FORUM SZYNSZYLE :: Witam serdecznie!
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam serdecznie!
Autor Wiadomość
Nina 

Wysłany: 1 Wrzeœnia 2012, 20:39   Witam serdecznie!

Hejo Wszystkim! :-) :517:
Jestem z Bielska-Białej, moja miłość do szynszyli zrodziła się nie dawno, po śmierci mojego ukochanego Szczurka Pysia, który był moim cudnym towarzyszem przez 2,5 roku :-( Po tym zdarzeniu wiedziałam, że potrzebuję zwierzątka, które dłużej będzie przy moim boku i jednocześnie przyniesie tyle samo (jak nie więcej :-) ) radości ze wspólnego obcowania ---- i tak się zaczęło...szperanie po internecie, oglądanie filmików na YouTubie,czytanie wszlekich forów, pisanie do znajomych, którzy mieli styczność z tymi wspaniałymi zwierzątkami. Poźniej przeszukiwanie allegro w celu znalezienia odpowieniego sprzedawcy, co do którego będę pewna, że szynszylki to jego pasja, anie chęć zarobienia tylko i wyłącznie pieniędzy. UDAŁO SIĘ! (okazało się, że ta osoba udziela się również na tym forum :-) ) Szynszylek na przełomie września/października będzie do odbioru :-) :-) :-) :-)

Serdecznie witam wszystkich jeszcze raz! :527:

kammax 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 1 Wrzeœnia 2012, 20:55   

Witaj na forum, wiele czytania przed tobą - to forum to kopalnia wiedźy! Witaj!

Nina 

Wysłany: 1 Wrzeœnia 2012, 21:00   

To forum jest genialne, bardzo dużo juz się dowiedziałam dzięki niemu i czytam dalej... ;-)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 1 Wrzeœnia 2012, 21:23   

WITAJ Nina, Bardzo fajnie, że do nas dołączyłaś :)

Dyzio i Franio

kaffa 

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 08:25   

Nina Witaj w kółku "opętanych" miłoscią. Mam nadzieję że twoja kulka będzie dla Ciebie najlepszym przyjacielem. Podoba mi się to że najpierw przygotowujesz sie na nowego członka rodziny a potem, dopiero decydujesz. Ja z myślą tą chodziłam jakieś 3 lata. Najpierw nie chciałam bo dziecko było za małe. Dla 2 latka to nie odpowiedni kumpel zabaw (zresztą wg mnie żadne zwierze). Teraz ma 5 lat. Nauczyłam go delikatnosci w opiece nad zwierzetami. zauważyłam że nie sadysci zwierzakow i nadszedł odpowiedni moment na zaadoptowanie maucha. Życzę ci dużo frajdy z kuleczką i pisz dużo to będzie tu wesoło.

Nina 

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 12:04   

Dziękuję za przemiłe przyjęcie! :596:

Ludzie, którzy kochają zwierzęta mają w sobie to "coś" :-)
Od dziecka dorastałam wśród zwierząt były to najpierw Psy (które goszczą w naszym domu do dziś ale nie będą miały styczności z Szylką spokojnie :-) ), koty, później były Papużki faliste, i na końcu Szczurki. Mój brat 10 latek odkąd pozwoliliśmy mu kupić Szczurka zmienił się nie do poznania, okazało się, że jest niezwykle opiekuńczy i odpowiedzialny, myślę, że takie zwierzątko rozwija u dziecka wiele fantastycznych cech ;-)
Poza tym całą rodzinę mam zakręconą na punkcie zwierząt, nawet Babcia najpierw ponarzeka, że problem, a później sama przychodzi zaglądać, dawać smakołyki i brać na kolana :-D :-D

Co do mojego dbania o zwierzaczka to taka mała anegdotka: Kiedy cały zeszły rok mieszkałam w Krakowie z moim Szczurkiem to kiedy do domu przychodziły wyciągi z banku to wyglądało to mniej więcej tak, że 60% całej listy gdzie i na co wydawałam pieniądze było z adresem sklepu Zoologicznego w Galerii Krakowskiej :-D

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 12:09   

Nina napisał/a:
Co do mojego dbania o zwierzaczka to taka mała anegdotka: Kiedy cały zeszły rok mieszkałam w Krakowie z moim Szczurkiem to kiedy do domu przychodziły wyciągi z banku to wyglądało to mniej więcej tak, że 60% całej listy gdzie i na co wydawałam pieniądze było z adresem sklepu Zoologicznego w Galerii Krakowskiej :-D

no nieźle :mrgreen:

Witamy, witamy w naszych skromnych progach :mrgreen:

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Michal 
Administrator

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 14:29   

Witaj na forum, widać, że szynszylek trafi w odpowiedzialne ręce ;-)

:loveszynszyla:

Nina 

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 19:47   

Dzięki serdeczne, będę się starała żeby było Mu jak najlepiej :)

Dziś majstrowałam półeczki do klatk, wyszły elegancko :)
Jak będzie w pełni gotowa to może dodam zdjęcie na swoim profilu i się pochwalę trochę :)
Czekają mnie jeszcze zakupy na Zooplus :)

:607:

Polarkowo 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 19:55   

Nina, witaj na forum i wkrótce w gronie szynszyloposiadaczy :)

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 20:29   

Witaj, miło poznać ludzi kochających zwierzaki. Ja mam szylka od 4 lat.(Tuptuś)Od 3 tyg. mamy gucia często zwanego też sprytkiem bo to mały łobuz. Życzę samych cudownych chwil z tym miłym zwierzakiem. Ja szynszylkiem zaraziłam moją siostrę,ma go od niedawna ale jest zachwycona.

Nina 

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 21:14   

Witam również!! :064:

Bardzo mi miło, że zaglądacie i piszecie :)
Do mnie dziś przyszła w odwiedziny rodzina i też byli zachwyceni jak pokazałam im zdjęcie Malucha z aukcji także ciężko faktycznie przejść obok Szynszylków obojętnie :)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 21:18   

Nina, zobaczysz jak sobie Ciebie okręci wokół swojego ogonka :) Tylko go sprowadź do domu a będziesz jego :D

Dyzio i Franio

Nina 

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 21:30   

No właśnie...tego się obawiam... :mrgreen: bo ja mam starsznie miękkie serce i słabości co do takich pysiaków słodkich, także nie wiem kto tu kogo będzie ćwiczył :mrgreen: :) :)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 2 Wrzeœnia 2012, 21:39   

A ja wiem :D On Ciebie !
Jedno co jest najważniejsze - nie wolno Ci ulegać w kwestii smakołyków a co do reszty to już on Cie sobie wychowa :D

Dyzio i Franio

kaffa 

Wysłany: 3 Wrzeœnia 2012, 08:12   

Oj świeta prawda. Tych stworzonek nie da się nie kochać. A i niestety wychowuja nas sobie ojjj bardzo. Nie mniej to takie urocze, że cieżko sie bronić przed tymi urwisami. Potrafią zakręcić człowiekowi w głowie.

Nina 

Wysłany: 3 Wrzeœnia 2012, 22:04   

Coś chyba faktycznie jest w tym magnetyzmie zwierzęcym :mrgreen:

Już się nie mogę doczekać na tego małego Stworka :)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 3 Wrzeœnia 2012, 22:07   

Nina, wyrabiaj w sobie cierpliwość, bo to podstawowa cecha właściciela szynszyli :D

Dyzio i Franio

Nina 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2012, 22:28   

Z cierpliwością u mnie nie jest tak źle czytaj --> młoszy o 10 lat brat :mrgreen:

kaffa 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 07:32   

widzę doświadczenie juz w jednej dziediznie masz. Teraz troszkę pochodź na fitnes, w celu nabycia gibkości, zręczności i siły. Przyda się do uganiania się za zwierzakiem, i przede wszystkim sprzątania kupeczek z najdziwniejszych miejsc w domu, o których do tej pory nie miałaś pojęcia.

Nina 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 10:27   

Hah może nie będzie tak źle bo Szynszylek do wykorzystania (nie wiem czy to słowo głośno mówić :mrgreen: ) będzie miał dwa pokoje, które sa przeznaczone dla naszej dwójki więc może jakoś ogarnę sprzatanie :-D

Wczoraj moja mama wypadając z transu oglądania dziennika już wymyśliła co jej przypomina to futrzate zwierzątko, a mianowicie Sticha, (pewnie znacie tą bajkę "Lilo i Stich", a jak nie to zachęcam do obejrzenia jest świetna nie tylko dla dzieci :) ) i zaproponowała żebym sobie ją dobrze prześledziła co robi z domu Stich jak jest w nim sam :lol:

kaffa 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 10:34   

oj życzę ci z całego serca takiego sticha, mimo charakterjen duszy miał dobre serduszko.
a przy okazji chałabym zobaczyć grającą na gitarze szynszyle. Mamy juz ciekawe opcje (szynszyl w kuchence, moja sie buja na koniu,) brakuje mam kolejnych amatorów sportów ekstremanlych :053:

Nina 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 13:09   

Haha, zobaczymy co ten Malec nam tu zaprezentuje jak już go przywiozę :-) Szczurek brata skacze na odległość paru ładnych metrów (wygląda to niesamowicie jest jak mały odrzutowiec :lol: ), nasz pies też potrafił swego czasu przeskoczyć spore ogrodzenie bez problemu i bez rozpędu także rodzinka małyszów czeka na następnego :-D
Ale jak to buja się na koniu?? :lol:

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 20:49   

Nina, na taki drewnianym :D
Zaczynam niecierpliwie wypatrywać dnia kiedy zaczniesz nam przedstawiać swojego "Stich'a" :)

Dyzio i Franio

Nina 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 21:33   

Aniutka ja też się już nie mogę doczekać!! :064: Spędzam całe dnie na forum robiąc notatki albo buszując po sklepach zoologicznych online :) Moja mama wraz z bratem też już się niecierpliwią :)
Kurcze jeszcze trochę a faktycznie wykrakamy i będzie Stich :-D
Oglądałam Twoją galerię - zdjęcie w pralce wymiata :053: już nie wpominając a'propos konika :056:

Odpowiedz do tematu