust może grozić poprzekręcaniem wielu faktów, no i może się okazać, ze nie zapytałam o połowę rzeczy o które Ty byś chciała zapytać weta.

Dyzio i Franio

Eliszeba 
Aktywni na forum

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 12:04   

Aniutka Wielkie dzięki :-) Mam nadzieję, ze nie będzie takiej konieczności, ale gdyby czasem... Wtedy mieliśmy takie połączenie (przy jednym z proponowanych terminów), że wizyta o godz. 17-tej a pociąg powrotny dopiero ok. 5-tej rano. Mamy wiele zwierząt w domu, ale wtedy do "Ogonka" jeździliśmy z susłami Richardsona. Teraz z gryzoni mam właśnie susły i szynszyle więc ewentualnie o nie chodzi.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 12:44   

Eliszeba napisał/a:
Mam nadzieję, ze nie będzie takiej konieczności, ale gdyby czasem...
a ja mam nadzieje, ze będziecie musieli kiedyś przyjechać na kontrolę - tak bez powodu medycznego, bo wtedy będe miała okazję zobaczyć susła pierwszy raz w życiu :)
Ale żeby wątku nie zaśmiecać to może warto uzupełnić bazę danych również o takie informacje, które dotyczą możliwości przenocowania/przechowania kogoś kto może mieć podobne potrzeby jak Eliszeba, ?
Wrocław ze względu na dr Piaseckiego, Bielsko ze względu na dr Calus, Poznań ? ew inne miejsca?

Dyzio i Franio

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 13:15   

Kogoś z forum w razie potrzeby mogę przenocować, z Katowic do Bielska już bliżej niż dalej ;)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Odpowiedz do tematu