FORUM SZYNSZYLE :: Elzoo.pl - internetowy sklep zoologiczny, Wrocław
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Elzoo.pl - internetowy sklep zoologiczny, Wrocław
Autor Wiadomość
Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 20:11   

kaffa, jak zawsze bezbłędna :lol:

elkasia2 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 20:30   

Ethelen napisał/a:
toż to zamach na moje etykietki! Jakże to w piątek :-x

Wszelkie zażalenia do firmy kurierskiej - to oni zorganizowali zamach na etykietki :lol: Może sami polują na breloczek :>

[ Dodano: 28 Sierpnia 2014, 15:02 ]
Właśnie przyjechały do nas nowe dostawy z Beaphar i Jr Farm :) Stany magazynowe będą stopniowo uzupełniane i rozszerzane o nowości, które dzisiaj przyszły :) Dzisiaj wszystko zostanie wprowadzone :)

Obie paczki przyszły do nas kurierem "Siódemka" i stan jednej z nich, a także światło ostatnich wydarzeń aż prosi mnie o napisanie jednej refleksji.

Jakkolwiek ja bym się nie starała pakować paczki, ZAWSZE może się z tą paczką coś stać. Jakaś szkoda mniejsza lub większa. Sygnałem alarmowym dla klienta powinien być fakt, iż na paczce widnieje taśma firmowa "Siódemki". Ostatnio nasza paczka przyszła bardzo poważnie uszkodzona i cała była oklejona taką taśmą - nie przez nas. Dzisiejsza paczka z dostawą Beaphar również miała taką taśmę i z towarem wprawdzie się nic nie stało, ale firma kurierska zakleiła tą taśmą dość poważną dziurę w kartonie, będącą zapewne wynikiem nieudolnego transportu... Zawsze zaleca się, aby zawartość paczki sprawdzać przy kurierze (jakkolwiek by się nie spieszył), przy widoku taśmy z "Siódemki" na paczkach tym bardziej. Bardzo więc Was wszystkich proszę o czujność i BEZWZGLĘDNE sprawdzanie paczek przy kurierze, zwłaszcza jeśli są one w którymkolwiek miejscu oklejone taśmą firmy kurierskiej. My tego nie robimy, nasze paczki w stanie nienaruszonym przychodzą do klientów oklejone tymi taśmami, którymi my dysponujemy i bynajmniej nie są to taśmy z logiem "Siódemka".

Jeżeli towar z takiej paczki ucierpi w jakikolwiek sposób prosimy (po sprawdzeniu całej zawartości) o spisanie protokołu szkody od razu przy kurierze. Zaoszczędzi to nerwów i Wam i nam. Niestety takie rzeczy się zdarzają w każdej firmie kurierskiej, a walka o odszkodowanie jest dla nas prostsza, jeśli protokół szkody zostanie spisany od razu przez kuriera. Dziś w regulaminie pojawi się stosowna adnotacja na ten temat.

Oczywiście wszelka niekompetencja kurierów nie jest problemem Waszym, a naszym, więc nawet jeśli coś tam się stanie z paczką w transporcie i Wy będziecie stratni to się nie martwcie. Każdy problem rozwiążemy. Niestety firmy kurierskie mają to do siebie, że zatrudniają różnych ludzi i w pewnych rewirach Ci ludzie są naprawdę super, a w niektórych ich kompetencje zostawiają sporo do życzenia.

Dziękuję za uwagę! :D Wracam do rozpakowywania ;)

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

radex171 
Aktywni na forum

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 16:22   

Przypominamy wszystkim iż w sobotę będziemy dostępni w szymanowie na pikniku lotniczym, więc jeśli ktoś również się wybiera to robiąc zakupy u nas, transport bezpłatny do szymanowa :)

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 20:21   

elkasia2 napisał/a:
Jeżeli towar z takiej paczki ucierpi w jakikolwiek sposób prosimy (po sprawdzeniu całej zawartości) o spisanie protokołu szkody od razu przy kurierze. Zaoszczędzi to nerwów i Wam i nam.

Niestety co do Siódemki to ja mam bardzo złe doświadczenia. Gdybym miała choć cień możliwości spisania ów protokołu niechybnie bym z niej skorzystała - jednak kurierzy w moim rewirze "pozbywają" się paczek po sasiadach nie dzowniąc nawet uprzednio do mnie i choćby nie próbując ustalić godziny przyjazdu. Po fakcie piszą (a i to nie zawsze) tylko smsa, gdzie zostawili paczkę... Napisałam ostatnio na ich fanpageu skargę, to ją gdzieś usunęli pod pretekstem przeniesienia moich uwag do rozpatrzenia - żadnej odpowiedzi do tej pory nie dostałam...

Polecam zastanowić się nad zmianą kuriera.

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Kate 

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 21:04   

Mausi napisał/a:
kurierzy w moim rewirze "pozbywają" się paczek po sasiadach nie dzowniąc nawet uprzednio do mnie i choćby nie próbując ustalić godziny przyjazdu. Po fakcie piszą (a i to nie zawsze) tylko smsa, gdzie zostawili paczkę... Napisałam ostatnio na ich fanpageu skargę, to ją gdzieś usunęli pod pretekstem przeniesienia moich uwag do rozpatrzenia - żadnej odpowiedzi do tej pory nie dostałam...

A myslałam, że u nas jest źle :facepalm: Mausi, może warto do jakiejś centrali napisać czy coś?
U nas Siódemka też najgorsza z firm kurierskich , nie wiem, kogo oni tam zatrudniają :/

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 21:10   

Kate, po moim telefonie do kuriera (w odpowiedzi na smsa gdzie zostawił paczkę) z pytaniem, dlaczego nawet nie spróbował się ze mną umówić na odbiór paczki, dowiedziałam się od "szanownego" pana, że on więcej paczek mi nie będzie nosił, bo i tak by w tych godzinach nie przyjechał, bo pracuje do 14-tej... był chamski i wielce oburzony "o co mi w ogóle chodzi"... :facepalm:

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

elkasia2 

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 21:10   

Mausi napisał/a:
Polecam zastanowić się nad zmianą kuriera.

Niestety nie jest to sprawą prostą...

Te najlepsze firmy kurierskie naprawdę sporo liczą sobie od paczki, a te teoretycznie lepsze (piszę teoretycznie, bo wielu kurierów mnie swojego czasu zawiodło z naprawdę różnych firm) często nie chcą rozmawiać z małymi firmami... Wiele nie chce rozmawiać od pułapu paczek niższego niż 100 sztuk miesięcznie, a w Siódemce czy w KE-X-ie rozmawiają już od 20... Niestety zmiana Siódemki na K-EX jest wpadnięciem z deszczu pod rynnę, bo K-EX ma jeszcze gorsze opinie od Siódemki xD chociaż w sumie ciężko znaleźć firmę, która miałaby naprawdę dobrą opinię i w każdej zdarzają się jakieś dziwne przypadki, jak nie w tym mieście, to w innym... Paru moich znajomych pracowało jako kurierzy (akurat nie w tych firmach kurierskich, o których tu wspomniałam) i potem wysłuchiwałam ciekawych historii o tym jak rzuca się paczkami w sortowni i jakie niekonwencjonalne rozwiązania stosuje się w przypadku, gdy adresata nie ma w domu... xD

Dlatego ZAWSZE, ale to ZAWSZE powinno się sprawdzać paczki przy kurierze, i to bez względu na firmę, jaką dany kurier reprezentuje.

I po prostu chciałam zwrócić uwagę na konieczność wzmożonej czujności w przypadku, gdy paczka oklejona jest taśmą firmy kurierskiej, bo to może znaczyć, że coś się z tą paczką, na którymś etapie dostarczenia stało ;)

Ostatnio zmieniony przez elkasia2 28 Sierpnia 2014, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  

Michal 
Administrator

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 21:26   

elkasia2 napisał/a:
iele nie chce rozmawiać od pułapu paczek niższego niż 100 sztuk miesięcznie

Ale są firmy pośredniczące i nie dość, ze DHL czy DPD wyślesz taniej to do Ciebie przyjadą nawet gdybyś wysyłała 3 paczki, bo mają umowę z integratorem. Nie chce robić reklamy ale jako przykład podam firmę kurjerzy.pl ale są też inne jeszcze tańsze i z większym wyborem.

:loveszynszyla:

5zy5zka 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 21:33   

Mausi napisał/a:
Gdybym miała choć cień możliwości spisania ów protokołu niechybnie bym z niej skorzystała - jednak kurierzy w moim rewirze "pozbywają" się paczek po sasiadach nie dzowniąc nawet uprzednio do mnie i choćby nie próbując ustalić godziny przyjazdu. Po fakcie piszą (a i to nie zawsze) tylko smsa, gdzie zostawili paczkę... Napisałam ostatnio na ich fanpageu skargę, to ją gdzieś usunęli pod pretekstem przenie

Zawsze możesz spisać protokół, takie jest Twoje prawo jako klienta, to jest podstawa dla nadawcy do złożenia reklamacji w firmie kurierskiej. To, że kurierzy podrzucają paczki sąsiadom bez uprzedzenia nie jest żadną nowością. Spisywanie protokołu podczas przyjęcia przesyłki i otwierania jej przy kurierze w większości przypadków jest niemożliwe z bardzo prostej przyczyny... większość kurierów celowo nie wozi ze sobą druków do spisywania protokołów.

Sama miałam 3 razy sytuację ze zniszczeniem przesyłki z zoologicznego, bo kurier rzucał sobie nią po schodach i cała klatka schodowa była w piachu. Zarówno kiedy paczkę podrzucił sąsiadce jak i kiedy sama ją odbierałam protokołu nie spisano od razu bo kurier nie miał przy sobie druków.

W takim przypadku wystarczy zadzwonić na infolinię, tam poproszą o szczegóły zamówienia i namierzą kuriera, podadzą jego numer telefonu. W ciągu 5 dni ma on obowiązek przyjechać i spisać protokół. Wtedy w protokole dokładnie wpisuje przedmioty, które zostały uszkodzone. I tutaj należy sprawdzić co kurier wpisze jako przyczynę uszkodzenia, bo zwykle chcą się wycwanić i wpisują, że paczka była źle zapakowana. Dla pewności można porobić zdjęcia paczki i absolutnie nie wyrzucać uszkodzonych przedmiotów do zakończenia sprawy.

elkasia2 

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 21:44   

Akurat z DHL to mam niemiłe wspomnienia,a moja siostra wręcz koszmarne, ale może po prostu trafiłyśmy na złą osobę :D Na razie i tak nie mam zbytnio wyboru, bo wiąże mnie umowa, która też zresztą i dla mnie jest zabezpieczeniem w razie różnych dziwnych zdarzeń. Przez podaną firmę kiedyś wysyłaliśmy parę paczek (sprzedając na Allegro) i bez zastrzeżeń też się nie obyło ;)

[ Dodano: 28 Sierpnia 2014, 21:48 ]
5zy5zka, tak też właśnie zrobiliśmy ostatnim razem i wszystko poszło w miarę sprawnie ;) Nie obyło się tylko bez małej awantury, bo kurier w danym dniu z protokołem się nie pojawił, mimo zapewnień... Swoją drogą to zadziwiające jak potrafią się zdyscyplinować jak się trochę "pokrzyczy" do słuchawki ;)

Kate 

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 22:26   

elkasia2, dlatego bardzo mnie raduje opcja paczkomatu w Waszym sklepie :serce: szczerze nienawidzę kurierów, jedyny z nich pożytek to 30kg żwirku wniesione pod drzwi

Snow. 

Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 22:39   

Moi rodzice mają umowę z DHLem, kurier ten sam przyjeżdża i jest zaznajomiony- sam robi awantury jak z paczką jest coś nie tak. Nigdy nie mieliśmy nieprzyjemności związanych z DHLem, może dlatego, że ten kurier czuwa nad naszymi paczkami ;) Z Michałem mamy chyba tego samego kuriera, bo to ten sam rewir :)
Kasiu, przy paczkomatach jest możliwość za pobraniem? Bo będę zamawiać na dniach i tak się zastanawiam ;)

Zuzia- Fiolet (11.2005),
Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011),
Fruzia- Extreme Mozaika (06.2012),
Lilka- Beż Hetero (06.10.2012),
Dolly- Tan Medium (24.06.2014)

Suzie, biegaj szczęśliwie za TM...

Michal 
Administrator

Wysłany: 29 Sierpnia 2014, 01:48   

Snow. napisał/a:
Z Michałem mamy chyba tego samego kuriera, bo to ten sam rewir

Jezlei o mnie mowa to na pewno nie, mój jeździ tylko po Ursusie ;) Ale też mam BDB doświadczenie, goście ugodowi, kontaktowi i spoko, ogólnie paczki docierają w dobrym stanie.

