FORUM SZYNSZYLE :: Serdeczne uściski
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serdeczne uściski
Autor Wiadomość
trejder 

Wysłany: 4 Października 2013, 10:22   Serdeczne uściski

Serdecznie witam, pozdrawiam i ściskam wszystkich forumowiczów! :]

Jestem (jesteśmy -- razem z żoną i "bandą" córek) szczęśliwym posiadaczem dwóch panów szynszyli -- Pikusia i Pimpusia. Żeby "nie było zbyt łatwo", nazwaliśmy oba tak, by ich imiona zaczynały i kończyły się w ten sam sposób! :]

Był też z nami Tuptuś, ale zginął śmiercią tragiczną w styczniu 2011 r.! :[ Wygląda na to, że fatum w postaci odmiennego imienia nie jest fikcją...

Tak się jakoś pechowo złożyło, że "najbardziej aktualne" zdjęcia, jakie posiadam mają prawie 1,5 roku czasu i są nienajlepszej jakości. Koniecznie będę musiał naprawić tę lukę, ale obecnie przesyłam tylko to, co udało mi się znaleźć.

Oba szynki są average (standard), bo jesteśmy z żoną zbyt młodymi hodowcami (o ile w ogóle), żeby próbować ekstrawagancji. Obecność dwóch małych córek równie skutecznie chłodzi wszelkie zapędy hodowlano-rozmnażające! :]

Pikuś, zwany potocznie Grubasem, ma obecnie nadwagę 20%, więc żarty się skończyły, przeszliśmy na karmę niskoglikemiczną plus bieganie codziennie plus bieżnia w drodze.

Ściskam wszystkich i pozdrawiam,
Trejder

Pikus na fotelu.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 296,08 KB

Spiochy.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 511,93 KB

Zlapane.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 283,63 KB

kammax 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 4 Października 2013, 10:32   

Witajcie wśród nas, jak widzisz sporo Tu szynszylomaniaków, prosimy koniecznie o świeże fotki - możesz umieścić je w swojej galerii. NA dole głównej strony jest Shotbox wpadaj na pogaduchy a i w razie nagłych wypadków zawsze znajdzie się ktoś kto Ci odpowie!

kaffa 

Wysłany: 4 Października 2013, 10:53   

Witaj serdecznie. Słodziuchne twoje stadko. Chłopaki są rewelacyjni. Na nadwage polecam karuzelkę , moję uwielbiają nocką po niej biegać . Zapraszam do "aktywnego spedzania z nami czasu " hihihi

trejder 

Wysłany: 4 Października 2013, 11:16   

No, właśnie karuzelka / bieżnia zamówione i czekają na dosłanie.

I chyba własnie "u Was" kupione -- bo osoba, od której na Allegro kupiłem karuzelkę podała mi namiary na to forum.

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Października 2013, 11:20   

Cześć! Witam się teraz publicznie. Fajne te Twoje kluski :)

Dziewczyny mają rację - nic tak nie poprawia procesu odchudzania szynszyla jak karuzelka - tylko uważaj - wytrenowane kulki są bardziej skoczne i kiedy nie chcą być złapane, będą zadziwiać was swoimi nowymi umiejętnościami i ewolucjami :P

Przyłączam się do prośby o więcej zdjęć! Koniecznie :) Pozdrowienia dla ludzko-puchatej rodziny :)

trejder 

Wysłany: 4 Października 2013, 11:31   

Ethelen napisał/a:
wytrenowane kulki są bardziej skoczne i kiedy nie chcą być złapane, będą zadziwiać was swoimi nowymi umiejętnościami i ewolucjami :P

Wytrenowane, mówisz... Chyba wiem, o czym mówisz... Nadwagę ma tylko jeden (Pimpuś Grubasek). Drugi jest chudy, jak szczapa i gdy trzeba go złapać, to sami mamy ścieżkę zdrowia! :P

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Października 2013, 11:39   

Zobaczysz, że Pimpuś po karuzelkowych treningach także poprawi swoją skoczność :) A na powroty do klatki - najlepszy trening na łakocie, wydzielane po powrocie do klatki. Przy czym nie muszą być to smakołyki tuczące takie jak: gruszka, jabłko, rodzynka - u mnie wystarczy kawałek gałązki jabłoni :mmm: Tak trenujemy z Ahtim (moją młodszą szynszylą) siedzenie spokojnie na ramieniu:)

Sprawdza się też metoda na ważenie szynszyli - trzymając w rękach kawałek czegoś fajnego, nie mogą go wyrwać z moich dłoni a ja wtedy - hyc wzrokiem na wyświetlacz wagi. Metoda forumowa, sprawdza się dużo skuteczniej niż poprzednie ważenie szylek w wielkiej misce :P
Ostatnio zmieniony przez Ethelen 4 Października 2013, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  

trejder 

Wysłany: 4 Października 2013, 11:50   

Dzięki za rady!

