FORUM SZYNSZYLE :: Astuśka
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Astuśka
Autor Wiadomość
Astusiowa 
Aktywni na forum

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 6 Czerwca 2013, 13:31   Astuśka

Skoro mogę to i ja sie pochwalę swoją najukochańszą, najcudowniejszą, najwspanialszą sunią :)
Moja kobieta ma na imię Asti i jest już prawie 6 letnią goldenką. Jej charakter składa się z najlepszych cech psów tej rasy :)
Mamy ją od 2giego miesiąca jej życia i prawie nigdy się z nią nie rozstajemy (wyjątkiem był mój pobyt z córką w szpitalu). Jest z nami niemal zawsze i wszędzie (za wyjątkiem pracy).
Suka jest oazą spokoju (która pomimo swego powaznego już wieku, jeszcze ani raz w zyciu się nie zdenerwowała). Jest przez nas rozpieszczana do granic możliwości - ale odpłaca nam to swoją niesamowitą miłościa i oddaniem. I o dziwo wcale nie wykorzystuje tej naszej słabości do niej - do swoich celów. Jest to pies dla, którego największą karą jest wyjście z domu bez niej (co rano jak widze te oczyska wpatrzone we mnie...pomimo, ze wie, że musi zostać bo ja idę do pracy) lub tez podniesienie głosu.
Nasza decyzja o zakupie szczyli była bardzo mocno przemyslana. I nie chodziło nam o to czy podołamy... chodziło nam najbardziej o Astkę. Suka jak wspomniałam jest mega spokojna i na wszelkie objawy dominacji ze strony kogokolwiek może byc nawet ratlerek) reaguje chowaniem się za moimi nogami i zerkaniem na potencjalnego atakującego. Bardzo balismy się, ze szyszki spowodują, że będzie się ich bała. Dlatego szukaliśmy egzemplarzy w miarę spokojnych (o ile to oczywiście możliwe).
Udało nam się trafić na świetną hobbystkę i miłośniczkę szylek, której powiększyło się stado - i bardzo chętnie za symboliczna opłatą oddała nam szyszunie. Najpierw trafił do nas Henryk. Po jednym dniu gdy widziałam jego smutne oczęta, pognałam znowu do Iwony mając nadzieję, że nie oddała jeszcze nikomu drugiej szyszki :)
I tym sposobem Henryk i Stefan - trafili do naszego domu. Dodam, ze trafili jako faceci i dopiero lektura tego forum uświadomiła mi, ze to baby jak malowane :)
Mieliśmy to szczęście, że nasze szyszki były rodzeństwem (więc odpadał nam problem wzajemnej akceptacji), pochodziły od ludzi, którzy na codzień się nimi zajmowali w cudowny sposób (odpadł więc problem strachu przed człowiekiem), były nauczone brania na ręce (więc spokojnie, bez gryzienia, szczekania itd. pozwalały nam na to - pomimo, ze do dnia dzisiejszego za tym nie przepadają), wychowały się w domu, w którym był pies (więc nasza Asti nie zrobiła na nich najmniejszego wrażenia).
Ponieważ zwierzaki już w pierwszym dniu wspólnego pobytu u nas bardzo zainteresowały się naszą Astką (z wzajemnością oczywiście) zauważyłam jak przez pręty od klatki obwąchują się wzajemnie - i nie wykazują wobec siebie żadnych objawów złości, zaniepokojenia. Po prostu obwąchiwały się.
Ponieważ znam swojego psa jak własną kieszeń, wiedziałam, ze spokojnie mogę szyszki wypuścić. Najwyżej pies zwieje do przeciwległego kąta i oczami poprosi o pomoc :) Absolutnie tak się nie stało, ponieważ jak wypuściłam szyszki to Asti je obwąchała, polizała, pomachała ogonem i poszła na swoje posłanie :)
Henryk jako szyszka bardziej ciekawska i odwazna natychmiast wybrał zwiedzać legowisko Asti - i tak juz zostało. Na wszelki wypadek przez miesiąc jedno z nas pilnowało szczyli, a drugie zerkało na zachowanie psa - aby nie doszło do jakiegos wypadku. Na szczęście suka jest wyjątkowo mądrą istotą, a i szyszki są wyjątkowo kulturalne - to po pół roku wspólnej bytności wiem, że spokojnie mogę je zostawić razem.
Już w pierwszy dzień Henryk odkrył, ze głowa psa jest świetnym miejscem widokowym, z którego panorama mieszkania wygląda inaczej niż z pozycji podłogi. Tak więc szczyle do dziś biegają po psie, włażą jej na głowę itd. czasami mam wrażenie, ze po wypuszczeniu ich z klatki, biegną się z nia przywitać :) Suka kompletnie nie reaguje na ich zaczepki, czasem jedynie otworzy oko i łypnie na nie machając ogonem - a jak już szyszki zaczna ją zbyt mocno pacyfikować to z ciężkim westchnieniem podnosi się ze swojego posłania, tyrpie mnie nosem i czeka aby wpuścić ją do sypialni (gdzie szczyle nie mają wstępu) :) Nigdy jeszcze nie wykazała żadnego niepokojącego zachowania wobec szyszek - więc myślę, że po tym czasie smiało mogę powiedzieć, że się zaprzyjaźniły ze sobą :)

06112011835.jpg
Najcudowniejsza przyjaźń
Plik ściągnięto 29 raz(y) 154,78 KB

IMAG0459.jpg
I to spojrzenie :)
Plik ściągnięto 28 raz(y) 159,97 KB

IMAG0341.jpg
Henryk 2gi dzień w domu :)
Plik ściągnięto 29 raz(y) 98,1 KB

kammax 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 6 Czerwca 2013, 13:50   

Fajna sunia, widać że ma spokojny charakter.

afrozenheart 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 6 Czerwca 2013, 13:52   

Śliczną masz psinę, aż miło widzieć, że dogaduje się z szynszylką:D

Astusiowa 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Czerwca 2013, 14:09   

nawet z dwoma szczylami :)

11092010334.jpg
w swoim zywiole :)
Plik ściągnięto 17 raz(y) 154,77 KB

11092010342.jpg
Chwila zadumy
Plik ściągnięto 26 raz(y) 116,34 KB

IMAG0452.jpg
Pasja kopania dołów to jest to :) Tutaj Astuśka ze swoim serdecznym i najlepszym przyjacielem
Plik ściągnięto 29 raz(y) 213,83 KB

afrozenheart 

Wysłany: 6 Czerwca 2013, 14:11   

haha jakie radosne mordki :D

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 6 Czerwca 2013, 14:41   

Jeny ale cudne mordeczki

Duszek 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 6 Czerwca 2013, 16:34   

piękne zdjęcia szczególnie dziewczynki z goldenką :mrgreen:
gratuluje zwierzęcej przyjaźni, fajnie czyta się takie pozytywne historie :-)

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 6 Czerwca 2013, 22:06   

Astusiowa, jaka piękna opowieść i przepiękna sunia. Uwielbiam te psy. Nazywam je przytulanką :D Gdybym nie była uczulona miałabym w domu takiego psa. :): Astuśka jest piekna !!!

Dyzio i Franio

3sylwka 

Wysłany: 20 Października 2013, 18:25   

Piękna! Uwielbiam takie duże psy.

Magdaa 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 20 Października 2013, 21:58   

Piękna i Kochana Psinka:)

Magda

Roksana 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 24 Października 2013, 23:48   

Ulubiona rasa mojego męża :D . Śliczna, cudowna sunia :)

:serce:

Agamewa 

Wysłany: 24 Listopada 2013, 22:20   

Piękna jest !!!

Odpowiedz do tematu