FORUM SZYNSZYLE :: Tosiek i JJ
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tosiek i JJ
Autor Wiadomość
Joy 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 25 Sierpnia 2012, 23:06   Tosiek i JJ

Najwyższa pora, aby założyć chłopakom temat. Przyjechali do mnie z Warszawy w czwartek o 20, podróż zniosły bardzo dobrze, w nowym miejscu zaaklimatyzowali się bardzo szybko :] Tego samego dnia usiadłam z nimi w ich pokoju i szybko zaczęli obaj po mnie chodzić. Z Tośka to kawał drania, pierwsze co zrobił to spróbował obgryźć wszystko co się tylko dało, łącznie z rurami kaloryfera, co oczywiście mu udaremniłam - jeszcze coś by mu zaszkodziło. JJ za to jest bardziej kontaktowy i mniej rozrabia, bardziej się garnie do człowieka :-) Wczoraj też z nimi siedziałam 1,5h w nocy, JJ jak tylko odkrył, że bez obaw można po mnie biegać, to Tosiek też zaczął. Ogółem poczuli się pewniej. Dzisiaj dokupiłam im ziół i zarodków pszenicy, ucieszyli się obaj, JJ najbardziej. Obecnie biegają sobie po całym pokoju, moim i ich :) Tosiek dzisiaj ma chyba gorszy humor, bo od 19 mają otwartą klatkę, a on po godzinie wyszedł na chwilę, potem się schował i teraz znowu wyszedł i biega wszędzie. Taki mh, no nie wiem, osowiały trochę był? Pokoje już tłumaczę - od mojego pokoju są drzwi do małego pomieszczenia, gdzie jest ich klatka i ich rzeczy. Drzwi są otwarte, więc mam ich na oku cały czas.
Ogółem jestem nimi zachwycona :) To moje pierwsze szynszyle i są cudowne, świetnie się je obserwuje, no i się chyba dogadamy, bo ja też wolę nocny tryb życia ;P
Teraz trochę danych:

To jest Tosiek, ojciec JJ'a. Ma 7 lat. Zdjęcie jeszcze z poprzedniego domu. Rozpoznaję go po tym, że ma małą dziurę w uchu - po ugryzieniu przez Tosię, jego 'dziewczynę' ;D

JJ, wcześniej Gucio. Imię zmieniłam, bo miałam kiedyś świnkę morską o tym imieniu i po prostu... tak dziwnie było. Obecne imię z piosenki z Pingwinów z Madagaskaru - ja i mój JJ, z boku po lewej, to układ że hej hej :) Ma około 4 lat. Ma rodzeństwo, Maję.

Przyjechali do mnie z całą wyprawką, więc na razie wszystko jest, ja dalej czytam, czytam i jeszcze raz czytam. Informacji nigdy nie zaszkodzi ;) Jutro postaram się wstawić ich nowe, zrobione przeze mnie zdjęcia. Przywykły już na tyle, żeby wejść na łóżko, więc nie powinno być problemu z dobrym ujęciem. ;P
Pozdrawiamy :)

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 25 Sierpnia 2012, 23:46   

Witajcie! Piękne puchatki! :)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

kammax 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 26 Sierpnia 2012, 10:16   

ŁAdne chłopaki, fajnie, że już sie nie boja i rozrabiają!

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 27 Sierpnia 2012, 07:51   

Tosiek i JJ to układ, że hej hej :D Witajcie !

Dyzio i Franio

Joy 

Wysłany: 30 Sierpnia 2012, 19:25   

JJ

Takie zdjęcie na szybko. Mam trochę za ciemno w pokoju na dobre zdjęcie, może jutro coś wykombinuję. Chłopaki ciągle szaleją, biegają codziennie dobre 5 godzin, ale JJowi to chyba nie wystarcza ;P Dzisiaj sam otworzył sobie klatkę i wybiegł z pokoju (normalnie jak biegają jest zamknięty, bo mam 5 psów) i poleciał w dom... oczywiście psy za nim i ogólna panika, ale ostatecznie nic mu się nie stało. Chyba nawet za bardzo się nie przejął. W ogóle jest taki odważny i wszędzie pierwszy :) Zgubił dziś wąsik, jakieś 12 cm :lol: Chłopakom dopisuje humor i apetyt, są bardzo zabawni, a ich pomysły bywają zaskakujące. Przed chwilą któryś - nie wiem, za szybko uciekł żeby rozpoznać - wskoczył mi do śmietnika i wszystko wywalił :) Są absolutnie świetni ♥

dorotan 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 30 Sierpnia 2012, 19:37   

Super chłopaki masz :mrgreen: Ja tez mam psa owczarka collie i moje szylki go uwielbiają, a szczególnie po nim skakać.

Joy 

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2012, 20:49   

Nowe fotki :)

JJ na brzegu, Tosiek się myje

JJ - rozczula mnie na tym zdjęciu ♥

Tosiek w pudełku, JJ za

i Tosiu.

Rozrabiają niesamowicie. Jeden kabel zżarły dwa razy, teraz już się do niego nigdy nie dostaną. Został obudowany i w ogóle takie zasieki, że nie do przejścia. :lol: Chłopaki wymyśliły sposób na to, jak zniknąć :) Wchodzą pod materac łóżka, a właściwie między dwa, bo jedno mam rozsuwane od dołu. Siedzą tam rozpłaszczeni i się ogrzewają, ja ich szukam, a szynszyli nie ma! Podnoszę materac i o proszę - leżą dwa rozpłaszczone i się na mnie patrzą niewinnie. Humor im dopisuje, biegają jak szaleni, apetyt jest, rozpieszczane są. Wczoraj dostały suszoną morelę i chyba im posmakowało, chociaż z początku byli nieprzekonani do tego. Tosiek właśnie włączył tryb samobójcy bo wskoczył na łóżko, gdzie śpi sobie teraz Maniek - mój basset... niby nie zwraca na nich uwagi, jak biegają, ale nie jestem pewna, czy by zignorował, gdyby mu przebiegły po łóżku przed samym nosem albo po nim, więc muszę uważać. Szyszki to mają chyba jednak za nic ;P w ogóle się nie boją i tylko 'szczekają' na psy :)

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 9 Wrzeœnia 2012, 07:28   

Cudna ekipa :mrgreen:

Quiet 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 9 Wrzeœnia 2012, 08:39   

Ale masz słodziaczki. :mrgreen:

abrakadabra