FORUM SZYNSZYLE :: Witam serdecznie!
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam serdecznie!
Autor Wiadomość
ilion8 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 16 Listopada 2012, 12:14   Witam serdecznie!

Witam!

Jak już zdążyłem się rozeznać, mniejszością na forum są mężczyźni, więc postanowiłem się przywitać, aby oficjalnie zasilić ich szeregi :-)
Nazywam się Arek i razem z moją ukochaną żoną (Dagmarą) zamierzamy w bliższym bądź dalszym czasie rozszerzyć naszą rodzinkę o przynajmniej parkę szynszyli.
Jesteśmy bezdzietnym, młodym małżeństwem a moja piękniejsza połówka jest bardzo samotna kiedy jestem w pracy, więc zapadła decyzja- trzeba nam zwierzątka:). Zawsze bardzo kochałem wszelkie gryzonie (w szczególności chomiki). Kiedy kilka tygodni temu znalazłem to forum, po prostu zakochałem się w szynszylach :-) Chociaż spotykałem się już z tymi zwierzakami, to zawsze w stosunkowo wczesnych godzinach i nie wiedziałem, że to tak inteligentne i sympatyczne stworzonka. Czytając o nich stopniowo utwierdzałem siebie i żonę w decyzji o przygarnięciu ich pod swój dach. Mamy nadzieję, że niedługo to się uda.

W międzyczasie nabrałem sympatii do wielu osób tutaj wypowiadających się. W związku z tym chciałbym zaoferować swoją pomoc. Mój znajomy prowadzi sklep zoologiczny i ma dostęp do giełdy zoologicznej w Łodzi, skąd bierze większość towaru i niekiedy jakieś zwierzątka. Gdyby więc ktoś czegoś potrzebował, to mogę zapytać w jakiej cenie by to mógł dla mnie sprowadzić, a następnie osobiście wyślę to pocztą pod wskazany adres. Nawet jeśli ktoś chciałby jakąś bardziej wartościową odmianę barwną szynszyla, byłaby możliwość zorientowania się w cenie i dostarczenie pupila w odpowiednich warunkach do nowego domu:)

Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na Waszą wiedzę i doświadczenie dotyczące domowej hodowli szynszyli, a sam postaram się również służyć pomocą.
Ostatnio zmieniony przez ilion8 16 Listopada 2012, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  

KoloroweKredki 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 16 Listopada 2012, 12:36   

Oo proszę:) A pisząc parkę masz na myśli,że samiec i samiczka czy tej samej płci? bo mam nadzieję,że wiesz,że samiczka może zamieszkać z samcem dopiero jak ukończy najlepiej 8 miesięcy?? często ludzie łączą dwu-trzy miesięczne szylki w pary,ale jest to niedozwolone.
ilion8, jakbyś mógł to zorientuj się jaka cena jest takich najczęściej kupowanych przez nas rzeczy np:

-ziólka HP te podstawowe i te uzupełniające
-karmy Versele Laga Nature i te mniejsze worki i większe,Vitakraft i te inne z wyższej półki oczywiście
-Piasek Pucek są różne w butelkach i workach to też się zapytaj jak możesz,zapytaj się też piasek Vitakraftu i Versele Laga

Może inni też coś dopiszą co kupują:)
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Listopada 2012, 12:42   

A który sklep zoologiczny prowadzi Twój kolega? :D

Witamy na forum kolejnego rodzynka :D

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 13:04   

Dzisiaj dostał ode mnie już jedną listę, ale możemy komponować kolejną:) Co do parki- wiem o tym. Samiczki nie powinny zachodzić w ciążę przed ukończeniem przynajmniej 8 miesięcy, a dojrzałość płciową osiągają po około 6 miesiącach. To właśnie te dwa miesiące są krytyczną wartością tutaj, a że nie bardzo można rozpoznać kiedy się kończą i zaczynają, więc najlepiej nie trzymać razem szynszyli przed 9 miesiącem życia. Odrobiłem lekcje :-D Ale dziękuję za czujność- właśnie takie przypomnienia uczą człowieka najwięcej.

