FORUM SZYNSZYLE :: pusia i kuba ich historia
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
pusia i kuba ich historia
Autor Wiadomość
emmaemi 

Wysłany: 25 Stycznia 2013, 15:23   pusia i kuba ich historia

witam pusia to mizianka syna jest z nami od roku udało nam sie ją kupić za grosze na początku była nieufna ale pomalutku przyzwyczaiła sie na tyle ze gdy PIOTREK bierze ją na rece to nie ucieka sama przychodzi tylko gdy nie widzi rąk biega po nas nigdy nikogo nie ugryzła jest spokojna i łagodna .... w listopadzie dostaliśmy dwa czarne łobuziaki kt czeba było nauczyć pić z poidełka i kompania w piasku strasznie na początku śmierdziały nawet nie wiem ile mają lat
przez pierwszy tydzień biegały z pusią po mieszkaniu lecz powyrywały jej z tyłu sporo sierści kt wogule nie odrasta dopiero teraz może zaczyna sie w tych pustych miejscach meszek pokazywać

nawet myślałam by łobuzy oddać komuś w dobre ręce ale dwa tyg temu zdarzył sie wypadek i jeden z łobuziaków umarł mi na rękach został kuba kt zawsze był z bratem i niewiem czy może być z pusią w jednej kladce czy lepiej nie od tego dnia jest on jakby łagodniejszy

Olijkaa 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 25 Stycznia 2013, 15:47   

Na początku witam serdecznie Ciebie i dwie kuleczki. Przykro z powodu braciszka. Teraz mały napewno tęskni jak był z nim od zawsze. Kluski trzeba delikatnie zacząć łączyć ale nie tak zaraz do jednej klatki bo może skończyć się ponownie wyrwanym futerkiem albo i jeszcze gorzej. Proponowałabym od początku poprostu na wybiegu puszczać je razem, ale jednak pilnować tego futra. Jak się zainteresuję czymś innym niż wyrywaniem futra wpuszczać jedno do drugiego po troszkę. Całkiem niedawno przechodziłam łączenie dwóch już dorosłych szynszyli i stopniowo się udało, chociaż nawet teraz po miesiącu nie odważyłabym się zostawić je na noc w jednej klatce. Wszystko zależy od charakteru. Spróbuj, zobacz jak będą na siebie reagować. Pozdrawiam i czekam na efekty :)

Bobik + Jagódka - dwa moje puchate uszatki

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Stycznia 2013, 19:27   

emmaemi, a jakiego koloru jest samiczka. ? Samczyk ,,czarny,, czyli czarny aksamit.?
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

Michal 
Administrator

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 07:20   

emmaemi, witaj na forum.

Wielka szkoda, że zdarzył się wypadek i jeden samczyk odszedł, lecz jest tu spory błąd w założeniu - nie można trzymać dwóch samców i samiczki razem, poczytaj też jak inni łączyli swoje szynszyle, może coś Ci to pomoże. Na forum jest bardzo dużo informacji nie wiem ile przez ten rok czytałaś, ale skoro chciałaś do samiczki dołożyć dwa samce...

:loveszynszyla:

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 08:01   

Michał ma rację przy rujce miałabyś piekło w domu, gdyby wszystkie były razem. Samce biły by się o samiczkę.
Ostatnio zmieniony przez Quiet 26 Stycznia 2013, 08:02, w całości zmieniany 1 raz  

emmaemi 

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 17:33   

emmaemi napisał/a:
witam samiczka jest standard

biegały pierwszy tydzień razem potem już osobno a teraz kuba jest spokojniejszy nie gryzą sie i raz nawet w jednej kladce spały po wypadku z pusią i było ok ale o ten tył jej sie martwie czy to odrośnie ....
Ostatnio zmieniony przez Michal 26 Stycznia 2013, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 18:29   

emmaemi, a samczyk czarny czyli czarny aksamit.?
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

emmaemi 

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 20:27   

samczyk jest czarny

emmaemi 

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 20:38   

kuba jest bardzo ruchliwy w nocy śpi a już np o jedenastej prosi by go z kladki wypuścić

pusia śpi i nie wychodzi do 15stej jak syn wraca ze szkoły i go usłyszy zaraz jest na domku i czeka

emmaemi 

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 20:56   

ale skoro chciałaś do samiczki dołożyć dwa samce..
te dwa łobuziaki dostałam od brata bo widzieli u mnie pusie i zachwycili sie tymi stworkami a jak sie okazało że ich syn ma uczulenie to szybko ich oddali czytałam jak oswajać łobuziaki i wiem że to był błąd że biegały tydzień razem

łobuziaki nie umiały nawet w piasku sie kulać zamiast trocin miały trawke teraz kuba pluska sie w piasku i nawet sika tylko u siebie lub w piasku wiec myśle że to sukces
wczoraj łobuż skoczył na dzwiczki kladki i je otworzył a jak pusie spotkał to usiadł obok i tak chyba z 2 godzinki obok siedział

KoloroweKredki 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 21:14   

emmaemi jeśli chcesz połączyć ich razem to najpierw musisz wykastrować samczyka. Samiczka nie może już zajść w ciąże bo jej macica jest skostniała (przez to,że nie miała maluchów wcześniej) i jeśli połączysz ją teraz z samcem i narazisz na ciąże narazisz ją na śmierć bo nie będzie dała rady urodzić. Jest to wielkie ryzyko więc najpierw wykastruj samca a dopiero później je połącz.
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 26 Stycznia 2013, 21:24   

To co napisała KoloroweKredki, to jedno a drugie znasz w ogóle rodziców samiczki.?
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

emmaemi 

Wysłany: 27 Stycznia 2013, 17:59   

pusia ma dwa lata z nami jest od roku syn jak po nią pojechał to pani mu mówiła że raz miała małe i nic wiecej nie wiem
kuby wieku nie znam

no i mam pytanko jak czesto ona może ruje mieć a co jeśli ona już jest w ciąży jeśli tak to te 111 dni od tamtego tygodnia bedzie 20 lutego
to mnie teraz nastraszyliście

KoloroweKredki 

Wysłany: 27 Stycznia 2013, 22:17   

emmaemi przez rok nie miała maluchów,więc już nie może mieć maluchów, jeśli jest już w ciąży to dawaj jej witaminy na wzmocnienie i miej nadzieję,że jednak wszystko dobrze się ułoży ale jest to bardzo duże ryzyko. Jak najprędzej wykastrować samczyka a do tego czasu nie łącz ich i nie pozwalaj na jakie kolwiek kontakty bo możesz stracić szylkę :-(
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

Eev 

Wysłany: 28 Stycznia 2013, 06:11   

KoloroweKredki napisał/a:
do tego czasu nie łącz ich i nie pozwalaj na jakie kolwiek kontakty bo możesz stracić szylkę :-(
i o ile mnie pamięć nie myli, to i 3 miesiące po kastracji powinny być również osobno.

Dwa lata, dziesięć miesięcy, dwa tygodnie, jeden dzień...

emmaemi 

Wysłany: 28 Stycznia 2013, 09:37   

ok dzięki za rady

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 28 Stycznia 2013, 10:32   

Po kastracji w nasieniowodach pozostają jeszcze plemniki, więc jeżeli będzie miała rujkę i dojdzie do zbliżenia może samiczka zajść w ciążę.

Odpowiedz do tematu