FORUM SZYNSZYLE :: Tequila i Mohiito
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tequila i Mohiito
Autor Wiadomość
Immo 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 12 Lutego 2012, 20:09   Tequila i Mohiito

Od wczoraj mam moje kochane kuleczki:) Mają około 5 miesięcy. Kupiłam je na fermie i sama bije się z myślami czy dobrze zrobiłam- z jednej strony "napędzam biznes" z drugiej uratowałam dwa zwierzaczki. Tequila jest żywym srebrem, cały czas biega po klatce, jest ciekawska i w miarę ufna-bierze suszone jabłko z ręki, podchodzi do dłoni i wącha. Lubi też podgryzać paznokcie :)

Mohito siedzi obrażona w kącie- musiała chyba coś traumatycznego przejść, bo jest zupełnie inna od swojej koleżanki. Nie pozwala się dotknąć, cały czas fuczy nawet jak się jej daje smakołyk. Wzięła dzisiaj kawałek jabłuszka, ale potem znów fuczała. Dziś jest dopiero drugi dzień więc daje jej spokój. Kiedy się powinnam zacząć martwić? Kiedy nikt nie patrzy obie szaleją, ale jak tylko w pokoju pojawia się człowiek Mohito zamiera. Może macie dla mnie jakieś rady?

2012-02-12_08-58-12_921.jpg
Moje kuleczki
Plik ściągnięto 91 raz(y) 431,6 KB

kammax 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 12 Lutego 2012, 20:24   

To do piero początek, każda szynszyla ma inny charakter, niektóre są bardziej ufne i ciekawskie a inne są ostrożne i bojaźliwie. Dai im czas na przyzwyczajenie się do Ciebie, nie znają Cię, nie wiedzą czy nie chcesz ich skrzywdzić, po jakimś czasie zaufają Ci i dopiero zaczną rozrabiać!

Immo 

Wysłany: 12 Lutego 2012, 21:08   

Żal mi jest po prostu zwierzaczka. Siedzi na półce w kącie albo w domku taka nastroszona...

GrzesiuŻar 
Aktywni na forum

Wysłany: 17 Lutego 2012, 13:52   

Po prostu masz kontrast, bo masz jedną bardzo ufną a drugą bardziej normalną jak na szynszyla :) Po prostu w jednej instynkt siedzi bardziej a w drugiej już nie. Wg niektórych nie powinno się ruszać szylek przez tydzień od przyjazdu do domu, ale ja zawsze próbuję od razu. Nasz pierwszy "Szyszek" też przez 4 czy 5 dni fuczał i piszczał, ale potem już zupełnie inne bajka, wesoły i skory do zabaw :) A Lilly i Czarny od razu na ręce wchodziły :) Także nie masz się co na razie obawiać!

[ Dodano: 17 Luty 2012, 13:53 ]

P.S.

A czy one przypadkiem nie są różnego wieku? Bo na zdjęciu wydaje się być jedna malutka a druga większa?

"Pestka" (standard) - 24.02.2007
u nas od 25.02.2012, przyjechała aż ze stolicy :)

Immo 

Wysłany: 17 Lutego 2012, 15:30   

No właśnie pan z fermy mówił, że mają 5 miesięcy. Ale rzeczywiście Tequila jest mniejsza niż Mohito. Teraz już w sumie podobnie reagują. No może Tequila jest trochę bardziej śmiała, ale za to Mohito już trochę reaguje jak się woła "pyszne"- rusza noskiem i podchodzi do kratek;)

nitika 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 17 Lutego 2012, 16:22   

Heh;) To jak najbardziej normale zachowanie :) jak zaczniesz je wypuszczać nie rób gwałtownych ruchów daj im swobodnie poznać okolice :) z pewnością Cię pokochają :): )

powodzenia!

Immo 

Wysłany: 17 Lutego 2012, 21:01   

Wypuszczam je, ale tylko Tequila korzysta z wolności;) Staram się właśnie nie robić gwałtownych ruchów, ale czasem się czegoś wystraszą, a ja nie wiem czego- może to jakieś odgłosy z zewnątrz, których ja nie słyszę. Jak czytam na forum o tym, że po kilku latach da się je oswoić na tyle, że same przychodzą po pieszczoty bardzo mnie to motywuje:) Dziękuję Wam wszystkim za porady:) I chyba się uzależniłam od tego forum:)

Beatrix Black 
Aktywni na forum

Wysłany: 18 Lutego 2012, 11:21   

Słodkie te Twoje panienki :-D ...

Ja myślę, że nie powinnaś się martwić zachowaniem Mohito- ona jest po prostu mniej ufna, wolniej się oswaja z nową sytuacją, ale już miałaś przykład, że potrafi się przełamać.

Co do brania szylek z ferm- mój Albin też jest z fermy, Fibi być może też- tego nie wiem, w każdym razie odkupując szyszki z ferm nie napędza się biznesu, bo są to tak małe ilości zwierząt, że im właściwie nie robi różnicy... Moim zdaniem to pozytywna cecha ferm, że sprzedają zwierzaki hobbystom. A Ty uratowałaś dziewczyny.

Szyli takie mogą być mniej ufne, mój był strasznym dzikuskiem, teraz jest dobrze, jak widać po zdjęciach ;) ...

wikixd 
Aktywni na forum

Wysłany: 14 Marca 2012, 15:44   

Słodkie te twoje szysze :-D

Stefa-4miesiące[*]

Odpowiedz do tematu