FORUM SZYNSZYLE :: Jean
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jean
Autor Wiadomość
Eev 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 12 Października 2013, 10:50   Jean

Aktualnie, mam nadal trzy koty w domu :facepalm: ale dużo rzeczy zadecydowało, że pan Jean zostaje z nami :D
Jeszcze nawet nie widzieliśmy ich na oczy i tylko ze słyszenia dowiedzieliśmy się, że jest jakiś kociak "buro-biały" stwierdziliśmy, że będzie najładniejszy. Myliliśmy się, bo najładniejsza jest czarnulka Mikasa xD Jak tylko otworzył Kuba karton, powitało go AU, bo MI się gdzieś gubi w tym miaukaniu XD Jean nas przywitał swym żalem. Jako jedyny z całej trójki to facet. Tu był problem, bo koniecznie chcieliśmy kotkę... Ale jak to Kuba stwierdził "Jak już mu odetniemy jajca, to i tak facetem nie będzie". Jest najbardziej miziasty, można z nim praktycznie robić co się chce, biega za nami i jest grzeczny - czyt. nie interesują go dyndające firanki, nie w głowie mu skakanie po meblach - lepiej iść się łasić do wszytskiego xD
Jest najbardziej dręczony przez siostry, zazwyczaj po prostu leży a one go jedzą, raz na jakiś czas pomacha łapką albo rzuci się na swój własny ogon.
Panicznie boi się łazienki i szynszyli :D Przyniosłam go śpiącego (uwielbia spać mi, erm, pod brodą :D ) do szyli, bo nie chciałam go budzić, to go Batman oszczekał i chyba mu się nie spodobało :P .
Ogółem kot miał być Kuby a szynszyle moje. Kot woli mnie :P . Potwór jest zdrowy, waży równe pół kilo i tylko jemu smakuje to co im gotuję xD
Nie mam pojęcia jak zajmować się kotami <3 z całego kociego osprzętu mam na razie kuwetę i szczotkę. xD
Dobra, koniec gadania, czas na zdjęcia! : D

Dwa lata, dziesięć miesięcy, dwa tygodnie, jeden dzień...

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 12 Października 2013, 12:09   

Kocio cudny. JAk będziesz miala jakieś pytania to Duszek ma sporą wiedze z zakresu kociaków. Kammi też ma kociaka więc można by ją podpytać. Mały wypłsz jest cudny, a po oczkach widać że ma w sobie moć i napewno zacznie broić jak poczuje się pewniej. Mam nadzieję że to będzie takie pozytywne rozrabianie.

Duszek 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 12 Października 2013, 16:56   

ale cudny burasek :serce: :-D niech Wam rośnie zdrowo ! :)

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Lusyja 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 12 Października 2013, 20:16   

Ale słodziak :->

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 12 Października 2013, 21:44   

Jaki jest piękny :zakochany: Niech rośnie i mruczy :D

Dyzio i Franio

kammax 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 13 Października 2013, 18:40   

Słodziak malutki, nom można powiedzieć że swojego kicusia wychowałam od butelki pies go znalazł jaka miał niespełna 10 dni i trzeba było wszystko koło niego robić łącznie z podcieraniem tyłka i karmieniem z butelki. Widzę, że Twój maluch już spory więc dużo miłości i odpowiednie żarełko i będzie rusł jak na drożdzach!

Eev 

Wysłany: 13 Października 2013, 19:21   

Jean bardzo dziękuje :D Miauczy niemiłosiernie xD
Żarcie będzie owszem, prawdopodobnie Acana, ale na razie muszą się zadowolić tym, co ja im upichczę. A żrą jak potwory jakieś, przy trójce to horror jest xD

Odium 
Administrator

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 14 Października 2013, 20:21   

Ale śliczny! I te kochane opuszki na łapeczkach! Ma podeszwy jak moja Murka i pewnie też takie aksamitne paluszki :D
Ja tez mam kociaka (co prawda moja myśli że jest psem) także mogę też coś podpowiedzieć ;-)
Podrap go pod bródką ode mnie!
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

Bunia 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 15 Października 2013, 18:21   

Odium napisał/a:
Ja tez mam kociaka (co prawda moja myśli że jest psem)

hihihihi leże , śmieję się do łez

kaffa 

Wysłany: 17 Października 2013, 11:31   

Odium napisał/a:
mam kociaka (co prawda moja myśli że jest psem)

Szczeka i aportuje?

Eev 

Wysłany: 18 Października 2013, 20:07   

To ja się teraz niewinnie zapytam... Wiem, że koty wymiotują, ale nie znalazłam w tym kłaków, tylko taki biały śluz... Da się jakoś "na pierwszy rzut oka" zobaczyć, że kot jest chory?

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 18 Października 2013, 20:26   

Eev, koty potrafią zaaplikować sobie trzydniową głodówkę i potrafią wymiotować bez wyraźnego powodu.
Ale jak są chore - to wiesz od razu, bo są osowiałe i markotne. Czasem w ogóle nie ruszają się z ulubionego miejsca.
Jeśli kocurek był odrobaczany i dostaje jeść jak się należy i nie jest sobą to może być chory.

[ Dodano: 18 Października 2013, 20:27 ]
Największa kociara na forum to Aneta i Duszek, może któraś z nich przeczyta Twoje zapytanie wtedy dostaniesz bardziej fachową odpowiedź. Ja nie mam już kota od ponad 20 lat

Dyzio i Franio

Eev 

Wysłany: 18 Października 2013, 20:50   

Ja właśnie przeczesałam neta, wygląda na to, że to był śluz od kaszlu(?) a nie wymiociny, więc podaliśmy mu witC (dla niemowląt, mam apteczce dla... szynszyli) przy czym wyhaftował jeszcze raz, tym razem pianą, faktycznie, jakby kaszlał...
Aktualnie koty jedzą gotowane serduszka z ryżem, mleko dla kociąt i starają się suchą karmę (Royala dla kociąt), tylko Jean charczy ;( ;(
Na razie śpi u Kuby na kolanach, jeszcze dwie godzinki temu biegał jak szalony po pokoju z siostrami ;(

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 18 Października 2013, 21:02   

Eev, coś mi się wydaje, że czeka Cie podróż do weta

Dyzio i Franio

Eev 

Wysłany: 18 Października 2013, 21:10   

Czeka mnie, jutro ;(
Niby już ok, nie charczy, ale nie zaszkodzi iść ;(

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 18 Października 2013, 21:21   

Eev, takim małym kociakom nie wolno podawać na własną rękę żadnych leków, również witamin. Jak już podałaś wit. C to trudno. Takim małym kotkom zdarza się zwymiotować pianą, bo one biegając podjadają wszystkie napotkane śmieci. Być może coś mu się przykleiło w przewodzie pokarmowym i musiał to zwrócić. Obserwuj zachowanie kotka, jeśli zachowuje się normalnie, nie jest osowiały, wzrok ma przejrzysty oraz uszy i łapki nie są bardzo gorące to myślę że wszystko jest dobrze. Najważniejsze, żeby pił wodę. A skoro kotek teraz śpi, równo oddycha, to go nie udź bo małe kotki jak śpią to wtedy rosną :)

[ Dodano: 18 Października 2013, 21:22 ]
Eev, mam pytanie: czy kotek był odrobaczany i szczepiony?

www.rosyjski-niebieski.info

Eev 

Wysłany: 18 Października 2013, 21:33   

Aneta, dziękuję za odpowiedź, w necie wyczytałam, że witC wolno podawać i tym sie zasugerowalam ;( mały był odrobaczany, szczepienie ma na 9 listopada bo jest za malutki. 23 października ma mieć kolejne odrobaczanie. Dalej charczy, postaram się to nagrać jak znowu zacznie ;( .

Aneta 

Wysłany: 18 Października 2013, 21:41   

Eev, może to zarobaczenie, czy po pierwszym odrobaczeniu zauważyłaś w kupie robaki? czy oczka, i nosek jest czysty? sprawdź kolor dziąsełek czy są różowe. Mój kotek Alfred miał dwa tygodnie temu pobieraną krew i wetka powiedziała, że nie można kociętom podawać nawet przysmaków, tylko podstawową karmę, bo łatwo kociaka przewitaminizować i że dla kotków lepiej jak mają niedobór niż nadmiar w organizmie, stąd moja rada żebyś bez konsultacji z wetem nie podawała wit. C.

[ Dodano: 18 Października 2013, 21:51 ]
To jest cytat ze strony producenta karmy dla kotów Royal-Canin "Sole mineralne i witaminy są konieczne do życia. Reklamy w gazetach i telewizji pełne są suplementów chroniących nas i naszych podopiecznych przed groźnymi niedoborami. Nie wolno jednak zapominać , że pigułka nie zastąpi zdrowej diety, a nadmiar bywa bardziej szkodliwy dla organizmu niż niedobór. To dlatego, że z sytuacją nadmiaru zdrowy organizm praktycznie nie spotyka się w naturze, zatem brak mu mechanizmów takiej regulacji."

Eev 

Wysłany: 18 Października 2013, 22:05   

Wszystko czyste, tylko tyłeczki miałe takie duże. W kupkach niczego nie znalazłam, acz waliły kupsztalami przynajmniej raz na godzine. Tylko Sasha miała rozwolnienie, ale już jej przeszło. No, i pozostałe koty są jak najbardziej ok. Dziąsełka sprawdzę jak się obudzi.

Aneta 

Wysłany: 18 Października 2013, 22:16   

No to wszystko wskazuje na jakieś zatrucie pokarmowe, jak kotek się wyśpi to spróbuj zachęcić go do picia, np. na mojego Alfreda działa delikatne nalewanie wody z dzbanka do miski, wtedy go to bardzo ciekawi i nawet jak nie chce mu się pić to coś tam pochlipie. Prosiłam o sprawdzenie dziąsełek, bo jeśli jest niedotlenienie organizmu, bądź serduszko niedomaga (wtedy zdarzają się duszności) to dziąsełka są blade, ale skoro maluch śpi to wszystko będzie dobrze. Jutro na wszelki wypadek idź do weta, skoro i tak miał być odrobaczany 23 października. Zapytaj się weta czy nie powinnaś odrobaczyć całej ferajny, bo tak na prawdę ma sens, gdy wszystkie zwierzęta przebywające razem są odrobaczane jednocześnie. Powodzenia i napisz jutro co powiedział wet. A co do podziękowań to należą się Kaffie bo to ona wysłała mi smsa o twoim problemie i wywlekła mnie z łóżka do kompa :) Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam ;-) Buziaki dla kotka!

Eev 

Wysłany: 18 Października 2013, 22:42   

Kociaki były odrobaczane wszystkie (i w sumie jak tak dalej pójdzie to wszystkie z nami zostaną...). Dziąsełka są takie różowawe, jak jego podusie mniej więcej. Potwory są specyficzne i nie napiją się, dopóki nie będzie w tym mleka :facepalm: w tej chwili mają wodę "zabarwioną" mlekiem, bo inaczej nie tkną, ba, panicznie się boją. Dziękuję w takim razie kaffie i Tobie Anetko, trochę mnie uspokoiłaś <3 Wet jutro musowo, ale Kuba z nim idzie, bo ja oczywiście w szkole...

kaffa 

Wysłany: 19 Października 2013, 19:44   

Aneta napisał/a:
A co do podziękowań to należą się Kaffie
w żadnym wypadku, ja się na kociętach nie znam. Napisałam tylko do specjalisty w tej dziedzinie.
eev żadna tu moja zasługa :oops: ,ale buraczka zaliczyłam hihihih
Mam nadzieję że maluszki szybko wrócą do formy. a dom znajdą na pewno, poszukamy im dobrych kochających domków :-D

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 19 Października 2013, 20:45   

Eev, co z maluchem ? Byliście u weta?

Dyzio i Franio

Eev 

Wysłany: 19 Października 2013, 20:58   

Z koteczkami już wszystko jak najbardziej ok, dziękuję wszystkim <3 Jean jest najmniejszy i najsłabszy, ponoć mógł coś zeżreć w stylu kupsztal innego kota, firanka, bo to durne to to jeszcze :D a ja już pierwszy zawał za sobą. A dziś już prawie do domu przyprowadziłam błąkającego się persa..
Kociaki dziś nauczyľy się bawić zabawkami z człowiekami, w końcu, po dwóch tygodniach :D Sasha i Mikasa nadal czekają na domek ;( .

[ Dodano: 5 Stycznia 2014, 19:33 ]

Urosłem i przerosłem siosry xD

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 5 Stycznia 2014, 19:56   

...ale śliczny kociak... :) ...Eev na pewno znajdą....jeszcze troszkę... :*

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

Odpowiedz do tematu