FORUM SZYNSZYLE :: niusia
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
niusia
Autor Wiadomość
lanowiec 
Aktywni na forum

Wysłany: 3 Stycznia 2013, 13:46   niusia

ECH:( cieżko o tym mówić ale moja piękna panna odeszła;( w poniedziałek w sylwestra wróćiłem z pracy bo kończyłem wczesniej i patrze że leży w hamaku i oddycha tak furcząc:( wziąłem ją na ręce i przeraziłem się bo miała oczy czerwone jak fiolka z krwią:( pojechałem do weta, i tam lekarz stwierdził że niusia dostała wylewu:( i albo musiała się uderzyć( na co lekarz mówił że to mało prawdopodobne ponieważ musiaałaby baaardzo mocno sie uderzyć) albo wada genetyczna która sprawiła że dostała wylewu:( echhh po prosttu;P brak słów... nie podejrzewałbym żę szynszyle mogą mieć problemy takiego rodzaju:(

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 13:51   

Przykro mi :( trzymaj się!

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

kaffa 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 13:53   

Lanowiec, bardzo mi przykro. Trzymaj się .

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 14:05   

lanowiec, to bardzo smutna wiadomość :( tak bardzo mi przykro

Dyzio i Franio

lanowiec 
Aktywni na forum

Wysłany: 3 Stycznia 2013, 14:06   

najgorzej teściowa i żona, bo bardzo się przyzwyczaiły:( ale kurcze, żeby szynszyla dostała wylewu;/ heh odrazu szkoda że nie zawału;P myślicie że faktycznie wady genetyczne mogą mieć wpływ?

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 14:16   

lanowiec, na 100% mogą. Zdarzały się tu takie opowieści, kiedy nagle zdrowy wesoły szynszylek odszedł bez uprzedzenia, bez żadnych wcześniejszych symptomów choroby. Trudno się z tym pogodzić.

Dyzio i Franio

kammax 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 15:03   

Bardzo mi przykro!

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 15:25   

Wady genetyczne na pewno mogą mieć wpływ, w końcu skoro u człowieka powodują rozmaite schorzenia czy tendencje do pewnych zależności czy wad zdrowotnych, to i u takiego puchatego malucha.
Podejrzewamy zresztą z wetem, że Bazylek też ma jakąś wadę, mamy tylko nadzieję, że do opanowania. Cały czas mu się przewód pokarmowy buntuje mimo bardzo kontrolowanej diety, mimo pilnowania, żeby nic nie podgryzał a wybiegu (czasami dziubnie tylko kawałek boazerii, ale nie sądzę, żeby to było to, bo problemy występują niezależnie od tego), ostatnio w poniedziałek dostał ostatnią serię zastrzyków, bobkował pięknie aż miło było patrzeć i zamiatać po nim, wczoraj się zachwycałam jakie wreszcie cudowne bobki. Wstaję rano- na półeczce jeden bobek. Zaaplikowałam mu Rodi-Kolan, jak kazał wet i czekam na powrót do domu oraz wypuszczenie młodego na wybieg, żeby zobaczć jak postępy, ale niepokoję się bardzo.
W każdym razie wady są możliwe, niestety. Zwierzaki przekochane, ale czasami choćbyś na nie chuchał i dmuchał, to nic nie jesteś w stanie zrobić. Przekichane taki wylew, nawet nie wiadomo co się dzieje i jak pomagać. Tutaj pewnie nawet gdyby wet był od razu przy niej w momencie, kiedy to się stało, to pewnie by nic nie zmieniło. Smutne :(

Ostatnio zmieniony przez didaś 3 Stycznia 2013, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  

Duszek 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 16:10   

Bardzo Ci współczuję :-(

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Quiet 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 17:20   

Lanowiec, bardzo mi przykro, niestety nie zawsze możemy pomóc naszemu przyjacielowi, zwierzęta tak samo jak ludzie chorują, mają wady genetyczne i nie mamy na to wpływu. Trzymaj się.

Odpowiedz do tematu