Co do sklepu zoologicznego- właściwie to prowadzi sklep z karmami i akcesoriami, a na specjalne zamówienie sprowadza zwierzątka (To jest sklep w Połańcu- mała miejscowość między Krakowem a Sandomierzem). Ze względu na to, że utrzymuje się z innej części swojej działalności, zoologię ma bardzo okrojoną. Tak po prawdzie to nie ściąga tak drogich karm, bo w małej miejscowości by mu to nie zeszło, ale na konkretne zamówienie facet wygrzebie z pod ziemi wszystko co trzeba:) Z tego co rozmawiałem nawet woliery... Ale w moje seicento się to nie zmieści, więc nie mam jak tego dostarczyć:)

I mam prośbę: Jeśli pytacie o jakieś konkrety, np. ziółka, podajcie pełną nazwę- jeszcze nie jestem biegły w tych skrótach:)
Ostatnio zmieniony przez ilion8 16 Listopada 2012, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  

kaffa 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 13:35   

Ilion= witam serecznie i zapraszam do czynnego udziału w forum.
Klasycznie czuj się jak u siebie w domu.
co do decyzji o zwierzaku - to jak najbardziej słuszna i trafiona. pikny wybór ;D

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 13:48   

Dziękuję:)

Bym zapomniał- prowadzę aktualnie mały sklep spożywczo-warzywny z naciskiem na warzywny, ale mam też suszone owoce i orzechy. Jeśli ktoś zerknie do działu "oddam/przyjmę szynszyla" i w jakiś sposób zechce pomóc naszej sprawie to będę się mógł zrewanżować dając ceny jakie płacę w hurtowni np. na migdały, suszone śliwki czy morele, a przyznam- są dużo mniejsze niż w sklepach :-D Nie chcę żeby brzmiało to jak przekupstwo, ale najzwyczajniej biznes się dopiero rozkręca i nie bardzo stać nas na wyposażenie dla tych zwierzątek... Dlatego proszę o pomoc też w tym zakresie- jak ktoś ma znajomego, któremu została np. jakaś klatka lub musi oddać szynszyla, to proszę o kontakt... Nie mamy możliwości kupić, więc chociaż w ten sposób mogę się odwdzięczyć...

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:01   

Witaj Arek :) Bardzo fajnie, że do nas dołączyłeś. Super że już tak dużo wiesz o futerkach, ale czy zdajesz sobie sprawę, że te zwierzątka uzależniają? :D
Czuj się tu jak u siebie :):

Dyzio i Franio

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:10   

Powiem Ci, że już się czuję uzależniony:) Z internetu i forum korzystam głównie w pracy, więc jak wracam do mojej żonki wieczorem i zaczynam pierwsze zdanie: "A wiesz, ze szynszyle to, albo szynszyle tamto" to widzę jak się śmiać zaczyna ze mnie:) Nie chce sama przyznać za bardzo, ale ją też już wciągają szynszylki. Ostatnio swojej przyjaciółce powiedziała, że się nam rodzina powiększy:) dostaliśmy od razu gratulacje, bo myślała że chodzi o ciążę. Jeszcze żadnej szynszyli nie mamy, a już tyle zamieszania:)

Zaczynam się czuć jak przyszły ojciec :-)
Ostatnio zmieniony przez ilion8 16 Listopada 2012, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:17   

ilion8 napisał/a:
Zaczynam się czuć jak przyszły ojciec :-)

Mój szynszylek Cappuccino pojechał do samiczki Zuzi, której właścicielką jest Kammax i zmajstrował jej maluchy które urodzą się ok. lutego no i w taki oto sposób nie dość że zostałyśmy "teściowymi" to jeszcze nasze szylki uczyniły nas "babciami" :D no i co Ty na to ?
To uzależnienie ma swoje poważne konsekwencje :D

Dyzio i Franio
Ostatnio zmieniony przez Aniutka 16 Listopada 2012, 14:18, w całości zmieniany 2 razy  

kaffa 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:31   

Ilion Zapytaj sie Jiuu ona szukała domu dla swojego malucha.

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:32   

No to widzę, że im dalej w las tym więcej... Szynszyli :mrgreen:
Dodam jeszcze od siebie, że jestem pod wrażeniem finezji jaką posiadają właściciele tych pięknych zwierzątek. Świadczą o tym imiona Waszych pociech. Skąd Wy wszyscy bierzecie tak świetne pomysły, które jeszcze tak pięknie oddają charakterki szynszyli?
Mojej Dagusi też się udzieliło- wymyśliła, że jeśli uda nam się zdobyć jakiegoś samczyka, to będzie się nazywał O'Sallivan :mrgreen:

Na pewno zapytam, ale chyba najpierw potrzebuję zorganizować jakiś domek dla kuleczek... Nie chciałbym, żeby w wyniku pośpiechu musiały mieszkać w niewygodnych warunkach:(
Ostatnio zmieniony przez ilion8 16 Listopada 2012, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:34   

ilion8 napisał/a:
Dodam jeszcze od siebie, że jestem pod wrażeniem finezji jaką posiadają właściciele tych pięknych zwierzątek. Świadczą o tym imiona Waszych pociech. Skąd Wy wszyscy bierzecie tak świetne pomysły, które jeszcze tak pięknie oddają charakterki szynszyli?Mojej Dagusi też się udzieliło- wymyśliła, że jeśli uda nam się zdobyć jakiegoś samczyka, to będzie się nazywał O'Sallivan :mrgreen:

No i nic tu dodać i nic ująć :D
Jeszcze musicie mu w przyszłości zmajstrować stół bilardowy :D

Dyzio i Franio

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:37   

Właściwie nie chodzi o gracza w snookera (chociaż ja uwielbiam tę grę- prawdziwy sport dla gentelman'ów) ale o postać z bajki Pixara- "Potwory i s-k":) chociaż bardziej Dagusi podoba się to nazwisko, jak sam potworek. Niemniej, muszę się zgodzić- brzmi świetnie:)

kaffa 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:41   

Ilion- ona poczeka , bo ma 2 maluchy dziewuszke i chlopczyka. Jakoś tak od słowa do słowa zgadałyśmy się że małą chetnie bym zabrała , ale problem z transportem. Na szczeście jej rodzice wybierają sie w moje okolice w lutym więc do tego czasu panna mieszka z Jiuuu.
Życzę wam fajowej szynszylowej rodzinki :mrgreen:

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:43   

No to ciekawa jestem jak to się skończy :) czy Wasz szynszylek bedzie samczykiem i czy będzie bardziej przypominał tego O'Sullivana czy O'Sallivana :D nie z wyglądu ale z charakteru.
Mój Dyziek ma imię po jednym z siostrzeńców Kaczora Donalda - wypisz wymaluj urwis pierwszej klasy :D

Dyzio i Franio

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:45   

Jakby Coś to ja kursuję raz w miesiącu na trasie Wodzisław Śląski- Połaniec i zależnie od tego jaką drogę wybiorę przejeżdżam przez miejscowości takie jak Pszczyna, Katowice czy Kraków. Mogę podjechać też do Pszowa, Rybnika itp. Więc jakby ktoś potrzebował czegoś to proszę pisać- chętnie pomogę :-D
Chociaż Tobie kaffa chyba niewiele da taka trasa :-/

Racja- mój błąd w pisowni:) Co do Kaczora Donalda to w dzieciństwie się zaczytywałem w tych komiksach- też dobre źródło imion. Chociaż po lekturze "Skąpca" aut. Molliera raczej nie nazwałbym szyszki np. Harpagon :-)
Ostatnio zmieniony przez ilion8 16 Listopada 2012, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:47   

ilion8, wpisz to w dziele "transport" bo kto wie może ktoś szukać takiej trasy

Dyzio i Franio

kaffa 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:51   

ilion- a nie opłaca się już kompbinować. Do lutego niewiele zostało a jeszcze muszę klatkę kupić i potem pokombinować z obecną . Dziekuję za chęć pomocy ;-)

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 14:55   

W transporcie już wystawione ogłoszenie.

Gdybym się do czegoś mógł przydać to proszę pisać- jak będę mógł to chętnie pomogę.

Czy może ktoś wie jak mogę się skontaktować z Jiuu? Ma wyłączone PW, a maila nie podała...
Ostatnio zmieniony przez ilion8 16 Listopada 2012, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Listopada 2012, 19:43   

Witaj na forum, mam nadzieję, że poszukiwanie szylka potrwa niedługo. Widzę, że chłopaków na forum może jest mniej, ale za to jacy fajowi. Poszerzyłeś grono fajowych facecików. :mrgreen:

Asia 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 19:49   

Witam....
Bardzo fajnie przedstawiłeś siebie i swoją rodzinkę....obecną i przyszłą :-D
Powodzenia życzę!!!...

kammax 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 19:57   

Witam kolejnego mężczyznę na forum, robi się koedukacyjnie, a tak na poważnie fajnie, że z nami jesteście - myślę że razem z Żoną będziesz z tego forum korzystał i powodzonka w znalezieniu ukochanego puchacza!

ilion8 

Wysłany: 16 Listopada 2012, 21:27   

Dziękuję za życzenia:) Powodzenie się przyda. Proszę się też nie bać i pisać co komu jest potrzebne- nie mogę obiecać, że wszystko będzie taniej niż w sklepie, ale co niektóre na pewno:)

Michal 
Administrator

Wysłany: 17 Listopada 2012, 09:56   

ilion8, Witaj na forum

ilion8 napisał/a:
Czy może ktoś wie jak mogę się skontaktować z Jiuu? Ma wyłączone PW, a maila nie podała...

Napisz do mnie PW, prześlę go do niej, często tu zagląda, więc powinna go przeczytać.

:loveszynszyla:

ilion8 

Wysłany: 17 Listopada 2012, 11:43   

Już poszło- dziękuję za pomoc.
Wczoraj przeczytałem wątki na forum dotyczące Duszka- wszyscy tutaj jesteście wspaniali! Gratuluję udanej niespodzianki i żałuję, że nie mogłem się przyłączyć.

Odpowiedz do tematu