FORUM SZYNSZYLE :: Szila :)
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szila :)
Autor Wiadomość
Szila 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 12 Lutego 2014, 15:40   Szila :)

Dzisiaj przyjedzie do mnie Szila... dwuletnia samiczka standard. Malutka obecnie zamieszkuje w złych warunkach. Od roku mieszka sama w klatce, w pomieszczeniu bez kontaktu z człowiekiem. Udało mi się ją odkupić i dzisiaj zostanie do mnie przywieziona.

Zobaczymy w jakim jest stanie, czy nie wymaga interwencji weterynarza. Z tego co wiem nie miała zbyt wiele do jedzenia, na dodatek jadła świeże warzywa i owoce. Sianko widziała pewnie sporadycznie, żyła na starej wodzie oraz garści pokarmu najniższej jakości.

Malutka przybędzie wraz z swoją klatką. Wszystko wyparzę i zdezynfekuję płynem do klatek (czyszczę tym klatki kanarków). Decyzja o zabraniu jej od tego pana nastąpiła od razu, więc karuzela dopiero w drodze. Mała prawdopodobnie nie opuszczała klatki od prawie roku. Nie miała hamaczka, misia czy karuzelki.

Wczoraj wieczorem dostałam numer i rano zadzwoniłam w sprawie Szilki (tak jej na imię). Godzinę temu wróciłam z zakupów:
- ceramiczna miseczka na pokarm,
- ceramiczna miseczka na suszki,
- poidełko,
- suszki Herbal Pets,
- przysmaki VL
- VL Chinchilla Nature,
- kolba buraczkowa,
- sianko Zuzali miętowe,
- kuweta narożna,
- pinio,
- paśnik,
- pył do kapieli VL,
- duża kula kąpielowa,
- transporter,
- ciepły kocyk,
- misio, a w zasadzie różowy króliczek do tulenia,
- karuzela z grawerką "Szila",
Muszę jeszcze zakupić pędy jabłoni.

Zobaczymy w jakim stanie będzie klatka, jaki ma dokładnie wymiar. Jeśli będzie źle to zamówię nową. Zmierzę i zamówię hamaczek i tunel.

Nie mogę się doczekać malutkiej! Trzymajcie kciuki żeby była w dobrym stanie i chciała jeść... Wstawię fotki jak tylko wszystko zamontuję i wpuszczę małą do klateczki.

Pozdrowionka

elkasia2 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 12 Lutego 2014, 15:53   

Nie mogę się doczekać zdjęć kuleczki. Jak super czytać, że ktoś uratował szynszylę i chce jej dać lepsze życie :) Całkiem niezła i spora ta lista zakupów. Piach VL bardzo dobry wybór - moje mają po nim przepiękne futerka :) Rozczula mnie różowy króliczek do tulenia (też poproszę zdjęcie :D ). Po tym, co piszesz, można wywnioskować, że masz złote serce. Trzymam kciuki za Ciebie i kuleczkę, niech to będzie początek naprawdę pięknej przyjaźni :)

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Szila 

Wysłany: 12 Lutego 2014, 16:16   

Już raz ratowałam szynszylka :) mieszka w dobrym domku teraz. Może tego będę mogła zatrzymać :) Jak będzie bardzo chuda to jutro kupię jej Beaphar Care+

Wstawię zdjęcia i króliczka. Może się polubią to i w trakcie tulenia :)

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 12 Lutego 2014, 17:23   

Szila, czekam na focie kluski wtulonej w rożowego królika :) i na klasyczny happy end. Mam nadzieję że miedzy wami będzie specjalna i cudowna wieź. Cieszę się że zabrałaś szile z podłych warunków

mrksn 

Wysłany: 12 Lutego 2014, 17:54   

bidulka :( też czekam na zdjęcia i relację z przybycia Szily :)

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 12 Lutego 2014, 18:00   

Szila, cudownie się czyta jak ktoś pisze o uratowanym stworzonku... :D ...na pewno będzie miała u Ciebie super...!! Czekam z niecierpliwością na zdjęcia Szilci w nowym super domku :D :*

