FORUM SZYNSZYLE :: Gang Stefaniastych
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gang Stefaniastych
Autor Wiadomość
ulus7777 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 2 razy
  Wysłany: 23 Lipca 2014, 13:05   Gang Stefaniastych

Cześć, jestem Stefan…
Moja historia nie zaczęła się fajnie, nie urodziłem się na zamku, nie zostałem królem i nie miałem poddanych. Nie wiodłem beztroskiego życia, nie wiedziałem co to sielanka… Trafiłem do paskudnego miejsca … zoologika.

Nie wiedziałem, że ludzie są tacy dziwni. Przychodzili codziennie, oglądali mnie co najmniej jakbym jakimś modelem na wystawie był, potem walili w szybę, która odgradzała mnie od niech. Dobrze, że ta szyba była bo nie wiem jakby to wszystko się skończyło. Czasami krzyczeli abym wstawał i się ruszał – ale ja akurat wtedy spałem po całonocnych harcach. Ciekawe czy ich ktoś kiedyś budził w środku snu i kazał skakać? Niepoważni jacyś…

Pewnego dnia dali mi kolegę do towarzystwa, ale on jakiś dziwny był. Ani nie gadał, ani nie chciał się poznać. Siedział półkę wyżej i izolował się od wszystkiego. Może bym go lepiej poznał, ale nie zdążyłem bo wtedy przyszła ona i zabrała mnie stamtąd…

Jechałem samochodem jakąś godzinę, byłem w małym ciasnym pudełku i było całkiem ciemno. Na szczęście miałem czym oddychać. Nie wiem co było potem, ale kiedy już ujrzałem światło byłem w dziwnym miejscu.

Trafiłem do jakiegoś apartamentu. Wyobraźcie sobie, że było tam bardzo czysto, pachniało i było sianko! Do tej pory nie miałem sianka tylko troty, które z czasem śmierdziały. A tutaj wszystko nowe! Miałem swój domek, czaicie? Domek należał tylko do mnie! Miałem też swój ha maczek. Na początku jakiś dziwny był bo strasznie się ruszał, ale okazał się stabilny.

Miałem tez gdzie poskakać bo klatka była wysoka. Wreszcie mogłem rozprostować moje łapki! Idąc dalej znalazłem wodę. Czyste poidełko, czysta woda! Czy ja trafiłem do szynszylowego nieba? I pełne miski jedzenia! Tylko to jedzenie jakieś dziwne było… do tej pory jadłem zboże, pestki… a tutaj zero zboża, granulat był… i zioła, kwiatki, smakołyki! I wiecie co? Pierwszy raz w życiu miałem też kostkę wapniową. Jaka to jest fajna rzecz!

Jak się z czasem okazało wraz z apartamentem był mobilny basen pełen piasku. Mobilny bo nie zawsze mogłem z niego korzystać. Często musiał się chyba psuć skoro codziennie nie miałem do niego dostępu. Ach ci ludzie, zawsze coś muszą popsuć. Ale wracając do piasku. Na początku nie wiedziałem co to jest bo nigdy czegoś takiego nie miałem. Obwąchałem dokładnie co oni mi tutaj dają, pokopałem łapkami i tak oto sprawdziłem różne opcje funkcjonalne mojego basenu. Wypas!

Z czasem do mojego apartamentu zamówiono karuzelę i wiszący tunel. Jakie to jest super! Mogę pobrykać na karuzeli całą noc. Na początku myślałem co też ci moi ludzie wymyślili bo mi dupka uciekała, ale z czasem wykumałem co się z tym robi. Tunel też spoko, fajnie się w nim śpi… ale jakis taki nieobgryziony był i musiałem go udekorować moimi pięknymi ząbkami. Teraz wygląda dużo bardziej estetycznie, jak wszystko zresztą…

Apartament super, nie mam do czego się przyczepić, ale jedzenie jakies takie dziwne. Mówią, że zdrowe, ale ja bym tam chciał więcej migdałków. I daktyla bym sobie zjadł… ale mówią, że to ma za dużo cukru. Ostatnio dostałem pomidorka, nawet nie wiecie jakie to jest pyszne! Prawie tak dobre jak migdałki! No ale migdałki są lepsze.

Tylko ci moi ludzie jacyś dziwni… bo wiecie, mnie nikt nigdy nie dotykał, nie gadał ze mną, nie interesował się mną. A oni gadają codziennie, dają jeść, czystą wodę, uzupełniają sianko… i mówią takim podejrzanie ciepłym głosem. Nawet ich polubiłem, ale nie ufam… Dotknąć się nie dam bo jeszcze pobrudzą moje starannie wyczyszczone futerko, a kąpiele przecież takie rzadkie są! Jednak po ludziach fajnie się skacze, a oni wtedy się z tego cieszą. Dziwni są, no nie? Cieszyć się, że ktoś po nich skacze.

