FORUM SZYNSZYLE :: KARMA: lepszy granulat czy mieszanka?
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 19 Października 2014, 15:46   

agentka382, wyjaśnij dlaczego granulat młodym lepiej podawac a nie mieszanki ?

P.S Versela Laga jest marką karm, a Chinchilla nature jest jednym właśnie z jej rodzai ;)
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 19 Października 2014, 16:26   

agentka382, nie wiem kto Ci takich głupot naopowiadał, ale widzę, że masz szynszylę raptem dwumiesięczną, więc to pewnie jakiś kolejny pseudo-hodowca, który wciska ci kity.
Bez względu na wiek szynszyli powinny jeść w pierwszej kolejności zioła i siano, a karmę (czy to granulat czy mieszankę) jako dodatek.

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

julka7107 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 26 Października 2014, 12:01   

Co zrobić żeby szynszyla jadła granulat?
Moja szyla zjada same smakołyki z karmy ponieważ mam mieszankę karmy, a kiedy kupiłam granulat i po powolnej zmianie karmy nie chce go jeść i wtedy jest głodna i ciągle za mną chodzi. Co zrobić żeby zaczęła go jeść.

Fibius 
Aktywni na forum

Wysłany: 26 Października 2014, 12:05   

Szylki są wybredne. Albo trzeba próbować z różnymi markami/karmami i metodą prób i błędów znaleźć tą najlepszą. :-) Inną metodą jest mieszanie karmy dotychczasowej z nową, tak by stopniowo zwiększać ilość nowej aż w końcu wyprze ona z miski starą karmę.

Niestety, wybredność szylek to ich znak rozpoznawczy :-D

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 26 Października 2014, 14:50   

julka7107, Fibius dobrze mówi :) Karmę zmieniamy 1.tydz - 75% starej, 25% nowej, 2 tydz. 50%-50%, 3 tydz - 75% starej - 25% nowej, 4 tydz - 100% nowej.

Równocześnie należy zadbać żeby szylka miała stały dostęp do sianka i najlepiej ziółek.

Czasami jest też tak, że szylki które były karmione karmą zróżnicowaną nie bardzo chcą przejść na jednolity granulat. Warto wtedy jako dobrą karmę podać im zróżnicowaną np. VL Nature, Beaphar Xtra Vital :)

elkasia2 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 27 Października 2014, 11:08   

Ja np. podaję Nature (czyli mieszankę) razem z dodatkiem VL Crispy Pellets dla szynszyli i koszatniczek (czyli granulatu). Wszystkie nauczyły się jeść crispy, a z Nature właśnie każdy wyjada co chce, ale jak jest samo crispy to jakoś mniej chętnie jedzą cwane bestie i zalega mi w miskach xD Jasno mi pokazują, że nie chcą zrezygnować z Nature xD Z Nature oczywiście wybieram smakołyki typu kawałki jabłka czy banana i potem daje osobno jako smakołyk - już nie tylko z powodów zdrowotnych (chociaż oczywiście tych też), ale też takich, że były gotowe się pobić o kawałek jabłuszka jak się zdarzył, bo co jak co, ale jabłka kochają i to tak, że jadłyby codziennie na kilogramy...

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Odpowiedz do tematu