FORUM SZYNSZYLE :: KARMA: lepszy granulat czy mieszanka?
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Nimfa 

Wysłany: 6 Grudnia 2008, 12:26   KARMA: lepszy granulat czy mieszanka?

Szynszyle mam od niedawna, poszłam do sklepu, a tam zatrzęsienie pokarmów dla szynszyli. Pytanie co kupić siedmio i dziewięcio miesięcznym szynszylkom, granulat, czy mieszankę zbożową i jakiego producenta kupujecie swoim szynszylom, tak, żeby nie zaszkodziło?
Ostatnio zmieniony przez Mausi 14 Sierpnia 2013, 22:48, w całości zmieniany 2 razy  

zocha 

Wysłany: 10 Grudnia 2008, 00:36   

Młodym szynszylom powinnas podawac granulat, dopiero jak podrosną mieszanki, ale moje szynszyle nigdy granulatu nie chciały jeść niezależnie od producenta. Ja swoje karmie mieszanka firmy Megan, i bardzo im to smakuje, myślę, że jest to kompromis pomiędzy jakością, a ceną.

Ania i Edek 

Wysłany: 14 Stycznia 2009, 20:26   

Ja mam 6 miesięcznego samczyka i on też nie przepada na granulatem :roll: za to bardzo lubi mieszankę firmy"Vitapol".Przepada także za pestkami dyni i kolbami z wapnem(mimo że ma wapienko).Podgryza różne drewienka i najróżniejsze przedmioty znajdujące się w moim pokoju :mrgreen:

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 24 Lutego 2009, 18:20   

jeżeli mieszanka to tylko z prestuge versele-laga chinchila nature opakowanie wyglada tak:

produkty z vitapolu to po prostu "odpadki"

Aneta 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 26 Lutego 2009, 11:30   

Zgadzam się z Alką, że najlepszy pokarm to z prestuge versele-laga chinchila nature. Odkąd karmię moje szynszyle tym pokarmem to nie muszę się martwić o różnorodność pokarmu i dobieranie witamin, bo ta mieszanka zawiera w sobie wiele witamin i minerałów po których moje szynszyle mają piękne futerko. Dodam jedynie, że cena tej mieszanki bardzo się różni zależnie od sklepu od 13 do 24 zł więc warto pojeździć i poszukać sklepu w którym jest taniej i tam zakupić większą ilość :-)

www.rosyjski-niebieski.info

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 26 Lutego 2009, 12:05   

mój szyszek nie rusza innej karmy;)
Ostatnio zmieniony przez Michal 26 Lutego 2009, 16:26, w całości zmieniany 2 razy  

szyszka1996 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 6 Marca 2009, 14:25   

Ja również zgadzam się z alką! Ta karma jest najlepsza. Starcza na bardzo długo. Poza tym mój szynszyl też "wybrzydzał" jak podawałam mu inną karmę. :-D

(o.o) // <- ------szynszylek ^__^

(><)/

marekc1110 

Wysłany: 9 Kwietnia 2009, 21:48   ile dajecie swojemu szynszylkowi jeść

mój szynszylek ma 2 miesiace ile mam dawać mu jedzenia chodzi mi o dawkowanie. Mam mieszanke paszową Vitapolu ?

Aneta 

Wysłany: 10 Kwietnia 2009, 20:22   

Cześć, Przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się od sprzedawcy jakim pokarmem był karmiony twój szynszyl i takim pokarmem musisz go karmić powoli zmieniając mu dietę. Młode szynszyle karmi się granulatem, sianem oraz powinny mieć stały dostęp do czystej wody. Zaleca się karmienie dorosłych szynszyli 2 łyżkami stołowymi pokarmu na dobę. Jeśli wsypiesz więcej do miski to nic się nie stanie - szynszyl zostawi nadmiar pokarmu na później. Najważniejsze żebyś karmił szynszyla w godzinach wieczornych (nie rano) bo wtedy wzrasta aktywność i szynszyl to co zje to spali. Ranne karmienie jest niezdrowe, gdyż po jedzeniu zwierzątko idzie spać i to sprzyja otłuszczeniu organizmu.

marekc1110 

Wysłany: 11 Kwietnia 2009, 09:08   

oj to chyba mam zły pokarm. mimo to on go chętnie je:) a od ilu miesięcy może jeść tą mieszanke paszową?

Aneta 

Wysłany: 11 Kwietnia 2009, 21:37   

Nie ma ścisłego określenia wieku od kiedy podawać ziarnistą paszę. W hodowlach stosuje się przede wszystkim pełnowartościowy granulat. Musisz obserwować swojego szynszyla, skoro je ten pokarm i wygląda zdrowo tzn. że odżywiasz go właściwie :-)

szytka1 

Wysłany: 29 Maj 2009, 13:37   

moim smakuje pokarm z Vitakraft

DeMoH 

Wysłany: 29 Maj 2009, 21:52   

Ja swojemu daje głównie karmę dla szynszyli Vitapolu (czasami dodaję do niej trochę ziarna pszenicy itd.).

Nano90 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19 Czerwca 2009, 17:55   

hej mam takie pytanie, czy można dawać szynszylkowi zieloną pietruszkę - tak jak śwince morskiej, - bo słyszałam, że ma dużo witaminy C??

Michal 
Administrator

Wysłany: 20 Czerwca 2009, 11:50   

Pietruszka jest moczopędna i możesz mieć (a raczej szynszyl) powódź.

:loveszynszyla:

irys 

Wysłany: 26 Czerwca 2009, 22:58   

WItam,

Szynkę (tak ją nazwałem) mam od dzisiaj :)

Super... :)

Dałem jej dzisiaj rodzynki (3 sztuki coby nie przesadzić) bardzo jej smakowały, oraz pistacje (takie nie za bardzo osolone) i też widzę, że jej smakują.

Czy nie zaszkodzą jej??

DeMoH 

Wysłany: 3 Lipca 2009, 21:54   

Jak nie będziesz ich dawał dużo to nie zaszkodzą.

agnieszka78
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lipca 2009, 09:25   

Czy są jakieś witaminy dla szenszyla które mogę podawać oprócz granulatu.

Aneta 

Wysłany: 17 Lipca 2009, 11:20   

Dla szynszyli jest wiele różnorodnych pokarmów z witaminami, ale nie zawsze szynszyle chcą je jeść :) Musisz wypróbować na swoim pupilu co mu najbardziej smakuje. Polecam kolby o różnych smakach, suszone zioła - sprzedawane w małych torebkach (pamiętaj żeby karmić nimi nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu po 1-2 łyżki stołowe), są też różne smakowe groszki (tez z witaminami) dla gryzoni, ale moje szynszyle tego nie jedzą. A przede wszystkim siano - można kupić troszkę droższe, ale z suszonymi kwiatami mleczu i innymi - specjalne dla szynszyli :)

DeMoH 

Wysłany: 20 Lipca 2009, 13:22   

Jakiś czas temu zmieniłem mojemu szynszylowi karmę na beaphar Xtra Vital (koszt ok. 20zł za 1kg). Szynszylowi strasznie smakuje, gdy wsypuje mu świeżą karmę do miski to wręcz się na nią rzuca :-)

Tak wygląda opakowanie:

Ostatnio zmieniony przez DeMoH 20 Lipca 2009, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  

modela 

Wysłany: 20 Wrzeœnia 2009, 08:10   

Ja mojemu Felkowi daje karmę 'Orientale' i jak usłyszy,że mu daje ją do miseczki to pędzi jak burza do klatki z wybiegu :-D :-)
Ostatnio zmieniony przez modela 20 Wrzeœnia 2009, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  

Aneta 

Wysłany: 21 Wrzeœnia 2009, 09:29   

Moja biała szynszylka jak usłyszy dzwonienenie pokarmu w metalowej puszce (w której przechowuję karmę) to zbiega z półek do miski i czeka na jedzonko :lol:

koniu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 29 Listopada 2009, 02:52   

mniemam że wszyscy stosujemy u naszych podopiecznych "żywienie do woli" - karma jest ciągle dostępna dla maluchów, a reakcje które opisujecie są na skutek ulubionych składników mieszanki którą je karmicie (Anetaopisywała w którymś poście - na temat wybredności, że ma w domu mały karabin maszynowy strzelajacy z miski :lol: ) Moja czarna ostatnio robi mały rozgardiasz z granulatu, a na dźwięk rodzynki wyciąganej z opakowania rodzynek (szelest foli) mknie do kratek tak aby być jak najbliżej mnie :-)

Aneta 

Wysłany: 30 Listopada 2009, 22:54   

Ciekawe jak Twoja czarna zareaguje na papierową torbę ekologiczną zamiast folii? :mrgreen:

koniu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 30 Listopada 2009, 22:56   

jeszcze rodzynek w papierowej torbie nie kupowałem :-P

Odpowiedz do tematu