Dają mi tez jeść z ręki… widzicie jak ich wychowałem? Musze ich jeszcze nauczyć, że jak skaczę po pudełku z migdałkami to mają mi je otworzyć i dać. Ale nad tym to muszę jeszcze popraować bo oni mało kumaci są.

A wiecie co jest najdziwniejsze? Że oni nie maja ogona i wąsów! Jeszcze wąsy to rozumie, ale jak można nie mieć ogona? No ja się pytam jak?

Lubię też czytać. Książki wręcz pożeram, ostatnio nawet chemia organiczna nie stanowiła dla mnie problemu. Chciałem się zabrac za coś bardziej zaawansowanego i sięgnąłem po kolorowe czasopisma komputerowe, ale to od razu mi zabrano…

Ostatnio nawet chciałem się nauczyć pisać… Już długopis miałem w ząbkach i byłem gotowy do roboty, ale coś mi nie wyszło i odpuściłem…

Chciałem też zapalić sobie papieroska w końcu to też suszone ziółko jest, nie? No ale nie zdążyłem… zabrali mi… Chytrusy z tych ludziów…

Więc tak… jestem Stefan, mam wąsy, cztery łapki, ogon i jestem szczęśliwym wiewiórem. Czasami tylko dostaję dziwnych drgawek. Moi ludzie zabrali mnie ostatnio do lekarza, dostałem zastrzyki i kropelki i teraz już jest dobrze. Ale zastrzyki i tak nie były fajne. Mam nadzieję, że to było ostatni… teraz już się czuję dobrze…

P.S. podobno w przyszłości mam mieć towarzystwo… już nie mogę się doczekać.

Bez tytułu.jpg
Postanowiłem zostać pisarzem, ale to jednak nie moje powołanie.
Plik ściągnięto 11 raz(y) 130,09 KB

CAM00167.jpg
Mój pierwszy papieros
Plik ściągnięto 14 raz(y) 1,06 MB

CAM00281.jpg
A oto ja w prawie całej okazałości...
Plik ściągnięto 12 raz(y) 1,31 MB

CAM00288.jpg
Mój pomidorek, pomidorki są pyszne :)
Plik ściągnięto 9 raz(y) 1,38 MB

Ostatnio zmieniony przez Mausi 1 Października 2014, 21:47, w całości zmieniany 2 razy  

Yoshiko 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 23 Lipca 2014, 13:22   

...hahaha...genialny "mały" Stefcio... :lol: ...ojjjj...Stefek, bo ciocia się pogniewa...!!! :evil: ...nie ładnie tak papierochy podkradać...to nie zdrowe i płucka się psują... noł, noł, noł...!!! :584: :584: :584:

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

elkasia2 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 23 Lipca 2014, 13:29   

Stefciu, jesteś urzekający :D Tylko te papieroski to sobie daruj, bo są "fuj" xD a z pisania może jednak nie rezygnuj, a nóż napiszesz jakiś bestseller :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 23 Lipca 2014, 13:34   

piękna opowieść Stefciu! Uśmiałam się do łez :D No ale żeby tak bronić i już za fajki sięgać? No,no, poczekaj aż przestaniejsz być nieletni chociaż!

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 23 Lipca 2014, 13:40   

Genialne !!! :lol: Ubawiłam się po pachy. ! ulus7777, sprawdź może ogonek jednak Ci wyrasta ! :lol:

Dyzio i Franio

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 23 Lipca 2014, 13:41   

Super opowieść :) Stef boskijest . Może jednak chail pokazać że kiepy są fuj i grzecznie uprasza i nie palenie bo potem w domu jedzie :lol:

jestemgucio 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 23 Lipca 2014, 14:03   

nie no opis fajny jest :) Gucio wita :D

kasiak010586 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 23 Lipca 2014, 14:34   

Cześć Stefciu!!!! ładnie to tak dobierać się do papierosów a malinki, pyszne zdrowe suszone malinki od cioci mieć ..... no sam wiesz gdzie je masz :D
Pańcia twoja może i nie ma ogonka ale jest bardzo sympatyczną osobą więc proszę ładnie raz na jakiś czas wskoczyć na kolanka albo dać się miźnać po kuperku na pewno zrobisz jej wielką przyjemność :D

klaudynqa1989 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 23 Lipca 2014, 21:17   

Superowa historyjka, papka mi się cieszy :-D Witaj Stefciu :-D
Ostatnio zmieniony przez klaudynqa1989 23 Lipca 2014, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

Lolivette 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 23 Lipca 2014, 21:55   

Witaj Stefek :)

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 23 Lipca 2014, 22:12   

:lol: uśmiałam się do łez :D witajcie :soczek:

ulus7777 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 24 Lipca 2014, 12:12   

Mam nadzieję, że Stefan oduczy palić tutejszych palaczy :D Przynajmniej ja mu osobiście kibicuję :D

I przeprosił się z malinkami! :D Teraz malinki też sa pyszne, ale to nadal nie to samo co migdałki :D

kasiak010586 

Wysłany: 24 Lipca 2014, 17:00   

ulus7777 napisał/a:
Mam nadzieję, że Stefan oduczy palić tutejszych palaczy :D Przynajmniej ja mu osobiście kibicuję :D

I przeprosił się z malinkami! :D Teraz malinki też sa pyszne, ale to nadal nie to samo co migdałki :D

oooo ja serio malinki są pyszne? nie wkręcasz mnie? jak się cieszę :)
niech je na zdrowie :*

ulus7777 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 24 Lipca 2014, 22:56   

Aby nie było, że wkręcamy, podlizujemy się czy coś w ten deseń :D malinki są pyszne i tyle :D
Kolacja do łóżka... on czasami ma za dobrze :D

CAM00301.jpg
Jaka pyszna malinka
Plik ściągnięto 5 raz(y) 899,68 KB

Ostatnio zmieniony przez ulus7777 24 Lipca 2014, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  

kasiak010586 

Wysłany: 24 Lipca 2014, 23:05   

oooo jak się cieszę :) smacznego kochany :)

ulus7777 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Lipca 2014, 07:00   

Dałem się dzisiaj pomiziać po brzuszku... i wiecie co? To mi się nawet podobało! Dziwne, nie? Muszę to wszystko przemyśleć po szynszylowatemu teraz...

Zaskoczony Stefan z rana :D

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 25 Lipca 2014, 09:25   

Najlepiej je smyrać z rana jak są zaspane :D Jedyna szansa kiedy mogę miziać Ahtiego - bo sobie z tego sprawy nie zdaje xD

jestemgucio 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 25 Lipca 2014, 11:24   

no to chyba mój Gucio jest odmienny bo o której go nie puszczę to lata po pokoju. A co do miziania to tak, mój nawet do mnie podchodzi i daje się głaskać po głowie, karku, pod brodą z boku ale jak tylko rękę wezmę na tułów, nawet po grzbiecie to zaraz skrzeczy :p a po głowie i w okolich to mogę mu wszystko robić aby nie bolało oczywiście :)

ulus7777 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Lipca 2014, 18:16   

Ethelen och nieeee! To ja już pełna nadziei, że mój dzikus to jednak nie dzikus i ma miejsca w których lubi być miziany,a Ty mi kubeł zimnej wody na głowę wyłaś ;(

[ Dodano: 25 Lipca 2014, 18:17 ]
jestemgucio mój Stefan też lata o każdej porze dnia i nocy :D faceci chyba tak po prostu mają, wieczne ADHD :D

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 25 Lipca 2014, 18:29   

jestemgucio napisał/a:
ale jak tylko rękę wezmę na tułów, nawet po grzbiecie to zaraz skrzeczy

bo nie chce być zdominowany ;)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ricco! 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 30 Lipca 2014, 10:59   

jaki przystojniak a jaką ma piękną historię ;) dopiero zauważyłam ja to też ślepa jestem :P Stefcio masz dużo miłości bądź dobry dla służby :*

ulus7777 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 31 Lipca 2014, 11:21   

To mały diabeł wcielony jest :D wszędzie go pełno jest i wzrokowo za nim nie nadążam :D

kasiak010586 

Wysłany: 31 Lipca 2014, 15:29   

hahah kochany Stefcio :) mała torpeda :)

Ricco! 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 31 Lipca 2014, 16:35   

haha zdrowy chłopak powinnaś się cieszyć ;) mizianko od cioci proszę :*

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 31 Lipca 2014, 22:44   

Szynszyla nie do upilnowania to zdrowa szynszyla, ciesz się :D

Historia piękna, już widziałam w wyobraźni z jakim zapałem to opowiada... No ale że papierosa mu zabraliście, no wiecie co! Chciał być "dorosły"! ;)

Ostatnio zmieniony przez didaś 31 Lipca 2014, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu