FORUM SZYNSZYLE :: Witam serdecznie:)
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam serdecznie:)
Autor Wiadomość
Anaesthesia 

Wysłany: 20 Stycznia 2013, 20:46   Witam serdecznie:)

Cześć. Mam na imię Aleksandra. :)
Wraz z moim lubym(Artur) postanowiliśmy niebawem wziąć w opiekę dwa szylowe maluchy.
Stąd też nasza chęć poszerzenia wiedzy nt. nich. I oto jestem, a w sumie jesteśmy, ponieważ z tego konta będziemy korzystać na zmianę.

To tak na początek kilka zdań o nas.
Ja za kilka miesięcy będę kończyć szkołę średnią, co potem? Jeszcze nie wiem.
Miałam wiele planów, ale z czasem doszłam do wniosku, że żaden z nich nie może być planem na moją przyszłość. Póki co skupiam się na skończeniu szkoły z jak najlepszymi wynikami no i na zdaniu matury.. towarzyszy mi okropny stres, który bardzo mnie niszczy, ale póki co staram się jeszcze myśleć pozytywnie.
Od dziecka byłam wychowywana wśród zwierząt. Od rybek poprzez wszelkie małe gryzonie aż do psów. Były nie tylko moimi pupilami, ale również pierwszymi przyjaciółmi, towarzyszami zabaw i członkami rodziny. To od nich tak naprawdę nauczyłam się bezinteresownej miłości. Stały się moją największą pasją.. w każdej wolnej chwili przeszukiwałam książki lub internet by zwiększać swoją wiedzę i ewentualnie w przyszłości powiększyć domowe zoo.
Obecnie mam dwa psy. Pseudo pekińczyka i Białego Owczarka Szwajcarskiego.

Artur właśnie ukończył szkołę policealną(masażu). Być może we wrześniu zdecyduje się na studia. Medycyna? Trzymam kciuki, żeby właśnie na niej wylądował. Długi czas pracował w szpitalu.. i podziwiam Go, że wytrzymywał obserwowanie cierpienia innych ludzi. Patrzenie na śmierć. Wiem, że nie pozostało mu to obojętne. Że były dni, gdy było mu naprawdę ciężko.. ale poradził sobie. Wiem, że byłby wspaniały jako lekarz.. uważam, że ratowanie życia innych ludzi to Jego powołanie. :)
Artur jest osobą aktywną i miewa problemy z usiedzeniem w miejscu. Lubi zwierzęta, u rodziców ma psa i jeszcze do niedawna miał królika. Teraz mieszka z Dziadkiem, u którego (póki co) nie ma jeszcze żadnego czterołapka.

Poznaliśmy się na początku sierpnia 2012.. jesteśmy razem od mniej więcej 4 miesięcy.
Chociaż małymi kroczkami, to wspólnie podążamy ku naszej przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie.

Olijkaa 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 09:34   

Życzymy powodzenia w oswajaniu i czekamy na pierwsze objawy szynszylomanii :)

Bobik + Jagódka - dwa moje puchate uszatki

kaffa 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 10:20   

Hej Witam was na forum. Super że najpierw dowiadujesz się jaknajwiecej o zwierzaku a potem decydujesz czy będzie z wami mieszkał. Bardzo rozsądna decyzja.
życzę owocnej szynszylozy ;D

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 10:39   

Witajcie Olu i Artur :)
Fajnie, że do nas dołączyliście. Szynszyle to wspaniałe zwierzaki, potrafią odwdzięczyć się z nawiązką za troskliwą opiekę. Dają nam codziennie mnóstwo radości.
To wspaniale, że w tak dojrzały i odpowiedzialny sposób postanowiliście podejść do sprawy. Na razie czytajcie Forum zacznijcie Tu: http://stare.forum-szynsz...zylach-vf52.htm

Jeśli będziecie mieli jakieś konkretne pytania to śmiało zadawajcie je w tematach dotyczących danego problemu. (inaczej Admin będzie zły) Takie pytania w tematach potem pomagają tym, którzy mają podobne problemy.

