FORUM SZYNSZYLE :: Spidi i Klusek witają
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Spidi i Klusek witają
Autor Wiadomość
Metis 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 17 Lipca 2013, 19:27   Spidi i Klusek witają

Spora część osób kulturalnie się wita więc ja może też tak bardziej bezpośrednio niż w postach z pytaniami;)

Szynszylki są u mnie od piątku (5 doba powoli) i powoli się przyzwyczajają. W podstawówce/ gimnazjum miałam innego sierścia - Zidana (królik prawie miniaturka). Od czasu kiedy odszedł ciągle marzył mi się sierściuch. Planowaliśmy z Rinem przygarnąć psa ze schorniska, jednak koniec końców stanęo na szynszylach. Oby słusznie;)

Bracia urodzili się (podobno...) 28.04.2013 roku. Niby bracia ale zupełnie różni (kwestie płci chyba podniosę gdzieś za tydzień - dwa w innym dziale, aby się upewnić;) ). Spidi żywy, dość ufny, szybko przekonał się że włażąc na kolana dostanie kolejne jedzonko. Klusek... taka kluska. Mało się rusza (ale jak ucieka! Jak błyskawica!), na początku mocno szczekał, teraz już jest spokojniejszy (i mniej szczeka). Siedzi pod szafką nocną i boi się wyjść eh.

Szaraczki dla mnie początkowo nie do odróżnienia, teraz widzę lekkie różnice: Spidi jest jaśniejszy i przebija mu białe futerko , Klusek ciemniejszy. Poniżej zdjęcie grupowe, kilka innych zdjęć w galerii:)

spidi i klusek01f.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 367,28 KB

kaffa 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 17 Lipca 2013, 19:30   

Cudne chłopaczorki :)
niech ci zdrowo rosną

Alarice 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 17 Lipca 2013, 19:33   

Cudaki :) Słodkie są :) A kwestię płci poruszaj lepiej jak najszybciej, żeby nie było chowu wsobnego, dodatkowo tak młodo :( Sfotografuj podwozia i wrzuć do odpowiedniego tematu - dla pewności :D

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 17 Lipca 2013, 19:40   

Słodkie chłopaczki, rewelacyjne, niech zdrowo rosną, i koniecznie upewnij sie czy to samce, mój Gucik był z chowu wsobnego, dowiedziłąm sie o tym niedawno, odszedł odemnie 3 mies temu, ból i tęsknota pozostanie.

Metis 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 17 Lipca 2013, 19:50   

Wróci Rino to potrzymam je i zrobi zdjęcia. Wstępnie udało mi się odwrócić tylko Kluska i wyglądał "męsko" ;) W każdym razie liczę że skoro są takie młode to raczej nie ma szans na potomstwo.
A jak będzie parka to będzie gorzej. Na 3 szynszyle miejsca mam średnio a trzeba będzie rozdzielić i każdemu przyjaciela dać... -.- (zgodnie z tematami na forum samczyk dostałby wtedy przytulankę:<)

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 17 Lipca 2013, 20:26   

Metis, witajcie na forum :-D

Płeć należy sprawdzać, nasza Berta przez miesiąc była Albertem, zanim zajrzeliśmy pod podwozie :-P Szynszyle podbiją Wasze serca momentalnie i na pewno po kilku dniach nie będzie dla Ciebie problemem rozróżnienie padalców nawet z dużej odległości :soczek:

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 17 Lipca 2013, 20:32   

Metis, dwa cudeńka... :D Witamy ogromnie :D

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 18 Lipca 2013, 06:06   

Kate napisał/a:
nie będzie dla Ciebie problemem rozróżnienie padalców nawet z dużej odległości

hehe no tak , nawet jak będą rąbać ściany zza rogu to po odgłosie chrupania będziesz wiedzieć, który to trzepie ściany xD :facepalm:
Ostatnio zmieniony przez kaffa 18 Lipca 2013, 06:10, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 

Wysłany: 18 Lipca 2013, 08:44   

kaffa napisał/a:

hehe no tak , nawet jak będą rąbać ściany zza rogu to po odgłosie chrupania będziesz wiedzieć, który to trzepie ściany xD :facepalm:

haha mąż mój często się drze: "Berta, Bertaaaa!!!!", a ja tylko rzucam okiem i mu mówię, że to nie Berta :wysmiewanie:

magdalen-k 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 18 Lipca 2013, 09:59   

Witajcie! :-) Niech maluchy zdrowo rosną!

Chinchilla 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 18 Lipca 2013, 19:32   

super chłopaczki!prosimy o fotę jakiś tulących się klusek! witamy na forum serdecznie!

sweetu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 18 Lipca 2013, 23:13   

witam na forum! Też niedawno dołączyłam. Swoje szylki mam od nieco ponad miesiąca (mają 4 miesiące). Moje malce też się całkiem od siebie różnią. Jeden jest ufny, od samego początku wyłaził z klatki do mnie na rękę, drugi nie bardzo. Trzeba mu poświęcić więcej uwagi i czasu i nabłagać się, żeby wyszedł z klatki (ale jak już wyjdzie, to szaleje). Niech Ci się dobrze chowają.
Ostatnio zmieniony przez sweetu 18 Lipca 2013, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  

Metis 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 19 Lipca 2013, 07:23   

Po przedwczorajszej sesji zdjęciowej podwozia strzeliły mega focha. Nawet Spidi na "pyszne pyszne" nie przychodzi. Za to mam wrażenie odbraziły się na Rina :P Sesji tulących się klusek na razie nie będzie bo tulą się tylko w domku i pod szafką nocną i nie chwycę moim kartoflem zwanym przed odważnych aparatem fotograficznym. Ale jak tylko znajdę królewicze wyrażą akceptacje na podejście bliżej na pewno parę fotek strzele.
Na razie to zaczęły się gonić i na siebie skakać. Mam nadzieję, że wyrobią zawsze na zakręcie bo już nie raz widziałam wmontowany ryjek w pudło na pościel od łóżkiem :-o Toto zawsze biega jak Usain Bolt?

[ Dodano: 13 Sierpnia 2013, 11:51 ]
Spidi doczekał się nowych fotek, Klusek jak widzi aparat to znika. Ale dopadnę! Rozbrykały się na całego. Wszystko jest ich i tylko spróbuj powiedzieć inaczej;) Dodatkowo umiejętność czytania w myślach rozwinęła się mocniej: myślisz żeby mnie pocacać? Już mnie nie ma! Ostatnio są miziane "na ciotkę" więc szybciej uciekają :-( Na zmianę piorą się i miziają więc nie jest źle.
Dodatkowo wytworzyły atak połączony: prasuje sobie sukienkę w kwiatki i czuje, że o coś mi kabel się zaczepił. Paaatrzeee a tu Spidi w łapach kabel ciągnie (za gruby na zęba :-P ). Chwila siłowania się z Sierściem a tu patrze coś mi sukienka ucieka! To Klusek w zęby rąbek sukienki i w nogi! Ale koniec końców i uratowane żelazko i sukienka. Tylko jak wygnieciona była tak skończyła...

Spidi jem 3,5m.JPG
Jem, nie oddam, nawet nie próbuj zabrać
Plik ściągnięto 23 raz(y) 156,66 KB

Spidi kochaj mnie 3,5m.JPG
Czy aby nie masz pyszne-pyszne?
Plik ściągnięto 24 raz(y) 128,92 KB

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 13 Sierpnia 2013, 12:33   

Metis, dwa malutkie cudeńka :lol: Witamy kluseczki :zakochany:

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 13 Sierpnia 2013, 12:44   

Co za przenikliwe spojrzenie ! :lol:

Dyzio i Franio

Kate 

Wysłany: 13 Sierpnia 2013, 12:58   

Przeurocze :-D co do biegania, to u mnie dalej się często kończy "niewyrobieniem" na zakręcie bądź poślizgiem i ryjkiem np. w nodze od stołu :lol:

Metis 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 13 Sierpnia 2013, 13:43   

Kate napisał/a:
Przeurocze :-D co do biegania, to u mnie dalej się często kończy "niewyrobieniem" na zakręcie bądź poślizgiem i ryjkiem np. w nodze od stołu :lol:
Na dywanie jeszcze dają radę ale na parkiecie... obowiązkowo "plask". A także: http://d24w6bsrhbeh9d.clo...QANVQ_460sa.gif
Poza tym one NIGDY nie biegną po linii prostej. Zawsze zygzakiem odbijając się od wszystkich możliwych ścian/mebli. Tak samo wejście do klatki obowiązkowo z odbiciem: wskoczenie bezpośrednio byłoby zbyt mało widowiskowe.

>Kupiłam właśnie owoce morwy. Zobaczymy czy polubią. Dodatkowo ten pyłek kwiatowy. Pani w sklepie z eko-żywnością patrzy na mnie już dziwnie ^^

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 13 Sierpnia 2013, 14:00   

Metis napisał/a:
Pani w sklepie z eko-żywnością patrzy na mnie już dziwnie

Nie chciałabyś wiedzieć jak w moim sklepie Pani na mnie patrzy kiedy na taśmie mam 5 opakowań morwy (do 11.00 w wakacje jest 15% zniżki, więc co sobota lece i wykupuję morwę) :D

Dyzio i Franio

Odium 
Administrator

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 14 Sierpnia 2013, 11:10   

Metis, zdjęcia po prostu boskie :D Pierwsze - nie znam bardziej diabolicznego spojrzenia hahahah :lol: A drugie- obczajka, nie ma pysznego, chodu! :D
Cudne gnojki, ale masz rację to na bank jest spisek! :shock:
Żelazko i sukienka na raz?! A co robią jak śpisz?! :shock:
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

Tesse 

Wysłany: 14 Sierpnia 2013, 11:16   

Ależ cudne kuleczki <3
Piękne masz te Szylki. Z pewnością się przyzwyczają do nowych warunków. To bardzo ciekawskie i ruchliwe futrzaki. :)

Magdaa 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 14 Sierpnia 2013, 13:35   

Słodkie chłopaki:)

Magda

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 14 Sierpnia 2013, 15:15   

Aniutka, że tak zaofftopuję GDZIE TEN SKLEP? :tajniak: to się przemogę i wstanę jakoś wcześniej.

Metis, widzę że twoje kluski to modnisie :) Może chciały zasugerować konieczność zmiany wzoru/faktury?

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 14 Sierpnia 2013, 15:21   

Ethelen, na Ursynowie "Smak Natury" KEN 19, ale ja ostatnio - w sobotę - wykupiłam wszystkie opakowania. Mam nadzieję, ze zostaną uzupełnione i ten weekend znowu będą. Ich strona: http://sklep.smaknatury.p...c2a391012088cb6
Można zadzwonić i zapytać czy mają morwę :) Ja i tak w sobotę będę u nich robiła zakupy.

Dyzio i Franio

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 14 Sierpnia 2013, 15:30   

Aniutka, kurczę, z Targówka jest kawałek - zwłaszcza, że metro nie działa. Niemniej rozumiem, że jak pojawię się i uzyskam odpowiedź 'niestety już nie mamy' to będę wiedziała dlaczego :619:

Metis, a jeszcze mam jedno pytanko na drugim zdjęciu ze Spidim, za nim to drabinka?

Metis 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 14 Sierpnia 2013, 15:44   

Ethelen napisał/a:

Metis, a jeszcze mam jedno pytanko na drugim zdjęciu ze Spidim, za nim to drabinka?

Ethelen to lipowa deska. Miała im pomóc przy schodzeniu z piętra wyżej, bo bałam się, że zlecą (brakuje jednej deski, która docelowa ma asekurować jakby nie wyrobiły). Nie sprawdza się jednak - i tak wolą skakać. Ale została bo lubią zawiesić na niej zęba;)

A co do sukienki to była dość mocno niebieska z wieeelkimi kwiatami. Może stwierdziły, że nada się na "pyszne pyszne". A co robią jak śpię - wolę nie wiedzieć. Tylko wyjde z pokoju to robią wszystko czego >NIE< mogą! Doskonale o tym wiedzą, że jak ja jestem to nie wolno :evil:
Ostatnio zmieniony przez Metis 14 Sierpnia 2013, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu