FORUM SZYNSZYLE :: Gdańsk, Gdynia, Sopot
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gdańsk, Gdynia, Sopot
Autor Wiadomość
Lucyna 
Aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
  Wysłany: 27 Listopada 2009, 13:15   Gdańsk, Gdynia, Sopot

Polecam bardzo w Gdańsku Szpital Weterynaryjny im. Krzemińskiego. Mieści się w centrum Gdańska na ulicy Łąkowej 35/38. Mają super wyposażenie. Mają też hotel dla zwierząt. Wszyscy są przesympatyczni! Zarówno recepcja jak i lekarze. Pracują całą dobę.

Telefon całodobowy: 058 555 1 999.

Tel. 058 301 39 09.
Ostatnio zmieniony przez Michal 10 Grudnia 2012, 21:56, w całości zmieniany 2 razy  

Michal 
Administrator

Wysłany: 28 Listopada 2009, 00:16   

Rozumiem, że szynszylkami tez się zajmują?

:loveszynszyla:

Gość

Wysłany: 30 Listopada 2009, 15:01   

Tak.

Tam są bardzo dobrzy lekarze. Znają się na szynszylach. Kiedy przywiozłam moją szynszylkę zrobili TRG, podali leki i włożyli do inkubatora. I tam sobie spała.

Dowiedziałam się, że takie dziwne ,,szczekanie,, w czasie snu to coś na wzór czkawki i trzeba wtedy wyjąć całe jedzenie z klatki na 2 dni i zostawić tylko sianko i wodę. I takie tam... są mili wiele porad można uzyskać telefonicznie o ile lekarz ma czas żeby podejść do telefonu.

Lucyna 
Aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 1 Grudnia 2009, 09:33   

Tylko nie mają w hotelu klatek dla szynszyli.

Trzeba zostawić swoją. Ale to nie problem.

Dexter 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 17 Czerwca 2011, 16:48   

Ktoś usunął mego posta.

Jeżeli chodzi o ten ośrodek to naprawdę warto tam pojechać. byłem tam dzis z Władkiem.

Przeszedł zabieg. straszne przeżycie dla niego. Dostał dużo lekarstw.

Ale powracając do Szpitala. To naprawdę bardzo dobra i miła obsługa. Lekarz Powiedział, że jak nie da rady to wyśle do innego który pracuje w zoo. i że pomoże na sto procent. Ale na szczęście nie trzeba było. Szkoda tylko ze tak dobre szpitale nie są dofinansowane przez nasze państwo.

DZIĘKI LUCYNA ZA ADRES DO NICH. (plusik za pomoc)

Ciężko było tam trafić, ale gps pomógł.
Ostatnio zmieniony przez Dexter 17 Czerwca 2011, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  

emilu1604 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 15 Lipca 2011, 12:31   Słupsk

A nie orientujecie się, czy gdzieś w okolicach Słupska jest dobry weterynasz specjalizujący się szynszylami? Jak na razie nie jest mi potrzebny, ale w razie czego chcę mieć jakieś konkretne namiary, żeby nie szukać kilka dni lekarza.

UiW 

Wysłany: 19 Lipca 2011, 07:49   

W szpitalu im. Krzemińskiego rzeczywiście zajmują się zwierzakiem, wyposażenie super ale:

- naszym zwierzakiem opiekowało się dwóch lekarzy, każdy mówił co innego, mogliby usiąść razem i ustalić jedną wersję...

- nie, mój zwierzak nie rzucał się jak szalony dlatego, że był już zdrowy, tylko dlatego, że miał ataki padaczki (weterynarz powinien to rozróżnić).

- Wiem, każdemu opiekunowi zależy na zdrowiu i nie liczy się z kosztami ale moim zdaniem warto by było chociaż uprzedzić ile badania będą kosztowały.

Ale i tak pewnie jakby coś się stało to bym pojechała do tego szpitala głównie ze wzgl. na dogodne godziny otwarcia, no i odległość od mojego domu.

AnkaGd 

Wysłany: 1 Wrzeœnia 2011, 11:33   Gdańsk, weterynarz, ul Diamentowa

Ze swojej strony mogę polecić weterynarza na ulicy Diamentowej 15.

Telefon 58 552 17 51 w. 127

Pan dr. Mirosław Kalicki pracował wiele lat w ZOO, jeśli się nie mylę nadal pracuje.

Zauważyłam niejednokrotnie, że dobrze się zna na szynszylach i jest w stosunku do nich ostrożny i delikatny.

Da się zauwazyć u niego współczucie dla Zwierzaka.

Z mojego punktu widzenia ma dużą wiedzę o szynszylach.

Lu 

Wysłany: 29 Lutego 2012, 16:12   

Cześć.

Szynszyle mam od około 6 lat. Miewałam już różne przeboje więc i lekarzy wielu odwiedziłam, ale NIGDY!!!! przenigdy nie polecę NIKOMU tego weterynarza.

Powód: krzyczał, nie ma wiedzy na temat szynszyli, lekceważy klienta, gada nie na temat oczywiście językiem fachowym, źle się obchodzi z małymi pacjentami, był niedelikatny i chciał mi zwierzaka OPEROWAĆ NA ŻYWCA (opercja nie była potrzebna), przed podaniem leku NIE ZWAŻYŁ!!!!! malucha i przedawkował antybiotyk kilkakrotnie. Jakby tego było mało CHCE KŁUĆ igła (podawać leki domięśniowo), czego w przypadku tak aktywnych zwierząt jakimi są szynszyle NIE WOLNO robić. Ponadto wyciąga z klienta dużo kasy (ze mnie jedyne 220zł)... Aaa i uśmiercił jedną z moich szynszyli ;) Ale to już tak na marginesie.

Początkowo doświadczenie z moją pierwszą szynszylą wzbudziło u mnie ogromne poczucie winy. Jak poszłam do niego z drugą szynszylą już nie byłam na tyle głupia by dać się tak jak wcześniej skrzyczeć... i w momencie kiedy mi powiedział, że on chce moją szynszylę operować na żywca (wynicowanie odbytu, bez obrzęku) zabrałam zwierzaka i podziękowałam mało grzecznie... Udałam się na Osową do kliniki na ul. Feniksa 28, gdzie się okazało, że postępowanie z tego typu problemem było o wiele bardziej banalne niż operacja.

Pan ma ogromne doświadczenie, ale z gadami i płazami, co do których jest specjalistą.

Polecam inną lecznicę (do tej lecznicy byłam odsyłana przez innych lek. wet.):

Kod:
http://www.lecznica.gdansk.pl/

ul. Feniksa 28

Gdańsk Osowa

lek. wet. Anna Bielska- do niej zawsze chodzę (jest prawdziwą specjalistką jeśli chodzi o gryzonie)

nr tel. 58 552-73-98

Druga lecznica (na Przymorzu) do której zaglądam to:

Przychodnia Weterynaryjna s.c. Błaszczyk i Ziemkiewicz

adres:

80-398 Gdańsk,

Obrońców Wybrzeża 12

tel : 58 553-88-05

lek. wet. Adriana Janicka (ta Pani również doskonale się obchodzi z małymi pacjentami, warto dowiedzieć się kiedy ma dyżur)

W obu przychodniach wizyty są tanie a porady fachowe :) Jak dotąd wszystkie dolegliwości, problemy i wątpliwości były odpowiednio traktowane i rozwiązywane.
Ostatnio zmieniony przez Michal 1 Marca 2012, 04:02, w całości zmieniany 4 razy  

Lu 

Wysłany: 29 Lutego 2012, 16:35   Gdańsk Osowa ul. Feniksa 28 szczególnie polecam :)

Polecam lecznicę (do tej lecznicy byłam odsyłana przez innych lek. wet., korzystam z ich pomocy od około 5 lat):

Kod:
http://www.lecznica.gdansk.pl/

ul. Feniksa 28

Gdańsk Osowa

lek. wet. Anna Bielska- do niej zawsze chodzę (jest prawdziwą specjalistką jeśli chodzi o gryzonie)

nr tel. 58 552-73-98

Wizyty nie są drogie, a diagnoza i sposób leczenia są bardzo trafione.
Ostatnio zmieniony przez Michal 1 Marca 2012, 04:05, w całości zmieniany 2 razy  

Lu 

Wysłany: 29 Lutego 2012, 16:38   Gdańsk- Przymorze, ul. Obrońców Wybrzeża 12 polecam

Lecznica na Przymorzu:

Przychodnia Weterynaryjna s.c. Błaszczyk i Ziemkiewicz

80-398 Gdańsk,

Obrońców Wybrzeża 12

tel : 58 553-88-05

lek. wet. Adriana Janicka (ta Pani doskonale się obchodzi z małymi pacjentami, warto dowiedzieć się kiedy ma dyżur)

Wizyty nie są drogie, a diagnoza i sposób leczenia są bardzo trafione.

beucioo 

Wysłany: 10 Czerwca 2012, 21:12   

Jeżeli chodzi o szpital weterynaryjny na Łąkowej to także wszystkim gorąco polecam.

Jak było to wspomniane , są czynni całą dobę, a to było dużym plusem w moim przypadku. Mój maluszek rozchorował się wieczorem i myślałam że odejdę od zmysłów do rana. Kiedy znalazłam ten szpital czynny całą dobę to od razu zadzwoniłam.

Od samego początku Pani z recepcji uprzedziła mnie o wyższym koszcie wizyty w nocy i pozwoliła mi także porozmawiać z lekarzem przez telefon, by upewnić się czy maluszek nie może poczekać do rana. Choć lekarz powiedział, że mogę spokojnie przyjechać rano, to i tak pojechałam w nocy by wiedzieć na 100 % co mojemu maluszkowi jest. Od samego początku byłam informowana o kosztach leczenia. Wtedy mój maluch miał rozwolnienie, nie chciał biegać, pić ani jeść, co okazała się, że ma nadmiar bakterii coli w organizmie. Jeździłam z nim codziennie na zastrzyk nawadniający i lekarstwo przez 2 tygodnie i łącznie zapłaciłam 300 zł. Ale warto było, bo mój Winkler wyzdrowiał.

Miał jednego lekarza prowadzącego, ale były dni kiedy go nie było i zajął się nim inny lekarz. Informacje o chorobie zostały przekazane dokładnie, więc problemów z wersjami choroby maluszka w moim przypadku nie było.

Podsumowując, gorąco polecam ten szpital, bo naprawdę znają się na szynszylach :)

[ Dodano: 10 Czerwiec 2012, 22:15 ]

A i zapomniałam dodać.

Moja siostra chodzi do tego weterynarza co pracował w zoo, i była bardzo zadowolona, bo wyleczył gronkowca Groszki. Jednak słyszałam, że obecnie praktykę jego przejęła Pani doktor, która zajmowała się moim pieskiem w lecznicy na Słowackiego. Sama mnie o tym poinformowała, więc nie jestem w stanie powiedzieć jaka jest dla szynszyli, za to dla mojego pieska była bardzo dobra i faktycznie obchodziło ją co się z nim dzieje.

Fifruś 

Wysłany: 10 Grudnia 2012, 12:07   

a czy jest jakis dobry wet od grzyzoni w gdyni albo sopocie?

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 10 Grudnia 2012, 13:04   

Fifruś, zapytaj na pw Mariusz28 - no jest z Sopotu może Ci kogoś poleci.

Dyzio i Franio

Mefka 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 10 Grudnia 2012, 19:19   

Chyba nikt jeszcze nie napisał o Lecznicy Weterynaryjnej na ulicy Kartuskiej http://www.weterynarzgdansk.com/
Wiele razy jeździłam tam z moim stadkiem, z różnymi wypadkami, od błahych stłuczeń po poważne szycia czy operacje i mogę polecić tą lecznice z czystym sumieniem : )
Ostatnio zmieniony przez Michal 10 Grudnia 2012, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  

Mariusz28 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 17 Grudnia 2012, 20:38   

Hejka dopiero teraz wykopałem temat.
W Sopocie jest super wet na 23 marca
Cytat:
http://www.lecznicaweterynaryjna.pl/
tutaj macie stronkę ich
Bardzo fajni lekarze, przede wszystkim nie zdzierają.
Pomogli Maksiowi i wyprowadzili mojego psa z poważnego paraliżu. polecam ;-)

TrisK 

Wysłany: 8 Lutego 2013, 00:32   

Lu napisał/a:
Cześć.

Szynszyle mam od około 6 lat. Miewałam już różne przeboje więc i lekarzy wielu odwiedziłam, ale NIGDY!!!! przenigdy nie polecę NIKOMU tego weterynarza.

Jakbyś mówiła o zupełnie innym lekarzu... Moje szynszyle leczył z wielkim powodzeniem, zawsze przemiły, sympatyczny, broń boże nie krzyczał, szynszyle jak zakochane w Panu Kalickim... Cichutko siedziały i dawały robić wszystko. Ważenie następowało na każdej wizycie. Dobieranie długo antybiotyków żeby broń boże nie szkodziły, ilości liczone z kalkulatorem... No nie wiem, nie zgadzam się z Twoja opinią.
Jedna szynszyle niestety uśpić musiałam, ale miała bardzo ciężką martwice zębów (brak prawię wszystkich tylnych) i uśpić go chciało wcześnie dwóch weterynarzy. Pan Kalicki stwierdził, ze spróbuje jednego sposobu, ale nic nie pomogło i skróciliśmy cierpienia Emilkowi biednemu :(
Ale tylko dojazd tam jest ciężki... Tak to zawsze byłam ogromnie zadowolona - i tanio i skutecznie.
I to pomimo dość upiardliwej choroby jednej z moich szynszyli.
A i jeszcze nie przesadza z ciężkimi lekami, dobiera zioła, stosuje łagodne sposoby i bardzo lubi szynszyle. Dokładnie wszystko tłumaczy i to przystępnym językiem. Na pewno pisałaś o tym samym lekarzu? Ja chodzę do niego 5 lat i nie mogę się nachwalić..
Ostatnio zmieniony przez TrisK 8 Lutego 2013, 00:41, w całości zmieniany 2 razy  

TrisK 

Wysłany: 8 Lutego 2013, 00:36   

A i Pani Bielska nie przyjmuje na Feniksa...

Stefanowa 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 3 Marca 2013, 17:38   

Jestem z Wejherowa, do Gdańska jest mi trochę daleko. Gdynia byłaby więc idealna jeśli chodzi o weterynarza dla mojego futrzaka. Zaczęłam więc poszukiwania placówek w Gdyni z doświadczeniem przy zwierzakach futerkowych lub egzotycznych. Może komuś pomoże mój post ;) Przyznam szczerze, że trochę się natrudziłam w tych poszukiwaniach, zaczęłam się obawiać, że nie ma żadnej placówki, która by się specjalizowała w futerkowcach... Do pierwszej lepszej wolę nie chodzić.

Bardzo przyjaźnie wygląda ta lecznica: Lecznica Chylonia i pewnie to do niej się wybiorę w pierwszej kolejności. Zajmują się zwierzętami futerkowymi i egzotycznymi także.

Jest jeszcze inna, która obsługuje również egzotycznych i futerkowych pacjentów: Gdyńska Klinika Weterynaryjna

Ja sama osobiście tych miejsc nie sprawdziłam (na szczęście nie miałam jeszcze okazji ;) ). Może ma ktoś doświadczenia z którąś z tych placówek i mógłby się wypowiedzieć?
Ostatnio zmieniony przez Stefanowa 3 Marca 2013, 17:41, w całości zmieniany 2 razy  

Mariusz28 

Wysłany: 3 Marca 2013, 19:11   

Do Gdyńskiej Klinki Weterynaryjnej jeździmy obecnie z Maksią. Lekarze i technicy bardzo mili i sympatyczni, właściciel dr. Brzeski kapitalny. bardzo polecam!
ps. warto jeździć wieczorem to jest po 20 wtedy jest pusto ;-)

Mariusz28 

Wysłany: 3 Marca 2013, 19:12   

ps. Warto dodać że klinika jest całodobowa

Stefanowa 

Wysłany: 4 Marca 2013, 13:49   

Mariusz, dzięki za opinię :)

Ta klinika na Chyloni też jest całodobowa, dziś się do niej wybieram, więc będę mogła jakąś opinię wystawić. Stefan ma problem z okiem od piątku, myślałam, że to może efeklt podrażnienia pyłem kąpielowym, próbowałam świetlikiem i solą fizjologiczną zadziałać. Niestety Stefanowi oko się nie goi i w sumie już nie wiem skąd wyszło to zaczerwienienie... Nie wygląda to tragicznie, ale nie jest dobrze, widać, że to jedno oko jest chore. Mam nadzieję, że lekarz coś na to zaradzi. Po rozmowie telefonicznej mogę powiedzieć to jest sympatyczny, nie bagatelizuje sprawy, ma doświadczenie z szynszylami, także mam nadzieję, że pomoże :)
Ostatnio zmieniony przez Stefanowa 4 Marca 2013, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  

Stefanowa 

Wysłany: 6 Marca 2013, 22:27   

No i mogę z ręką na sercu polecić lecznicę weterynaryjną 'Chylonia' na ul. Chełmińskiej 23 w Gdyni :)

Stefan był pacjentem Piotra Nowaka. Przemiły, konkretny i kompetentny człowiek - ukończył wydział weterynaryjny na UWM w Olsztynie. Pomógł Stefanowi z zapaleniem oka, trafił z kroplami w dziesiątkę - dziś mija ledwo drugi dzień leczenia a już widzę niesamowite efekty! Sama placówka jest bardzo przyjazna i dobrze wyposażona. Jest to lecznica całodobowa. Na miejscu znajduje się również sala operacyjna. Co ważne, lecznica jest również bardzo dobrze zlokalizowana, nie ma problemów z parkowaniem. Pierwsze wrażenie było naprawdę super.

Wszyscy pracujący tam lekarze są przemili, z uśmiechem na twarzy pomagają każdemu pacjentowi. Mają doświadczenie w leczeniu szynszyli, to kolejny atut. No i co równie ważne, za generalne oględziny, poradę i wydanie leku zapłaciłam... tylko 20 zł.

Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Nie mam wątpliwości co do tego, że będę w razie W odwiedzać właśnie tych lekarzy :)

[ Dodano: 2 Maj 2013, 20:02 ]
Wycofuję poprzedniego posta. Jest inny weterynarz, którego mogę polecić. Dr Pikiel w Gdańsku Brzeźnie.

Jest to wet okulista, dysponuje najnowszym sprzętem i jego diagnostyka oczu jest w 100% pewna i rzetelna. Rozwiał wszystkie wątpliwości dot. choroby oczu Stefana. Takiemu to mogę zaufać - ma wieloletnie doświadczenie w okulistyce zwierząt no i dysponuje sprzętem, na podstawie którego można stawiać pewne diagnozy. Z dr Pikielem współpracuje inny weterynarz-kobieta, która z kolei specjalizuje się w gryzoniach, w tym szynszylach. Mają bardzo ludzkie podejście do zwierząt, traktują je z należytą troską.

Wizyty może do najtańszych nie należą (za komplet badań: dno oka, ciśnienie gałek ocznych, badanie w kierunku zaćmy z odrobaczaniem i lekami = 116 zł), ale z pewnością z nich będę korzystać w trudniejszych sytuacjach. Nie pomaga w moim wypadku odległość, bo 50 km. Ze sprawami bardziej błahymi będę jeździć do Futrzaka w Wejherowie - kobitki wykonywały Stefanowi zdjęcie RTG. Również dysponują ogromną wiedzą na temat szynszyli - poświęciły mi naprawdę dużo czasu na rozmowę na temat Stefana i generalnie szynszyli. Dokładnie przebadały moje futro, rozwiały mnóstwo wątpliwości. Spojrzały na nasz problem dość szeroko i naprawdę interesują się losem zwierząt. Poleciły one właśnie dr Pikiela w Gdańsku i poprosiły o informację jak poszło i jaka jest finalna diagnoza.

Może komuś te opinie pomogą :)
Ostatnio zmieniony przez Stefanowa 6 Marca 2013, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  

bozka 

Wysłany: 22 Wrzeœnia 2013, 19:21   

Gdansk-Osowa ul. Feniksa 28 dr Anna B. Polecam bardzo specjalisci w przystepnej cenie. Odradzam szpital w Gdansku Im.Krzesinskiego.... bardzo drodzy ale to bardzo. Za rtg nastawienie i nieumiejetnie zalozony opatrunek zaplacilam ponad 300 zl. Opatrunek spadl drugi byl za mocny. Wizyta u P. Anny byla strzalem w 10. Zdjela opatrunek ktory powodowal ucisk dala leki porade i tylko 30 zl. Szylka miala ograniczony ruch i moglam liczyc na porade telefoniczna. Cudowni i naj najlepsi dla szylek.

Mariusz28 

Wysłany: 2 Listopada 2013, 11:43   

Ostatnio Jacuch ma problemy z brzuszkiem. Pojechaliśmy do weterynarza na feniska w gdańsku- osowej. Klinika jest czynna do 19, był czwartek (dzień przed wszystkimi świętymi, na spacerowej jak zwykle korki, 40 minut jazdy). W klinice byliśmy po 19, bez problemu nas przyjęli, bardzo mili i fachowi lekarze, dzisiaj pojechaliśmy do Pani Doktor Bielskiej, na pierwszy rzut oka widać że gryzonie nie są Jej obce, pokazała mi jak prawidłowo masować brzuszek, Jacuś jeszcze u nikogo nie był tak spokojny, siedział Pani doktor na ramieniu :-D byłem w szoku.
Polecam ;-)

Odpowiedz do tematu