FORUM SZYNSZYLE :: Szyszka - tak po prostu
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szyszka - tak po prostu
Autor Wiadomość
Poziomka 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 21 Października 2014, 21:24   Szyszka - tak po prostu

Cześć wszystkim :)
Chciałabym wam przedstawić Szyszkę i trochę opowiedzieć o naszej historii.
Szilka ma ok. 6 lat i mam ją od malutkiej kulki.Na początku była sama, ale potem wspólnie postanowiliśmy, że przyda jej się koleżanka.
Wkrótce poźniej w klatce były już dwie szyszki - Szila i Betty.
Można powiedzieć,że to były moje oczka w głowie,dużo czasu im poświęcałam,często wypuszczałam, rozpieszczałam jak mogłam.Niestety...Wyjechałam na studia, moja mama za granice do pracy i tak dwie kulki trafiły razem z naszym psem i kotkami pod opiekę babci.Babcia jest sprawną i silną kobietą ,więc nie sprawiało jej problemu zajmowanie się zwierzakami, wręcz dawało jej to przyjemność - jest zwierzolubem jak ja :)
Po kilku miesiącach Betty zaczęła chorować, babcia nie poświęcała jej tyle uwagi ile ja wcześniej,nie biegały zbyt często.Podjęłam więc kolejną próbę i rozmawiałam z właścicielem mieszkania, by jednak zgodził się na pobyt szynszyli ze mną,obiecywałam, że nie sprawią kłopotu.Odpowiedź zawsze brzmiała nie.Myślicie..mogłam zmienić stancje?Moglam, gdyby mnie było na to stać, a sytuacja wtedy była bardzo zła i nie znalazłam stancji w takiej cenie jaką miałam tam.
Z ciężkim sercem,bo próbowalam wszystkiego:leczenia, częściej przyjeżdżałam,prosiłam babcie, by poświęcała im więcej czasu,postanowiłam znaleźć im nowy dom. Natchniona szczęśliwymi historiami o nowych domkach,pomyślałam, że na pewno i one taki znajdą.Historia nie była jednak tak szczęśliwa jak się zapowiadało.
Znalazłam wydawało mi się wtedy dom idealny.Ludzie lubili zwierzaki, mieli na nie czas i warunki, a przede wszystkim kiedyś już jednego mieli.
Wszystko było dobrze.Przez rok.Dostawałam zdjęcia, wydawały się szczęśliwe.
Jakiś czas temu dostałam telefon od nich, że nie mogą się już nimi zajmować, bo...nie mają czasu- same bzdury.
Dużo nie myśląć -wysłałam tam dziadków.Sama mieszkam ponad 200km od nich.
Jak się okazało, weszli w sam środek piekła.
Betty nie udało się uratować,ale Szila wróciła do nas. Ze świerzbem,prawie bez futra, wychudzona, rodziła.Załamałam się, bo oddałam swoje zwierzęta, którym poświęciłam część siebie pod opiekę kogoś, kto je zniszczył.
Moja sytuacja materialna i mieszkalna zmieniła się.Mieszkam teraz w kawalerce i mam już 3 świnki morskie, ale w sytuacji takiej jak ta...Nie mogłam odrzucić mojej Szili.
Już z nią dobrze, znalazłam jej klatkę, rozpieszczam jak mogę, znów mi ufa, wchodzi na ręce, skacze i dużo biega,ale przeżyła dużo złego i mimo wszystko chciałam się z wami podzielić tą historią, bo teraz znów się uczę o szynszylach i wiem, że mogę znaleźć tu pomoc.
Jest mi o tyle trudniej, że od małego kulki były 2 , a teraz jest jedna, jedyna, a ja nie zastąpię jej szynszylowej koleżanki.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Października 2014, 21:45   

Poziomka, witaj w naszym gronie :)
Życie często daje nam lekcję i uczy pokory. Często musimy podejmować trudne decyzje i dokonywać wyboru. Betty już nic życia nie przywróci, ale Szyszka ma jeszcze wiele lat przed sobą i jeśli tylko jesteś na to gotowa to znalezienie jej koleżanki nie będzie problemem. Jesteś dobrą opiekunką i kochasz zwierzaki - to widać w każdym słowie które napisałaś :) i wierzę,że poradzisz sobie ze wszystkimi trudnościami, a dodatkowo jeśli tylko nam pozwolisz to będziemy Cię wspierać w każdej trudnej chwili i dzielić z Tobą szynszylowe radości :)
Zawitałaś do szynszylowej rodziny.

