FORUM SZYNSZYLE :: Szynszyle + Pilchy Afrykańskie
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szynszyle + Pilchy Afrykańskie
Autor Wiadomość
Caffanaberia 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 12 Grudnia 2011, 20:48   Szynszyle + Pilchy Afrykańskie

Moje domostwo liczy na chwilę obecną 2 Szynszyle i 4 Pilchy Afrykańskie. Oczywiście zwierzaczki żyją oddzielnie w swoich stadach ;) I chyba strach mi nie pozwoli ich kiedykolwiek "zaznajamiać" bezpośrednio.

Nie ma wyspecjalizowanych for na temat pilchów afrykańskich (tzw. popielic afr. po swojskiemu ;] ) a w każdym razie ja się nie spotkałam, więc jeśli ktoś z was ma podobne połączenie to niech da znać proszę, chętnie powymieniam się doświadczeniem, zawsze to raźniej :)

Pozdrawiam!

Asia 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 12 Grudnia 2011, 21:37   

A te Pilchy ....co to za zwierzaki są???? Pierwszy raz słysze....ale ładne są :-D

Caffanaberia 

Wysłany: 13 Grudnia 2011, 10:50   

to takie mini wiewióreczki, tak ja je nazywam :) Są rozbrajające, może dlatego, że takie kruche, jakieś instynkty się włączają jak się trzyma taka drobinkę na ręce. Ale ADHD 10x większe niż u Szynszyli, więc trzeba uważać, by ich nie zgubić ;)

Jak będę ładować na forum zdjęcia moich kulek to i wiewiórki wrzucę w ten temat, żebyście się sami mogli przekonać :)

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 13 Grudnia 2011, 16:40   

A te Pilchy nie nazywają się przypadkiem skoczkami pustynnymi? Ostatnio na yt się natknęłam na nie, nie wiedziałam, że takie "wybryki natury" żyją na tym świecie. :)

Caffanaberia 

Wysłany: 13 Grudnia 2011, 20:17   

hehe Pilchy to jednak "normalniejsze" zwierzątka niż podpowiedziane skoczki (właśnie siedzę na necie i o nich czytam, faktycznie ciekawe stworzenia!)

póki co daję filmik zapożyczony z neta z pilchami, takie to są właśnie stworki :)

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=mxM5ADPqxv0

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 13 Grudnia 2011, 20:23   

O jej, jakie miłe stworzonko, pierwszy raz widzę na oczy. Trochę zbyt egzotyczne jak dla mnie, ale podobny ma ogonek do szynszyli. Rzeczywiście taka mini wiewiórka, i do tego jaka ruchliwa!

mikq1991 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 15 Grudnia 2011, 19:59   

Świetne są te pilchy !! Widziałam kilka razy na allegro, ale zastanawiałam się "co to" i jak "to" się hoduje, obejrzałam filmik, śliczne i malutkie, widać że bardzo ruchliwe i jednak chyba łatwiej złapać sporą szynszyle, niż takie maleństwo, czy je też się wypuszcza na wybiegi? czy klatkowe tylko? interesowałam się burundukami, ale jak obejrzałam kilka filmików jak one się nawołują to zrezygnowałam, chyba nie wytrzymałabym takiego świstania. Poprzestałam więc na hodowli szynszyli (swoich mam 9) i śwince morskiej rasy czarny texel - jeśli chodzi o gryzonie, bo generalnie mam jeszcze dwa psy i papugę. :diabel2:

Beatrix Black 
Aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19 Grudnia 2011, 22:08   

Jeżeli Cię to interesuje, znalazłam trochę informacji nt Graphiurus murinus ( tutaj nazywaną Popielicą afrykańską) w książce M.J.Gorazdowskiego "Małe ssaki terraryjne". Jeżeli jesteś zainteresowana, napisz na pw.:)

Odpowiedz do tematu