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:
Ostatnio zmieniony przez Yoshiko 12 Lutego 2014, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 12 Lutego 2014, 19:56   

Jejku, witamy i czekamy na nowego przybysza :-D super zakupki, ja od siebie jak zwykle zamiast Pinio polecam Kicię z allegro, bo dużo taniej - http://allegro.pl/zwirek-...3943572537.html ;)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 12 Lutego 2014, 20:40   

Szila, niecierpliwie czekamy na wieści

Dyzio i Franio

Szila 

Wysłany: 12 Lutego 2014, 23:37   

Zdjęcia wstawię jutro bo teraz już późno i nie chcę nikogo budzić. Narobiłam wystarczająco dużo hałasu... Jestem załamana. Szynszylka wygląda dobrze, aczkolwiek klatka to jakaś masakra... Przerobiona klatka po chomiku. Biedna chce się z niej wydostać. Skacze po ścianach. Piszczy. Zrobiłam jej hamaczek, ale widać, że chce wyjść... Widziałam też wzrok narzeczonego, który mówił 'no i kolejny wydatek... nie podoba mi się to' :( Sytuacja jest straszna. Nie będę mogła zasnąć słysząc tę walkę o wyjście z karcerku. Serce mi pęka.

P.S Tuli się w hamaku... może zaśnie.
Ostatnio zmieniony przez Szila 12 Lutego 2014, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

klaudynqa1989 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 12 Lutego 2014, 23:41   

Zwierzak musi przywyknąć do nowego otoczenia, zapachów, dźwięków. Dobrze, że ją uratowałaś, zobaczysz, że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Trzymam kciuki :-)

Yoshiko 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 00:17   

Szila napisał/a:
Tuli się w hamaku... może zaśnie

...oj kochana...z zaśnięciem może być problem...co najwyżej na chwilkę...jak wiadomo szylcie to nocne zwierzaczki i własnie wtedy najwięcej hałasują... Super, że ja uratowałaś...musisz dać jej czas na poznanie otoczenia...zmienisz klatkę na większą i będzie dobrze...Szila szybko przywyknie do dobrego... :) ...co do klatki to przecież nie musi być nówka...można znaleźć dużą używaną w dobrym stanie i za rozsądną cenę...tylko dobrze by było wypytać czy poprzedni lokatorzy na nic nie chorowali (np. pasożyty) ;)

Szila 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 10:51   

Klateczkę pewnie kupię jutro lub dzisiaj :) Nie mogłam patrzeć jak siedzi w tym karcerku i biega :D wykąpała się, zostawiła śladki na ścianach i obecnie śpi na półce pod TV :) zjadła kwiat malwy, suszonego bananka. Instaluję telefon i wstawię zdjęcia. W aparacie siadła mi bateria. Dała się pomiziać :) Niestety jest dość otyła, ale lada dzień przyjedzie karuzelka, pobiega i będzie ok. Nie wiem tylko jak ją później zmusić do wejścia do klatki :D

klaudynqa1989 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 13 Lutego 2014, 11:18   

Szila, a masz wagę kuchenną, żeby ją zważyć? Jeżeli naprawdę jest otyła, to bananki zastąp innym smakołykiem ;-) Już nie mogę się doczekać zdjęć :-D

Szila 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 11:36   

Zastanawiam się nad taką klateczką http://www.zdrowyzwierzak...0-cm-szara.html lub dobrym domkiem u kogoś z forum kto ma szylkę dziewczynkę jako towarzystwo :)
Ostatnio zmieniony przez Szila 13 Lutego 2014, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 11:47   

Na śmieciowym jedzeniu łatwo o nadwagę, jak nasza Klucha przyjechała, to ważyła rekordowe 833g. Szybko zrzuci, kiedy tylko zacznie dobrze jeść i biegać :-D
Co do klatki, to probuj na pyszne albo na napelnianą michę szeleszczącą jedzonkiem. Ewentualnie pozostaje się zaczić i zamknąć podtępem jak wejdzie z ciekawości. Gonitwy po pokoju raczej nie przyniosą dobrych efektów, obie strony się wtedy stresują.