Dyzio i Franio

Poziomka 

Wysłany: 22 Października 2014, 11:09   

Dziękuję za ciepłe przyjęcie i mam nadzieję ,że uda mi się nauczyć tutaj wielu ciekawych i potrzebnych rzeczy.
Przedstawiam przede wszystkim w pierwszej kolejności Szyszke :

Kocur Puszek :

I świniopak :

Freddy:

Camelot:

I Fado z Sanczo vel Łysym :)

Rodzinka duża, ale kochana :)
Ostatnio zmieniony przez Ethelen 22 Października 2014, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 22 Października 2014, 11:14   

ło jakie cuuudne zoo, Szyszka słodka Sanczo uroczy a z Puszka prawdziwy Puszek :-D . Cudowne zwierzaczki

elkasia2 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 22 Października 2014, 12:19   

Zoo imponujące to prawda :) Witamy całą wspaniałą gromadkę :D :soczek:

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Poziomka 

Wysłany: 22 Października 2014, 13:28   

Dziękujemy za przywitanie :) Zoo jest duże, ale sprawia dużo radości :)

elkasia2 

Wysłany: 22 Października 2014, 13:48   

W końcu dom bez zwierzaków to smutny dom :D

kaffa 

Wysłany: 22 Października 2014, 16:19   

ojaaaaaaaaa to ktoś ma wiekszego fioła niż ja ............
jak miło :soczek:
piękne futerkowce

Poziomka 

Wysłany: 25 Października 2014, 18:09   

Tak jak pisałam, Szyszka nie jest zbyt szczęśliwa sama.Jednak od zawsze była z Betty i teraz mimo, że stoi blisko klatki świnek i czasem się z łysym powąchają, to zdaje sobie sprawę, że nie zastąpie jej drugiej kulki.Jest bardzo strachliwa, za każdym razem jak wkładam ręce do klatki, żeby sobie na mnie powchodziła, bo to uwielbia, to przy zbyt gwałtownym ruchu mnie obsikuje. Staram się jej zapewnić dużo czasu swojego oraz atrakcji, ale sama już nie wiem...

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Października 2014, 18:41   

Poziomka, a nie myślałaś o koleżance dla niej? Przy łączeniu szyszek ważniejsza od wieku jest zgodność charakterów, więc różnica w wieku nie powinna być elementem utrudniającym łączenie.

Poziomka 

Wysłany: 25 Października 2014, 19:05   

Myślę o koleżance, skontaktowałam się już nawet z Diablo, który okazuje się, że ma nawet jedną samiczke na sprzedaż, ale trochę się obawiam, że to łączenie mogłoby być za wcześnie. Moja dużo przeszła i jest zestresowana jeszcze trochę i gdybym ją teraz łączyła to na przykladzie moich świnek wiem, że mogłoby się to różnie skończyć. Diablo planuje miot w styczniu i chyba to jest ten termin odpowiedni. Jednakże, chciałabym uzyskać opinię osób bardziej doświadczonych ode mnie. :)

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Października 2014, 19:46   

Poziomka, miot w styczniu owszem jest planowany, ale niestety jak to z tym bywa nie jest ani to pewne na 100% ani nie wiadomo co sie tam pojawi :) No i do odbioru na pewno nie wczesniej by były jak pod koniec kwietnia :)
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

hipolog123 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 25 Października 2014, 20:28   

Poziomka witaj serdecznie :-D ale piękne zwierzaki :-) ja na Twoim miejscu poszukałabym jej koleżankę ;-) Dokładnie nigdy nie wiadomo co w miocie wyjdzie za maluch :-)

Edek, Mikesz, Klusek, Ori , Tiga, Mio <3
Benia [*]

Jesteśmy na facebook-u
https://www.facebook.com/veterinarius.chinchillas

Lenka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Października 2014, 20:44   

Witaj:)

Fajny ten Twój zwierzyniec :-D

Poziomka 

Wysłany: 25 Października 2014, 22:00   

Diablo, tak oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe :) Tak zwierzyniec fajny ,ale chorowity ostatnio. Dziekuje za opinie na temat kolezanki, rozwazam to powaznie :)

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Października 2014, 22:41   

Poziomka, czasem towarzystwo drugiego zwierza przyspiesza oswajanie - kulka widzi, że nie ma w tym nic złego i obserwując towarzyszkę/towarzysza też się szybciej uspokaja ;)

Poziomka 

Wysłany: 26 Października 2014, 11:55   

Ethelen, mysle, ze masz racje. Moze wlasnie kolezanka pozwoli jej dojsc do siebie. Niestety mam jeszcze problem z klatka, bo ta jest doskonała dla jednej kulki, ale dwie to już dla niej za dużo. Szukam jakiejś fajnej woliery i w następstwie drugiej kulki. Dziękuję serdecznie za pomoc :)

Fibius 
Aktywni na forum

Wysłany: 26 Października 2014, 12:07   

Ooo widzę kolejną świnkarkę :-D Wita cię również oświniony ja :lol:

Ricco! 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 26 Października 2014, 14:54   

Witamy kolejną Wrocławiankę :) jeszcze niedawno myślałam że mam samiczkę do oddania ale... już nie xD tak ją pokochałam że nie umiem jej oddać, sama mam 4 sztuki wariatów :) ale jakbyś potrzebowała pomocy w szukaniu kulki jakieś to śmiało, pomożemy!! a i kiedyś planujemy z Elzoonikami wspólne spotkanie Wrocławian :D taki mały zlocik :D czuj się zaproszona!!!

elkasia2 

Wysłany: 27 Października 2014, 11:25   

Ricco! bardzo dobrze prawi :D Zlociki zawsze chętnie :) Poznaliśmy tu już tyle superowych osób, które znamy nie tylko wirtualnie, ale i osobiście, że uważam, iż forum jest nie tylko skarbnicą wiedzy, ale i miejscem zawierania naprawdę wartościowych znajomości. Spotykamy się, rozmawiamy, biesiadujemy, pomagamy sobie nawzajem i stawiamy zwierzaki w centrum swojego wszechświata :lol: A co do zlociku i ewentualnego biesiadowania to Radzio (mój mąż i Elzoonik nr 2 xD ) robi nieziemską pizzę - Ci co próbowali, mogą potwierdzić :D

Poziomka 

Wysłany: 27 Października 2014, 19:25   

Ja się chętnie na taki zlocik piszę :) A co do nieziemskiej pizzy to ja jako człowiek pizza jestem jeszcze bardziej zaciekawiona :D można zabrać też swojego partnera?Może by się z Radziem dogadali, bo mój też robi pizze :D

elkasia2 

Wysłany: 27 Października 2014, 19:42   

Poziomka napisał/a:
można zabrać też swojego partnera?

Pewnie, że można :) Jak najbardziej :D My towarzyscy ludzie jesteśmy :D

Poziomka 

Wysłany: 27 Października 2014, 19:51   

Super to tym bardziej się na to piszemy :)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 28 Października 2014, 09:05   

A nie dałoby rady tego Wrocławia trochę bliżej Warszawy przenieść to i my byśmy wpadli ? :D

Dyzio i Franio

elkasia2 

Wysłany: 28 Października 2014, 11:33   

Bardzo bym chciała mieć superowych, forumowych Warszawiaków bliżej siebie, ale niestety chyba nie mam takiej mocy, żeby siłą umysłu reorganizować mapę Polski :(

Odpowiedz do tematu