FORUM SZYNSZYLE :: Szylunia :)
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Michal
18 Lutego 2013, 01:29
Szylunia :)
Autor Wiadomość
gosia147258 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 16 Lutego 2013, 19:37   Szylunia :)

Dzisiaj tata kupił drugiego szynszylka tym razem to samiczka :) Nie ma jeszcze imienia ponieważ nie wiem jak ją nazwać.Napiszcie jakie może mieć imię. Ma kolor taki jak Tofik czyli siwy chociaż miała być lekko brązowa...Ale nie dziwię się ponieważ ma dziwną karmę taką z granulatów , tak mi się wydaje...Ma jeszcze poobgryzane uszy ponieważ mamy ją z fermy szynszyli...Ale mimo tego jest bardzo przyjacielska :)

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 19:39   

gosia147258, będziesz rozmnażać.?
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

gosia147258 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 19:49   

Tego jeszcze nie wiem ;p ale chyba tak...A tak w ogóle to nie ja tylko mój tata ;p

kammax 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 16 Lutego 2013, 19:49   

gosia147258 z czego wnioskujesz, że jest w ciąży? Dopiero co przyjechała do Ciebie.

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 20:41   

gosia147258, a znasz rodziców samca i samiczki.?

gosia147258 napisał/a:
Ma kolor taki jak Tofik czyli siwy chociaż miała być lekko brązowa...Ale nie dziwię się ponieważ ma dziwną karmę taką z granulatów
Ale czego się nie dziwisz? Że ma taki kolor.? :roll: Przecież jedzenie nie wpływa na ubarwienie.,;/
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

gosia147258 

Wysłany: 16 Lutego 2013, 21:55   

Przecież nie napisałam że jest w ciąży!A jedzenie wpływa na ubarwienie w sumie tak słyszałam...I nie znam rodziców bo ona była w fermie szynszyli...I miała iść na futro więc ją uratowaliśmy...I nie piszcie takich komentarzy bo nie wiecie jak to denerwuje... ;/ :!:

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 16 Lutego 2013, 22:10   

gosia147258 napisał/a:
.I nie piszcie takich komentarzy bo nie wiecie jak to denerwuje... ;/

każdy ma prawo do pisania komentarza, a czy on się tobie spodoba czy nie to już inna kwestia...

Jak na mój gust to bardzo nieodpowiedzialnie się zachowaliście, bo o rozmnażaniu zapewne nie wiesz nic... a u szynszyli nie jest to takie bezproblemowe jak np. u kota czy psa, i zdarza się, że szynszylka tego może nie przeżyć... a co jak odrzuci młode i nie będzie ich chciała karmić??? będziesz wstawać ty albo twój tata co 2 godz. w nocy żeby maluchy karmić strzykawką????
co jeśli samiczka nie będzie mogła urodzić, maluch utknie przy porodzie, wiesz co wtedy robić???
wiesz jak karmić ciężarną samiczkę i maluchy? wymagają one wtedy innej karmy niż ta zwykła na co dzień...

odpowiedz mi na pytania bez nerwów, rozsądnie

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lutego 2013, 22:11   

gosia147258, no to źle słyszałaś.! Jak karma może wpływać na ubarwienie.? Jak ty jesz buraki to też jesteś czerwona.? Jeju, ludzie to na serio nie mają co wymyślać. Jak nie znasz to nie możesz rozmnażasz bo nie wiesz czy jej rodzice nie byli nosicielami żadnych chorób, wad genetycznych itd. Więc dlatego najpierw się zastanowić, a nie kupować bezmyślnie. Możesz zrobić krzywdę samiczce. A ile ona ma miesięcy, lat.?
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

Michal 
Administrator

Wysłany: 17 Lutego 2013, 06:00   

gosia147258, o 14:26 zapytałaś nas, czy Tofikowi dokupić koleżankę, kaffa Ci odpisała, że nie jest to najlepszy pomysł i żebyś się jeszcze dobrze zastanowiła, a ty niecierpliwie pojechałaś i kupiłaś szynszylke - niestety twoja wiedza jest dość ograniczona jeżeli uważasz, że karma wpływa na kolor umaszczenia i nie powinnaś się brać za rozmnażanie szynszyli. Dodatkowo podejrzewam, że jeżeli samiczka ma pogryzione uszy, to była już kryta i z jakichś powodów ferma nie chciała jej na matkę, więc ty nie znając jej przeszłości nie powinnaś jej rozmnażać. Jeżeli już zdecydowałaś się na parkę, to musisz rozważyć kastrację Tofika, żeby nie mógł być tatą i będziesz miała piękna parkę.

