FORUM SZYNSZYLE :: Dwaj Panowie
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dwaj Panowie
Autor Wiadomość
Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 10:31   Dwaj Panowie

Witam,przegarnęliśmy dwóch trzyletnich chłopców,niestety to jest już ich 3 dom,jeden jest bardziej drugi mniej ufny.Pogłaskać sie nie dają,Ten bardziej ufny biega po mieszkaniu jak szalony,drugi sie odważył wyjść dopiero wczoraj.Chłopaków pomału przestawiam na Cuni complete bo jadły śmieciową mieszanke,a mam dwa króliki więc wiem co nieco na temat.Czy macie jakieś dobre rady na zdobycie zaufania?jeden z nich ma wąski nosek to wynik wieku czy po prostu się różnią wyglądem?jak często wstawiać piasek?rodzynki czy suszone owocę biorą z ręki ale bez zachwytu wydaje mi się że to dlatego że jadły kolby i te mieszankę.
Pozdrawiam Kasia:)

100_2316.JPG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 2,62 MB

Olijkaa 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 10:45   

Witamy Kasię i dwóch ślicznych chłopców. Cieszymy się że do nas zawitaliście :)
Piasek co 2-3 dni, Rodzynki nie za często. Lepiej z jakimiś innymi smakołykami (migdałki, jabłuszka) zmieniać. Zdjęcie jest boskie. O nosku ciężko coś powiedzieć bo tutaj nic nie widać ale myślę że to nie wieku wina. One nie są jeszcze stare. W dobrych warunkach 12-15 lat pożyją. A zaufanie to kwestia indywidualna każdego maluszka. Poczytaj w łączeniu napewno znajdziesz coś żeby sobie pomóc. Napewno są przerażone... trzeci dom. A one czują, nie są zabawkami. Ale powodzonka życzę. Myślę że poradzisz sobie. Tylko cierpliwości życzę bo to najważniejsze. Ja mam już 1,5 miesiąca szynszylka i też mój dom jest jego trzecim albo nawet czwartym domem jeśli liczyć stajnie w której sporo czasu sam przesiedział. Do teraz sam podejść nie chce a walczę niesamowicie. Tak że życzę powodzenia cierpliwości o do zobaczenia na forum :) ahhh i buziaki dla łobuziaków małych :-D

Bobik + Jagódka - dwa moje puchate uszatki

Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 11:16   

Olijkaa napisał/a:
Witamy Kasię i dwóch ślicznych chłopców. Cieszymy się że do nas zawitaliście :)
Piasek co 2-3 dni, Rodzynki nie za często. Lepiej z jakimiś innymi smakołykami (migdałki, jabłuszka) zmieniać. Zdjęcie jest boskie. O nosku ciężko coś powiedzieć bo tutaj nic nie widać ale myślę że to nie wieku wina. One nie są jeszcze stare. W dobrych warunkach 12-15 lat pożyją. A zaufanie to kwestia indywidualna każdego maluszka. Poczytaj w łączeniu napewno znajdziesz coś żeby sobie pomóc. Napewno są przerażone... trzeci dom. A one czują, nie są zabawkami. Ale powodzonka życzę. Myślę że poradzisz sobie. Tylko cierpliwości życzę bo to najważniejsze. Ja mam już 1,5 miesiąca szynszylka i też mój dom jest jego trzecim albo nawet czwartym domem jeśli liczyć stajnie w której sporo czasu sam przesiedział. Do teraz sam podejść nie chce a walczę niesamowicie. Tak że życzę powodzenia cierpliwości o do zobaczenia na forum :) ahhh i buziaki dla łobuziaków małych :-D

Długo zastanawiałam się czy ich wziąć,wiem że łatwiej jest z maluchem,mamy już dużą rodzinę,kundelka z dysplazją,kota z idiopatycznym zapaleniem pęcherza,parkę króli jeden z krzywym zgryzem.Ale jak zobaczyłam zdjęcie (ogłoszenie z tablicy)siedziały takie smutne Pan pisał że nie ma czasu na nie, to chęć stworzenia ostatniego domu chłopakom przeważyła i tak o to jest nas o dwoje więcej:)Dziękujemy za buziaki i także przesyłamy!!
Ostatnio zmieniony przez Saju i Saki 15 Lutego 2013, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  

kaffa 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 11:23   

witajcie na forum.
Chłopaki cudneeee. Zdjęcie powalające.
Kasik masz dobre sedruszko, i one to wyczują, potrzebują tylko troszkę czasu.
Metoda małych kroczków jest dobra. One same tez zaczną być coraz bardziej odważne. życze powodzenia i szybkiej zaklimatyzowania sie chlopakow w mnowym domku.
Sprawę noska trzeba by obgadac z wetem. albo wrzucic foty na firum może ktoś pomoże. a moze taka jego uroda ...

Duszek 

Wysłany: 15 Lutego 2013, 11:40   

Cudni są , dużo przeszli więc pewnie i na zaufanie trzeba będzie dać im trochę czasu , ale wierzę że cierpliwość będzie hojnie nagrodzona :-)
co do nosków trudno powiedzieć , potrzebne by były zdjęcia

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 11:49   

Duszek napisał/a:
Cudni są , dużo przeszli więc pewnie i na zaufanie trzeba będzie dać im trochę czasu , ale wierzę że cierpliwość będzie hojnie nagrodzona :-)
co do nosków trudno powiedzieć , potrzebne by były zdjęcia
Nos sama nie wiem po tym ich odróżniam zerknijcie trochę widać na zdjęciu saju ma wąską morduchnę a saki taka grubaśną.http://imageshack.us/photo/my-images/801/1002317m.jpg/
Ostatnio zmieniony przez Saju i Saki 15 Lutego 2013, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  

Duszek 

Wysłany: 15 Lutego 2013, 11:51   

pewnie taką maja urodę :)

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

kaffa 

Wysłany: 15 Lutego 2013, 12:03   

nie widzę niczego niepokojącego. Fakt na zdjęciu nsi są daleko, ale nie wygladają na zdeformowane. Stawiam że taka jego uroda. Jak oddycha czysto i cicho nic mu nie świszczy to oma poprostu takiego słodkiego nochala

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 15 Lutego 2013, 22:45   

Saju i Saki napisał/a:
Chłopaków pomału przestawiam na Cuni complete bo jadły śmieciową mieszanke

VL Cuni Complete jest dla królików, a nie dla szynszyli... nie jestem pewna czy to dobry pomysł, żeby szyszki karmić jak króliki...

co do rodzynek max 1 na tydz. ;)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Szynszyla81 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 23:19   

Witaj Kasiu każdy kto kocha kuleczki wie że są one cudowne,gratuluje wielkiego serca zwierzątka czują i odwzajemnią to swoim przywiązaniem tylko potrzebują czasu jeśli chodzi o nosek na zdjęciu raczej nic niepokojącego nie zauważyłem jeśli sądzisz lub zauważyłaś że trudniej mu się oddycha lub masz jakąś niepewność proponuję udać się do weta i on rozwieje wszelkie wątpliwości

Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 07:39   

Mausi napisał/a:
Saju i Saki napisał/a:
Chłopaków pomału przestawiam na Cuni complete bo jadły śmieciową mieszanke

VL Cuni Complete jest dla królików, a nie dla szynszyli... nie jestem pewna czy to dobry pomysł, żeby szyszki karmić jak króliki...

co do rodzynek max 1 na tydz. ;)

http://www.nokaut.pl/poka...lete-2-5kg.html
może i troche inmna nazwa dla szynszyli nie zwróciłam uwagi na ten szczegół.króliki mają dla królików szynszyle dla siebie więc bez obaw.

kammax 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 09:17   

Witaj wśród nas, fajniste chopaki!

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 09:45   

Witaj na forum, chłopaki słodkie.

Mariusz28 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 15:26   

Witaj na forum, szyszki przecudne :-)

miszasty1982 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 15:31   

Witaj,
widzę ze ostre przeboje te biedne kulki miały..
Moje urwisy są tak samo różne jak Twoje.. jeden to kulka okrąglutka z takim pyszczkiem bardziej szerokim a drugi jest mniejszy, smuklejszy i ma pyszczek wąski..
Z tego co widzę to tak jak moje maja różne kolory nosków (u mnie Indi ma szary a Chilli różowy):
http://imageshack.us/a/img441/8166/obas.jpg

Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 15:33   

Witam również i dziękujemy za miłe słowa,chłopaki dostali nowy tunel(chyba pierwszy raz nowa zabawka)Saju nie może spać z wrażenia i biega w tę i nazad :-D

Mariusz28 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 15:34   

hehe jaka mała pełna energii wesoła kulka :D

Szynszyla81 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 16:44   

Pewnie żadnych zabawek wcześniej nie miały,oraz pewnie słabe warunki mieszkaniowe.Moje najbardziej uwielbiają karuzelę,no i codzienny wybieg.

Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 17:24   

Szynszyla81 napisał/a:
Pewnie żadnych zabawek wcześniej nie miały,oraz pewnie słabe warunki mieszkaniowe.Moje najbardziej uwielbiają karuzelę,no i codzienny wybieg.

Klatke mają dużą metr na 80cm,miały tunel ale pogryziony chyba miał tyle lat co one,miski to popielniczki a poidełko też w ich wieku,miały dosyć czysto i piach i pył pszczeli itd więc nie miały aż tak tragicznie.wszystkie nowe rzeczy je ciekawią miseczki smaczniejsze niż zawartość,woda z nowego poidełka wydaje się super smaczna hahaha,no a tunel to już wogóle szał robi w tej chwili,oczywiście najbardziej czekają na spacer:)
Pozdrowienia dla Waszych pieszczochów;)Poniżej przedstawia się Misza.

100_2132.JPG
Plik ściągnięto 17 raz(y) 1,44 MB

Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 17:25   

miszasty1982 napisał/a:
Witaj,
widzę ze ostre przeboje te biedne kulki miały..
Moje urwisy są tak samo różne jak Twoje.. jeden to kulka okrąglutka z takim pyszczkiem bardziej szerokim a drugi jest mniejszy, smuklejszy i ma pyszczek wąski..
Z tego co widzę to tak jak moje maja różne kolory nosków (u mnie Indi ma szary a Chilli różowy):
http://imageshack.us/a/img441/8166/obas.jpg

Tak,nasze są tak samo różne.Świetne zdjęcie:)

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 21:01   

Matko, jaki słodki psiaczek :mrgreen: , widzę że szylki już się zadomowiły. Super.

Odpowiedz do tematu