Szila 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 11:54   

Gonić to na pewno nie :D uczymy się "pyszne, pyszne" :)

Posiedzę z Tobą :)

Kąp, kąp, kąp. Cista Szila!

Ninja!

Później kilka zdjęć klatki :D na razie uciekam zabezpieczyć meble, bo ktoś mi zjada szafkę! ^^

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 13 Lutego 2014, 12:01   

ale słodycz :soczek:
mam nadzieję że szybko się "oswoicie" ze sobą

Yoshiko 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 12:04   

Szila, spokojnie...z czasem nauczysz ją wracać do klatki na zawołanie np "do domku, do domku", "do klatki", czy pukanie np o domek drewniany czy o półeczkę...za każdym razem jak ma być zamknięta, a wejdzie sama do klatki dajesz coś pysznego żeby kojarzyło się jej z czymś dobrym...po za tym do większej klatki będzie chętniej wracała...musi czuć, że klatka to jej azyl gdzie nikt jej nie przeszkadza i tam może się czuć bezpieczna...Najważniejsza jest cierpliwość ;) ...trzymam kciuki za malutką... :D ...jest prześliczna...widać, że spragniona towarzystwa i czyjegoś zainteresowania... :)

Szila 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 12:11   

Właśnie doczepiłam na wkręty plecki szafki :D skubana chciała ją zjeść! Już szafka nie jest taka fajna jak była bez plecków :( ale nadal spoko się na niej leży :D

Chyba zdecydujemy się na klatkę z linku powyżej.

Yoshiko 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 12:14   

Szila, co do klatki to warto przejrzeć allegro...może być wyższa w podobnej cenie...

Szila 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 12:20   

Klatka kupiona :D wyższa na razie niestety nie może być. Miejsce, w którym stanie jest pod skosem. Mycha śpi za szafą ^^

Kate 

Wysłany: 13 Lutego 2014, 22:25   

Szila, te płyty zza szaf są mniamuśne, wiem coś o tym - znaczy się moje szynszyle wiedzą :roll:

Szila 

Wysłany: 14 Lutego 2014, 11:56   

Taadaaaa! Klatka jest już u nas! :D Kuweta ma bardzo jasny szary kolorek. Półeczki lite drewno, nietoksyczne, ale nie ulubione do gryzienia :D może nie zje (yhy). Całe wyposażenie będzie utrzymywane w różowym kolorku. Jest już różowa kuweta, poidełko i kłółik. Zamawiam dzisiaj hamaki i tunele. Karuzela pewnie jest już w drodze.

Ta po lewej jest oczywiście nowa. Po prawej dla porównania wstawiałam starą.

Właśnie ustawiłam klatkę w cichym i spokojnym miejscu - między komodą a moim biurkiem do pracy :) Pracuję w domu, więc cały dzień mała jest ze mną i biega (a raczej śpi lewitując między ścianą a szafą) :D Zamykam ją tylko jak wychodzę z domu, oraz na noc. Dzisiaj odkurzałam, to nawet oka nie otworzyła :facepalm:

Zdjęcia z docelowego miejsca.

Jak Wam się na razie podoba?
Ostatnio zmieniony przez Szila 14 Lutego 2014, 12:04, w całości zmieniany 2 razy  

elkasia2 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 14 Lutego 2014, 12:01   

Też mamy kuwetę o jasnoszarym kolorku :) No klata zdecydowanie lepsza od poprzedniej, a jak jeszcze przyjdzie dodatkowe wyposażenie to już będzie w ogóle full wypas :) Króliczek superowy - jak widzę już się rozgościł w nowym lokum :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Kate 

Wysłany: 14 Lutego 2014, 12:50   

Wypasik :-D panienka będzie miała luksusy i kłólika :serce:
A jaki pokoik piekny, naciesz się, póki jeszcze jest czym ;-)

Odpowiedz do tematu