:loveszynszyla:

Eev 

Wysłany: 30 Sierpnia 2014, 10:11   

Co do podrzucania paczek sąsiadom - pamiętam, jak kurier z siódemki właśnie, mimo moich sprzeciwów, podrzucił paczkę do sklepu. Rozmowa wyglądała mniej więcej w ten sposób:
"Halo? Dzień dobry, nikt domofonu nie odbiera, to ja zostawię paczkę w sklepie"
"Halo? Nie!! Niech pan podjedzie za pół godzinki, albo jak się panu śpieszy, to dwie ulice dalej mieszkają moi rodzice i tam można zostawić"
"Ja zostawie w sklepie."
"Proszę nie zostawiać, ja nikogo w okolicy nie znam!"
"Ale ja znam, bo to moja koleżanka."
I się rozłączył.
Kuba potem biegał bo wszystkich sklepach "w bloku" bo nie mieliśmy pojęcia który to sklep.
Od tamtej pory zawsze w "uwagach" wpisuje, że paczki mają u sąsiadów nie zostawiać albo biorę za pobraniem i jak na razie (poza pocztą polską...) się sprawdza, zawsze na opakowaniu piszą markerem "PROSZĘ NIE ZOSTAWIAC PACZKI U SĄSIADÓW".

Dwa lata, dziesięć miesięcy, dwa tygodnie, jeden dzień...

radex171 
Aktywni na forum

Wysłany: 30 Sierpnia 2014, 19:25   

Eev i inni, jeśli taka sytuacja się pojawi, prosimy Was o niezwłoczny kontakt z nami, my jako sklep będziemy to załatwiać natychmiastowo a paczka z naszego sklepu zostanie doręczona do rąk osobistych bo czasami trzeba zadzwonić do nich i ich że tak powiem w ładny sposób zmobilizować do pracy. Dodatkowo bardzo ale to bardzo ważna uwaga. Pamiętajcie i przekażcie tą informację wszystkim tym którzy odbierają za Was paczki. My pudła oklejamy tylko i wyłacznie szarą szeroką taśmą do pakowania jeśli zauważycie na pudełku w którym są towary z Waszym zamówieniem, że jest oklejona taśmą z siódemki NIE PODPISUJCIE odbioru, tylko wpierw rozpakujcie przy kurierze pudło i wytłumaczcie im, że sklep nie pakuje w ten sposób i może być podejrzenie o uszkodzenie towaru, jeśli tak będzie od razu poproście o protokół i oczywiście (to już do Waszej opcji albo przyjmicie przesyłkę jeśli został uszkodzony jeden z wielu produktów, natomiast jeśli została uszkodzona większość produktów, nie odbierajcie przesyłki i najlepiej zadzownić do mnie czy do kasi i poinformować od razu o tym fakcie a uwierzcie nam, my zadziałamy:D ). No i oczywiście dla waszej informacji siódemka nie jest aż tak straszną firmą kurierską, są o wiele goooooorsze firmy a nawet nie spodziweałbym się tego po nich ale to nie wątek o firmach kurierskich:). Także jeśli cokolwiek wzbudzi Wasze podejrzenie nie bójcie się i sprawdzcie bo macie takie prawo a kurierowi jak się spieszy to niech wstanie godzinę wcześniej do roboty a nie Wam wmawia że on nie ma czasu...:) Pozdrawiamy Was:)

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 30 Sierpnia 2014, 19:30   

radex171 napisał/a:
że jest oklejona taśmą z siódemki NIE PODPISUJCIE odbioru, tylko wpierw rozpakujcie przy kurierze pudło

musisz najpierw podpisać potwierdzenie odbioru, bo inaczej w ogóle nie dostaniesz paczki - dopiero po podpisaniu masz prawo sprawdzić jej stan i ewentualnie w razie konieczności spisać protokół szkód.

radex171 
Aktywni na forum

Wysłany: 30 Sierpnia 2014, 19:45   

a no prawda ;) , ale jedno jest pewne my nigdy nie korzystamy z "siódemkowej taśmy" ale koniec OT :) bo temat zejdzie na inny tor :D

elkasia2 

Wysłany: 30 Sierpnia 2014, 19:56   

Po prostu nie martwcie się o jakiekolwiek uszkodzenia towarów przy transporcie (co naprawdę zdarza się w KAŻDEJ firmie kurierskiej i nie ma firmy idealnej), bo my to załatwimy tak, abyście nie byli stratni ;) i tyle :) a z tego co czytałam w wątku innego sklepu również korzystającego z "Siódemki" (i być może nawet z tej samej umowy) ostatnio trafili Wam się nawet spoko kurierzy ;)

Wracając na właściwe tory, czyli wątek sklepowy, a nie wątek firm kurierskich, przyszły do nas ostatnio nowe dostawy JR Farm, TIVO i Beaphara, a właśnie opracowuje kolejne zamówienia, żeby uzupełnić braki :) Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim tym, dzięki którym możemy się rozwijać i poprawiać jakość usług. W niedzielę mamy narady z informatykiem w sprawie wprowadzania nowych funkcjonalności i poprawy niedociągnięć, które zauważyliśmy :)

Snow. 

Wysłany: 30 Sierpnia 2014, 22:58   

Już zamówione :D Znowu wydaję miliony, haha :D To mnie zaczyna przerażać, one coraz szybciej i więcej jedzą... :o
Myszy polecają mieszankę zbożową od Lili, zniknęła w przeciągu tygodnia cała paczka :D

Zuzia- Fiolet (11.2005),
Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011),
Fruzia- Extreme Mozaika (06.2012),
Lilka- Beż Hetero (06.10.2012),
Dolly- Tan Medium (24.06.2014)

Suzie, biegaj szczęśliwie za TM...

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 31 Sierpnia 2014, 11:22   

Snow. napisał/a:
To mnie zaczyna przerażać, one coraz szybciej i więcej jedzą...
Mam ten sam problem - tylko jakoś nie mogę się w szafie pomieścić z ich rzeczami :lol:

Z ostatniego zamówienia chłopaki bardzo bardzo polecają skrzyp i zuzalowe liście morwy :) I nim zdążyły schrupać do końca robię kolejne zamówienie, bo znów coś ciekawego się pojawiło :lol: Czy to zakupoholizm?

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 31 Sierpnia 2014, 13:34   

To nie tylko zakupoholizm to niestety uzależnienie :D które uwielbiam. Szczególnie gdy mogę poszaleć mają wszystko co lubią moje nicponie w jednym miejscu. I nie ukrywam, ze sprawia mi tez przyjemność, fakt że to zakupy w "naszym" sklepie :):

Dyzio i Franio

elkasia2 

Wysłany: 31 Sierpnia 2014, 22:32   

Najwyższy czas złożyć zamówienie na kolejną dostawę liści morwy - w końcu coraz więcej ludzi chce piec ciasteczka morwowe krążące tutaj na forum :D (sama muszę wypróbować :P ) dostałam nową gazetkę z hurtowni w Warszawie. W ich ofercie pojawiły się już nie tylko żwirki Bazyl, ale też karma dla kota pod tą samą nazwą - czyżby Dyktator wciąż poszerzał swoje wpływy? :D

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 31 Sierpnia 2014, 22:54   

elkasia2, a hurtownia nie ma może żwirku Gaja w ofercie? :>

elkasia2 

Wysłany: 31 Sierpnia 2014, 23:06   

Ethelen, ta, do której jutro jedziemy nie, ale ogólnie się możemy oczywiście rozejrzeć :) Niejeden mamy kanał dystrybucji ;)

didaś 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 1 Wrzeœnia 2014, 02:13   

elkasia2 napisał/a:
nie tylko żwirki Bazyl, ale też karma dla kota pod tą samą nazwą

Brzmi dobrze, Dyktator pewnie chętnie by wypróbował... nie karmę :D

Kasiu, a jesteście w stanie w jakiejś hurtowni załatwić Vitakraft ten bezzbożowy? Nie mówię, że teraz, ale tak ogólnie, bo coś czuję, że dni tolerancji dla Beaphar Care+ są policzone, więc tak rozważam co by tu... No i bezzbożówki zdecydowanie lepiej służyły brzuszkowi (dopóki je jadł... :/ ).

Ostatnio zmieniony przez didaś 1 Wrzeœnia 2014, 02:15, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu