FORUM SZYNSZYLE :: LUNA
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LUNA
Autor Wiadomość
mrksn 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 2 Lutego 2014, 00:17   LUNA

Lunka jest standardem, ma obecnie 4 miesiące i posiadam ją troszkę od ponad miesiąca -
wszystko zaczęło się od tego, że w listopadzie na spotkaniu ze znajomymi zaczęła się rozmowa o zwierzakach i o tym, że strasznie chciałabym mieć małego przyjaciela, ponieważ jestem na studiach w innym mieście i miło by było wracać do domu po zajęciach i popatrzeć na takiego swojego promyczka, na co mój chłopak stwierdził, że słyszał, że szynszyle są inteligentne w porównaniu do innych gryzoni. Szczerze przyznam, że wtedy nawet nie rozróżniałam, co to szynszyla, a co to koszatniczka. Jednak już następnego dnia rozpoczęło się oglądanie filmików z szyszkami, czytanie tego forum i tak dzień w dzień. Potem szukanie ogłoszeń (oprócz Warszawy jakoś trudno było mi znaleźć młodą szyszkę w okolicach mojego rodzinnego miasta - Płocka), szukanie klatki... Aż tu, na parę dni przed Wigilią, bum ! Ogłoszenie z Płocka, pani nawet zaoferowała się dowieźć mi szyszkę pod blok. Jako, że bliscy widzieli, jak bardzo mi na tym zwierzątku zależy, tak więc Lunka to najukochańszy prezent od rodziców i chłopaka.

Co do imienia - zastanawiałam się i zastanawiałam i pomyślałam ' hm, może Luna', aż tu odbieram szyszkę w Wigilię, a pani mówi, że ona się nazywa Luna. Aż poprosiłam, żeby powtórzyła, bo nie mogłam uwierzyć, że to aż taki zbieg okoliczności. :)
Pochodzi ona z domowej hodowli, jednak sama nie jestem przekonana jak tam miała, gdyż przy oddaniu jej, pani powiedziała, że szynszyle łapie się za ogon...

No i teraz tak sobie maluch ze mną mieszka, każdy się śmieje, że lepiej już jakbym miała dziecko, mniej by było z nim roboty. :) Chucham na nią i dmucham i jest moim oczkiem w głowie.
Ogólnie jak ją już dostałam, to była dość oswojona, dawała się brać na ręce, teraz nawet da się trochę dłużej potrzymać i pogłaskać, daje mi buziaki i najchętniej bym tak mówiła i mówiła i wychwalała i wychwalała, ale i tak się już przeokropnie rozpisałam i zdziwię się jak ktoś dotrwa do końca :)

panienka z okienka

najbardziej gustuje w gramatyce arabskiej :)

elkasia2 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2 Lutego 2014, 01:22   

Prześliczna i przesłodka ta Twoja Luna :) Widać była Tobie przeznaczona :D Moje szynszyle są dla mnie jak dzieci, więc w pełni rozumiem Twoje podejście i jak najbardziej je popieram :)

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2 Lutego 2014, 02:35   

mrksn, hahaha...cudowna dziewczynka... :D ...jak to się zdziwisz jeśli ktoś dotrwa do końca...?? :> ...toż tu sami szynszylo maniacy i zdziwiłabym się jeśli by ktoś do końca nie dotrwał... :lol: ...witajcie obie na forum...mam nadzieję, że znajdziesz u nas sporo praktycznych porad co do klatki, wyposażenia jej, czy karmy i podawania wody :D ...wpadaj tez na ploty na nasz taki forumowy czat na dole strony głównej... :P :roll:

aaa....właśnie...miałam jeszcze zapytać...czy Ty studiujesz z Lunką jakiś arabski cy cóś...?? xD

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:
Ostatnio zmieniony przez Yoshiko 2 Lutego 2014, 02:36, w całości zmieniany 1 raz  

Animri 
Aktywni na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2 Lutego 2014, 08:23   

Pięęęękna ;D Yoshiko dziad już namawia na jakieś czaaatyy no no ;D

Witajcie na forum ;)
Mamba- 14.07.2013 (Extra Dark Ebony)
Bulba - 02.08.2013 (Biała Wilsona Mozaika)

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2 Lutego 2014, 08:52   

mrksn, Witam dziewczyny. Lunka boska, widać że lubi studiować :) . Cieszę się że najpierw poczytałaś o ich charakterkach a potem zdecydowałaś się na trzpiota. Zapraszam na ploty i do aktywnego udziału na forum

mrksn 

Wysłany: 2 Lutego 2014, 09:25   

już wiele mi pomogło te forum - nawet ostatnio - gdyż kupiłam Lunce VL Nature, a ona cwaniak wyjadała same przysmaki i zrobiłam tak, jak ktoś polecał, że nie dołożyłam na noc nowej porcji karmy i zaglądam rano, a granulatu nie było ani ziarenka. :D
i zdecydowanie poczytałam o ich charakterkach - jakiś tydzień przed zakupem, to ja po nocach prawie nie spałam, myśląc czy podołam, czy maluchowi będzie u mnie dobrze haha :D
a na czaty się skuszę, ale po sesji zapewne :D
Yoshiko a i owszem, lingwistyka stosowana - francuski z arabskim :)

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2 Lutego 2014, 09:50   

mrksn napisał/a:
lingwistyka stosowana - francuski z arabskim :)

:lol: a ja narzekałam na moją cognitive linguistics xD
Witamy kolejnych studentów :D bawcie się z nami dobrze i duzo plotkujcie na SB :>

Lenka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 2 Lutego 2014, 11:10   

Witam, witam:) Fajna ta Twoja Lunka:) Moja kulka też lubi sie ze mną uczyć, tzn ja się uczę a on się wygrzewa za pazuchą :-D

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 2 Lutego 2014, 21:13   

mrksn, Witajcie w gronie zwariowanych zaszynszylowanych :D Lunka jest śliczna :zakochany: wcale się nie dziwię, że na nią chuchasz i dmuchasz :D dopadła Cię już najbardziej zaawansowana postać szynszylozy postępującej - choroba nieuleczalna :lol:

Dyzio i Franio

mrksn 

Wysłany: 2 Lutego 2014, 21:56   

Kate napisał/a:
mrksn napisał/a:
lingwistyka stosowana - francuski z arabskim :)

:lol: a ja narzekałam na moją cognitive linguistics xD
Witamy kolejnych studentów :D bawcie się z nami dobrze i duzo plotkujcie na SB :>

trochę roboty jest, ale w rzeczywistości, szczerze powiem, że na chwilę obecną arabski lepiej wchodzi niż francuski ;)
-
oj dopadła mnie ta choroba, dopadła, a wcześniej nie rozumiałam o co ten cały szum i czy naprawdę ludzie aż tak szaleją na punkcie swoich kulek :D a teraz już z chłopakiem zaczniemy robić nowy domek do klatki + plany na wakacje na zrobienie własnej woalierki. :)

Kate 

Wysłany: 3 Lutego 2014, 00:51   

Polecam bardzo budowę woliery, radość nieziemska :-D

Roksana 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 3 Lutego 2014, 16:48   

Kate napisał/a:

Oj, dokłądnie, zgadzam się :D
Witam również, piękna jesteś , Lunka :*

:serce:

mrksn 

Wysłany: 3 Lutego 2014, 17:28   

Roksana napisał/a:
Kate napisał/a:

Oj, dokłądnie, zgadzam się :D

radość nieziemska, ale pewnie robota też nieziemska, jeśli chodzi o jej ilość :)

Kate 

Wysłany: 3 Lutego 2014, 21:09   

mrksn, wcale nie aż tyle, parę dni intensywnej pracy, a szynkowa radość bezcenna :p

mrksn 

Wysłany: 5 Lutego 2014, 13:50   

Kate, dla mnie takie robótki to czarna magia, dlatego wyobrażam sobie to jako ogrom pracy w pocie czoła :D ale dla szylki zawsze warto. :)

tymczasem, życzcie Lunce przyjemnej i bezstresowej podróży, bo dziś wyruszamy na posesjowe lenistwo do rodzinnego domku. :)

PS. dołączam zdjęcie nowej, ulubionej pozycji do spania malucha, która to przyprawia mnie zawsze o stresy, czy aby na pewno wszystko z nią okej :D z góry przepraszam na wszechpanujący syf w willi królowej :(

CAM02223.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 582,39 KB

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 5 Lutego 2014, 14:30   

mrksn, śpi cudnie :D Prawdziwa Księżniczka :D
A syf.... no cóż skoro służba nie posprzątała! :lol: i oczywiście jak każda służba wymawia się pewnie tym, że ledwo posprząta już znowu jest nabrudzone ! :roll:

