FORUM SZYNSZYLE :: Tunia
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tunia
Autor Wiadomość
Ruda-beti 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 28 Października 2014, 15:35   

Naprawdę całkiem sporo zawłaszcza że ta cala 'holota' zaczyna miałczec kiedy moja kochana sąsiadka wychodzi do sklepu,kościoła i gdzie kolwiek poza dom, jest tam też rodowodowy pers:) kosztował sąsiadkę 4,5 tysiąca chociaż kot jest śliczny nie dałabym tyle pieniędzy za kota:)

Poziomka 

Wysłany: 28 Października 2014, 16:02   

Nasz pers kosztował połowę mniej i jest z jednej z lepszych hodowli ,bo to trochę mój kaprys, nie chciałam wspierać pseudo i długo na kulkę czekałam :) Kotek cudowny, ale wymaga wiele uwagi,długich godzin czesania i miesięcznie trzeba na niego przeznaczyć dużo bardzo, bo jest wymagający.
Z tym, że bardzo kochany, jak dziecko można powiedzieć, szczególnie w stosunku do mnie.
Moja sąsiadka wariatka może się poszczycić bagatela 20 kotami + około 30 przybłędami, ktore notoryczie dokarmia przed domem. Efekt jest taki, że o ile nie slychać miauczenia, gdy wychodzi, to czuć na całej klatce schodowej, że ma wielu kocich przyjaciół :)
Mój Puchu wygląda tak :
http://pl.tinypic.com/r/211450p/8

Lubię zwierzęta, ale więcej niż 2 koty to już dla mnie przesada :-D

elkasia2 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 28 Października 2014, 16:16   

Skoro już mowa o kotach to ja się pochwalę wujkiem weterynarzem, który ma ich 21 :D Do niedawna było 20, ale przybłąkał się niedawno kocurek z bardzo chorym oczkiem i już został :) Poza tym wujek ma jeszcze 3 psy, z czego jeden bardzo dobrze trafił, bo z racji swej choroby potrzebuje stałej opieki weterynaryjnej. No i wujo wraz z ciocią w razie potrzeby opiekują się podopiecznymi klientów lecznicy, gdy ci muszą gdzieś wyjechać na parę dni, ale to tak okazjonalnie raczej :) Niemniej życie wciąż kręci się wokół psów i kotów :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Ruda-beti 

Wysłany: 28 Października 2014, 17:54   

Wujek wet,to skarb tez bym takiego chciala :) w sumie sama, chyba minelam sie z powolaniem i mysle nad powrotem na studia wlasnie w tym kierunku.
A ten kociak byl sprowadzany zza granicy ale nie pamietam za stokrotke skad:]
Ostatnio zmieniony przez Ruda-beti 28 Października 2014, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  

Poziomka 

Wysłany: 28 Października 2014, 22:08   

elkasia2, elkasia2, musisz mi dać numer do tego Wujcia! Czasem muszę wyjechać i szukam wtedy takiej dobrej duszyczki, co by przygarnęła mi zwierza na dzień lub dwa ;)

Ja właśnie studiuję w tym kierunku, ciężko jest strasznie :)

Ruda-beti 

Wysłany: 29 Października 2014, 07:26   

Mi latwo przychodzi nauka mozę dlatego ze lubie :] nie wiem co mnie podkusilo zeby resocjalizacje robic

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 29 Października 2014, 12:43   

Ruda-beti napisał/a:
nie wiem co mnie podkusilo zeby resocjalizacje robic

też nie rozumiem. Tunia podejrzewam że też nie. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że szynszyli nie da się "zresocjalizować", można tylko służyć :D

Ruda-beti 

Wysłany: 29 Października 2014, 15:29   

Ethelen w pewnym sensie. Musiałam się zresocjalizować aby oddanie służyć swojej futrzanej pani;:]

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 29 Października 2014, 16:00   

Ruda-beti napisał/a:
Musiałam się zresocjalizować aby oddanie służyć swojej futrzanej pani
a to Ci się chwali ! Bierzmy przykład z dzielnej Beti ! :lol:

Dyzio i Franio

Ruda-beti 

Wysłany: 29 Października 2014, 17:53   

Lata studiów,praktyki w zakladzie karnym, zajęcia z manipulacji, magazynier przed nazwiskiem, i dalam sie omotac w 3 sekundy kupce futra. Eh losie losie;)

Poziomka 

Wysłany: 29 Października 2014, 18:32   

Ruda-beti, prawidłowo!

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 29 Października 2014, 18:56   

Ruda-beti napisał/a:
Lata studiów,praktyki w zakladzie karnym, zajęcia z manipulacji

Człowieki biedne się męczą, a takie futerko już się rodzi z całą tą wiedzą i technikami manipulacji opanowanymi do perfekcji xD

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 30 Października 2014, 07:25   

Kate, buahahaah rozłożyłaś mnie na łopatki
Ruda-beti, tak mi przykro.......... :lol: :-D

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 30 Października 2014, 14:27   

Ruda-beti napisał/a:
Lata studiów,praktyki w zakladzie karnym, zajęcia z manipulacji, magazynier przed nazwiskiem, i dalam sie omotac w 3 sekundy kupce futra. Eh losie losie;
porażająca prawda ! :lol:

Dyzio i Franio

Ruda-beti 

Wysłany: 30 Października 2014, 15:28   

Zaprawdę brzmi strasznie...:) ale jest też dobra wiadomość służba dziś wraca z wygnania. Opakowana po zęby:) to zabawne, wyjechałam z 2 torbami ubrań wracam z 4 jedna na spółkę niespodzianek dla julii i patryka i jedną wypchana do pękatości dla Tuni. Przypadkiem weszłam do zoologicznego, a właściwie sklepu z artykułami dla zwierzat :)jest dużo większy wybór niż w moim miescie...nie mogąc się zdecydować... Kupiłam wszystko co mi wpadło w oko.... A teraz poważnie myślę o przygrnieciu jeża pigmejskiego... Miał ktoś docznienia z twoi zwierzakami?

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 30 Października 2014, 16:11   

Ruda-beti napisał/a:
A teraz poważnie myślę o przygrnieciu jeża pigmejskiego... Miał ktoś docznienia z twoi zwierzakami?
ja miałam do czynienia z jeżem a nawet dwoma przytarganymi do domu przez mojego brata, które u nas zimowały. Jeden mieszkał w wannie a drugi pod wanną. Pamiętam z tego tylko tyle, że jeże nie są tak czyściutkie jak szyszki. Nie trzeba się co prawda nimi aż tak zajmować jak kulami, ale w nocy potrafią dać czadu. Oczywiście nie mam pojęcia jak bliskie są zachowania naszych krajowych jeży i tych pigmejskich.

Dyzio i Franio

Ruda-beti 

Wysłany: 30 Października 2014, 16:26   

Słyszałam że te zwierzaki chodzą jak ludzie:) mieszkam w domku jednorodzinnym gdybym będąc sama w domu usłyszała ludzkie kroki. zawał murowany! Ale jakoś urocze mi się wydają...

kaffa 

Wysłany: 30 Października 2014, 16:31   

Ruda-beti, oddychaj głeboko, wdech, wydech, wdech wydech. luzik w ramionkaaaaaa....
i jak ulotniły sie pomysły o zakupie jeżyka?
Jeże pigmejskie są mięsożerne , trzeba im dawać białe tłuściutkie robaczki. Mieć specjalne cieplutkie akwarium i mimo iż są słodziutkie to są wymagające, bo klimacik z zalatującym niżem skandynawskim to nie jest to co lubi jeżyk p.

Ruda-beti 

Wysłany: 30 Października 2014, 17:18   

kaffa wdech wydech wdech wydech... Nie działa... Ale wiadro zimnej wody wylał na mnie mój narzeczony... Zaproponował że po nowym roku poszukamy towarzystwa dla Tuni... I to takie jak zawsze mi się podobały! Jeden będzie śnieżno biały, drugi czarny jak smoła:) jak odpuszcze jeża:) ma dar przekonywania skubany... A jak już tu jestem:) będę się chwalić UDAŁO mi się załatwić interwencję toz'tu w sklepie zoologicznym. Trochę czasu musialam nalatac... Obcykac zwierzaki. Wszystkie sa tam w TRAGICZNYCH WARUNKACH ale opisze wam myszy kolczaste bo najbardziej mi w pamięć się wryly. Weszłam do zoologicznego kiedy zabrakło mi karmy dla tuni. Oczywiście pobiegłam rzucić okiem na zwierzaki. A Tam wyrwy kolczaste, ogony zjedzne do połowy poodgryzane uszy zwierzęta bez dostępu do wody, za poidełko robiła przewrócona butelka po tymbarku ze słomka do tego pusta od dłuższego czasu. W akwarium 36x25 było 35(mniej więcej ruszały się :) ) osobników różnej płci tak więc samice napewno sa w ciazy.w szoku wyszłam z tamtąd i zapomniałam kupić karmy.A dziś dostalam odpowiedź że zajmą się ta sprawa:) mam nadzieje tak jak trzeba.

kaffa 

Wysłany: 30 Października 2014, 17:49   

Ruda-beti, dążysz do trio idealnego :) . Powiem Ci że cieżko poprzestać na jednej szynszyli, ale im wiecej tym gorzej się łączy. Nie mniej powodzonka :)

ps. trzymam kciuki za TOZ
ps1. oddychaj głeboko, wdech, wydech, wdech wydech.wdech, wydech, wdech wydech.

Ruda-beti 

Wysłany: 30 Października 2014, 18:32   

Domyślam się... Będziemy szukać stosunkowo młodych szynszyli, co prawda w łączeniu szynszyli nie mam doświadczenia, ale przetrzepalam forum w odpowiednim dziale, no i mam duże w łączeniu szczurów więc myślę że jakoś sobie poradzę

kaffa 

Wysłany: 30 Października 2014, 18:53   

Ruda-beti, podpowiem ci tyle ze bierz wszystkie naraz , bo ja łączyłam dodając po 1 szt do już ułozonego stadka (długaaa historia) i za każdym razem miałam piekło w domu. A tak będziesz mieć potrójne ale za 1 razem piekło. A to nie jest tak że te połączone już kluski są zgodne, tylko robi się wielki kocioł i od nowa układają hierarchie. i zawsze masz nas żebyśmy ci mogli pomóc

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 31 Października 2014, 00:07   

Ruda-beti napisał/a:
stosunkowo młodych szynszyli,

jeśli chce się w miarę szybko i skutecznie połączyć, to lepiej poszukać szynszyli na podstawie charakteru a nie wieku :)

No i gratulacje :soczek:

Odpowiedz do tematu