:loveszynszyla:

gosia147258 

Wysłany: 17 Lutego 2013, 16:00   

Jezu...Piszecie mi takie komentarze jak dla dorosłych!To najgorsze Forum jakie znalazłam w Internecie!A ty Michał sam się wykastruj!Zobaczymy czy będzie ci fajnie! I każdy ma prawo do pisania komentarza, a czy on się tobie spodoba czy nie to już inna kwestia...Więc sami się wplątujecie w pułapki ^_^ Ha ha! Gdyby Mausi nie napisała:każdy ma prawo do pisania komentarza, a czy on się tobie spodoba czy nie to już inna kwestia... To nigdy bym na to nie wpadła Ha ha ! I jej podziękuj za to ^_^!Dla mnie nie liczy się jakie zwierze ma geny , a dla was tak! Aha i znam rodziców Tofika i Inki , spotkałam ich na ulicy i poszłam z nimi do Galerii Abita.Powiedziały mi że są "czystej krwi Arabskiej" i że wygrały wszystkie zawody dla psów rasowych ! Ale tata Inki ją odrzucił bo jej mama kręciła z listonoszem! Wiecie niektórzy macie cztery szynszyle ale nic nie wiecie! Ciekawe jak wy byście się poczuli gdyby was ktoś tak krytykował?!Tylko siedzicie i myślicie jak tu dokopać?!Wole szukać w książkach i w internecie o szynszylach! Bo Wy G*wno Wiecie!Jak by Inka nie mogła urodzić młodych to stać mnie na weterynarza aby odebrał poród!Wam zależy na zwierzętach z dobrymi genami , a te z nieznanymi odrzucacie!Ja się ciesze że uratowałam choć jednego szynszyla od bliskiej śmierci!Nie wiem jak wy możecie kupować zwierzęta od hodowców jak połowa najmilszych stworzeń siedzi i czeka na śmierć...I lepiej nie usuwaj komentarza i pokarz wszystkim jak dwunastolatka dokopała dorosłemu "facetowi"! :evil:
:-x

kammax 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 17 Lutego 2013, 18:22   

Brak komentarza!

gosia147258 

Wysłany: 17 Lutego 2013, 18:31   

No co bez komentarza?! Mogłaś więcej napisać!Bo to co napisałam to cała prawda...!!

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 17 Lutego 2013, 18:47   

gosia147258 napisał/a:
Wy G*wno Wiecie

chyba nie ma sensu bo i tak jak napisałaś g. wiemy
szkoda tylko ze nasze sugestie traktujesz jako zło konieczne. Źle rozumiesz co chcemy ci przekazać i narazisz malucha na niepotrzebne cierpienie
Wcale nie negujemy wykupywania szynszyli z ferm, gdybyś poszukała to byś znaazla że właśnie takie zwierzaki są w naszych domach. Nie rozmażany ich tylko, żeby nie narazić na niepotrzebne komplikacje.
W sprawie prawdy punkt widzenia zależy od puntu siedzenia.

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 17 Lutego 2013, 20:03   

gosia147258, tylko nie znając pochodzenia i nie wiedząc nic na temat genów kulek, to ty narażasz kulki na śmierć. ! Proszę poczytaj informacje o rozmnażaniu. I wtedy dowiesz się, że różne przypadki się zdarzały. hmmm a co do ,,ratowania,, kulek z fermy. Ty kupisz jedną a na jej miejsce przyjdzie kolejna. I co do kastracji- i tak będziesz musiała go wykastrować gdy ukończy 5 lat. I my kupujemy z domowych hodowli, bo nam zależy na zdrowiu zwierząt.! A na fermie liczy się tylko futro. ! Myślisz że z szynszylami jest tak jak z myszkami.?! Myślisz że połączysz samczyka z samiczką i ,,o będzą maluchy,,. ! No ja starszy od Ciebie jestem tylko o kilka lat. Ale myślę rozsądnie. Mam dość wiedzy na to żeby pozwolić sobie rozmnażać. Chcesz rozmnożyć dla ,,widzi mi się,,? Tak.?!