Hm... spokojne siedzenie na ramieniu... No, to by było coś. Muszę spróbować, choć dla mnie obecnie nawet samo "spokojne siedzenie" (gdziekolwiek) jest abstrakcją, jeśli chodzi o moje szylki! :P

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Października 2013, 12:50   

trejder, Witajcie! :): wydajecie się być bardzo fajną puchato-niepuchata rodzinką :D
Bardzo fajnie, że Agatka namówiła Was do przyłączenia się do nas. Teraz już czujcie się tu jak u siebie i dzielcie się z nami swoim doświadczeniem i w ogóle wszystkim czym tylko zechcecie. Na forum mamy nawet kącik artystyczny i kulinarny ;)
Zdjęcia są absolutną koniecznością!!! Żądamy ich bezdyskusyjnie :):
A metoda powrotu na smakołyka do klatki może być podparta wypowiedzeniem zaklęcia :D
Zaklęcie brzmi "pyszne, pyszne" i wypowiada się je zawsze kiedy daje się szyszeczkom coś pysznego :D
w ciągu kilku dni nauczą się znaczenia tych słów :D a potem można na nie zwabiać je w dowolne miejsce - np do klatki - warunek jest tylko jeden, po wypowiedzeniu słów "pyszne pyszne" muszą dostać smakołyka ! :D

Dyzio i Franio

trejder 

Wysłany: 4 Października 2013, 12:55   

Aniutka, zgoda! Ale ze smakołykami jest taki problem (na razie), że chcę obie szylki traktować równo, a Grubasek Pimpuś nie dostanie żadnych smakołyków na razie, dopóki jego waga nie wróci do normalności (no, ew. gałązki drzewek owocowych).

Ale będę pamiętał, że te zwierzaki są tak fajnie i w miarę łatwo tresowalne. Dzięki!

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Października 2013, 13:04   

trejder napisał/a:
Ale ze smakołykami jest taki problem (na razie), że chcę obie szylki traktować równo, a Grubasek Pimpuś nie dostanie żadnych smakołyków na razie, dopóki jego waga nie wróci do normalności (no, ew. gałązki drzewek owocowych).

Smakołyk to określenie umowne :) może nim być gałązka, ziółko (np babka lancetowata, albo pokrzywa, albo liść maliny o liściach morwy białej nie wspomnę)

Dyzio i Franio
Ostatnio zmieniony przez Aniutka 4 Października 2013, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  

trejder 

Wysłany: 4 Października 2013, 13:12   

Achja... Widzę, że czeka mnie jeszcze wiele, wiele uczenia się! :] Jak to dobrze, że jesteście... :]

kammax 

Wysłany: 4 Października 2013, 13:13   

Zapraszam na głównej stronie na dole jest shotbox, zawsze tak ktoś jest na pogaduchy!

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Października 2013, 19:21   

trejder, witaj na forum, śliczne masz puchatki. zapraszam na pogaduchy na sb

Odium 
Administrator

Wysłany: 4 Października 2013, 22:01   

Witajcie witajcie! trejder, dobrze, że masz facetów to Ci dziewuchy na głowę nie wejdą! Jakaś równowaga zachowana :lol:
Oczywiście i ja dołączam się do prośby o fotki! :D
Aa, no i zastanawia mnie tylko Twój podpis, bo masz świeczuchy przy Pikusiu i Pimpusiu
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

Lenka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 5 Października 2013, 08:26   

Witam na forum:)
To forum to kopalnia wiedzy o szyszkach więc na pewno dużo skorzystasz na tym:) Ja i mój Peszek pozdrawiamy Twoją puchatkową rodzinkę:)

kaffa 

Wysłany: 6 Października 2013, 07:53   

Odium napisał/a:
bo masz świeczuchy przy Pikusiu i Pimpusiu
hehehe bo jak mu nadepną na odcisk to przerobi je na rosół .... świeczki są przestrogą :-D

Yoshiko 

Wysłany: 7 Października 2013, 00:38   

trejder, Witajcie w gronie...Fajnie jest jak jest nas dużżżoooo...hahaha :lol: ...zawsze raźniej i weselej... :D Koniecznie nowe zdjęcia! :P ...no i może jakiś filmik by się nakręcił...? xD

A co do magicznych słów "pyszne, pyszne" to proszę: http://stare.forum-szynsz...goku-vt3521.htm

Miłego oglądania :P .

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

Odpowiedz do tematu