Wasza wspólna historia jest bardzo sympatyczna :-D
Powodzenia!

Dyzio i Franio

Anaesthesia 

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 14:41   

Dziękujemy za ciepłe powitanie. :)
Staramy się znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.
Przeglądamy pilnie forum i już nie możemy się doczekać kuleczek. :)

Michal 
Administrator

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 14:48   

Anaesthesia, a może pomyślisz o uratowaniu szynszyli z pseudo hodowli k/ Łodzi? Jest możliwość zorganizowania transportu dla Ciebie, bo Miszasty będzie jechał do Wawy i mógłby przywieźć, jeżeli nie miała byś możliwości odebrania od niego osobiście, to ja mógłbym odebrać od niego i przywieźć do Ciebie do domu.

:loveszynszyla:

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 14:54   

Misza w czwartek jedzie z Łodzi do Wawy. Na pokładzie będzie miał kuleczkę Mausi - Zefirka bo przywozi ich do weta - Ogonek.
Przy tej okazji można by jedno z drugim pogodzić, tylko czasu niewiele i trzeba się szybko decydować.

Dyzio i Franio

Michal 
Administrator

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 15:03   

Można mieć fajnego szynszyla i uratować go przed okrutnym losem...

:loveszynszyla:

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 15:05   

Witaj na forum, mam nadzieję, ze kuleczki pojawią się szybko. :mrgreen: Życzę udanej przyjaźni z szylkami.

Anaesthesia 

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 17:35   

Michał napisał/a:
Anaesthesia, a może pomyślisz o uratowaniu szynszyli z pseudo hodowli k/ Łodzi? Jest możliwość zorganizowania transportu dla Ciebie, bo Miszasty będzie jechał do Wawy i mógłby przywieźć, jeżeli nie miała byś możliwości odebrania od niego osobiście, to ja mógłbym odebrać od niego i przywieźć do Ciebie do domu.

Rozmawiałam o tym już wcześniej z Arturem.. że moglibyśmy wziąć właśnie jakieś maluchy które potrzebują pomocy.. ale upiera się, że takie zwierzę to tylko problem, bo zaraz choroby itd.. Wcześniej zawsze brałam szczury uratowane z lab.
Są gdzieś na forum jakieś zdjęcia tych bidulek? Może jakby zobaczył, że wcale nie są gorsze, zakochałby się i nie marudziłby, że to maleństwa z pseudo.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 18:11   

Anaesthesia, ilion kupił dwie z tamtej hodowli, zdjęcia gdzieś są, i szylki są ładne. Nie jestem pewna czy ma galerię, ale zaraz sprawdzę.
Juz znalazłąm, zdjęcia są w dziale : Lużne gatki: o panach szynszylach; chłopcy spod Łodzi.
Ostatnio zmieniony przez Quiet 21 Stycznia 2013, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 20:05   

Olu tu można przeczytać o dwóch urwisach iliona: http://stare.forum-szynsz...cy+spod+%B3odzi

Dyzio i Franio

Anaesthesia 

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 20:37   

Cudeńka. :) Ale po rozmowie z moim Lubym, zdecydowaliśmy jednak, że chcemy chłopców z dobrej hodowli. W jakiś sposób taki zwierzątko wydaje się być nam "pewniejsze". Zarówno pod względem zdrowia fizycznego jak i psychicznego.
Ostatnio zmieniony przez Anaesthesia 21 Stycznia 2013, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Stycznia 2013, 20:52   

Anaesthesia, nie nastawiała bym sie na to, że jak kupisz z hodowli domowej to będzie super oswojony. Wszystko zalezy od włascicieli, jedni dbaja o szylki a inni niestety nie. Miałam 2 szylki z domowej hodowli i oba były dzikusy. Jeżeli chcesz kupić oswojonego szylka szukaj na forum, lub u osób które maja parkę.

Odpowiedz do tematu