FORUM SZYNSZYLE :: Dzień dobry :)
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry :)
Autor Wiadomość
Roksana 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 12:15   Dzień dobry :)

Witam serdecznie :)

Jako, że jestem trochę "stara", zastanawiam się, czy jestem jedyna :) Otóż mam 25 lat, i postanowiliśmy razem z mężem, że zakupimy sobie pierwszego w życiu szynszylka :)
Jutro jedziemy zakupić klatke i inne potrzebne rzeczy, a maluszek będzie u nas od niedzieli. Na razie nie wiemy jakiego sobie wybierzemy - jedziemy do domowej hodowli. Ale to będzie na pewno samczyk, imieniem Django :)

Trochę się stresuję, bo niegdy z szynszylkami nie miałam do czynienia. Do tej pory miałam pieski, szczurki i myszoskoczki, no ale myślę, że jak oswoiłam szczurki i skoczki, to z szynszylką też problemu mieć nie będę (oby :) ) .

Podczytuję Was od kilku dni, żeby jak najlepiej się przygotować. Ale mam przy okazji pytanie- czy taki 5 miesięczny szynszylek nie jest już za duży, aby go kupic ?

Pozdrawiam i idę zagłębiać się w czytanie dalej :)

kaffa 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 12:26   

Roksana napisał/a:
jestem trochę "stara",
no błagammmmm to co ja mam powiedzieć?????
5 mesieczny szynszylek to jeszcze dzeciak, fakt powoliwchodziący w dorastanie ale jeszcze łatwy do ogarniecia. Powodzenia w zakupie i czekamy na foty malucha
ps. radzę z dobrego serca kupić dużą klatkę bo jak dopadnie ciebie szynszyloza to na jednym sie nie skończy.

Roksana 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 12:38   

Witaj Kaffa :) Co do klatki, to właśnie chcę kupić już taką dużą na min 2 szynszyle ;p Taką wysokość na 100 cm :) Szkoda potem kasy na kupno kolejnej klatki przy zakupie kolejnego synszylka :) Lepiej od razu zainwestować. (bo znając mnie na jednym maluszku sie nie zakończy) :) .

:serce:

kaffa 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 12:45   

ihihih tak też po cichu sobie myślę . U mnie też miało byćmax 2 szt. hehehe Dobrze że zainwestowałam w szafe bo było by ciasno moim dzewczynkom (4 szt) w mertowej klatce a tak maja 160 i mogą sobie kicać.

Alarice 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 12:45   

Roksana, ale i tak będziesz potrzebowała albo klatkę podzielić, albo pożyczyć jakąś - bo nie można futerek wrzucić od razu razem ;) Witam serdecznie wśród nas i czekam niecierpliwie na pojawienie się u Was nowego lokatora! :D

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Roksana 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 12:53   

Alarice napisał/a:
Roksana, ale i tak będziesz potrzebowała albo klatkę podzielić, albo pożyczyć jakąś - bo nie można futerek wrzucić od razu razem ;) Witam serdecznie wśród nas i czekam niecierpliwie na pojawienie się u Was nowego lokatora! :D

No wiem właśnie, ale mam takie 2 klatki po szczurkach i skoczkach, to je połączę i zrobię z nich taki "tymczas" dla drugiego lokatora zanim się nie oswoją (już sobie zaplanowałam na przyszłość :) )...

W sumie to w niedzielę będę męża namawiała na 2 maluszki od razu - może wrócimy z dwoma (choć na początek nawet z jednego jestem szczęśliwa).

Alarice 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 12:54   

Roksana napisał/a:
W sumie to w niedzielę będę męża namawiała na 2 maluszki od razu - może wrócimy z dwoma (choć na początek nawet z jednego jestem szczęśliwa).

To byłby najlepszy z możliwych pomysłów - wtedy bezproblemowo powinno przebiec łączenie :)

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Kate 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 13:38   

Tak, od razu bierz dwa :-D i tak Was nie ominie powiększenie stada, a sporo mniej stresu dla Was i dla maluchów ;-)

Witamy serdecznie :soczek:

Mariusz28 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 16:35   

Hej, witamy na forum :soczek:

Yoshiko 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 17:22   

Roksana, Witaj w śród Nas :lol: Mam nadzieję, że będzie Ci z nami dobrze :D . Jedyne co mogłabym zaproponować Tobie i mężowi to brać od razu dwóch chłopaków! ;) Nie ma nic fajniejszego niż gapienie się na dwa wtulone i iskające się kluski...pomijając oczywiście brykanie ;)

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

kammax 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 17:25   

Witaj, co do wieku jest tu sporo osób powyżej 25 więc się nie przejmuj, każdy z nas kiedyś zaczynał !
Ostatnio zmieniony przez kammax 4 Wrzeœnia 2013, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  

Metis 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 17:45   

Witaj:) Im więcej klusków tym większa radość. I tak nie skończy się na jednym. Ja mam dwa, a (poza momentami jak zasikają łóżko) marzę o większej ilości. Więc bierz dwa i uciekaj! ;)

Poza tym nie wychylałabym się z tym "stara". Ja mam 26 i czuje się piękna i młoda. I też mam od niedawna Sierścia :P

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2013, 19:01   

A ja osobiście zawsze polecam wziąć najpierw jednego malucha, a dopiero jak sie jego oswoi to dokupić drugiego ;) A dlaczego? Ponieważ albowiem że :P

1. po pierwsze jak się ma jednego to maluch szybciej i łatwiej się oswaja, bo:

- poświęcacie czas tylko jemu
- z braku towarzystwa swojego gatunku zaczyna traktować Was jak członków swojego stada i szybciej oraz chętniej się uczy i oswaja

2. po drugie kolejny szylek będzie się łatwiej oswajał, gdyż szyszki są jak papugi ;) więc nowy będzie podpatrywał starszego stażem kolegę, że ludzie nie są tacy groźni i dają smakołyczki ;) i będzie go naśladował

Takie jest moje zdanie, a trochę szyszek się już u mnie przewinęło ;)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Roksana 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2013, 08:31   

Dziękuję wszystkim za miłe powitanie :D Cieszę się, że jestem wśród was (jeszcze tylko szyszki brakuje :soczek: )

:serce:

kaffa 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2013, 09:00   

heheh ale widzę masz już stresa conajmniej jakbyś za tydzień iała rodzić ;D. hhihi ale grunt to się dobrze przygotować żeby nie było niespodzianek.

Mausi niby coś w tym jest co piszesz, ale też wiele zależy od charakterku szynszyla. Sama widizałaś że moja Tusieńka mimo iż jest u mnie najdłużej i jest brana na ręce to dzikośc serca jej pozostała. No masakrycznie sie boi ręki. Pozostałe nie są już takie cykory mimo iż są znacznie krócej. Tusia dopiero przychodzi do mnie na kolana jak siedze sama w pokoju. A jak ktoś jest w domu z poza domowników to tuska jest umierająca ze strachu. No taki typ.
Papugowanie po drugim szynszylu to chyba mają w genach i każdy kojeny futrzaty człónek uczy się papugowania i żebrania 2 razy szybciej niż starzy bywalcy.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2013, 21:35   

Roksana, no to czekamy na szylkę i foteczki :-D Witaj na forum

Odpowiedz do tematu