FORUM SZYNSZYLE :: Szila :)
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szila :)
Autor Wiadomość
Poziomka 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 26 Października 2014, 14:51   Szila :)

Witamy wszystkich serdecznie :) !
Dziś nie śpimy cały dzień tylko szalejemy! Czy to znaczy ,że istnieje iskierka nadziei,że Szilka pośpi w nocy?:) Chyba nie!Wyjątkowo bawi się w klatce zamiast spać.
Muszę się podzielić taką małą wspaniałą rzeczą, otóż moja ręka została oficjalnie potraktowana jak drugi szynszyl i Szilka wtula we mnie swoją głowę :)
Wiem, że może poruszyć się temat tego, że moja szynszyla ma w klatce poduszeczki, czy też kocyk na półeczkach, bo niestety lub stety półki w klatce nie są drewniane tylko metalowe i pomyślałam, że jest jej po prostu lepiej, gdy ma coś miękkiego na tych prętach niż jak skacze na nie. Absolutnie nic z tego nie jest zjadane, wręcz przeciwnie wyleguje się na tym i ustawia jak jej się podoba.
Trochę zdjęć z dzisiaj.

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 26 Października 2014, 16:10   

Poziomka, jeśli nie skubie, a widzę, że polarki więc nie powinna to nie ma przeciwskazań :D Tylko pranko Cię czekać będzie jak te wszystkie latające siki wsiąkną :D

Piękna pannica!

Ricco! 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 26 Października 2014, 16:34   

Śliczna energiczna dziewczynka :* oj tak częste pranie będzie :P ja swoje polarki też często piorę (właśnie kończy się pranie), ale bardzo lubią mieć mięciutko pod szynszylową pupcią :D

Poziomka 

Wysłany: 26 Października 2014, 17:13   

Raz w tygodniu muszę prać moim świniakowym chłopakom, także kilka polarównież nie zrobi większej różnicy ;-) Rico masz rację, fajnie jest,gdy pod kuperkiem mięciutkie podusie :-)

kasiak010586 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 26 Października 2014, 17:49   

moje panny też mają masę materiałowych gadżetów, miewają też poduszkę w klatce i oile Kulka wie że podusia jest po to żeby było miękko w zadek o tyle Milka uważa poduszkę i hamaki za rodzaj pampersa :)

Poziomka 

Wysłany: 27 Października 2014, 19:45   

kasiak010586, oj to u mnie na szczęście JESZCZE nic takiego się nie dzieje :)
Ricco!, ja to czekam na pranie, bo jak wyciągam to tak ładnie jej to wszystko pachnie, że nie dziwie się, iż ciągle się w tym bawi :)
Muszę się podzielić takim małym przemyśleniem. Bardzo bym chciała koleżankę dla Szyszki, ale niestety nie wiem,czy teraz.Nie mogę tak pochopnie. Nie oszukujmy się zakup szynszyla z hodowli to już dosyć spory kosz, ale do zaakceptowania, a do tego dojdzie jeszcze duża, przestronna klatka i tak przy większym wyliczeniu to troszkę nagina moje zarobki. Nawet nie chodzi o to ile to będzie kosztować, bo nie żyjemy z jednej pensji,a z dwóch dobrych, ale o to, że ja się boję, mam jakąś barierę, że to wszystko za szybko. Szila jest u mnie bardzo krótko, nie wiem sama, co ona musiała przejść i jak zmieniły się jej stosunki do innych szynszyli, a jak wiecie nie mam miejsca na trzymanie dwóch klatek. Ona też już nie jest najmłodsza, chociaż 6 lat dla szynszyla to niewiele.
Moja świnka też była jedna, uratowana ,zaadoptowana ze Stowarzyszenia i dopiero potem zrobił się z tego większe stado.Z głową, bo to nie my cierpimy przy łączeniu, a zwierze.
Będę się rozglądać za klatką, poświęcać szynszyli jeszcze więcej czasu i za jakiś czas... dwa może trzy miesiące zacznę naprawdę się rozglądać za koleżanką.
Są chyba jeszcze szynszyle samotniki i nie jest im chyba tak źle?
Sam fakt, że druga kulka może zostać nie zaakceptowana, a ja nie mogę mieć dwóch klatek, to już jest powód.

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 27 Października 2014, 20:04   

Poziomka, fajnie, że z rozwagą podchodzisz do wszystkiego :D czas łączenia to tak czy siak dwie klatki, no i nikt nie wie, ile to potrwa. Z reguły szynszyle preferują towarzystwo, chociaż ja na moje 5 mam jedną, która po dołączeniu do stada stała się nieznośna, sikała i gryzła, za to teraz w samotności jest kochanym miziakiem. Ale to tylko 20% mojego stada, reszta zdecydowanie docenia posiadanie drugiego zadka w klatce :D

Poziomka 

Wysłany: 27 Października 2014, 20:26   

Kate, dziękuję za odpowiedź. Zgadzam się z tym.Sam fakt, że szynszyle to stadne zwierzaki.Niestety moja kulka przez długi czas była u złych ludzi, właściwie były dwie, ale tej drugiej nie dało się uratować, więc wątpię, że po kilkunastu dniach u mnie, w dobrych rękach zarówno ja jak i ona damy radę przyłączyć innego szynszyla. Jeśli się już poukłada, to wtedy na pewno znajdę tu pomoc w szukaniu 2 kulki. ;-)

Ruda-beti 

Wysłany: 28 Października 2014, 08:23   

W sumie też się tego boję. Podobnie, jak twoja kulka, moja byla w bardzo złych warunkach, przeszła sterylizacje po poronieniu, później byla 'nieuzytkiem' dlatego eksmitowali ja na balkon i tak żyła przez prawie pół roku. Ale myślę o sprawieniu jej towarzystwa

Poziomka 

Wysłany: 28 Października 2014, 11:56   

Ruda-beti napisał/a:
W sumie też się tego boję. Podobnie, jak twoja kulka, moja byla w bardzo złych warunkach, przeszła sterylizacje po poronieniu, później byla 'nieuzytkiem' dlatego eksmitowali ja na balkon i tak żyła przez prawie pół roku. Ale myślę o sprawieniu jej towarzystwa

Faktycznie mamy podobnie. Takie stresy dla szynszyla mogą strasznie dużo zmienić w jej charakterze i we wszystkim. Wiadomo, że lepiej, gdy są dwie, a nawet trzy, ale czas tutaj jest potrzebny. Widzę jak wolno przebiega proces oswajania zwiazany ze mna. Ciagle na mnie sika, pyrcha, szczególnie, gdy zbyt szybko poruszę ręką. Nastawiam się na nową koleżankę w nowym roku. :)

Ruda-beti 

Wysłany: 28 Października 2014, 15:40   

Przy zwierzętach z 'przeszłością' pośpiech nigdy nie jest wskazany. A cierpliwość dużo bardziej się opłaca. My Tunie mamy już jakiś czas, to nadal nie jest zbyt ufna. A ze wszystkich domowników najbardziej do gustu przypadła jej moja córka:)

Poziomka 

Wysłany: 28 Października 2014, 15:57   

Dzieci mają prawdopodobnie w większości przypadków swoje indywidualne podejście ,które zwierzęta dużo bardziej doceniają :) Może nasze kulki, by się zaprzyjaźniły, mogłyby sobie pogadać :lol:

elkasia2 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 28 Października 2014, 16:23   

Dzieci, te wychowane w miłości do zwierząt i szanujące zwierzęta od najmłodszych lat są cudownymi kompanami dla domowych pupili :) Grunt to odpowiednie podejście :) Widzę po dzieciach swoich znajomych, jak to się rozwija... Ja jeszcze dzieci nie mam, więc Elmo np. upodobał sobie... mojego tatę... xD Mój tata jak się okazało mizia najlepiej :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Poziomka 

Wysłany: 28 Października 2014, 22:07   

Też jeszcze dzieci nie mam, ale już niedługo...:) także zobaczymy czy Szyszka będzie bardziej lubić :)

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 29 Października 2014, 00:57   

...ślićnotka... :zakochany: ...i super pomyślane, aby poprzykrywać pręty polarkami... :D ...pręty to samo złoooo :>

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

Poziomka 

Wysłany: 29 Października 2014, 18:31   

Yoshiko, fakt, ale akurat ta klatka to jedyna jaką udało mi się wtedy znaleźć, a miałam na to jakieś 2-3h ,więc brałam, co było. Wymiary ma ok, ale "prętopółki" są tragiczne. Będę musiała większą klatkę tak czy siak kupić, ale to dopiero, gdy już się moja 2 kulka urodzi i wtedy na pewno będzie to lepszej jakości :)

[ Dodano: 29 Października 2014, 18:57 ]
Obmyślam tajny plan jak uciec z klatki, gdy ją otworzysz hehehe

Zaraz Ci zwieję :)

Quiet 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 29 Października 2014, 19:07   

:-D Boskie fotki :-D cos w stylu no co ty....co złego to nie ja :-D

Poziomka 

Wysłany: 29 Października 2014, 19:20   

I jeszcze te oczy takie... 'Nie no, przecież nic nie kombinuję" :lol:

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 30 Października 2014, 01:52   

Poziomka napisał/a:
I jeszcze te oczy takie... 'Nie no, przecież nic nie kombinuję" :lol:

...hahaha...dokładnie... D ...zwłaszcza na ostatniej foci - oczy niewiniątka, a 12 listopada będzie rzeź niewiniątek... :>

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

Ruda-beti 

Wysłany: 30 Października 2014, 13:50   

Hahaha ostatnie zdjęcie ' i tak ci ucieknę'

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy