FORUM SZYNSZYLE :: Czarna kulka i właściciele witają się i mają pytania
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czarna kulka i właściciele witają się i mają pytania
Autor Wiadomość
Alice 

Wysłany: 14 Wrzeœnia 2013, 18:38   Czarna kulka i właściciele witają się i mają pytania

Witajcie,
od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką dwumiesięcznej, włochatej kuleczki.
Kuleczki prezentu, choć takiego wymarzonego i zaplanowanego :-)

Maleństwo miało zamieszkać w klatce jaką dysponuję, a jest to klatka dla dużych papug. Z tego co wyczytałam muszę zmienić półki na drewniane, ponieważ póki co dokupiłam plastikowe, a nie jest to chyba dobry pomysł.
Kolejny błąd jaki popełniłam to wsadziłam do klatki cały worek sianka :roll:
Klatka jest ogromna - ja się w niej zmieszczę i będę miała luz :-D Maluch wygląda w niej trochę śmiesznie bo ledwo skończył dwa miesiące.

Pochodzi od prywatnej osoby, która ma parkę szynszyli. Zwierzak jest zadbany, wesoły i bardzo odważny. Od razu wchodzi pewnie na rękę, skacze, bryka po mnie i bierze jedzonko. Jestem bardzo zadowolona.
Jedyny problem jest taki, że właścicielka nie potrafiła odróżnić płci małych, ale po zdjęciach obstawiam, że to panienka. Na dniach zrobię jeszcze fotki i będę Was pytać.

Zaskakuje mnie jakie to jest ciekawskie i ZWINNE zwierzątko. Bałam się jej porozstawiać na wszystkich piętrach poidła i miski, więc ułożyłam na dole, żeby w razie czego małe miało do wszystkiego dostęp. Gdy następnym razem weszłam do pokoju szynszyla siedziała na najwyższym piętrze :-o A jest naprawdę malutka.

Chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości dokupić drugiego szynszyla, aby czarna kulka (jeszcze bezimienna) nie była samotna.

Kupiłam karmę Versele Laga i piasek PUCEK. Czy może on stać cały czas w klatce czy powinnam go wyciągać?

Czytałam, że nie wolno dawać szynszyli wody z kranu. U nas jest bardzo czysta woda i sami ją pijemy bezpośrednio z wodociągu. Bałabym się natomiast dawać wodę mineralną bo wiem, że zwierzętom nie wolno z tego względu że łatwo doprowadzić do nadmiaru minerałów a to jest równie niebezpieczne co niedobór.

To tyle na razie :-) Będę informować jak maluch.

Snow. 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 14 Wrzeœnia 2013, 18:45   

Hej,
Pierwsza sprawa- maluch już od pierwszych dni są bardzo ruchliwe :) Mój po 2 pierwszych dniach chodził po suficie...
Piasek wyciągnij, bo piasek dajemy raz na 3 dni- wysusza on skórę.
Ja daje wodę z kranu, tylko ja mam wodę przetwarzaną- mam wielki filtr wody. Lepiej dać wodę przegotowaną.
Ja ogólnie przyjmuję postawę do swoich szylek- one są jak małe dzieci. To co nie wolno małemu dziecku, to im, a jak wolno, to w innym wydaniu. Poczytaj trochę forum, wszystkie odpowiedzi na twoje pytania znajdą się w poszczególnych tematach ;)

Zuzia- Fiolet (11.2005),
Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011),
Fruzia- Extreme Mozaika (06.2012),
Lilka- Beż Hetero (06.10.2012),
Dolly- Tan Medium (24.06.2014)

Suzie, biegaj szczęśliwie za TM...

Yoshiko 

Wysłany: 14 Wrzeœnia 2013, 19:30   

Witaj Alice, ja tylko co do wody się wypowiem...jeśli dajesz z kranu, to tak jak pisze Snow., tylko i wyłącznie przefiltrowaną...co do przegotowanej wody - u mnie akurat nie zdała egzaminu bo Kouriś od razu praktycznie dostała po niej ostrej biegunki... Oczywiście, że nie wolno podawać wód mineralnych...ale źródlane niegazowane jak najbardziej...taką wodą źródlaną jest np. żywiec zdrój, który to sama daję moim stworkom...Powodzenia w wychowywaniu maluszka :D .

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

kaffa 

Wysłany: 15 Wrzeœnia 2013, 09:12   

Alice, Witaj na forum. Zachęcam do wstawienia foty swojej księżniczki.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 15 Wrzeœnia 2013, 18:24   

Alice witajcie na forum :-D , ja też proszę o fotki :-D :-D

Kate 

Wysłany: 15 Wrzeœnia 2013, 23:00   

Alice, witamy :soczek:
Oczywiście czekamy na foteczki małej kluchy w wielkiej klatce i polecamy zdobycie drugiej, żeby było raźniej ;-)

Moje by się nie obraziły za worek sianka :lol: oczywiście bez opakowania :-P

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Wrzeœnia 2013, 10:14   

Alice, witajcie i czujcie się tu jak u siebie :D
Woda butelkowana, źródlana jest jak najbardziej OK.
Co do sianka - to oczywiście kuleczki będą zadowolone, ale też twoja dziewczynka będzie na nie siusiała, a potem pewnie będzie je jadła - bo sianko jest podstawą żywienia szynszyli, tak więc: sianko do paśniczka (poczytaj o sianku i paśniczkach, bo niektóre konstrukcje bywają niebezpieczne), a na spód klatki nic - w miejscach gdzie malutka siusia (szynszyle mają takie ulubione rogi klatki do sikania) wsypujemy albo wióry (np Jaśkowe) albo żwirek drzewny naturalny - taki jak dla kota. Ja osobiście używam żwirku o nazwie Pigwa i mogę go polecić.
2-miesięczna szynszylka jest trochę za mała na oddzielenie od mamusi - powinna z nią zostać jeszcze miesiąc, ale skoro już tak się stało (hodowca widać nie jest zbyt doświadczony) to musisz malutkiej trochę zastąpić mamusię, albo szybciutko zorganizować drugą 3-miesięczną dziewczynkę. Powinny się szybciutko dogadać bo obie będą jeszcze bardzo młodziutkie.
No i jak wszyscy KONIECZNIE proszę o zdjęcia malutkiej :D

Dyzio i Franio

natalka_0827 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Wrzeœnia 2013, 10:43   

Cześć Alice ;-)
Miło Cię widzieć w naszym zafutrzonym gornie :-D

( Mistle- pink white, ur 28.08.2012
Falka- standard, ur 02.2012- zm 06.2013)

Snow. 

Wysłany: 16 Wrzeœnia 2013, 17:17   

Aniutka napisał/a:
a na spód klatki nic - w miejscach gdzie malutka siusia (szynszyle mają takie ulubione rogi klatki...)

Nie zgodzę się z tym... każda szynszyla jest inna, mam 4 które sikają w rogach, a 2 sikają 'gdzie popadnie'. Musicie obserwować gdzie sika ;)

Zuzia- Fiolet (11.2005),
Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011),
Fruzia- Extreme Mozaika (06.2012),
Lilka- Beż Hetero (06.10.2012),
Dolly- Tan Medium (24.06.2014)

Suzie, biegaj szczęśliwie za TM...

Odpowiedz do tematu