FORUM SZYNSZYLE :: Rufi
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rufi
Autor Wiadomość
Rufi 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Czerwca 2013, 18:32   Rufi

Wybaczcie że robie to dopiero teraz, najpierw pisząc o swoich problemach a dopiero teraz...
Właśnie dopiero teraz przedstawiam wszystkim mojego pierwszego w życiu szynszyla o imieniu Rufi :uradowany:
Od wtorku jestem jego właścicielem, jest roczniakiem a co do jego rodzaju sierści czy gatunku, nie wiem bo po prostu sie nie znam :-? :-D No ale dla specjalistów nie bedzie to problem rozponac rodzaj sierści po zdj :)
Rufi jest samczykiem bardzo wystraszonym puki co, no chyba że wyskoczy z klatki, to wtedy robi swoje i nic go nie interesuje :)
Pozdrawiam :calus:

P6150668.JPG
Plik ściągnięto 22 raz(y) 2,52 MB

kaffa 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 15 Czerwca 2013, 19:06   

Rufi jest przepięknej maści standardem, czy jak kto woli szarakiem.
Nie będę kłamać ale mam słabość do szaraków.
super że do nas dołączyłeś, z problemami się uporasz, z czasem Rufi zacznie nabierać ufności

Rufi 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Czerwca 2013, 19:17   

Ciesze sie ze Ci sie podoba kaffa :-D
Pamietam tylko że poprzednia właścicielka mówiła ze jak dorośnie to sierc zrobi mu sie czarna bo ponoc tak ma po ojcu.. :) Ale zobaczymy :)

kaffa 

Wysłany: 15 Czerwca 2013, 20:22   

może ciut się zmieni, ale kolor sierści nie zmieni się znacząco , np. z szarego nie zrobi się kruczoczarny. Powiem ci że ja kocham szaraki , no mają te futerka takie piękne. Kolory też są cudne, ale najważniejszy charakterek. Twój pieszczoch z czasem też będzie miziak, zobaczysz. Ja mam tusie prawie od roku i jest dzika , ale ostatnimi zasy lubi wskoczyć sobie na moje kolana i posiedizec, tykania nadal nie lubi, czekam aż polubi

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 15 Czerwca 2013, 20:40   

Piękny aczkolwiek (przynajmniej tak to wygląda na tym zdjęciu) trochę wychudzony, musisz go teraz ładnie podtuczyć ;)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 15 Czerwca 2013, 21:48   

śliczny standardzik, mam do nich słabość :serce: , niech zdrowo rośnie i wcina jak najwięcej kochanieńki.

didaś 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Czerwca 2013, 00:44   

Czyli to jest ten słynny łobuz przedkładający wolność poza klatką nad pyszne-pyszne ;)
Niech się ładnie powolutku oswaja i wcina aż mu się wąsiki będą trzęsły.

Rufi 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Czerwca 2013, 01:54   

Mausi a może na tym zdj już wygląda "lepiej" :P
Aczkolwiek zgodze sie, że trzeba go podtuczyc.
Po pierwszych godzinach/dniach po obgryzał coś drewnianego jedynie a takze JEDEN JEDYNY składnik z mojej karmy ktora kupiłem i tylko to chcial mi jesc z reki i nic innego.
Ale teraz, jakies 30 min temu podawałem mu przez klatke co popadło i ku mojemu ogromnemu ździwieniu i przede wszystkim radości, wcinał prawie wszystko, nawet takie ogromne kawałki :D Te główki z mleczy mu bardzo zasmakowały :D

Tak didaś to ten sławny już szynszylek :D podczas karmienia go, na 1. miejscu terroryzował preciki z klatki żeby sie wydostac a po paru sekundach jak mu przeszło to wcinał :) Czuje że nie bedzie łatwo go okiełznac, ale widze delikatne progresy :) :)

P6150665.JPG
Plik ściągnięto 18 raz(y) 2,47 MB

kaffa 

Wysłany: 16 Czerwca 2013, 08:11   

Bardzo wam kibicuje w oswajaniu. nie łatwa to sztuka, ale każdego się da opanować. Za jakiś czas pewnie napiszesz że ty się chowasz po kątach żeby mieć spokój :P
Super że zaczyna podjadać. Jak dostałam Klemcie (ta biała panna) to tez miałam problem z nią bo ona była chowana na suchych makaronach i chlebie, wiec zmiana karmy to był tragedia, teraz pierwsza leci na słowo pyszne pyszne . Mam nadzieję że niedługo i ty powiesz że masz żebraka w domciu ;D

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Czerwca 2013, 09:28   

O matko :!: Jaki przystojniak :!: Cudny Standardzik :-D
Wszytskie odmiany barwne szynszyli są piekne, ale powiem Ci Rufi, na ucho, że standardy są NAJPIĘKNIEJSZE :!: :-D
Trzymam kciuki za Was. Bedziecie już niedługo najlepszymi przyjaciółmi, bo szynszyle potrafią docenić miłość, którą się ich otacza :D
Powodzenia !

Dyzio i Franio

Kate 

Wysłany: 16 Czerwca 2013, 11:55   

My też mamy standardy w stosunku 3:1 :D są piękne. Rufi, ani sie obejrzysz, a szylek stanie się dorodny :-P ale kolbę jednak lepiej zabrać, bo to same słodyczki, a zero składnuków odżywczych. U nas po przestawieniu na pełnowartościową karmę (Versele Laga Nature) bardzo poprawiło się futerko i masa kuli podskoczyła :mrgreen:

Odpowiedz do tematu