FORUM SZYNSZYLE :: KARMA: Vitakraft Vita Verde Nature Green Fresh
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
olunia 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 19 Lipca 2012, 09:45   KARMA: Vitakraft Vita Verde Nature Green Fresh

Znalazłam na internecie coś takiego:

Vitakraft Vita Verde Nature Green Fresh nasiona rajgrasu dla szynszyli 50g

Vitakraft Vita Verde Nature Green Fresh dla szynszyli 50g zoom powiększenie

Opakowanie: 50g

Dostępność: Wysyłka w 7 dni roboczych

Cena rynkowa: 11.55

9.24

Twoja cena:

Vita Verde – NATURE GREEN – FRESH - naturalna świeżość dla szynszyli. Produkt zawiera szybko kiełkujące nasiona rajgrasu, które wyrastają w naturalnej, mineralnej ziemi uprawnej, bez dodatku środków chemicznych. Wyrośnięta trawa wraz z jej składnikami odżywczymi oraz witaminami poprawia samopoczucie zwierzęcia.

Po wyrośnięciu, do długości 5-7 cm, świeżą trawę należy ściąć i podać do klatki szynszyli, aby zwierzę mogło cieszyć się jej naturalnym, soczystym smakiem.

Trawa rajgras odrasta ponownie i może być wielokrotnie uprawiana.

Użycie:

1. Przedziurkować dno pojemnika w oznaczonych miejscach.

2. Umieścić pojemnik z nasionami na wieczku, tak aby nadmiar

wody mógł swobodnie do niego spłynąć.

3. Przechowywać w ciepłym i jasnym miejscu, a nasiona utrzymywać wilgotne.

4. Rośliny zaczną kiełkować po ok. 4-5 dniach.

Vitakraft Vita Verde Nature Green Fresh dla szynszyli 50g - siana i zioła - pokarm - dla małych zwierząt - sklep zoologiczny Animalia.pl

Myślicie że można by było to dać szynszyli? Przecież nie powinno sie dawać świeżej trawy!

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 19 Lipiec 2012, 19:44 ]

Zmieniłam temat i opis na bardziej czytelny.

tr.jpg
opakowanie
Pobierz Plik ściągnięto 640 raz(y) 10,4 KB

tra.jpg
trawa
Pobierz Plik ściągnięto 252 raz(y) 23,14 KB

Feliks ok.18 lat i Magda ok.4 lata(oddane), Czesio (*) ok.2 lata, Dee dee (didi)u mnie rok, 2miesiące i 26dni, Stefan(*) 6miesięcy, Edek u mnie 2miesiące i 21dni, maluszek(*) tydzień i maluch ur.31.03.2012r.
Ostatnio zmieniony przez Mausi 11 Sierpnia 2013, 13:10, w całości zmieniany 2 razy  

Budziczek 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 19 Lipca 2012, 13:25   

Wydaje mi się że można podawać ale w bardzo małych ilościach skoro jest dla szynszyli..samemu zbierać nie wolno ze względu na to że nie mamy kontroli nad tym co wcześniej się z tą trawą działo ale tą do wykiełkowania można tylko z umiarem :lol:

dorotan 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 19 Lipca 2012, 16:09   

Moje szynszyle od początku jak je mam jedzą świeżą trawe, i bardzo ją uwielbiają , a szczególnie mlecz. Trawkę zrywam w ogrodzie, więc ta która zasadzisz też będzie dobra. ;-)

marl 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 19 Lipca 2012, 21:26   

Ciekawy produkt, boję się, że to trochę przerost formy nad treścią bo po 1. wątpię, że to jakaś cudowna super niezwykła trawa specjalnie dla szynszyli, tylko zwykłe ziarenka bez chemii. A po 2 w karmieniu szynszylom nie dlatego nie daje się trawy, że ma nieznane pochodzenie i mogła być pryskana, ale dlatego, że w środowisku naturalnym jej nie jedzą. Żyją na skałach, a nie na Łąkach i po zjedzeniu w małych ilościach trawy pewnie i nic im się nie stanie tak jak np. po odrobinie czekolady itp., ale po co im to dawać? Skoro dla ich żołądków lepsze jest suszone to dawajmy suszone i jest bezpiecznie ;-)

Poza tym raz kupiłam specjalne nasiona dla gryzoni (z myślą o chomiku, którego wtedy miałam) i nie dość, że to nie rosło mimo, że dbałam o nie to na dodatek chomik miał to gdzieś.

Jeśli ktoś nie ma dostępu do naturalnej trawy, a koniecznie chce ją dawać szynszylowi to lepiej kupić nasiona w sklepie ogrodniczym, posadzić w doniczce i ścinać - wyjdzie taniej ;-)

Nikomu nie odradzam, ale zastanawiam się czy jeśli mamy zbędne 9,24zł to może lepiej zainwestować je w nowy gryzak, lub naturalny ulubiony smakołyk szynszylka? Z tego na pewno bardziej się ucieszy ;-)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 20 Lipca 2012, 07:50   

Tak olunia, ja chyba też nie zdecydowałabym się na zakup. To chyba gra nie warta świeczki - to znaczy, że raczej kupiłabym im suszone zioła za te pieniądze. Też mają dużo witamin i są uwielbiane przez szynszylki.

Dyzio i Franio

Odpowiedz do tematu