FORUM SZYNSZYLE :: Nowy dział (pierwsza pomoc)
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy dział (pierwsza pomoc)
Autor Wiadomość
Mariusz28 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 15:17   Nowy dział (pierwsza pomoc)

Witam!

Na początku napiszę, że zastanawiałem się czy nie dopisać się do innego tematu, ale zobaczyłem, że każdy nowy pomysł ma swój temat.

Pomysł przyszedł mi do głowy, po przejrzeniu tego tematu http://stare.forum-szynsz...d550e37ac#16189

Pomysł polega na tym, żeby wyróżnić na pierwszej stronie krótki poradnik pierwszej pomocy jakiej trzeba udzielić szynszyli w trakcie nagłych wypadków.

Można tam zawrzeć takie tematy jak:

-Reanimacja (nie wiem czy się ją przeprowadza na zwierzakach, ale jak tak to warto wiedzieć)

-Postępowanie w razie krwawiącej rany

-Można napisać co podać szynszyli w razie biegunki

-Można także zrobić coś o ziołach leczniczych (jakie zioła bądź leki podajemy szynszyli w danych przypadkach)

-Jak postępować w razie złamania

Pomysłów tysiące. Można naprawdę napisać wiele pomocnych rzeczy.

Proponował bym zrobić dział w którym wszystko to zostanie czytelnie opisane, żeby w nagłych wypadkach użytkownik mógł łatwo dowiedzieć się co ma robić.

Czekam na wasze opinie. :)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz28 12 Czerwca 2012, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  

szynszyli_tata 
Aktywni na forum

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 16:52   

To samo miałem pisać, gdyż czasem w nerwach nie ma czasu na przeszukiwanie forum. Można jeszcze ująć kwestie podawania leków i sposobów ich przemycania, gdyż ja zupełnie tego nie wiem.

Wiewiora 
Aktywni na forum

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 18:39   

informacje o biegunce i ziołach leczniczych już były

Mariusz28 

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 19:01   

Ja mówię tu o zrobieniu takiego mini poradnika. Wiem, że są niektóre informacje dotyczące ziół ale jeśli ktoś będzie potrzebował szybkiej pomocy to nie będzie czekał aż ktoś mu odpisze, albo tracił cenny czas na szukanie potrzebnych mu informacji w dość już rozbudowanych tematach (czasami temat ma np. 9 stron. Kogoś interesuje tylko jedna rzecz, która może być zawarta w 7, 8 lub 3 stronie). Po za tym nie ma sensu opisywać wszystkich ziół. Tylko te najpotrzebniejsze (np. krwawnik itp.) Chyba rozumiecie o co chodzi.

Oczywiście w takim "poradniku" nie powinno być możliwości pisania (tak jakby zamknięty temat). Ma to być zbiór najważniejszych informacji dotyczącej pierwszej (szybkiej) pomocy.[/list]

[ Dodano: 12 Czerwiec 2012, 19:15 ]

tak teraz pomyślałem, że to może faktycznie nie jest najlepszy pomysł :/
Ostatnio zmieniony przez Mariusz28 12 Czerwca 2012, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  

szynszyli_tata 
Aktywni na forum

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 19:25   

Pomysł dobry. Można go inaczej nazwać, np apteczka i wpisać co powinno się mieć pod ręką. Można się wcześniej zaopatrzyć i mieć jakby co pod ręką. Potem sobie można forum przeszukiwać.

Mariusz28 

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 19:42   

Cieszę się, że ktoś włączył się do dyskusji. Można przeliczyć wszystkie za i przeciw ;-)

Zobaczymy co napiszą inni.

Pamiętajmy jednak, że ostateczna decyzja należy do administratorow, a w szczególności do Michała :-D

kammax 

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 20:09   

Myślę, że to dobry pomysł!

marl 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 20:14   

To jest świetny pomysł, bo niestety, ale w nagłych przypadkach w nerwach przeszukuje się forum a tam niby rzeczowy temat, ale jak się zajrzy to wychodzi na to, że ktoś zadał pytanie na które szukamy odp, ale jedynymi odpowiedziami są takie w stylu: "nie wiem, jedź do weta", "może pomoże...., ale nie wiem na pewno", "nie wiem co, ale napisz jak coś będzie wiadomo" itd. Człowiek traci kupę czasu w nadziei na odpowiedzi, a tu nic. Jestem jak najbardziej za, żeby założyć temat z obszernym, ale rzeczowym spisem co i jak, a pod spodem już każdy może to w postach skomentować. :-D

herbatka 
Aktywni na forum

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 23:00   

Również podoba mi się ten pomysł. Fajnie by było poczytać taki 'poradnik' nawet dla samej edukacji by w razie czego wiedzieć jak się zachować i nie panikować, a nie dopiero jak już się coś stanie. Jestem zdecydowanie ZA :)

Michal 
Administrator

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 23:31   

Mariusz28 napisał/a:
a w szczególności do Michała
Nie do końca, wszystkie kluczowe decyzje odnośnie forum są rozpatrywane demokratycznie z pozostałymi administratorami.

Odnośnie takiego poradnika, to jest w trakcie tworzenia przez Abrakadabra "kompendium wiedzy" tylko teraz Abra ma chyba sesję, i jeszcze chwilę musimy zaczekać, ale z tego co widziałem to jest na dobrej drodze :)

:loveszynszyla:

Jiuu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 12 Czerwca 2012, 23:31   

Ja również uważam, że to dobry pomysł. Nie tylko w nagłych przypadkach będzie takie coś przydatne. Pozwoli to też trochę usystematyzować informacje. Na przykład mi :-> Zarówno o biegunce u szynszyli jak i o ziołach przeczytałam bardzo dużo, ale tak naprawdę nie jestem pewna, czy wszystko zapamiętałam, czy czegoś nie przeoczyłam (a może właśnie to jest kluczową informacją). To dotyczy również innych tematów. Dlatego popieram pomysł :)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 13 Czerwca 2012, 16:41   

Już na ten temat kilkukrotnie się mówiło na forum. Bardzo przydałoby się takie kompendium wiedzy, z możliwością dzielenia się swoimi doświadczeniami, tak jak napisał Mariusz28, często w nerwach nie ma czasu na czytanie wpisów szczególnie tych wielostronicowych (nt. biegunki jest chyba ok 20 stron), a i sposoby przemycania leków też mogą się okazać bezcenne. Wiadomo, że jeśli walczymy o życie szynszyli to liczy się skuteczność podania leku, ale w przypadkach zwykłych niedyspozycji można takie różne pomysły wykorzystać.

Dyzio i Franio

Asia 

Wysłany: 13 Czerwca 2012, 21:13   

Bardzo dobry pomysł!!!!!!!

Odpowiedz do tematu