FORUM SZYNSZYLE :: Witam
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
myszka18255 

Wysłany: 11 Lutego 2013, 15:25   Witam

Kochani .. Mam zamiar nabyć w najbliższym czasie kuleczkę. Nigdy nie miałam jeszcze szynszylki mam 3 psy, kota i miałam chomika. Chciałam z Waszej strony jakiś porady dotyczącej kupna, i utrzymania w najlepszych warunkach kuleczkę.
Jak zapewnić malutkiej najlepsze warunki, aby czuła się dobrze ??

kammax 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 11 Lutego 2013, 15:27   

Polecam przeczytać wszystkie posty http://stare.forum-szynsz...ylach-vf52.htm, to jest wiedza o szynszylach w pigułce!

agacik 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 11 Lutego 2013, 15:42   

przeczytaj forum, to ci pomoże na pewno :) Takie teoretyczne informacje na temat klatki, jedzenia, itd znajdziesz na całym forum, głównie w tym dziale: http://stare.forum-szynsz...zylach-vf52.htm
ale polecam też przejrzeć całę forum, możesz użyć wyszukiwarki, jak cię coś zaintryguje :) a najważniejsze jest spędzać z szylką dużo czasu, zapenić jej dużo miłości, dać spokój za dnia i długie wybiegi wieczorem :)

GALERIA MORTA :-)

kaffa 

Wysłany: 11 Lutego 2013, 17:05   

Myszka witaj na forum, poczytaj wątki. W razie wątpliwości pytaj.
Najwazneijsze duza klatka. Wysokaminimum 1 m fajnie jak jest wyzsza. dobre jedzienie , piasek

Michal 
Administrator

Wysłany: 12 Lutego 2013, 00:53   

Witaj na forum.

Zasadniczo, to już mnóstwo podstawowych informacji było podanych, tu http://stare.forum-szynszyla.pl/forum_sitemap.htm masz spis wszystkich tematów, przejrzyj po tytułach, zobacz co Cię zainteresuje, a jeżeli czegoś nie będzie, albo będą dodatkowe pytania pisz w odpowiednim miejscu ;)

:loveszynszyla:

myszka18255 

Wysłany: 15 Lutego 2013, 19:58   

I Cytrynka jest już u nas :)
Dziś dzień szczęśliwy i zarazem mega smutny. O 6 rano jakiś ciul, że tak napisze potrącił naszego psa .. i niestety Maxa nie ma już z nami ;( Nawet się nie zatrzymał ;( a wylecial bo tata wyjezdzal jak zawsze do pracy a Maxik zobaczyl kota i wybiegl ;( I takim cudem mamy 2 psy, dochodzacego kota i Szynszylke :)Ma dopiero 2 msc ale juz podbila serca wszystkich w domu :)

Szynszyla81 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 22:21   

Dwa miesiące to bardzo malutka w zasadzie jeszcze powinna być z matką.Mimo wszystko przykro mi z powodu psa a z drugiej strony gratuluje nowego członka rodziny jakim jesn ta malutka kuleczka.Poświęć jej dużo uwagi na początek a jak co to pisz.Pomożemy

kaffa 

Wysłany: 15 Lutego 2013, 22:30   

Przykro mi z powodu utraty pieska. Okropne to co napisałaś :-( .
Bardzo ci wspołczuje.
Co do szynszylka to zdecydowanie jest za maly na roząke z mamą. Powinien jeszcze troszke z nią posiedzieć. Dobrym wiekiem jest 3 miesiące. Maluchy w tym wieku jeszcze ptrzebują być blisko mamy. niektore jeszcze popijają mleko. Niestety w przypadku wczesnego oddzielenia malucha od matki powinno się stosować diete dla maych szynszyli, niektore wymagają podawania mleka. Osoba, ktora ci sprzedała szynszylka nierozsądnie postąpila. Poczytaj tematy o małych szynszylach i dostosuj jego dietke do jego potrzeb.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 10:00   

Myszka, przykro mi z powodu pieska. Cytrynka jest mała uważaj na nią bardzo, nie podawaj za dużo pysznego, żeby nie dostała rozwolnienia. Poza tym nie jesteś pierwszą osobą, która wychowuje małego szylka, malutka potrzebuje dobrej opieki, pewnie będzie się dużo tulić do Ciebie, przynajmniej ja tak miałam z Guciem, tylko on był starszy. Powodzenia.

myszka18255 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 10:58   

I jednak Cytrynka to facet wiec zostaje Szyszkiem vel Bobkiem :)
Jest prze cudny nie boi się, gdy wkladam reke do klatki to wskakuje i sie wtula. :)

kaffa 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 11:56   

No to gratki facecika. On potrzebuje jeszcze mamy , wtula się bo potrzebuje twojego ciepła.Przutulaj go czesto. Zrób mu w klatce posłanie z polara. Niektórzy dająpluszowe maskotki do klatek, żeby maluchy miały do czego się przytulać.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 20:38   

Myszka, mały potrzebuję ciepła, przytulaj go często, Gucio jak był mały to prawie cały dzień przesypiał an kolanach, córci brzuchu, a nawet wskakiwał do kieszeni, byle by go tulić, potem mu przeszło i biegał całymi dniami. Ale nadal lubi spać wtulony, jak chcesz zobaczyć gdzie to zapraszam do prywatnej galerii.

myszka18255 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 21:07   

W Klateczce ma i hamaczek i taki kapturek z polarku ale nie bardzo mu sie podoba narazie i woli mi na rece siedziec. Maluszek jest z Nami od wczoraj i mam pytanie czy moge go wypuscic na troche z klatki?? Chodzi mi o to czy to nie za wczesnie, moze poczekac jeszcze dzien az troche przywyknie ??

Szynszyla81 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 21:09   

Otwórz klateczkę i zobaczysz czy chce odpocząć czy pobiegać niech pozna nowy teren tylko pozwól mu na troszkę dłuższy wybieg.

myszka18255 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 21:20   

Ok. dzięki za rade :)
A Macie może pomysły jak bawić się z Szyszkiem ?? Tak jak pisalam jest dopiero dzien ale chce go powoli oswajac ze mna. Na trochę dzis czesto wkladalam mu reke do klatki i bylam mile zaskoczona bo podszedl powachal i wskoczyl jak go glaskalam to nie gryz tylko jego oczka mowily "jeszcze jeszcze " :) A jak moja mama mu dzis rano wody chciala wstawic do klatki to chcial ja ugryzc :D Czyli chyba pierwsze lody za nami :)

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 21:41   

wodę musi mięć w poidełku, co do zabawek moje uwielbiają karuzelke od Kolorowych kredek, sa do zobaczenia na naszym forum w temacie wyposażenie dla szynszyla http://stare.forum-szynsz...nie-vt1542.htm, tylko nie wiem czy on nie jest za mały. Ale w przyszłości możesz się zastanowić nad taka zabawką.

Szynszyla81 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 23:01   

Tak do wody najwygodniejsze jest poidełko.Nie wiem jaką masz klatkę ale ja swoim włożyłem dyży kawałek brzozy i jedna z moich kuleczek śpi na rozwidleniu gałęzi.Co do ulepszeń to karuzela jest najlepszą zabawką,oraz można im jeszcze zafundować hamak.

Olijkaa 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 17 Lutego 2013, 11:12   

a jeśli chodzi o zabawy ... ja bym spróbowała wypuścić maluszka, zatkać wszystkie dziury i usiąść na ziemi, wyciągnąć nogi przed siebie i czekać. Ja wskoczy poruszać, będzie zainteresowany co go zrzuca będzie chciał jeszcze. Możesz wziąć długie źdźbło trawki i ciągnąć po ziemi (coś na zasadzie jak się z kotem bawi) też będzie za tym biegał. Myślę że to takie pierwsze zabawy. Jak podbiegnie pogłaskaj go za uszkiem. Staraj się nie łapać na siłę, bo się będzie bał. :) powodzenia w oswajaniu.

Bobik + Jagódka - dwa moje puchate uszatki

myszka18255 

Wysłany: 21 Lutego 2013, 21:26   

Kochani a kiedy pierwsza kąpiel ??

kaffa 

Wysłany: 22 Lutego 2013, 07:38   

JA myślę że czas najwyższy na kąpiel. One powinny sie kąpać tak co 3 dni. Za często nie bo przesuszą sobie skórę . Powodzenia w kąpieli ;D

myszka18255 

Wysłany: 1 Marca 2013, 10:31   

Co zrobić gdy Szyszek nie chcę się kąpać ???

kaffa 

Wysłany: 1 Marca 2013, 10:37   

wtaw go do zamykanego pojemnika , tak zeby nie uciekł. Posypuj mu futerko piaseczkiem. Albo zamknij go na chwilke w takim pojemniku (byle by był dostęp do tlenu) i poobserwuj czy prubuje się kąpać czy nie .
ja kupilam w castoramie taki pojemnik z wiekiem. Mam wycięty mału otworek na gorze i one sobie wskakują do niego. jak mocno sypia piachem ,to zakrywam.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 1 Marca 2013, 10:47   

myszka18255, przyczyną niechęci do kąpieli może być pył, którego używasz. Jeśli masz pył inny niż Pucek, np jakis Vitapol czy coś w tym stylu to szyszka może nie chcieć się w nim kąpać.
Jeśli masz Pucka to prędzej czy później załapie o co chodzi :)

Dyzio i Franio

Michal 
Administrator

Wysłany: 1 Marca 2013, 12:31   

:614: Jest temat o piasku, tam już było to kilkukrotnie poruszane

:loveszynszyla:

Odpowiedz do tematu