FORUM SZYNSZYLE :: Kot i szynszyla?
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kot i szynszyla?
Autor Wiadomość
got_a_problem 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 6 Czerwca 2012, 12:59   Kot i szynszyla?

Witam :)

Nie wiem czy w dobrym dziale ale lepszego nie znalazlam :)

Moją roczną szyszkę mam od końcówki grudnia czyli jakieś 6 miesięcy. Na przełomie kwietnia i maja do mojej rodziny trafiło małe kudłate rude kociątko :D i stad moje pytanie - czy ''maluchy'' się polubią? Chciałabym żeby kotek nie traktował szyszki jako wielkiej mychy przeznaczonej do zabawy, starczy żeby się ignorowali nawzajem... myślicie że to możliwe? mam nadzieję że to może sie udać ze względu na ich młody wiek ;)

Asia 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 23:29   

Nie zaryzykowałabym aby puścić ich razem na wybieg.....

Przecież kot ma zapędy łowcze....może skrzywdzić szylkę.....

Jiuu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 7 Czerwca 2012, 00:05   

Zdarzają się wyjątki, kiedy szynszyle i koty żyją w przyjaźni, ale ja nigdy nie pozwalam moim kotom przebywać w tym samym pomieszczeniu, co szynszyle. Ignorują siebie nawzajem, ale mam wrażenie, że dla szylek to i tak jest stres. Więc nie mają ze sobą kontaktu.

wikixd 
Aktywni na forum

Wysłany: 7 Czerwca 2012, 09:38   

To chyba zależy od charakteru kota.Ja mam 2 kociaki i szynszyle.Wypuszczam szyszke w tym samym pomieszczeniu co koty bo poprostu sie lubią :-) :-)Jeden mój kota chyba mysli ze szyszka to jej dziecko bo wszędzie za nią chodzi i staje w jej obronie i wgl.

Stefa-4miesiące[*]

Jiuu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 7 Czerwca 2012, 14:36   

Widok kota opiekującego się szynszylką jest uroczy, ale ja mimo wszystko bym się bała i nie puszczała ich razem. Lwice często przygarniają jakąś małą, samotną antylopę, która odłączyła się od stada i opiekują się nią jak swoim własnym dzieckiem. Wszystko niby fajnie i uroczo aż nagle w lwicy budzi się instynkt łowcy, drapieżnika i zjada swoje "dziecko". Dlatego z tym puszczaniem kota i szylki razem na wybieg to bym baaaardzo uważała.

Michal 
Administrator

Wysłany: 7 Czerwca 2012, 23:35   

Nasz kot nie atakuje szynszyli przez klatkę, a jak ją otwieramy, to sam od razu idzie na drugą stronę drzwiczek, ale raczej nie odważył by się puścić ich razem. To nawet nie musi być atak łowcy, ale może chcieć się pobawić i pacnie lekko za mocno szynszyla i nieszczęście gotowe :570:

:loveszynszyla:

Odpowiedz do tematu