FORUM SZYNSZYLE :: KARMY NIEPOLECANE: Vitapol/ Megan/ de Heus / DakoArt/
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
KARMY NIEPOLECANE: Vitapol/ Megan/ de Heus / DakoArt/
Autor Wiadomość
szynszylek10 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 28 Lutego 2010, 14:43   KARMY NIEPOLECANE: Vitapol/ Megan/ de Heus / DakoArt/

Mój szynszyl za bardzo za karmą VITApol nie przepada czy jest dobra ?
Ostatnio zmieniony przez Mausi 21 Listopada 2013, 19:16, w całości zmieniany 6 razy  

olcia288 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 28 Lutego 2010, 14:46   

Moim zdaniem tak ale niech napiszą znani z tego użytkownicy

Tofa 4 lata

annamuc 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 28 Lutego 2010, 20:46   

Moim zdaniem Vitapol nie ma dobrej karmy dla szynszyli. Ja polecam Vitakraft Emotion, mój szynszyl bardzo chętnie ją zjada, ma witaminy które dobrze wpływaja na futerko, zęby i na ogólne samopoczucie zwierzątka.

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 28 Lutego 2010, 22:19   

Vitapol i Animal to najgorsze karmy jakie znam, niestety ale tak jest, to sa odpadki... najlepsze karmy to versele laga, beaphar i vitakraft. Wiem ze karmy typu vitapol sa tanie i szynszyle je jedza bo maja strasznie duzo chemii;/

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 00:01   KARMY NIEPOLECANE: Vitapol / Megan / DakoArt / Karmbed /inne

Odkąd stałam się właścicielką szynszyla uważałam Herbal Farm za bardzo dobrą firmę Kuciuś bardzo lubił pokarm podstawowy dla szynszyla HF do wczoraj kiedy w karmie znalazłam robale - chyba cygarowce!

Mało tego w 2 opakowaniach, które są jeszcze nie otwarte bo jak wiadomo przez neta zawsze kupuję się więcej również chodzą te robale!:(

Nie ma możliwości żeby weszły z zewnątrz co torby są oryginalnie zamknięte i plastikowe!

Nie polecam tej firmy i proszę Was przyglądajcie się karmie, którą podajecie szyszką, nie od razu zauważyłam te robaki podawałam pokarm ok miesiąca i bardzo prawdopodobne jest, że karma była skażona od początku mimo zapewnień producenta, że jest badana laboratoryjnie. Jak wiadomo wyższa temperatura, wiosna sprzyja wylęgowi różnych żyjątek w tym robaków:(

[ Dodano: 1 Kwiecień 2010, 00:02 ]

Zdjęcia są kiepskiej jakości co robione przez ściankę słoika nie odważyłam się ich wypuścić:)

bez tytułu00.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2463 raz(y) 7,79 KB

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna
Ostatnio zmieniony przez Mausi 11 Sierpnia 2013, 14:14, w całości zmieniany 4 razy  

Michal 
Administrator

Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 02:09   

Ładne robaczki.

kasia_tomeq, pozwoliłem sobie ciutkę przerobić twoją wiadomość, żeby zdjęcie wyświetlało się na stałe.

:loveszynszyla:

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 11:06   

Ale okropne robaki bleeee!!!! Ja kilka lat temu kupiłam pokarm Megan w przezroczystym plastikowym wiaderku i tam też były robaki takie czarne żuczki - chyba wołki zbożowe! Od tej pory używam karmy Prestige bez niespodzianek mięsnych ;-)

www.rosyjski-niebieski.info

szynszylek10 

Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 11:24   

Fajne robaki tylko że w karmie dla szynszyli ;/

Frodens 

Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 20:57   

Kurcze, my karmimy naszego wariata Meganem. Póki co niczego podejrzanego nie znaleźliśmy. Ale żona na wszelki wypadek własnie teraz robi oględziny:-)

kasia_tomeq 

Wysłany: 1 Kwietnia 2010, 22:54   

Megan nie jest najlepszym pokarmem przede wszystkim dlatego, że zawiera w swoim składzie dużo zbóż dla szynszyli najcenniejsze pokarmy to te, które są bogate w włókna - błonnik!

Najbardziej polecanym i wartościowym pokarmem są np:

Versele laga Chincilla degu pro

Versele laga chinchilla complete

Prestige Premium Chinchilla Nature dla szynszyli

Musisz tylko zdecydować co będzie podstawową karmą szyszki tzn granulat czy mieszanka i wiadomo dietę można wzbogacić o ziółka (trzeba zwracać uwagę na ich działanie), smakołyki, pokarm sypki raz w tyg jeżeli będziesz dawał granulat!

Opakowanie ok 1kg kosztuje w granicach 12-20 zł zależy gdzie kupisz przy 1 szyszce starcza spokojnie na 2 miesiące przy karmieniu regularnym np raz dziennie po wybiegu! Wiadomo szyszki to zwierzęta nocne i wtedy najlepiej je karmić!

Jeżeli zdecydujesz się na zmianę to nie od razu tylko stopniowo do megan dodawaj nowy pokarm mam nadzieje, że wiesz!

Frodens 

Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 08:05   

Wszystkiego się dopiero uczymy, ale myslę, że dam radę :-) Zastanawiam się też jak często mozna stosować smakołyki, np rodzynki. Myślałem, że inne bakalie też mu bedą smakować. Ale nie tknię się ani suszonej moreli, śliwki czy nawet słodkiej gruszki. A same odzynki... przecież on cukrzycy dostanie...

kasia_tomeq 

Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 14:00   

Mój Kuciuś na początku nawet nie chciał rodzynki co nie wiedział jak smakują:) i tak prawię z każdym smakołykiem! Zdrowsze od rodzynek na pewno będzie suszone jabłuszko i inne smakołyki, które nie mają za wiele cukru!

Co do smakołyków to co 2 - 3 dni, rodzynki nie więcej niż 3 w tyg

Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 3 Kwietnia 2010, 14:02, w całości zmieniany 2 razy  

Wiewiora 
Aktywni na forum

Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 18:33   

ja podaje pokarm Prestige z różą, jestem bardzo zadowolona bo Albercik ładnie wszystko zjada :mrgreen: no a poza tym po pokarm jeżdżę do Raciborza-troche daleko, ale przynajmniej mam pewność że jest dobry, bo mają zawsze świeży.

A jeśli chodzi o smakołyki to mój szylek też nie przepada za niczym innym niż rodzynki ;-) orzech jeszcze zje ale jakieś suszone jabłuszko nie wchodzi w gre. Oczywiście przepada za zieleninką, ale niestety świeżej trawy nie wolno mu dużo dawać. Ale również polecam zioła uzupełniające dla szynszyli. Ja mojemu podaje ZIOŁOWY BUKIET DLA SZYNSZYLI firmy HERBAL PETS. Skład to kwiaty nagietka lekarskiego i czarnej malwy, a sposób stosowania tak jak na opakowaniu czyli ok. 1 łyżki co 2-3 dni.

Frodens 

Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 19:05   

Jeśli chodzi o sałatki, to nasz przepada za, jak to mówi Pascal Brodnicki, "ścipółki" z pomidorów. Dostliśmy całe gałązki tego przysmaku i mały je aż mu się uszy trzęsą :-)

Wiewiora 
Aktywni na forum

Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 19:10   

mam nadzieję, że w rozsądnych ilościach.

Frodens 

Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 19:15   

Nie no, jasne, że w rozsądnych ilościach. Jak wszystko. W końcu to tylko małe zwierzątko, więc z niczym nie mozna przesadzać. Jak z ludźmi z resztą - co za dużo to nie zdrowo :-)

Wiewiora 
Aktywni na forum

Wysłany: 3 Kwietnia 2010, 19:16   

święte słowa ;-)

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 16 Kwietnia 2010, 21:18   

Ja daje dla Szymka karme EMOTION BEAUTY.Ma ona mieszkanke sianka.Witamin Omega 6.

I innych dobrych smakołyków.Niestety drogie są te karmy o kosztują umnie 19,80zł

Niestety gdybym znał jakis dobry tani sklep z pokarmem dla szynszyla zamawialbym w internecie.

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

Hihaho 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 17 Maj 2010, 00:14   

Temat sprzed miesiąca, ale ja z kolei dawniej znajdywałam robaki w karmie Vitapolu dla chomików. Larwy i potem mole ziarniaki. To było coś strasznego. Czasami po prostu po kupnie wolałam pokarm zamrozić. Dla chomików Vitapol miał interesujący skład. Żadnym innym zwierzętom go jednak potem nie kupowałam. Wszystkie dostawały Versele Laga i niektóre nadal dostają (ale to już do polecanych). Jedyne co, to siano Vitapolowe, bo takie jest w moim zoologicznym. Z reguły jest ono w porządku, lepsze niż takie zwykłe w małych paczkach co wygląda jak słoma :S

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=9WoG2d-NVzU
- to tak a propo robali w pokarmie. Natknęłam się na ten filmik jakiś czas temu.

Ciastek 

Wysłany: 3 Lutego 2011, 19:13   

Moja ciocia jest weterynarzem i poleciła mi karmę z Vitakraftu.

olcia288 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 3 Lutego 2011, 19:26   

Vitakraft jest dobrą karmą ;)

Tofa 4 lata

asiek 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 10 Lutego 2011, 21:21   

wyczytałam, że są lepsze karmy od tej. Podobno to same odpadki ... coś chyba w tym jest, bo wyczytałam, że wielu właścicieli jej nie stosuje wręcz unika jak ognia :-> ;-)

Marciocha927 
Aktywni na forum

Wysłany: 21 Lutego 2011, 10:38   

więc karmy vitapol-u nie zakupie,mimo,że cena jest dość zachecająca...mhmm coś za coś wychodzi na to,że lepiej zainwestować w droższą karmę i mieć spokojne sumienie ,że szyszka nie jest faszerowana chemią ! ;-)

tezetka 
Aktywni na forum

Wysłany: 21 Lutego 2011, 12:02   

karma VITApolu jest gorsza niż tania paczka fajek

Tequila - 4 miesiące (młodsza)

Marciocha927 
Aktywni na forum

Wysłany: 21 Lutego 2011, 12:13   

Fakt,troszkę poczytałam i jednak ryzykować nie będę !

pozostane przy VLCH :)

Chcę,żeby mój szyszunio był w świetnej formie:)

Odpowiedz do tematu