FORUM SZYNSZYLE :: Nutria
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nutria
Autor Wiadomość
xXmarekXx 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 26 Marca 2011, 09:45   Nutria

Od niedługiego czasu jestem posiadaczem nutirii jest to ruda samiczka jest to zwierze tak inteligętne ,że można powiedzieć że pies jest przy niej głupi chodzę z nią na spacery ma dokładnie 110 cm i 19.5kg wagi. pozdrawiam.

Asia 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 26 Marca 2011, 18:27   

Że co??? prawie 20 kg :-D Wow!

xXmarekXx 

Wysłany: 26 Marca 2011, 18:50   

dokładnie 19.783gramów :)

Asia 

Wysłany: 26 Marca 2011, 19:40   

Ciekawe kiedy pozbędziesz się tej nutrii :-|

xXmarekXx 

Wysłany: 27 Marca 2011, 11:11   

a Czemu mam się pozbyć?

Asia 

Wysłany: 27 Marca 2011, 12:40   

Bo pozbywasz się już szynszyli :-(

xXmarekXx 

Wysłany: 27 Marca 2011, 20:57   

Pozbywam się tylko jednej pary bo całkowicie odłączyła się od stada i ten samiec małonie spalił mi domu więc pozbywam :)

Asia 

Wysłany: 27 Marca 2011, 21:02   

No zrobisz jak uważasz. Ale za zwierzaki należy brać odpowiedzialność, mimo wszystko.

raf94 

Wysłany: 10 Kwietnia 2011, 19:48   

xXmarekXx napisał/a:
Pozbywam się tylko jednej pary bo całkowicie odłączyła się od stada i ten samiec małonie spalił mi domu więc pozbywam :)
Nie spalil ci domu ? Pewnie z zapalka skakal ;/ Idiotyczne wyjasnienie...

Asia 

Wysłany: 10 Kwietnia 2011, 20:57   

Dokładnie..idiotyczne :-(

Wiewiora 
Aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 19:11   

masz może zdjęcie tej nutrii? Daj na forum, chętnie bym ją zobaczyła ;-)

xXmarekXx 

Wysłany: 11 Maj 2011, 16:35   

2.05.2011r nutria odeszła za tęczowy most. Ale mam nową jest czarna jest to samczyk . postaram się wrzucić fotki.

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 11 Maj 2011, 17:56   

Cóż staram się zazwyczaj nie komentować jednak ten cytat "Ale mam nową..."(nutrię na miejsce tej która padła - w domyśle), tak więc zmotywował mnie do uwagi: może xXmarekXx w końcu zająłbyś się odpowiednio choć jednym ze swoich zwierząt ? bo szynszyle "palą" ci dom a nutrie odchodzą "za tęczowy most"?

Asia 

Wysłany: 11 Maj 2011, 18:58   

Z całym szacunkiem ale z takim podejściem jak ma xXmarekXx, lepiej nie zajmować się zwierzątkami żywymi...należy zostawić to miłośnikom. Zajmij się może "zbieraniem" np. gumowych. Bo Ty xXmarekXx, zbierasz zwierzątka, a nie je kochasz :-(

xXmarekXx 

Wysłany: 12 Maj 2011, 22:03   

Sory ale nie ukrywajmy ,ze tak nie jest nutria jest najwspanialszym i chyba najwiękaszym gryzoniem świata jest ok 150 razy inteligętniejsza z\od szynszyla gdy napisałem żę szynszyl mało nie spaliłmi domu to miałem na myśli ,żę wlazł do pieca gazowego i dosłownie minuty dzieliły go od śmierci mnie zresztą też był to najbardziej oswojony szynszyl (ale tak naprawdę szynszyla się nie pswaja my jesteś my tylko dl a niego taką zabawką która go karmi) gdyby nutria tam weszła wołam Niger (bo tak się nazywa) i jest przy nodze, a szynszyl jest tak beznadziejnie głupi,że noirmalnie żal mi was czytając żę np. mój szynszy podał mi dziś łapkę. I mam doświadczenie ze zwierzetami wiele więszy niż wy bo mieszkam na wsi całe czas do domu trafiają nowe zwierzęta ostatnio np legwan zielony (ale to nie mój bo ja nie lbie gadów) i nie mówcie mi żę powiniem zbierać gumki bo to tyasia powinnaś i ANASZTA możę oszynszylach macie mała pjęcia ale nie mówcie głupot podejżewam żę nutria odryzła by wam palce bo poprostu nie potrafiłybyści jej wychować bo żle wychowana nutria = brak palca najczęsciej małego u prawej ręki .

Patinka2310 
Aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 13 Maj 2011, 00:44   

Ojej za niedługo nam napiszesz, że Nutria jest tak mądra jak pies... 150 razy powiadasz- chyba od ciebie :P .. żal mi Ciebie

Powiadasz , że znasz się na zwierzętach bo na wsi mieszkasz heh widać jak bardzo dobrze się znasz, że zwierzęta oddajesz a inne odchodzą za tęczowy most lol

Punia- standard

Sonia [*]- Yorkshire Terrier- Była z nami 13 lat

Sisi - Yorkshire Terrier wersja mini

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 13 Maj 2011, 00:58   

Cóż Marek szkoda czasu na komentarze, swoją wypowiedzią tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu wcześniejszym! Jeśli zaś chodzi o nutrie to tak się składa że mój tato, hodował je przez wiele lat i ja miałam jako dziecko swojego pupilka prowadzanego na smyczy i karmionego smoczkiem bo matka odrzuciła małego (urodził się bez oczu), tak więc nie zadziwisz mnie swoimi wynurzeniami. W kwestii inteligencji obu wspomnianych gatunków uważam że się nie różnią, różni je raczej poziom niezależności gatunkowej aniżeli IQ :)

(13) 

Wysłany: 13 Maj 2011, 10:12   

"(ale tak naprawdę szynszyla się nie pswaja my jesteś my tylko dl a niego taką zabawką która go karmi)"

Bardzo śmiałe stwierdzenie.

Asia 

Wysłany: 13 Maj 2011, 10:46   

Jakoś nasze szynszyle są oswojone, reagują na imię itp....

więc o czym ta rozmowa.... szkoda czasu..

xXmarekXx 

Wysłany: 13 Maj 2011, 13:27   

ok to robimy konkurs . nagrywamy filmiki i wrzucamy na youtube. w filmiku zwierzątko musi podejśc na zawołanie i zrobić jakąś sztuczkę. jak postaram się tak zrobić a tu macie inną nutrię ;

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=QVwGIEKrqlE&feature=related

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 21 Grudzień 2011, 19:20 ]

Zewnętrzne linki wstawiamy w [ code][/code] - poprawiłam - pamiętaj o tym proszę w przyszłości.
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 21 Grudnia 2011, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 13 Maj 2011, 15:37   

xXmarekXx napisał/a:
... bo mieszkam na wsi całe czas do domu trafiają nowe zwierzęta ostatnio np legwan zielony (ale to nie mój bo ja nie lbie gadów) i nie mówcie mi żę powiniem zbierać gumki bo to tyasia powinnaś i ANASZTA możę oszynszylach macie mała pjęcia ale nie mówcie głupot podejżewam żę nutria odryzła by wam palce bo poprostu nie potrafiłybyści jej wychować bo żle wychowana nutria = brak palca najczęsciej małego u prawej ręki .

Żal mi Ciebie ale i tych wszystkich zwierząt szczególnie legwana co nic innego go u Ciebie/Was nie czeka jak tęczowy most...

Ciekaw stwierdzenie o tych odgryzionych palcach, ale to chyba rodzice Cię tak straszą jak niegrzeczny jesteś:) hehe

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

xXmarekXx 

Wysłany: 13 Maj 2011, 20:24   

REGULAMIN

Użytkownikami forum są osoby w różnym wieku i bardzo Cię proszę żebyś takie sugestie zostawił dla siebie! Następnym razem nie będę pisać upomnienia ale od razu dostaniesz ostrzeżenie.

I taka rada - skup się przede wszystkim na pisaniu w języku polskim, a nie na teoriach obrażających innych ludzi!

czeu stweirzzasz żę legwan padnie jak nawet nie wiesz w jakich warunkach żyje. a wcześnijsza nutria umarła z żle zdiagnozowanego guza na jelicie. a co do palców to nutria ma 8 ton uścisku zw "buzi" więc palce to dla niej żaden wysiłek bo brat moje\g dziadka kiedyś chodował nutrie i stracił pół palca.
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 13 Maj 2011, 20:46, w całości zmieniany 2 razy  

kasia_tomeq 

Wysłany: 13 Maj 2011, 20:49   

A stwierdzam tak co po przeczytaniu Twoich powyższych postów jak np że szynszyla weszła do piecyka, jak to uczyniła?

Wiesz kogo to wina? Tylko i wyłącznie TWOJA!

Nie wiedzę innej przyszłości dla Tego biednego legwana jak rychła śmierć może szybciej Ci się znudzi wtedy będzie miał większe szanse, że dożyję sędziwego wieku:)!

Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 13 Maj 2011, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

xXmarekXx 

Wysłany: 13 Maj 2011, 20:56   

szyszyl wlzł do piecyka bo od spodu jest otwór a goadach też nie masz zielonego pojęcia to się nie odzywaj bo terrarystykę mna porównać do akwarystyki bo gad to nie jest pupilek.

kasia_tomeq 

Wysłany: 13 Maj 2011, 21:50   

Akurat o akwarystyce dużo mogłabym Ci napisać ale nie jest to odpowiednie miejsce!

Temat dotyczy NUTRII i proszę o pisanie dalszych postów w tym temacie:)

Odpowiedz do tematu