FORUM SZYNSZYLE :: Dzień dobry ;)
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry ;)
Autor Wiadomość
Alarice 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 15:09   Dzień dobry ;)

Co prawda konto mam już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz naszło mnie na przywitanie się :D
Dzielę lokum ze standardową samiczką i sprawiedliwie dzielimy się łupami, jakie uda mi się wynieść z kuchni - ona dostanie rodzynkę, a ja kanapkę - nigdy się wzajemnie nie okradamy! Prawie nigdy - Kropka (bo tak nazywa się moja współlokatorka) kilkukrotnie podejmowała cwane próby konsumpcji piętki od chleba, którą jadłam ;)
Niekiedy występują między nami spory - na przykład ona uważa, że tapeta jest zupełnie zbędna, a ja lubię moją jabłuszkową tapetę. Zresztą tak samo, jak dwie turkusowe ściany - ale panna Kropiradło zdecydowanie stawia na minimalizm i naturalność, dlatego kiedy tylko nie patrzę, usiłuje doprowadzić ściany do "porządku". Toczymy też odwieczny spór o mój telefon - Kropa uznaje za swoją własność przywieszkę Kubusia Puchatka i z uporem godnym lepszej sprawy stara się zabrać go do klatki.
Ostatnimi czasy bawimy się też w zupełnie nową zabawę: "ty się nakombinuj jak mnie zamknąć, a ja i tak wylezę, bo znam czarną magię". Przerobiłyśmy bardzo szeroką gamę przedmiotów służących do zamykania klatki - kłódki (ale to się nie nadawało przez moje roztrzepanie - raz prawie zgubiłam kluczyk i istniała realna obawa, że będę musiała codziennie zdejmować wierzch, w celu uwolnienia Kropki), gumki do włosów (co to dla niej - raz dwa znajduje strategiczny punkt, za który ciągnie i rozwiązuje gumkę), rozgięte spinacze biurowe (w napadach nocnej furii udawało jej się poluzować jej na tyle, że dwa razy czmychnęła na nocną wyprawę), a obecnie stosuję wsuwki do włosów, które zaciskam na ostatnim pręciku drzwiczki i pierwszym pręciku klatki - póki co ich nie rozpracowała, ale dajmy jej czas.
Kropka ma obecnie niemalże 4 miesiące, a trafiła do mnie kiedy miała miesiąc - wszystko dzięki zapewnieniom hodowcy, że "w tym wieku już ją można oddzielić".
W lipcu dołączy do nas trzecia lokatorka - mozaika Daisy. Tłumaczę codziennie Kropce, że musi być dla niej miła. Słucha mnie bardzo uważnie. Nie wiem, czy to dlatego, że zazwyczaj akurat dostaje smakołyka, czy może naprawdę chce dobrze przyjąć nową koleżankę.

dość stare zdjęcie, miała wtedy bodajże 2 miesiące ;)

tak wygląda obecnie, kiedy mówię, że koniec wybiegu...

...a tak, kiedy zrozumie, że wybieg naprawdę się skończył :D

Natomiast to jest Daisy, na którą czekamy:

Yoshiko 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 15:34   

Alarice, Witaj ;) . No same nowości normalnie...hihihi :P

A strój na ceremonię powitalną Stokrotki już skompletowałaś?? :P :-D

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:
Ostatnio zmieniony przez Yoshiko 21 Czerwca 2013, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

Duszek 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 15:42   

Ale śliczna Kropusia , słodziak niesamowity !!
Witamy serdecznie na forum i czekamy razem z Wami na nowa lokatorkę :D

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Alarice 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 15:48   

Duszek, dziękuję w imieniu Kropki, nie omieszkam przekazać :D

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Kate 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 16:04   

Witamy :mrgreen: piękna Kropaczka i Daisy również, oby łączenie przebiegło bez problemów :soczek:

Co do klatki, to próbowałaś takich spinaczy jak ten poniżej? u nas dwie klatki są nimi połączone i jakoś póki co trzymają nieźle :)

spinacz-klip-biurowy-1-5_10924.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 37,52 KB

Alarice 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 16:13   

O, nie próbowałam, a gdzie je kupić? W papierniczym?

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Rufi 
Aktywni na forum

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 16:22   

Witaj ! :D
Słodkie szynszylki masz, gratuluje Ci ich ;) Kropka ma piekna sierc i fajny nosek :lol:
Życze Tobie przyjemnych chwil spedzonych wśród Nas :)

KIKA :*
Urodzona 21.03.2013
W domu 21.09.2013

JULKA :*
W domu 7.01.2014

Kate 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 19:40   

Alarice, w papierniczym albo w marketach, wtedy są zwykle w pudełkach w większej ilości. My to podkradamy z roboty :lol:

Viwi 

Wysłany: 26 Czerwca 2013, 16:44   

Ala - a próbowałaś mocniej zagiąć zaczep klatki?
Mam nadzieję że domek od ciotki przypadnie malutkiej do gustu :)

Alarice 

Wysłany: 26 Czerwca 2013, 17:12   

Viwi - raz próbowałam, ale potem sama otworzyć nie mogłam XD A przez spinacze od Kate też się po paru dniach przeszturmowała, nie do końca wiem jak, ale podejrzewam, że dziką kombinacją szarpania drzwiczek i klamerki. Albo naprawdę ma czarnoksięskie zdolności -.-
Ostatnio zmieniony przez Alarice 26 Czerwca 2013, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  

Viwi 

Wysłany: 26 Czerwca 2013, 18:13   

Jak ja się cieszę że moi nie szukają drogi ucieczki - bo w sumie gdzie - do moich dwóch potworów?? XD Mają biegadełko w klatce, klatkę dużą, pełno półek, po co mają próbować się spotkać z moimi dziećmi? XD

monia.szila 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 26 Czerwca 2013, 18:46   

Sorki za OT. Viwi, nareszcie jesteś!!!!!!

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 26 Czerwca 2013, 21:20   

Ale rozkoszne stadko, cudne :D

Jacek 
Aktywni na forum

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 07:59   

Cześć. Piękne masz te swoje cudaki. Naprawdę śliczne.
po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

kaffa 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 08:58   

hej. piekne stadko, no nie można oderwać oczu

Alarice 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 09:33   

Dziękuję bardzo zarówno w imieniu Kropki, która jest już ze mną, jak i Daisy, która dołączy do nas za trochę ponad 3 tygodnie :)

kaffa 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 09:37   

oj to będziemy odliczać dni do przybycia panienki do ciebie. Cudne będzie stadko ;)

Alarice 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 09:41   

kaffa, odkąd ją zarezerwowałam na początku maja, kiedy miała 2 tygodnie, to nic innego nie robię tylko odliczam i moje zniecierpliwienie powoli sięga zenitu :D

Kate 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 13:02   

Alarice, skoro spinacze nie zdają egzaminu, to może kłódka z szyfrem? Wiesz, takie szyfry cyferkowe, jak czasem do rowerów są :-P chociaż u nas to mają zamykane na kłódki z kluczami, a kluczy nie gubimy, bo zawsze wiszą w kłódce. Może jakiś haczyk na ścianie okok klatki na kluczyki od kłódki? Wtedy jeden np. do portfela, a drugi na haczyk
Ostatnio zmieniony przez Kate 27 Czerwca 2013, 13:03, w całości zmieniany 1 raz  

Alarice 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 13:10   

Na razie testujemy taką zapinkę jak są przy smyczach dla psów do wpinania w obrożę, zobaczymy :D Ale dzięki za sugestie :)

Kate 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 16:14   

o, też sprytne :-D zdawaj na bieżąco relacje, czy zabezpieczenia zostały sforsowane ;-)

Nie myślałaś, żeby ją do jakiegoś gangu zapisać, żeby sejfy otwierała? :idea:

Alarice 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 17:56   

Myślałam bardziej o Hogwarcie, ale to też dobre :D Ja nie wiem, ona pewnie w swoim podwieszanym domku ma pełno planów zniszczenia świata, jakby coś złego w centrum Polski się działo, to będzie wiadomo, że stoi za tym Kropkopotwór :D Modlę się tylko żeby nie przeszkoliła Daisy jak przyjedzie, bo chyba pozostanie mi zalutować drzwiczki -.-

monia.szila 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 18:19   

Alarice, znam to. Ja też czekałam na Coco z utęsknieniem.

Alarice 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 18:24   

monia.szila, ale w końcu przyjechała, więc może i dla mnie jest nadzieja :)

Odpowiedz do tematu