Dyzio i Franio

kaffa 

Wysłany: 5 Lutego 2014, 14:48   

choćbyś sprzątał miesiąc z hakiem ,
to masz kupy pod hamakiem
albo pełno koło domku
a więc sprzataj migiem ziomku xD

Kate 

Wysłany: 5 Lutego 2014, 14:55   

mrksn napisał/a:
Kate, dla mnie takie robótki to czarna magia, dlatego wyobrażam sobie to jako ogrom pracy w pocie czoła :D ale dla szylki zawsze warto. :)

Dla nas też to była nowość, ale poszło super i polecam wszystkim teraz :-D chociaż muszę uczciwie przyznać, że bez męskiej ręki bym sobie nie poradziła, mąż się spisał. Ja jestem inżynierem/architektem/trzymaczem, ale wkręta nie umiem wkręcić, bo łapki cherlawe :roll:

Co do bobków, to ja jak każda służąca się usprawiedliwiam, że przecież po godzinie klatka wraca do stanu pierwontego (czyt. zabobkowanego) :p

Eliszeba 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Lutego 2014, 10:07   

Jaka słodka Luna :-) No i ma dryg do nauki więc możecie się razem uczyć do egzaminów :-D

mrksn 

Wysłany: 6 Lutego 2014, 23:19   

oj tak, jeszcze w klatce jak w klatce, ale zawsze ładnie pozamiatam w pokoju, a tu hop, 5 minut później zabobkowane i potem co chwila odkrywanie nowych kupek. raz mój chłopak był u mnie w odwiedziny na weekend, potem wrócił do siebie, i dzień po otworzył plecak, a tam niespodzianka :D

Eliszeba haha no nie wiem, nauka z Lunką wygląda tak, że albo gryzie mi kartki albo hasa po mnie w tę i w tamtą :D

tymczasem jesteśmy już w domu rodzinnym, mała zniosła dzielnie podróż, nawet pospała i jakoś nieszczególnie przejęła się nowym pomieszczeniem, bo od razu zaczęła hasać.

Eliszeba 
Aktywni na forum

Wysłany: 7 Lutego 2014, 08:20   

mrksn napisał/a:
raz mój chłopak był u mnie w odwiedziny na weekend, potem wrócił do siebie, i dzień po otworzył plecak, a tam niespodzianka :D
Po prostu dała mu "wejściówkę" i teraz będzie musiał okazywać bobek przy wejściu :-D Jak mieliśmy kiedyś w domu kameleona to przyszłam do pracy ze świerszczem w torbie (dobrze, że akurat "nie grał").

mrksn 

Wysłany: 7 Lutego 2014, 12:00   

haha rozbawiłaś mnie z tą wejściówką :) oj to by mogła wejściówkami całe miasto obdarować :D ale to i tak lepiej bobek, jak świerszcz, brrr :roll:

[ Dodano: 16 Lutego 2014, 22:49 ]
spóźnione walentynkowe buziaczki od Luny :)

zdjęcie155.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 190,16 KB

kaffa 

Wysłany: 17 Lutego 2014, 08:08   

Lunka jest boska :)

mrksn 

Wysłany: 17 Lutego 2014, 12:15   

tylko wczoraj napsociła, bo była taka sytuacja, że niedawno stara pościel leżała w kącie rzucona, czekając na pranie, a potem zauważyłam, że Lunka na wybiegu urządziła tam sobie kuwetkę. ok - pościel poszła do prania, wczoraj ją nakładam, wyszłam na chwilę z pokoju, wracam, chcę wejść pod kołdrę, a tu na świeżutkiej pościeli żółta plama :facepalm: pewnie, mimo wszystko, wyczuła zapach i skojarzyła go. w klatce normalnie sika posłusznie do kuwetki i myślę, czy na wybiegu tez nie wyłożyć jakiegoś pojemniczka ze żwirkiem, bo przecież królowa nie zawsze ma czas żeby wrócić do klatki na siusiu :D

Yoshiko 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 17 Lutego 2014, 13:41   

mrksn, nie nie...to nie o zapach chodzi...szylcie po prostu uwielbiają siusiać na mięciutkie i cieplutkie...zwłaszcza na pościel, koce, poduszki, ubrania itp...tak więc trzeba pilnować...ja się już nauczyłam żeby nie zostawiać pościeli na wierzchu bez nadzory kiedy szyle biegają xD

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:
Ostatnio zmieniony przez Yoshiko 17 Lutego 2014, 13:42, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu