FORUM SZYNSZYLE :: ZIOŁA i KWIATY: rodzaje / działanie / właściwości
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ZIOŁA i KWIATY: rodzaje / działanie / właściwości
Autor Wiadomość
olcia288 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 8 razy
  Wysłany: 19 Lutego 2010, 15:27   ZIOŁA i KWIATY: rodzaje / działanie / właściwości

Wiecie gdzie można kupić zioła dla szynszyla? chodzi mi o suszone liście np.jabłonki. Bo czasem są w sianie i mój szynszyl je uwielbia, a chciała bym kupić osobno :)

Tofa 4 lata
Ostatnio zmieniony przez Mausi 30 Lipca 2013, 23:19, w całości zmieniany 2 razy  

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 19 Lutego 2010, 16:55   

w zoologicznym;)

olcia288 

Wysłany: 20 Lutego 2010, 07:41   

A u mnie nie ma :cry:

Tofa 4 lata

annamuc 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 20 Lutego 2010, 17:41   

Jest taki zoologiczny "KAKADU" tam maja dość duzy wybór :)

Michal 
Administrator

Wysłany: 20 Lutego 2010, 22:20   

Poszukaj w sklepach internetowych, mają tam bardzo duży wybór.

:loveszynszyla:

Asia 

Pomogła: 25 razy
  Wysłany: 21 Lutego 2010, 12:41   

B duży wybór jest też w zoologicznych w hipermarketach:)) ja sama często w takich sklepach kupuje...jest w czym wybierać jeśli chodzi o suszone smakołyki:)) pzdr..

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 22 Lutego 2010, 19:22   

Szczęśliwi co mieszkają w dużych miastach ja mieszkam w okolicach Bielska Białej i ciężko kupić jakieś suszki np firmy (herbal farm) w ogóle nie widziałam. Zgadzam się z Michałem, że największy wybór to w sklepach internetowych lub allegro!

Oczywiście nie piszę o podstawowym jedzeniu granulacie czy pokarmie sypkim ale np kupienie wapna (Vitakraft 31 pastylek) graniczyło z cudem i pozostał mi tylko net:)

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 24 Lutego 2010, 19:52   

u mnie tez ciezko dostac a jak juz sa to 4 razy drozsze niz w innych miastach, Opole slynie z drogiego miasta. Ja sama suszę lub zamawiam na animalia.pl albo zooplus.pl wtedy robie zapasy na pare miesiecy bo u mnie 2 kroliki i 2 szynsyzle wcinaja ziolka;)

olcia288 

Wysłany: 27 Lutego 2010, 10:58   

Mama pytanie czy szynszyle mogą jeść płatki róży, bo czytałam że tak. Czy to prawda?

Tofa 4 lata

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 27 Lutego 2010, 19:44   

Myślę, że szynszyle mogą jeść płatki róży ale suszone i wiadomego pochodzenia np. firma

HERBAL FARM sprzedaje zioła dla szynszyli w których składzie są : płatki róży, babka lancetowata, koper włoski, kora wierzby, krwawnik, liść brzozy, mięta, nagietek, pokrzywa ziele, rumianek.

www.rosyjski-niebieski.info

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 8 Kwietnia 2010, 10:27   Mięta

Cześć.Czy dla szynszyla moglbym podawać suszoną mięte.?

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

Aneta 

Wysłany: 8 Kwietnia 2010, 11:01   

Oczywiście, że tak tylko jako zioła uzupełniające, czyli w małych ilościach i nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 8 Kwietnia 2010, 14:13   

Aha.Dziękuje za odpowiedz.!

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

usia 

Wysłany: 9 Lipca 2010, 08:19   

Ja daję jakąś mieszankę suszoną, sprasowaną gdzie są owocki, warzywa i zioła, takie twarde kulki i wałeczki. Oczywiście mój zwierzak wybiera to co lubi najbardziej - jakieś 3 rodzaje kulek, których jest najwięcej pozostają nietknięte. Ma też powieszone kolby, ale ich nie je, jadła kolby które dostała na początku, opakowanie wyrzuciłam i nie wiem jakie to były... W każdym razie innej firmy nie chce. A kombinuję różne - owocowe i warzywne.

Do gryzienia daję ususzone gałązki jabłoni - około 20 cm patyka dziennie - czasem mniej bo nie zjada poprzedniego. Poza tym zjada drewniane elementy klatki, jak biega to zjada meble. Uwielbia książki ale staram się je przed nią chować.

Ma sianko z Kaszub i zioła suszone: mlecz, babka, koniczyna, liście jabłoni. Chcę dorzucić do jadłospisu rumianek i liski dziurawca.

gekon69 

Wysłany: 10 Lipca 2010, 05:14   

Wypróbuj kolbę firmy Vitapol o smaku jabłkowym. Moje szynszylki ją uwielbiają. W ogóle dostają hopla jak podaję im suszone jabłuszko. jak biorę do ręki to już czują i biegają po klatce jak opętane. Ta kolba jest dla nich najlepszym dodatkiem ;)

kasia_tomeq 

Wysłany: 10 Lipca 2010, 09:49   

kolby powinno się podawać nie częściej niż raz w miesiącu! Moje nie wiedzą co to kolba:) nigdy nie podawałam! Z jabłuszkiem racja jest uwielbiane przez szynszyle, ja podaję jeszcze suszoną marchewkę, dziką róże, jarzębinę, topinambur, banana, suszone truskawki, mlecz, liście malin wszystko w rozsądnych ilościach jako smakołyk!

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

Limpness 

Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 14:19   

Ja podaję mojemu pupilkowi raz na miesiąc kolby, często z Vitakraftu. ;-)

Abanka baaardzo lubi te kolby, a daję jej również od czasu do czasu suszone jabłka, banany, i dziką różę. ;-)

Zajada ze smakiem.

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 16 Sierpnia 2010, 14:43   

Chiałabym się dowiedzieć czy zioła uzupełniające dla szynszyla z herbal pets są dla szyszek dobre bo daję mu od pewnego czasu i je je z apetytem , mimo że mieszkam na wsi moja mama nie hoduje ziół i nie mogę sama sporządzić mu takiej mieszanki ;( jedynie tylko trawa , liść mleczu , lucerna , daję mu to w postaci żywej nie ususzonej i też lubi , co dzień ma wymieniany podkład ale nie widzę zbyt dużego nawilżenia ;) dużo pije ale w nocy (nie do przesady ok. 10 - 20 ml) mojemu daję raz na tydzień jakiś smokołyk np. podaję paluszki takie z vitapolu jak lajkoniki tylko że barwione , dropsy ( nestor) jogurtowo - biszkoptowe , kolby (vitapol) karmę granulat versele-laga , nestor multivit granulat do karmy, siano , zioła , pomuszcie mi i napiszcie w jakich dawkach , jak czesto i co ile mam je podawać czy one są dobre ?

Dodam tylko ,że mały to wszystko lubi ! :-/

Nie mam podpisu bo zabrakło długopisu, pożycz długopis, a będzie podpis !!!;D

Brak podpisu-Proszę wrzucić Monetę;)))))))

Aneta 

Wysłany: 17 Sierpnia 2010, 14:11   

Mloda_Angelina_, czy Twój szyszyl kiedykolwiek dostał podstawową karmę? Tyle wymieniłaś różnorodnego pokarmu uzupełniającego, że chyba szyszak nie mam kiedy zjeść normalnego jedzenia? Uważaj, żebyś nie przedobrzyła z witaminą C, gdyż jest ona w nadmiarze bardzo niebezpieczna dla szynszyli.

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 17 Sierpnia 2010, 16:56   

ogółem dostaje jakiś smakołyk raz na tydz. jedny a zioła dostaje 2 razy w tygodniu , granulat co dziennie wieczorem garstkę , sianko codziennie mało ;)

kasia_tomeq 

Wysłany: 17 Sierpnia 2010, 20:35   

W żadnym wypadku nie podawaj szynszylą świeżej trawy może to doprowadzić do śmierci. Szynszyl to nie królik jego przewód pokarmowy nie jest przystosowany do trawienia świeżej trawy jak i innych zielonek, świeżych owoców! Można się od tej reguły odwołać ale tylko w przypadkach gdy jest to konieczne np choroba itp. Też podaję mlecz czy lucerne ale zawsze suszoną! Smacznym granulatem jest granulat lucerny z vitapolu. Ale wtedy nie podajesz świeżej ani suszone lucerna działa moczopędnie i w nadmiarze może zaszkodzić!

Większość wymienionych smakołyków to "śmieci" które nic dobrego nie wnoszą w dietę szynszyla szybciej lub później zaczną się komplikacje i choroby na Twoim miejscu z takich produktów jak: paluszki z vitapolu barwione, dropsy ( nestor) jogurtowo - biszkoptowe , kolby (vitapol), nestor multivit granulat do karmy - bym zrezygnowała są to produkty które prócz cukrów, substancji smakowych i barwiących, konserwantów nic dobrego w sobie nei zawierają. Jeżeli bardzo chcesz to podawaj raz w miesiącu kolbę ale nie częściej i nie więcej.

Zioła herbal farm ale nie tylko bo herbl pets i większość mieszanek powiela zioła między innymi o działaniu moczopędnym i w efekcie może dojść do awitaminozy! Najlepiej podawać raz w tyg 1-2 łyżki stołowe!

Karma granulat versele-laga jest dobrze zbilansowana sama moim myszą podaję, sianko codziennie świeże moje lubią zuzala ale ciężko w sklepie kupić:( Jeżeli chcesz żeby miał jakąś odmianę to możesz np zakupić i raz w tyg podawać mieszankę vitakraft Emotion Beauty albo versele laga nature (ja podaję tą drugą).

Nic nie wspominasz o wpanie, sepi czy podajesz szynszyli? Powinna mieć zawsze w klatce moje na początku bardzo szybko zjadały sepię widocznie brakowało im tego teraz już od miesiąca jest tylko leciutko nagryziona!

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 17 Sierpnia 2010, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

Michal 
Administrator

Wysłany: 18 Sierpnia 2010, 04:48   

Z wapnem to trzeba uważać. Niektórzy producenci dodają dużą ilość gipsu co może powodować kamienie.

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 18 Sierpnia 2010, 07:57   

No mój ma wapno z vitapolu popkornowe cały czas w klatce i od czasu do czasu obgryzie , obgryza też półeczki i konary , gałęzie brzozy ;)

[ Dodano: 18 Sierpień 2010, 09:05 ]

Aha dodam , że kasia_tomeq mi pomogłaś masz rację , zwykle po tych ziołach mam więcej sprzątania , mimo ,że nie dostawał ich dużo to i tak siusiał więcej ;( zdziwilo mnie to , ale teraz już wiem co było przyczyną , teraz już będzie miał ,, skromniejszą '' dietę ! :)

[ Dodano: 18 Sierpień 2010, 09:12 ]

Mam jeszcze jedno pytanie , na kolbie z vitapol (owocowa) były rodzynki i mój szynszyl wszystkie pozjadał , chcę mu kupić wsklepie spożywczym i wypażyć , a potem żeby mi wyschły i wtedy je mu dam ?

Michal 
Administrator

Wysłany: 18 Sierpnia 2010, 08:30   

Wyparzać nie trzeba, ale rodzynki szynszylom należy dawać tylko w małych ilościach na zasadzie - nagroda za jakąś sztuczkę wykonaną przez szynszyla, lub za to że sam wejdzie do klatki. I nie sypiemy do miski, tylko dajemy jeden lub dwa rodzynki. Generalnie rodzynki nie są zbyt zdrowe.

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 18 Sierpnia 2010, 11:04   

Aha dziękuję ci Michale ;)

Odpowiedz do tematu