FORUM SZYNSZYLE :: Toffi wkrótce zostanie mamą
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Toffi wkrótce zostanie mamą
Autor Wiadomość
elkasia2 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 27 Października 2014, 11:19   

Jak pięknie, słodko i kolorowo na tych zdjęciach zarazem :D Superowe maluchy :serce:

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Duszek 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 27 Października 2014, 11:32   

piękne Trio :D :serce:

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Wercia.karol 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 28 Października 2014, 01:04   

Niestety zawiodłem w roli szynszylowego taty. Dzień po moim ostatnim poście zastałem w klatce martwego beżyka. Nie wiem co się stało, obserwowałem maluchy... jadł, matka się nim zajmowała, maluchy się nie gryzły, porodówka jest zabezpieczona. Byłem u weterynarza i powiedział, że nie widać tu konkretnego powodu i czasem tak się zdarza i to nie tylko u zwierząt, zdołowałem się. :cry:

Przy okazji po wizycie u weta pozostałe dwa maluchy a konkretnie biała dama i szary samczyk są zdrowe od zębów po ogonki. Jedzą już sami

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 28 Października 2014, 01:09   

Wercia.karol, czasem to jest kwestia dokarmiania, a czasem... no cóż tak się zdarza, zwłaszcza, jeśli rozmnażane są zwierzaki o nieznanym pochodzeniu. Dlatego tak zawsze przestrzegamy wszystkich przed nieostrożnym łączeniem samca i samiczki.

Wiem, że Ty zostałeś postawiony przed faktem dokonanym, tak więc tylko smutno pochylam głowę, wierząc, że zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy. Dużo zdrowia i szczęścia dla Ciebie, Toffi i pozostałych maluszków.

Wercia.karol 

Wysłany: 28 Października 2014, 04:01   

Siostra dobrze dobierała zwierzaki pod hodowlę. Rozmawiałem z nią i mówiła że nie było jeszcze takiej sytuacji żeby małe umarło i że waga po urodzeniu białego i beża też razi w oczy. Może to moja wina bo za późno odkryłem ze Tofii jest w ciąży i nie żywiłem jej jak trzeba od samego początku. Mam tyle myśli na ten temat, a najgorsze że nie wiem czemu to się stało. Mimo że maluchy są słodkie to po tej sytuacji cieszę się, że to pierwsze i ostatnie.

Teraz zapobiegawczo dokarmiam małą, bo szary nie daje się przekonać do podjadania... za to biała je i je i w zasadzie tylko je i od mamy i z butelki i rośnie w oczach. Szary waży już prawie drugie tyle co po urodzeniu
Ostatnio zmieniony przez Wercia.karol 28 Października 2014, 04:03, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 28 Października 2014, 08:57   

Wercia.karol, raczej nie masz racjonalnego powodu do obwiniania się. Maluch mógł się urodzić z jakąś wadą wrodzoną - nie do stwierdzenia gołym okiem. Jeżeli wet nie umiał stwierdzić przyczyny śmierci malucha to jak Ty miałeś ją wypatrzeć wcześniej i zapobiec. No i nawet gdyby Ci się udało, a była to pewnie wada serca to co miałbyś z tym zrobić? Nawet u ludzi wady rozwojowe są właściwie wyrokiem dla dziecka - to często tylko kwestia czasu :-(
Fakt, ze późno się zorientowałeś że samica jest w ciąży też niewiele miał tu do rzeczy. Pamiętaj, że ciąża to fizjologia - nie patologia, czyli to nie choroba. Organizmy samic są genetycznie przygotowane do ciąży i porodów- jesteśmy genetycznie zaprogramowane do tego.
To raczej na 100% nie jest Twoja wina.
Pilnuj pozostałych maluchów - jak dotąd świetnie sobie radzisz, więc głowa do góry !

Dyzio i Franio

Poziomka 

Wysłany: 28 Października 2014, 15:53   

Wercia.karol, przykro mi bardzo, ale czasem faktycznie tak jest. Widocznie był tym najsłabszym i mimo wielu chęci nie udało się go utrzymać. Uczyłam się kiedyś o tym, dużo czytałam.
Nie obwiniaj się, bo naprawdę nie powinno isę tak robić. Masz jeszcze dwie małe kulki, które potrzebują Twojej opieki i zajmij się nimi. Trzymamy tu wszyscy kciuki za to.

Wercia.karol 

Wysłany: 31 Października 2014, 01:30   

Dzięki. Choociaż tutaj jakieś wsparcie bo nawet moja mama uważa że nie dopilnowałem, ale teraz już każdą chwile im poświęcam i odpłaca mi się to w cudownych chwilach.

Chciałbym żebyście pomogli mi nazwać maluszki, szczególnie chłopca szarego bo na małą wołam Perełka i tak pewnie zostanie. Kilka zdjęć dla was bo szkoda się nie podzielić.

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 31 Października 2014, 02:08   

wygląda jak.. bąbelek, więc może Bąbel? Pasowałoby do okrągłej Perełki :D

Odpowiedz do tematu