FORUM SZYNSZYLE :: Pomysł na nowy dział
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Michal
22 Czerwca 2011, 15:03
Pomysł na nowy dział
Autor Wiadomość
basiorek 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 22 Czerwca 2011, 12:43   Pomysł na nowy dział

Przepraszam, że piszę tutaj, ale nie wiedzialam gdzie mam to umieścić. Może dałoby radę stworzyć dział w którym osoby, które wyjeżdżają np. na wakacje mogłyby zgłosić się z prośbą o przechowanie/ opiekę nad swoimi pupilami na czas swojej nieobecności. Myślę, że to fajny pomysł ze względu na okres wakacyjny, pewnie wielu z nas ma problem ze znalezieniem odpowiedniej opieki dla szynszyla na czas wyjazdu. Nie wiem czy gryzonie spotyka ten sam smutny los co psy i koty w okresie wakacyjnym, ale może w ten sposób nikomu nie przyjdzie do głowy żeby szynszyla wyrzucić bądź cokolwiek gorszego, bo nie ma co z nim zrobić... Proszę o opinie dotyczące tego pomysłu

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 7 Maj 2012, 15:53 ]

Dodałam opis tematu.
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 9 Czerwca 2012, 23:54, w całości zmieniany 3 razy  

Michal 
Administrator

Wysłany: 22 Czerwca 2011, 15:04   

Przeniosłem....

Pomyślimy z pozostałymi administratorami - dzięki za propozycję

:loveszynszyla:

abrakadabra 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 7 Maj 2012, 14:52   

Przyszły kolejne wakacje rok po tej propozycji, i znowu pojawiła się ona w tym temacie: http://stare.forum-szynsz...?t=315&start=30

Jeśli użytkownicy są zainteresowani, to pomyślimy poważnie nad dodaniem takiego działu, szczególnie, że działy z transportem są już budowie.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 7 Maj 2012, 15:17   

Taka tymczasowa opieka to będzie raczej dział, który będzie się cieszył zainteresowaniem sezonowo, czyli od wakacji do wakacji (ferii, świąt itp). Nie spodziewam się tu rozbudowanych dyskusji, raczej tak jak napisałam wcześniej w wątku "Co zrobić z szynszylem podczas wakacji/wyjazdu" myślę, że będzie to rodzaj bazy, z której będziemy mogli wszyscy korzystać, pomagając sobie wzajemnie.

Inaczej niż w dziale dot. transportu, gdzie info będzie się pojawiało na bieżąco. :lol:

Dyzio i Franio

Puncia 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 7 Maj 2012, 15:21   

fajny byłby dział z "przysługami"

i w tym dziale albo razem albo w 2 różnych poddziałach ... -pomoz lub prośba o pomoc w "przechowaniu kulek na czas wyjazdu"-osobiście mogę przechować do 2 tyg ale muszą byc w swojej klatce ktoś je musi do mnie przywieźć i muszą mieć swoje sianko i swoją karmę ewentualnie jeśli będą na VL complete mogę zapewnić wyżywienie i siano ale tu powiedzmy 3 złote od kulki od dnia;)

zapewnię wypuszczanie kulek na mieszkanie -do 2 godzin dziennie;)

ale fajny by był poddział z pomocą w transporcie nap ktoś chce przygarnąć kulke z Łodzi a mieszka w

Gdyni umieszcza ogłoszenie -może ktoś akurat jechać w dana stronę... -co wy na taką pomoc transportowa?

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 7 Maj 2012, 15:26   

Przysługi lub wzajemna pomoc i poddziały typu opieka, transport w podziale na województwa tak żeby nie trzeba było przeszukiwać całego wątku, żeby znaleźć tymczasowego opiekuna np. w Bydgoszczy... albo kogoś kto regularnie jeździ na trasie z... do...

[ Dodano: 7 Maj 2012, 16:27 ]

Oczywiście warunki na jakich chętni przyjmą szynszyle pod opiekę na czas wyjazdu powinny się pojawić w poszczególnych zgłoszeniach tak jak to np. zrobiła Puncia,

Dyzio i Franio
Ostatnio zmieniony przez Aniutka 7 Maj 2012, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  

abrakadabra 

Wysłany: 7 Maj 2012, 15:34   

Rozbudowa na województwa w transporcie raczej nie wchodzi w grę, bo dział by się niepotrzebnie skomplikował - można zawsze użyć szukajki forumowej w celu odnalezienia interesującej nas trasy. Dodatkowo w transporcie niektórzy podróżują przez kilka województw i wtedy gdzie taki wątek umieścić? Prościej będzie przeglądać tematy o tytułach: "Łodź - Toruń" itp.

Dział transport jest już oddany do użytku. Jeszcze w opisach działu pokombinujemy.

Pomysł z działem o opiece jest omawiany. Im więcej pomysłów tym lepiej, np takich jak warunki opieki - trafna uwaga.
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 7 Maj 2012, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 7 Maj 2012, 15:38   

Fakt podział na województwa przy transporcie raczej kiepski tu liczy się trasa przede wszystkim. Natomiast przy opiece kiedy np moja oferta będzie zawsze dotyczyła tego samego miasta podział na województwa moim zdaniem bardzo ułatwi szukanie potencjalnych opiekunów.

Dyzio i Franio

Puncia 

Wysłany: 7 Maj 2012, 15:41   

ważne żeby tematy były dobrze formuowane np mi w tematach sprzedaży /oddania kulek brakuje miejscowości-nie wszyscy je umieszczają a fajnie by było gdyby była reguła ze w temacie jest kolor wiek płeć i miejsce

abrakadabra 

Wysłany: 7 Maj 2012, 15:43   

Puncia napisał/a:
ważne żeby tematy były dobrze formuowane np mi w tematach sprzedaży /oddania kulek brakuje miejscowości-nie wszyscy je umieszczają a fajnie by było gdyby była reguła ze w temacie jest kolor wiek płeć i miejsce

Racja, też można nad tym pomyśleć.

Michal 
Administrator

Wysłany: 7 Maj 2012, 16:04   

W większości przypadków osoby umieszczające ogłoszenia w dziale ODDAM - PRZYJMĘ SZYNSZYLA to jednorazowi odwiedzający i nie czytają regulaminów. W regulaminie wyraźnie jest napisane, że nie można umieszczać telefonu i adresu e-mail, a nikt do tego się nie stosuje, na początku ich ścigałem, ale po pewnych czasie uznałem, że to jest walka z wiatrakami. Jeżeli komuś bardzo zależy na powodzeniu ogłoszenia to umieści dużo informacji, a jak umieści mało informacji, to słaby będzie efekt, tak samonie da się zmusić ogłoszeniodawców do jakichś reguł, bo większość nie będzie się do tego stosowała. :evil:

Puncia 

Wysłany: 7 Maj 2012, 16:07   

a jak by wpisać to w pod temacie- krótka notka ze w temacie ma być wiek płeć kolor i miejsce-nie wiem ale taka moja propozycja-większa szansa ze ktoś to przeczyta

Michal 
Administrator

Wysłany: 7 Maj 2012, 16:33   

Można spróbować, ale podam Ci jeden przykład:

jest taki dział - WYPOSAŻENIE DLA SZYNSZYLI - KUPIĘ, SPRZEDAM, ODDAM, PRZYJMĘ WYPOSAŻENIE DLA SZYNSZYLI (itp)

kiedyś nazywał się on KUPIĘ, SPRZEDAM, ODDAM, PRZYJMĘ WYPOSAŻENIE DLA SZYNSZYLI (itp) uwierzysz, że ludzie umieszczali tam ogłoszenia o chęci sprzedania szynszyli? dopiero jak na samym początku dopisałem WYPOSAŻENIE DLA SZYNSZYLI to się uspokoiło, ludzie nie czytają tylko przeglądają słowa i jak zobaczył KUPIĘ, SPRZEDAM, ODDAM, to już nie doczytał, że dotyczy to wyposażenia, a nie żywych zwierząt.

Puncia 

Wysłany: 7 Maj 2012, 16:50   

a co powiecie na rozdzielenie ogłoszeń sprzedam oddam od kupię przygarnę bo potem pisze samiec beżowy i nie wiadomo czy ktoś szuka czy chce sprzedać

Michal 
Administrator

Wysłany: 7 Maj 2012, 16:54   

Widzę, że worek z pomysłami się rozwiązał, teraz chyba raczej nie jestem w stanie do tego się odnieść, ale pomyślimy nad tym :lol:

Puncia 

Wysłany: 7 Maj 2012, 16:59   

pomysłów mam mnóstwo... pewnie nie wszystkie dobre i nie wszystkie wykonalne ale może coś może sie przyda

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 7 Maj 2012, 20:43   

Wracając do tematu tymczasowej opieki. Od jakiegoś czasu się nad tym tematem zastanawiałam przede wszystkim, czy zdecydowałabym się na pozostawienie pod czyjąś opieką moje dwa urwisy. Rozważałam różne za i przeciw i doszłam do wniosku, że jeżeli ktoś jest na tym forum i włącza się w różne wątki, a nie jest jednorazowym gościem to już ten fakt działa na plus tej osoby. Oznacza to, że interesuje się jak najlepszymi warunkami życia tych zwierzątek. A szynszyla to przyjaciel na większy kawałek życia i czy w tym czasie mamy zrezygnować z wszelkich wyjazdów? To raczej niemożliwe. Sama jestem gotowa zaopiekować się szynszylami kogoś kto musi/chce wyjechać. Wyposażona w odpowiednie instrukcje co do upodobań i jadłospis mogę jak sądzę z powodzeniem zaopiekować się tymczasowymi "podrzutkami" :lol:

Dyzio i Franio

Michal 
Administrator

Wysłany: 8 Maj 2012, 01:46   

tu http://stare.forum-szynsz...p?p=14913#14913 jest sonda na temat pozostawienia szynszyla pod opieką innego forumowicza.

Michal 
Administrator

Wysłany: 10 Czerwca 2012, 02:28   

Sonda zakończona głosowaliście:

42 osoby (tj. 84% głosów) za pomysłem utworzenia działu

8 osób (tj. 16% głosów) przeciwko temu pomysłowi

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Czerwca 2012, 11:35   

Kochani Admini, czy w związku z wynikami sondy powstanie nowy dział? Jeśli tak to czy jest szansa na otwarcie go jeszcze przed wakacjami?

Dyzio i Franio

Michal 
Administrator

Wysłany: 27 Czerwca 2012, 13:06   

Zapomniałem, musimy się tym zająć, na pewno trzeba będzie utworzyć oddzielny regulamin dla tego działu.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 8 Sierpnia 2012, 19:57   

Wakacje dobiegają końca, a nowego działu nie ma :( trochę szkoda.

Dyzio i Franio

Duszek 

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 18:32   

Pozwolę sobie odświeżyć temat, sama będę prawdopodobnie w potrzebie, dotychczasowy pomysł zostawienia Domisia u Bożenki pokrzyżowały lamblie i jestem zmuszona szukać innego wyjścia, dział by się przydał bardzo :)
Kochani Admini jest was już wielu, więc może w tym roku się uda takowy dział urlopowy założyć ? :)

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Czerwca 2013, 18:50   

Tak jest Dusiu !

Dyzio i Franio

Michal 
Administrator

Wysłany: 8 Marca 2014, 02:06   

Beataa napisał/a:
Witam

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, jak coś to proszę przerzucić...

Szukam kogoś ze Śląska kto zaopiekuje się moją Szysią w terminie 7-20 lipiec.
Otóż mąż wykupił wczasy a ja nie mam co z kulką zrobić :(
Z jedzeniem by nie było problemu, tylko chodzi o wieczorny wybieg...

W zamian oczywiście z chęcią zaopiekują się inną Szylką w innym terminie :)
Wiem, że jeszcze sporo czasu, ale wolałabym poznać kogoś zaufanego, kogoś kto ma Szylkę i wie jak się opiekować...

Zasadniczo dział opieki tymczasowej nie powstał, przeniosłem twoje pytanie tu: http://stare.forum-szynsz...t4031.htm#65246

Odpowiedz do tematu