FORUM SZYNSZYLE :: Chomik
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kasia_tomeq
8 Listopada 2010, 18:46
Chomik
Autor Wiadomość
olcia288 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 8 razy
  Wysłany: 1 Czerwca 2010, 15:22   Chomik

Hej od wczoraj mam chomika na tydzień, bo znajomi pojechali do Włoch. Byłam ciekawa czy Tofa zaakceptuje chomika. I gdy wypuściłam szynszyla oraz chomika byłam pod wrażeniem, Tofa zaczęła iskać i biegać z chomikiem. Później dałam chomika do jej klatki a on zaczęła tulić się do niego i wchodziła na niego :-D

Czy to oznacza że Tofa lubi Gryzonie i jest przyjacielska?

Tofa 4 lata
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 8 Listopada 2010, 18:46, w całości zmieniany 2 razy  

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 1 Czerwca 2010, 15:31   

Widocznie tak.Mój Szymek jak jeszcze był sam to do mojej nowej myszy się tak samo przytulał.Mówiłem to w innym temacie tez;] :-o :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

olcia288 

Wysłany: 1 Czerwca 2010, 15:38   

Przed chwilą chomik chciał ugryść Tofe ale on na szczęście skoczyła na półke. O co chodziło chomikowi?

Tofa 4 lata

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 1 Czerwca 2010, 15:49   

Może chomikowi nie odpowiada towarzystwo szyszaka?

www.rosyjski-niebieski.info

olcia288 

Wysłany: 1 Czerwca 2010, 17:18   

Nie wiem :roll: Ale to tak słodko wygladało ja Tofcia się przytulała do Fruzi (chomika)

[ Dodano: 2 Czerwiec 2010, 13:34 ]

Dziś na chwile dałam chomika do klatki Tofki, bo wymieniałam ściółke chomikowi. Chomik był na dole a szysza na półkach. Tofa zeszła na dół i zobaczyła Fruzie, więc zaczełą ją podgryzać jak to zrobią Szyszki. I nagle słysze jak chomik prycha na Tofe a Tofa chce ją osikać, szybko zabrałam chomika. Tofa się uspokoiła, ale na chwile jak poczuła chomika łażącego przy klatce zaczeła się wkurzać. Wiem teraz powinnam uważać :oops:

Tofa 4 lata

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 3 Czerwca 2010, 13:14   

Widać czasem szylki lubią interesować się nowym stworkiem a czasem nie.Tak jak z psami widziałem na youtube filmik jak szynszyl skacze sobie i bawi sięz psem. :mrgreen:

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

olcia288 

Wysłany: 3 Czerwca 2010, 13:27   

Ta.. wczoraj to się atakowały :-( Ale na prawde ten chomik jest dziwny dziś mnie zaatakował bo chciałam posprzątać mu w klatce. Już nie będe wypuszczać chomika z Tofą

Tofa 4 lata
Ostatnio zmieniony przez olcia288 3 Czerwca 2010, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  

ketna 

Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 16:10   

Ja mam chomika od roku. Ale chcę mieć również szynszyla. Jak myślicie czy szynszyl wytrzyma z chomikiem a chomik z szynszylem :?: Czy będą mogły razem ze sobą przebywać (oczywiście każde będzie miało własną klatkę). Co o tym sądzicie.

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 19:19   

A to zależy od tego jakie będą charakterki;))) ;-)

Ingusia007 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 24 Sierpnia 2012, 14:51   

Ja miałam 1 chomika(samczyka)Ogryzka.Po jakimś czasie dokupiłam mu samiczkę(Lottę).

Trzymałam ich w osobnych klatkach i zamierzałam wpuścić Lottę do Ogryzka,kiedy będzie u Lotty okres rui.Lotta bardzo dziwnie się zachowywała.Gryzła mnie i na mnie piszczała.

Kiedy Ogryzek odszedł do chomiczego nieba,Lotta zmieniła się momentalnie :shock:

nie gryzła mnie i wychodziła,gdy ją wołałam :-D

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 11 Wrzeœnia 2012, 13:19   

Odświeżam temat.
Chomiki wg mnie są raczej samotnikami. nie przepadają za towarzyszami. Albo mi sie trafił jakiś tuzin pokręconych gryzoni. Żadne sie ze sobą nie zgrały. Owszem polaziły po podłodze, ale mieszkanka miały osobne. W zoologu widzialam chomiki dżungarskie. Te były stadne. siedziały wtulone w siebie.
Ja mam myszkę i szynszyla. Moja kulka upodobała sobie wskakiwanie na akwarium i zagładanie co tez robi myszka. Do tej pory nie zauważylam agresji. Co śmieszniejsze mysz jest mega tchurzem. chowa się z byle powodu. Jak tusia siedzi na akwarium to sie obwąchują, pogapią sie na siebie i na razie nie widzę żeby któraś wykazywała jakieś objawy stresu. Zastanawia mnie czy to bezpieczne.

bela07 

Wysłany: 23 Wrzeœnia 2012, 11:57   

Sory za odświerzenie ale chomiki to samotniki !!! Moje też sie na początku lubiły ale chomiczyca zaczeła atakować szynszyle chomiki nie lubią towarzystwa tolerują tylko swoje młode SAMICZKA samiec zagryza na miejscu .

sherry 

Wysłany: 15 Października 2012, 20:59   

Od niedawna mamy dwa chomiczki, są to zwierzatka dzieci. Nie poznały się z szynszylkami, bo bałam się, że szyszki zrobią im krzywdę, a tu sie okazuje, że może byc odwrotnie.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 15 Października 2012, 21:15   

No, to zależy w jakim wieku są dzieciaki, bo chomiki to raczej kruche stworzonka. Ale myślę że z czasem nauczą się dbać o zwierzątka.

sherry 

Wysłany: 15 Października 2012, 21:24   

Quiet, chyba mnie źle zrozumiałaś...chodziło mi o to, że boję się spotkania oko w oko chomików i szynszyli. A dzieci pilnuję, żeby chomiczkom nie zrobiły krzywdy.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 15 Października 2012, 21:29   

na 100% Quiet, żle doczytała :)
Co do spotkania chomików i szynszyli to może być niebezpieczne. Lepiej nie ryzykować zdrowia pupili.

Dyzio i Franio

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 15 Października 2012, 21:33   

oj sorki, troch jestem zasmarkana i żle czytam, myślałam,że boisz się o chomiczki, bo maleńkie kruche, a co do spotkania chomików z szylkami to sama jestem ciekawa, kaffa ma myszkę ale jej Tusia chyba wcale się nią nie interesuje. Chodzą osobnymi ścieżkami. U ciebie tez tak może być, chomiczki możesz wypuszczać w takiej kulce dla ich bezpieczeństwa.

kaffa 

Wysłany: 15 Października 2012, 21:55   

Nie do końca nie interesuje. Włazi do akwarium i niucha myszkę . Posiedzi na krawędzi 'pogadają' sobie, wyje myszy co lepsze z karmnika i idzie do siebie. A mała nie podskakuję bo tuśka przy niej to czołg, wiec siedzi cicho

Quiet 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 15 Października 2012, 21:58   

ostatnio nie wykazywała zainteresowania, ale fajnie że sprostowałaś bo dawno u ciebie nie byłam.

kaffa 

Wysłany: 15 Października 2012, 22:01   

No bo było mało interesujące jedzenie- teraz idzie na przeszpiegi w której misce lepsze potrawy podają. Jak znajde fote to wam pokazę jak sobie gruchają. ale fakt gdyby nie jedzenie to by tam nie zaglądała

Odpowiedz do tematu