FORUM SZYNSZYLE :: ZMIANA KARMY: problemy / wybredność / inne
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ZMIANA KARMY: problemy / wybredność / inne
Autor Wiadomość
alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 28 Lutego 2009, 11:42   Wybredność

czy wasze szyszki są wybredne? bo mój jest straszny, dostaje najlepszą karmę, a i tak trochę z niej wyrzuca.. zawsze łąpie w łapki ugryzie, stwierdzi, że mu nie smakuje wywala po za klatkę i chcąc nie chcąc jest pełno syfu naokoło klatki:/
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 26 Października 2010, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

Michal 
Administrator

Wysłany: 1 Marca 2009, 09:45   

Z tego co mi wiadomo to większość. Widziałem gdzieś, że używasz mieszanki spróbuj może granulat, albo mieszankę innego producenta.

:loveszynszyla:

Aneta 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 1 Marca 2009, 10:24   

Szynszyle jak każde zwierzątko ma swoje upodobania. Każde zwierzątko musi się przyzwyczaić do nowego pokarmu. Powinnaś dowiedzieć się czym był karmiony twój pupilek i mieszać tamten pokarm z nowym. Pewnie był karmiony granulatem, gdyż zaleca się młode szynszyle karmić wyłącznie granulatem, więc wybieraj takie mieszanki które są z dodatkiem granulatu. A może powinnaś troszkę go przegłodzić?

www.rosyjski-niebieski.info

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 1 Marca 2009, 11:19   

moj szyszek jest ze mna 3 lata:) probowalam granulatu i byl w stanie nie jesc 2 dni az w koncu wymieklam i dalam mu karme z Versele Laga i jadł:)

bartek
[Usunięty]

Wysłany: 26 Marca 2009, 18:04   

Moja szęszyla jest też wybredna kupiłem jej patyczk nie jadła ich czasami jadła je dla
Ostatnio zmieniony przez bartek 26 Marca 2009, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  

AAdrian 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 24 Listopada 2009, 21:00   

Moja szynszyla zawsze z miski wywala, kukurydzę i taki pomarańczowe coś, ale nie wiem co to jest...

koniu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 25 Listopada 2009, 23:24   

u mnie Czarna w końcu się przekonała do kolb :-D tak to ona trochę pogryzła i potem szczurak dostawał na wykończenie, ostatnio zrobiła w nocy sajgon - wszystko z miski wyrzuciła, miska choc ma mocowanie do kraty to leżała na środku klatki do góry dnem - taka to juz moja zlośnica jak ja czasem humor najdzie - prawdziwa kobieta hehehe :mrgreen:

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 26 Listopada 2009, 08:52   

Moja biała szynszylka uwielbia kopać w misce z pokarmem. Kiedy wsypię świeży pokarm do miski to musze szybko zamykać drzwiczki od klatki (wykonane na szczęscie z pleksi), bo szynszylka podbiega i zaczyna się wybieranie smakołyków przez rozrzucanie po całej klatce zawartości miseczki. Siła rażenia pocisków z miseczki jest metrowa :)

www.rosyjski-niebieski.info

EgyptianCotton 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 6 Kwietnia 2011, 13:23   

Dla wybrednych szynszyli najlepszy jest granulat. Tam po prostu nie mają w czym wybierać i muszą to zjeść. Wtedy jedzenie się nie marnuje, ty nie masz syfu dookoła a szynszyla przestawia się na mniej wyrafinowane specjały i po jakimś czasie cieszy są wszystko. Moja te droższe karmy je ale z przysmaków tylko jabłka suszone i pomidory ( kupione w zoologicznym ). Szysza koleżanki żyłaby tylko na pestkach z dyni, nie chce nić jeść i straszne wybrzydza, ale zmienienie karmy na granulat i stopniowe podawanie czegoś innego zaskutkowało i szysza zaczyna sięgać po suszone smakołyki i tańsze karmy.

[ Dodano: 6 Kwiecień 2011, 13:26 ]

a i u mnie miseczka prawie codziennie ląduje na dole klatki, zaczęła barykadować ją takim wielkim klockiem, nie wiem czego, który dostałam z hodowli jako gryzak ale mimo to i tak zawsze w nocy jest budzenie mnie. Wybieranie oczywiście też, ale bierze łapką i odsuwa dalej na półkę i jak przychodzi popołudnie kiedy zaczyna być głodna to je.

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 6 Kwietnia 2011, 20:32   

To chyba każdy szylek ma swoje "widzimisie";))) my mamy 3 bąki i każde wyrzuca z miski coś innego, a potem jest szukanie w koło..".gdzie było to dobre???" ;-)

Gosiaczek 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 6 Kwietnia 2011, 21:12   

Moje kulki tak samo, jak im wymieszam granulat VL z re-balance to grzebią i wybierają co lepsze, dużo karmy się marnuje w trocinach, zazwyczaj granulat idzie na drugi plan. Wczoraj wieczorem dałam im sam granulat, dziś rano miseczka była pusta :mrgreen: musiały zjeść to co było :lol:

olcia288 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 7 Kwietnia 2011, 15:54   

To ja to samo ostatnio zrobiłam wypałam sam granulat. W nocy nie mogłam spać bo wgryzła pręty. Wywaliła miske, miska się wysypała i na trociny :-/

Tofa 4 lata

Pawel123 
Aktywni na forum

Wysłany: 22 Kwietnia 2011, 15:10   

ja daje Edkowi rodzynki i jest spox
Ostatnio zmieniony przez Pawel123 22 Kwietnia 2011, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  

Asia 

Wysłany: 23 Kwietnia 2011, 11:26   

Ok tylko pamiętaj, co za dużo to niezdrowo;)

Illonkaa 

Wysłany: 24 Kwietnia 2011, 16:56   

Ja mam ten sam problem. Moje pyśki są ogromnie wybredne. Do tej pory nie miałam serca zmuszać ich do jedzenia, ale za dużo się marnowało a one zbyt wybrzydzały. Obecnie mają wymieszane 4 karmy: VL, Vitapol Premium (do tej pory jadły to i wybierały to co im smakowało czyli pestki, słoneczniki itd), Vitakraft (takie jednolite kuleczki dla dorosłych szyszek) i bodajże jakieś PH Farm czy coś takiego, co kupiłam wieki temu. Powybieraly to co im smakowało i tyle. Tak więc już 2 dzień miseczki stoją pełne. Serce mi się kraje, ale poczekam, aż zgłodnieją na tyle, że to zjedzą.. Muszę odchudzić Chami, tym bardziej, że poza karmą dostaje od mamy dużą ilośc pestek dyni, orzeszków ziemnych, słoneczników i migdałków. Praktykowaliście kiedyś takie zmuszanie do karmy?

Gosiaczek 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 25 Kwietnia 2011, 11:48   

Tak :mrgreen: Przecież to nic złego, nie głodzisz swoich kulek. Moje kulki na początku strasznie marnowały jedzonko, wygrzebywały to co najlepsze a reszta marnowała się w trocinach. Zaczęłam im podawać granulat VLCC i miseczki były puste ,wszyściutko zjadały, nie miały wyjścia. Ale przecież to nic złego, a nawet lepiej dla nich. Teraz przy granulacie trochę bardziej są łakome na smakołyki które dostają z ręki na wybiegu. Ostatnio skończył się granulat i kupiłam VL- nature, ponieważ nie było granulatu i znowu jest to samo. Miseczka rano jest do połowy zjedzona, czekają na dosypkę wieczorną, jedzonko znowu przegrzebane i marnuję się w trotach.

doris19_2006 

Wysłany: 18 Czerwca 2011, 15:04   

Witam. Szyszunie mam od wczoraj wiec jestem jeszcze zagubiona w temacie... Mala od wczoraj prawie nie ruszyla jedzenia ... jak do mnie przyjechala to widzialam ze w kartoniku miala wysypany granulat i chyba przez droge go sobie jadla ... Czy to mozliwe zeby na wieczor nie byla glodna ? Albo zeby jej nowy pokarm nie smakowal ? przyjechala do mnie okolo 18 a o 20 dalam jej tego granulatu co dal sprzedawca z paroma ziarkami vitakraft best for kids i odrobina mieszanki versele laga chinchilla nature. Popatrzyla i nie zjadla.... do rana pelna miska poskubala jedynie troche kolby.... TO PONAD 2 MIESIECZNY zwierzaczek moze powinnam go jakos inaczej karmic ???

Asia 

Wysłany: 18 Czerwca 2011, 22:23   

Poprostu jest w szoku...zmiana miejsca itp... zacznie jeść jak się zaaklimatyzuje u Ciebie. I koniecznie dawaj jej jedzonko jakie jadła do tej pory;)

Szynszyl 

Wysłany: 19 Czerwca 2011, 21:06   

Na pewno jest w stresie.Została od dzielona od matki.

Kamilo73 

Wysłany: 20 Lipca 2011, 17:45   

Witam :-D

Co mam zrobić kiedy mój szynszyl nie chce jeść?

Dostał karmę Versele Laga ale nie chce jej jeść :oops:

Całą noc "skrzeczał" żeby dać mu coś do jedzenia.

Kiedy o piątej się nad nim zlitowałem i wsypałem mu trochę starej karmy to rzucił się na nią jak oszalały ;-)

Co mam robić?

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 20 Lipca 2011, 18:06   

Którą karmę Versele Laga mu podałeś i jaka była poprzednia?

Kamilo73 

Wysłany: 20 Lipca 2011, 18:23   

Mam teraz Versele-Laga Chinchila Nature a wcześniej Megan mieszanka pełnoporcjowa dla Szynszyli ;)
Ostatnio zmieniony przez Kamilo73 20 Lipca 2011, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 20 Lipca 2011, 18:42   

To że przerzuciłeś się z Megana na Versele LAga to wielki plus dla Ciebie. Skoro Twój szylek jest taki wybredny, bo przyzwyczaił się do poprzedniej karmy polecam Ci spróbować Veresele Laga Chinchilla Complete. Karma jest wydajna, a co najważniejsze jest w postaci eksdrudowanego, delikatnego granulatu. Pól kilograma kosztuje około 13 zł, ale jest ona dość wydajna. Szynszyl nie będzie miał w czym wybierać.

Ja dostałam próbkę tej karmy w małej paczuszce przy zakupach w sklepie internetowym. Moje szynszyle jedzą ją jak najlpeszy smakołyk z JR Farm. Nie chcą nawet jeść fermowego granulatu, który zastępuję właśnie tą karmą.

Poczytałam recenzje tego produktu w różnych sklepach internetowych i cieszy się ona niezbitą popularnością. Od razu zamówiłam większą pakę 2,5 kg dla moich łobuzów.

Polecam ją wypróbować, u mnie jak i u większości miłośników szynszyli sprawdziła się na medal.

Kamilo73 

Wysłany: 20 Lipca 2011, 18:45   

Dziękuję Bardzo za poradę;) Postaram się wprowadzać ją w życie;P

A co mogę zrobić z tą karmą(Versele) którą mam teraz?

Bo zostało jej jakieś 740 g. bo paczka miała 750 a nie zjadła prawi nic:(

Asia 

Wysłany: 20 Lipca 2011, 19:01   

A może zacznij mieszać;) starą z nową;))

Odpowiedz do tematu