FORUM SZYNSZYLE :: cześć wszystkim to czytającym
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
cześć wszystkim to czytającym
Autor Wiadomość
tyczka1975 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 20 Marca 2013, 11:02   cześć wszystkim to czytającym

Dopiero teraz zabrałem się za przedstawienie,ponieważ z moją Łapką było nie za bardzo,ale powoli sytuacja się stabilizuje-więc dzień dobry!Szynsza jest u nas od roku.Byliśmy rozsypani,ponieważ niedawno odeszła od nas koszatniczka,no i po tej,,żałobie"kategorycznie powiedzieliśmy-NIE,żadnych gryzoni w domu,bo to niby takie małe a rozwala swoją śmiercią takich dużych ludzi,że gryzie,brudzi...wiecie o co chodzi :-) .Tylko że nasza 11-letnia córa chodzi do szkoły, gdzie w świetlicy są zwierzątka no i urodziły się szynszyle.Po pewnym czasie okazało się,że jedna z nich miała od urodzenia guzka,który uciskał na ukrwienie kończyn i zaczęły jej te łapki obumierać.Szynsza zaczęła je sobie odgryzać a jej rodzeństwo chciało ją chyba zagryźć,jako,, najsłabsze ogniwo".Operacja usunięcia guzka się udała,ale do miotu nie chciały jej przyjąć,więc wsadzili ją do małej klateczki,siedziała samotna,osowiała,nie chciała jeść ani pić.Przyszedł tata do szkoły-popatrzył,zadzwonił do mamy-mama pomyślała...W każdym razie Łapka jest z nami od roku.Nie ma nadgarstków w obu przednich łapkach i jednej dolnej,ale nasz pies i tak się musi natrudzić,żeby ją dorwać(zresztą psa mamy też chorego z padaczką-taki mały szpital w domu:-)),tyle że w życiu nie zrobił jej krzywdy(choć uwielbia ją lizać,czego ona nie cierpi i na niego focha).Mam nadzieję,że mimo braku doświadczenia(chociaż po przeczytaniu paru postów widzę tu wielu profesjonalistów z czego będę korzystał),pożyje sobie u nas długo i szczęśliwie.Pozdrowienia!Cześć
Ostatnio zmieniony przez tyczka1975 20 Marca 2013, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  

kaffa 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 20 Marca 2013, 11:28   

tyczka1975, Witaj na forum. Jak czytam twój post to wraca mi wiara w ludzi. Mało kto decyduje się na przygarniecie chorego zwierzaka . Jestescie super. Szkoda mi tych szynszyli w szkole. Muszą się tam męczyć .
Widzialam Łapce w galeri cudna jest :mrgreen: . Mimo drobnych problemów wyrosła na fajną i śłiczną kluseczkę . Pozrawiam cała rodzinke i zachecam do czynnego dizalania na forum .

Duszek 

Wysłany: 20 Marca 2013, 12:39   

Tyczko :-)
przedstawiłeś smutna bardzo historię ze wspaniałym zakończeniem , cieszę się że do nas dołączyliście , witamy serdecznie na naszym forum i prosimy o zdjęcia Łapki :mrgreen:

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

KoloroweKredki 

Wysłany: 20 Marca 2013, 12:55   

Jesteście kochani:) Czytam to ze łzami w oczach i się zastanawiam jak łapka je? Bo szynszyle karme trzymają w przednich łapkach a jak ona sobie radzi?A jak np obgryza patyczka? Śliczna jest. I powiedzcie nam jeszcze jak z tymi szylami w szkole? Czy wszystkie maluchy zostały w szkole?
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

Chinchilla 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 20 Marca 2013, 13:12   

dobrze wiedzieć, że są ludzie tak wrażliwi na krzywdę zwierzaczków!Łapka śliczniutka!Dzielna z niej dziewczyneczka, ze tak sprawnie sobie żyje bez rączek :)

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 13:36   

dzięki,dzięki.Z jedzeniem nie ma problemu.Sam jestem w szoku jak można pestkę słonecznika przydusić łokciem,a zębami rozgryzać łupinkę ;-) Ale poważnie to np.jak widzimy,że ma z czymś problem,to wkładam między gałązki(bo ma takie w klatce)wtykam w szczelinę i wtedy nie ma problemu.A rodzeństwo rozeszło się między dzieciaki ze świetlicy po dość gruntownej selekcji,tak że chyba mają dobrze.PozdrKoloroweKredki,

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 13:42   

Dzięki bardzo,za ciepłe przyjęcie.Myślę,że tu zagościmy z Łapką,bo miło jest gadać z podobnie myślącymi ludźmi :roll: A zdjęcia już są w galerii.Pozdr.

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 13:50   

Dzięki bardzo za przyjęcie.Dzieciaki rozeszły się po selekcji do domów uczniów.Jak się dalej potoczyły się ich losy-nie wiem,ale przynajmniej nie siedzą już w tym hałasie.Zostały 3 starsze,ale córa mówi,że jest chyba nowy miot.Pozdr.kaffa, kaffa,

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 13:58   

Myślę,że vice versa.Bo na takich forach nie siedzą nieczuli jaskiniowcy,z większym rozmiarem bicepsa od mózgu ;-) .Dzięki za przyjęcie.PozdrChinchilla,

kaffa 

Wysłany: 20 Marca 2013, 14:42   

O widzę masz gadanie jak ja :D , jak miło że ktoś gada wicej niż ja bo mnie tu już o spamowanie posądzaja, ale gadam duzooooo. Zapraszam na ploteczki na Shot boxa na glownej strone na dole ;D.
Super że maluchy znalazły nowe domki. Szkoda że tam jeszcze są te starsze. Bo nawet bardzo dbane to jednak hasał i tona ludzi to nie jest wymarzony dom dla szynszyli.

Duszek 

Wysłany: 20 Marca 2013, 14:43   

Łapeczka jest CUDNA !!!! farciara trafiła na ludzi z dużymi serduchami :mrgreen:

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 20 Marca 2013, 14:48   

Witajcie na forum, ciesze się że do nas dołączyliście pozdrawiam.

kammax 

Wysłany: 20 Marca 2013, 16:18   

tyczka1975, witaj wsród nas pozytywnie zakręconych szynszylomaniaków!

Szynszyla81 
Aktywni na forum

Wysłany: 20 Marca 2013, 16:36   

Witam!!!!!

Kolejny pozytywnie zakręcony Poznaniak wśród nas.

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 19:07   

no cześć.Do weta jadę jutro,bo dzisiaj nie ma tej specjalistki od małych zwierzaków.Szynszyla81,

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 19:20   

Jejku,bo się rozpłynę.Przypuszczam,że każdy z Was by tak zrobił jakby to Was dopadła taka sytuacja :lol: .Wiem,wiem.Zaleciało lizakiemDuszek,

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 19:22   

Witam demonkę aktywności ze Szczecinka :-D kammax,

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 20 Marca 2013, 19:28   

Witaj dobry człowieku :) wymiziaj ode mnie Łapkę :)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 19:31   

ile Ty masz tych klatek?A ta drewniana-rewelka!Ja chciałem wyczarować coś dla naszej Łapki,ale metraż mnie ogranicza.I nie kąp ich tak często w wannie-one tego nie lubią ;-) KoloroweKredki,

tyczka1975 

Wysłany: 20 Marca 2013, 19:33   

Witaj dobra kobieto.Łapka właśnie siedzi mi na kolanach-tak że załatwione :-> Mausi,

Saju i Saki 
Aktywni na forum

Wysłany: 20 Marca 2013, 19:38   

Witam i ja kolejną dobrą dusze ;) Coś dolega Łapce że jedziecie do weta?
Ostatnio zmieniony przez Saju i Saki 20 Marca 2013, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 20 Marca 2013, 20:44   

tyczka1975, ciężki dziś miałam dzień, właściwie to nawet miałam nie zaglądać na forum, bo tyle jeszcze mam dziś do zrobienia, ale na szczęście zajrzałam i przeczytałam Twój post - gębusia mi się od razu uśmiechnęła od ucha do ucha :D I dzień nie wydaje mi się już taki paskudny, bo swoją opowieścią naprawdę przywracasz wiarę w ludzi :D
Witajcie na forum wszyscy: Łapka, psiurek i tata i mama i córa. Będzie Wam tu dobrze jestem tego pewna ;) a i nam z Wami też :):

Dyzio i Franio

dorotan 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 20 Marca 2013, 22:57   

Witam serdecznie i pozdrawiam :-D

Olijkaa 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 21 Marca 2013, 08:28   

Witam :) normalnie łzy w oczkach. Kochani jesteście. Idę zobaczyć tego małego bohatera w galerii...

Bobik + Jagódka - dwa moje puchate uszatki

tyczka1975 

Wysłany: 21 Marca 2013, 09:12   

W sumie przez tą choróbkę wpadłem na to forum.Miała brak apetytu,nie piła,chudła w oczach.Byliśmy u weta-dał 5 razy antybiotyk,podkręcił ją witaminami i przyciął ząbki.Niby lepiej,ale zignorował chrząkanie i ciężki oddech(albo nie wiedział jak się za to wziąć).W każdym razie dostałem namiar na szpeca od małych zwierzaków no i zobaczymy , co będzie.Też serdecznie witam :-D Saju i Saki,
Ostatnio zmieniony przez tyczka1975 21 Marca 2013, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu