FORUM SZYNSZYLE :: Karmienie szynszyla podczas ciąży/laktacji
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Karmienie szynszyla podczas ciąży/laktacji
Autor Wiadomość
olunia 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 30 Grudnia 2011, 17:19   Karmienie szynszyla podczas ciąży/laktacji

Moja samica dee dee chyba jest w ciązy .Duzo je i pije, wydaje dziwne dzwieki ,czasami lezy na brzuchu i dziwnie sie zachowuje.Chcialabym dowiedziec sie co moge jej dawac podczas ciązy ,a czego nie moge.
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 31 Października 2012, 19:20, w całości zmieniany 2 razy  

Asia 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 31 Grudnia 2011, 11:01   

olunia, super, gratuluje;)) ale bez sensu jest powielanie wiadomości. Wejdź na spis tematów i zobacz o ciąży. Jest tam tyyyleee teeego.... :-D

A tak na marginesie, myślałaś co będzie z maluszkami???

olunia 

Wysłany: 31 Grudnia 2011, 14:54   

nie myslalam jeszcze co bedzie z maluszkami i nie znalazlam w tematach odpowiedzi na moje pytanie policzylam mniej wiecej za ile dni dee dee urodzi wychodzi ze z pierwszym tygodniu stycznia

Zdjęcie-0067.jpg
wyglada na ciężarną?
Plik ściągnięto 107 raz(y) 460,33 KB

Feliks ok.18 lat i Magda ok.4 lata(oddane), Czesio (*) ok.2 lata, Dee dee (didi)u mnie rok, 2miesiące i 26dni, Stefan(*) 6miesięcy, Edek u mnie 2miesiące i 21dni, maluszek(*) tydzień i maluch ur.31.03.2012r.

Asia 

Wysłany: 31 Grudnia 2011, 15:56   

A jak to policzyłaś???

Ja dawałam co 2-3 dni płatki owsiane i babkę lancetowatą. Normalnie sianko i karmę itp..., jeden migdałek raz na 1-2 dni jako smakołyk;))

W sumie nic szczególnego, a było wszystko dobrze;)))

Nie dawałam świeżych owoców, bo czytałam, że nie można.

[ Dodano: 31 Grudzień 2011, 16:01 ]

A i jeszcze jedno. Jak wiesz, że maluchy będą się rodzić to odstaw piasek. Mamusia nie powinna się kąpać teraz ani po narodzinach.

Samczyka też powinnaś odłączyć po narodzinach, bo może dojść do ponownego zapłodnienia. (To tak na marginesie, jakbyś jeszcze nie doczytała tego tematu :-) )
Ostatnio zmieniony przez Asia 31 Grudnia 2011, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  

olunia 

Wysłany: 31 Grudnia 2011, 16:23   

dzięki bardzo w sumie to kiedyś miałam parkę ale musiałam je oddać chciałam tylko sobie przypomnieć co mogę jej dawać do jedzenia ale wydaje mi się że wtedy dawałam świeże owoce i maluchowi nic nie było ale na wszelki wypadek zastosuje się do twojej rady jeżeli chodzi o obliczenia to szynszyla ciąża trwa 111dni a samca mam od września a że widziałam akurat jak doszło do zapłodnienia to wychodzi że urodzą się na początku stycznia
Feliks ok.18 lat i Magda ok.4 lata(oddane), Czesio (*) ok.2 lata, Dee dee (didi)u mnie rok, 2miesiące i 26dni, Stefan(*) 6miesięcy, Edek u mnie 2miesiące i 21dni, maluszek(*) tydzień i maluch ur.31.03.2012r.

Asia 

Wysłany: 1 Stycznia 2012, 20:38   

No to powodzenia :-D to już niedługo....

olunia 

Wysłany: 1 Kwietnia 2012, 10:03   Czym karmić szynszylke,która daje mleko młodym?

Wczoraj urodziły mi się dwa beżowe maluchy!!! :D Jednak nie wiem czy mogę karmić szylke tak jak przed porodem. Karmie ją mieszanką ,granulatem i ziołami herbal pets w normalnej porcji.
Ostatnio zmieniony przez olunia 1 Kwietnia 2012, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  

nitika 

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 3 Kwietnia 2012, 11:25   

Dla karmiącej samicy zalecane są dodatki takie jak: zarodki pszenicy, wapienko, mniszek lekarski, płatki owsiane i zioła, można też dać łyżeczkę mleka w proszku

Dbaj by dieta była bogata w białko ;) Oczywiste jest to by miała dostęp do świeżej przegotowanej wody i sianka.

[ Dodano: 3 Kwiecień 2012, 16:45 ]

Nie dawaj świeżych owoców, czytałam że nie można :)

Odpowiedz do tematu