FORUM SZYNSZYLE :: Lublin
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Lublin
Autor Wiadomość
Toksynka 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 11 Stycznia 2011, 22:19   Lublin

Lubelskie Centrum Małych Zwierząt ul. Stefczyka na miejscu wybierany jest lekarz w zależności od tego z jakim zwierzątkiem się przychodzi. Czynne całą dobę.

Caffanaberia 

Wysłany: 11 Grudnia 2011, 21:23   

Podobno lubią na Stefczyka przy szynszylach przesadzać z narkozą. Niestety spotkałam się w necie już z kilkoma opiniami właścicieli, których szynszyla się niestety nie wybudziła po wizycie w tej Klinice... Osobiście nie znam nikogo takiego, ale też nikt z moich znajomych nie ma szynszyli, więc trudno mi ocenić zabiegi tam i w jakiej części są to tylko plotki.

Z mojego doświadczenia- Moja Szynszyla się połamała, generalnie jakiś dramat, poszła tylna noga i biodro w trzech miejscach z przemieszczeniem... Mój weterynarz wysłał mnie do kliniki na Stefczyka by zrobić rentgena, bo u siebie nie miał odpowiedniego sprzętu do tak małych zwierząt. Sam mnie jednak ostrzegł, bym nie dała swojej szylki tam uśpić, i osobiście dzwonił do tej Kliniki by mnie zapowiedzieć i zaznaczyć, by nie robili narkozy. Doktor prześwietlający szylę trzy razy kiedy o niej mówił wyrażał się "a pani teraz potrzyma tę koszatniczkę..." ;) Doktor oprócz tego konkretny, fachowy, wytłumaczył dokładnie co widać na rentgenie więc wiedzę miał i tu nie mam zastrzeżeń.

Toksynka 

Wysłany: 11 Grudnia 2011, 22:40   

Na stefczyka maja rtg i dobrych lekarzy co jest ok ale moja alicje mecczyli do samego konca tak naprawde nie wiedzac co jej jest,wyciagneli ze mnie mnostwo kasy a ja czulam,ze zwierze gasnie z dnia na dzien niestety nie znam innej kliniki gdzie zajeliby sie gryzoniem tak dobrze jak np psem czy kotem

szynszylla 

Wysłany: 19 Wrzeœnia 2012, 12:31   

nie polecam kliniki na stefczyka ! źle zdiagnozowali co dzieje się moją szynszylą przez co zdechła ! Lekarz powiedziała ze ma problem z brzuszkiem ze dała jej jakiś zastrzyk od wzdęć (czego nie widziałam ponieważ zabierają zwierzaka samego a właściciel czeka na korytarzu :/ ) i powiedziała ze zęby ma prawidłowe wiec to na pewno nie jest przyczyna tego ze moja szynszyla nie skakała, nie jadła a z buzi wydostawała jej się piana... na następny dzień objawy nie przechodziły, udałam się do następnego weterynarza ( klinika UP ul.Głęboka 30 Lublin) i powiedział ze gołym okiem widać ze ma krzywe ząbki nie ścierają się aż doszło do stanu zapalnego, infekcji , niestety nie zdążyliśmy jej wyleczyć , zeszła następnego dnia. Myślę że klinika na ul. Głębokiej jest najlepsza w Lublinie ponieważ mają tam wielu lekarzy i każdy ma inną specjalizację ( jeden od ptaków, drugi od gryzoni, trzeci od psów i kotów, czwarty od gadów, piąty od chorób zakaźnych itp...) a ceny za wizytę czy lekarstwa KILKA razy tańsze niż na stefczyka.

Dormilon 

Wysłany: 3 Stycznia 2013, 22:18   

Ja polecam serdecznie i z czystym sumieniem dr Ziętka z kliniki UP. Warto (!!!) do niego się umówić (numery telefonów są na stronie UP) do kliniki. Człowiek zna się na rzeczy, a przede wszystkim potrafi obchodzić się z szynszylami. Nie warto męczyć kulek wizytami u "pseudo-weterynarzy"

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 4 Stycznia 2013, 10:04   

Dormilon, wrzuć tu link do strony kliniki. Jak ktoś będzie w potrzebie to nie będzie miał głowy do szukania namiarów.

Dyzio i Franio

Dormilon 

Wysłany: 4 Stycznia 2013, 11:12   

Kontakt: dr n. wet. Jerzy Ziętek – tel. 81 445-61-88.
Ostatnio zmieniony przez Dormilon 4 Stycznia 2013, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Stycznia 2013, 18:36   

Ja polecam p. Dorotę Różańską. Z kliniki na ulicy Głębokiej.
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

livsande 

Wysłany: 16 Maj 2013, 13:40   

Mam złe wspomnienia o klinice na Stefczyka ;/ Pani doktor uznała że dla mojej szyli jest za późno bo jest za słaba na operacje. I albo ją usypiam albo mam sobie iść bo inni pacjenci czekają ;/ Potraktowała moją szyle jak przedmiot, a do tego dlaczego ja mam wychodzić jak Pani doktor chce ją zbadać ?
Tak dla formalności tylko napisze choć mam nadzieję ze to oczywiste że klinika na ul. Szmaragdowej też odpada !! tam można iść z psem albo kotem ale nie z szylą :) Pani doktor myślała że moja szyla to królik :) chyba nic więcej nie muszę mówić :)

afrozenheart 

Wysłany: 4 Czerwca 2013, 22:27   

U samego Stefczyka nie bylam i widze po waszych opiniach ze nie jest najlepszy. Sama nie polecam rownierz weterynarii na ulicy Leonarda bodajze (tam gdzie jest Biblioteka), mozna tam isc z wiekszym zwierzatkiem ale nie z szyszyla. Jesli jednak chodzi o ta na ul. Szmaragdowej, jesli to jest ta pod garazami to uf, tam chodze poniewaz jest to najblizsza klinika dla mnie (choc i tak musze przejsc kilka osiedli) ale tez chyba bede musiala ja zmienic bo bywalam tam z poprzednia szylka i nie dosc ze 3 razy miala zmieniane leczenie jak i uszkodzili mu stope to pozniej i tak zdech, a troche kasy wyciagneli ze mnie :/ Niestety nie podam nazwiska poniewaz jak sie wkurzylam to wyrzucilam kartke z imieniem ^^"

Zobacze jak bedzie z ta ul.Gleboka, dzieki wielkie za info :)

szynszylla 

Wysłany: 10 Czerwca 2013, 09:02   

W Lublinie tylko i wyłącznie Głęboka! w mniejszych gabinetach warto pójść z psem czy kotem, na szynszylach raczej się nie znają ale na szczęście niektórzy potrafią się do tego przyznać .

Odium 
Administrator

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 28 Sierpnia 2013, 16:22   

Wklejam adresy i telefony lecznic wet. w Lublinie:

Lubelskie Centrum Małych Zwierząt tel 81 740 75 75
Franciszka Stefczyka 11
Lublin

Vigor. Gabinet weterynaryjny dla małych zwierząt tel 81 748 35 55
Walecznych 34
20-136 Lublin

Adal-Wet Gabinety Wojciech Cichorzewski‎ Lekarz Weterynarii tel 602 187 232
Ignacego Daszyńskiego 3
Lublin

Gabinet Weterynaryjny ZDROVET Joanna Chlebiej-Mrozińska tel 81 473 29 16
Organowa 6
20-882 Lublin

Ajkawet. Usługi lekarsko - weterynaryjne. Andrychiewicz K. tel 81 533 00 88
Bartosza Głowackiego 16
Lublin

Przychodnia Weterynaryjna REX tel 81 443 03 13
Balladyny 6
20-601 Lublin

Borek. Gabinet weterynaryjny tel 81 532 05 09
Rowerowa 11
Lublin

Kliniki Weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego tel 81 445 61 83
Głęboka 30
20-612 Lublin

Gabinet Weterynaryjny Łapolubni Agnieszka Grochecka-Kaczor tel 794 778 388
Kredowa 5
20-502 Lublin

Stachurski Krzysztof, lek. wet. Lecznica dla zwierząt tel 81 526 97 80
Kujawska 24
Lublin

Przychodnia Weterynaryjna S.C. M. Kotowicz W.Kotowicz tel 81 526 51 51
Tymiankowa 7
Lublin

Chiron-Wet. Lecznica i szpital dla zwierząt tel 81 527 92 92
Szmaragdowa 4A
Lublin

Azorek. Gabinet weterynaryjny tel 81 524 09 03
Bolesława Śmiałego 14
Lublin

Kolejność w jakiej je umieściłam jest losowa. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia związane z którąkolwiek z lecznic proszę o podzielenie się opinią.
Ostatnio zmieniony przez Odium 28 Sierpnia 2013, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  

nena_d 

Wysłany: 13 Grudnia 2013, 03:42   

Osobiście byłam z Heniem:) na ul Głebokiej u dr Ziętka. Lekarz widać, że się zna, szylka ma 3.5 miesiąca i dostała biegunki. Doktor stwierdził, że to jakaś bakteria się zapległa (nazwy nie pamiętam). Na pierwszej wizycie Henio został zważony, zadają dużo pytań na temat co się działo z szylką w ostatnim czasie, wszystko szybko sprawnie aby maluch się nie zestresował. Został dokładnie obejrzany, przy okazji odrobaczony, ząbki sprawdzone, otrzymał zastrzyk z antybiotykiem i witaminki do podawania w domu na odchodne.
Następnego dnia znowu zastrzyk, większy zapas witaminek (doktor stwierdził, że ma wystarczyć na dwie takie biegunki:P) kultury bakterii w saszetce, dawki antybiotyku na 5 kolejnych dni (stwierdziliśmy, że będziemy robić zastrzyki w domu aby nie jeździć) zapas strzykawek z igłami. Cena jaką mi powiedział za dwudniową usługę z wszystkim co wypisałam powyżej szczerze mówiąc mnie zaskoczyła :shock: Dodam, że u innego weta za samą wizytę bez lekarstw usłyszałam niewiele mniej :-/ Szczerze polecam

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 13 Grudnia 2013, 18:27   

Cytat:
Został dokładnie obejrzany, przy okazji odrobaczony

Odrobaczony bez wcześniejszej analizy bobków?

nena_d 

Wysłany: 13 Grudnia 2013, 21:11   

nie wiem, nie znam się, nie wnikam. Ważne, że Henio już bryka jak należy

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 13 Grudnia 2013, 22:44   

Warto pownikać w takim razie, ponieważ znacząca ilość weterynarzy odradza odrobaczanie bez wskazania i zbadania pasożytów- są to bardzo mocne środki i w większości stanowisko jest takie, że nie podaje się ich bez potrzeby.

Odpowiedz do tematu