Pomyśl nad kastracją! To będzie najlepsze rozwiązanie.!

gosia147258 napisał/a:
Dla mnie nie liczy się jakie zwierze ma geny

No to tu udowodniłaś jak ci zależy na zdrowiu maluchów i zdrowiu matki. No niestety są ludzie, którym zależy i są też którym nie zależy.! Ty zaliczasz się do tych drugich. 8-)

Ja takiej osobie jak ty to nawet muchy bym nie powierzył. !
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

gosia147258 

Wysłany: 17 Lutego 2013, 22:09   

Dobra,dobra! To znaczy że nie można napisać jakie się ma zwierzaki?! Ciekawe czy pisałeś coś takiego innym osobom co mają parkę szynszyli , a nie znają genów ! Babki tutaj mają 32-34 lata i się wcinają i dokuczają! Za bardzo się podniecasz! A jak na wolności szynszyle się rozmnażają?! Też nikt nie zna genów i żyją! To wszystko stworzyła Natura i ona decyduje o życiu tych stworzeń! I właśnie mi na ich zdrowiu zależy!A Inka ma dopiero sześć miesięcy! Więc jak ma zajść w ciążę?!A Tofik ma dziewięć miesięcy jakoś tak ! Więc jak teraz się mogą rozmnażać ?! Pomyślałeś??!!A o kastracji to lepiej zapomnijcie! Ciekawe jak ty byś się czuł wykastrowany?! :-x

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 17 Lutego 2013, 22:21   

No niestety kastracja po 5 roku życia jest obowiązkowa. Ja pomyślałem jak one mogą się rozmnażać, ale Ty już chyba nie!. Nie wymądrzaj się tak jak nic nie wiesz. Samiczki już w wieku 4 miesięcy są zdolne do rozrodu. ! Nie porównuj udomowionych szynszyli do żyjących w naturze. ! Bo niestety w naturze nie występują takie wady jak u udomowionych. !

gosia147258 napisał/a:
Ciekawe czy pisałeś coś takiego innym osobom co mają parkę szynszyli , a nie znają genów !
No dzięki Bogu większość rozmnażających zna pochodzenie swoich szynszyli.

Szkoda mi tylko tej samiczki. Bo na pewno nawet nie wiesz, że po porodzie samca trzeba od niej oddzielić. Zresztą z twoich wypowiedzi wnioskuje że na temat rozmnażania nie wiesz NIC. ! :-( :evil:
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

monia.szila 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 17 Lutego 2013, 22:36   

gosia147258, jeśli twoja samiczka będzie rodzić i rodzić raz za razem nie dożyje nawet 2 lat. Ale to pewnie też masz w nosie bo ci to stara ciotka po 30stce pisze :mrgreen: Poczytaj koniecznie tematy o rozmnażaniu i domowej hodowli boś zielona jak szczypior w tym temacie ;)

Michal 
Administrator

Wysłany: 18 Lutego 2013, 01:28   

Nawet nie będę tego komentował gosia147258, dostaje bana na pisanie - poniżej uzasadnienie:
Małe dziecko się bierze za rozmnażanie szynszyli nie mając o nich żadnego najmniejszego pojęcia, myśli, że kolor umaszczenia zależy od karmy, jak jej doradziliśmy, żeby jednak tego nie robiła i rozważyła to zaczęła wszystkich obrażać.

Ban za obrażanie osób dających dobre rady, lecz nie pomyśli gosia147258!!!

P.S.
gosia147258 napisał/a:
A ty Michał sam się wykastruj!Zobaczymy czy będzie ci fajnie!

Takie teksty może się sprawdzą na podwórkowym trzepaku, ale nie tu - nie do widzenia dziewczynko :arrow:

:loveszynszyla:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi