FORUM SZYNSZYLE :: Zbyt młody na oddanie?
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zbyt młody na oddanie?
Autor Wiadomość
Budziczek 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 4 Wrzeœnia 2012, 12:08   Zbyt młody na oddanie?

gekon69 napisał/a:
Witam tak jak w temacie mam do sprzedania młodego szynszyla samczyka odmiany standard. Chłopak urodzony 11.07.2012 roku. Jest bardzo duży jak na swój wiek. Je samodzielnie już od minimum 3 tygodni. Szynszylek ma bardzo dobre geny: matka- beż homozygotyczny, ojciec- czarny aksamit (piękny). Cena jaka mnie interesuje to 50-60zł. Odbiór osobisty ewentualnie wysyłka pks i pkp na odpowiedzialność kupującego. Cena wysyłki zależna od miejsca zamieszkania. Zdjęcia dla zainteresowanych na maila.

Za szybko chcesz go sprzedać. on jeszcze musi być z matką, nie zgadzaj się na wysyłkę, przecież to strachliwe zwierzaki nie mówiąc już o takiej podróży,skoro już trochę jesteś na forum to takie rzeczy powinieneś wiedzieć
Ostatnio zmieniony przez Michal 4 Wrzeœnia 2012, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  

nitika 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 4 Wrzeœnia 2012, 18:49   

Ja też sprzedałam pierwszego (największego szynszylka) a urodził się 5lipca -wszystko zależy czy umie już samodzielnie jeść i czy nowy opiekun będzie poświęcał mu dużo czasu zwłaszcza w pierwszym okresie rozdzielenia go z mamą. Ja także kupiłam swoją Kingę gdy miała trochę ponad 2 miesiące i wszystko było ok. To zależy od samodzielności malca ;) drugi szynszylek jest zamówiony ale był drobniejszy od braciszka więc jeszcze z dwa tygodnie zaczekamy :)
Co do transportu jest to stresujące i raczej też wolałabym poczekać a oddać komuś z bliska ;)pozdrawiam i powodzenia

gekon69 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2012, 20:31   

Budziczek napisał/a:
Za szybko chcesz go sprzedać. on jeszcze musi być z matką, nie zgadzaj się na wysyłkę, przecież to strachliwe zwierzaki nie mówiąc już o takiej podróży,skoro już trochę jesteś na forum to takie rzeczy powinieneś wiedzieć

Wiem również że na tym forum każdy krytykuje każde ogłoszenie. Szynszyl który waży 320 gram i żywi się tylko i wyłącznie sam, a wręcz wyrywa sobie smakołyki z ojcem na równi jest gotowy do sprzedaży. Już powyżej 250 gram zwierzak jest w 100% samodzielny, a co do wysyłki jest możliwa tylko przez pks i pkp więc po kilku godzinach jest w domu. Zajmuję się szynszylami już od kilku lat, sprzedałem nie jednego malca i jestem w stałym kontakcie z fermą szynszyli, więc proszę z łaski swojej nie mówić mi, że szylek jest za mały.

arcymarzyciel 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2012, 22:00   

Ja ze swoim szylkiem muszę jeździć od ponad roku co weekend 200km. Nie widać żeby się specjalnie stresował. Wywala brzuch do głaskania i mnie wiska po palcach jak wkładam do transporterka :)

Budziczek 

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2012, 23:14   

A napisałeś ile waży w ogłoszeniu????nie więc bez unoszenia się proszę... po drugie nie każde ogłoszenie jest krytykowane tylko każdy wyraża swoje zdanie bo od tego jest forum a po trzecie nie tylko waga ma znaczenie przy oddzielaniu małych na stałe i na koniec dodam że każda kulka jest inna i każda inaczej reaguje na podróże a tym bardziej pkp czy pks nie masz zagwarantowane że będzie w dobrych rękach
..to jest moje zdania które wyraziłam bo mam takie prawo ale co zrobisz to twoja sprawa
Ostatnio zmieniony przez Budziczek 4 Wrzeœnia 2012, 23:51, w całości zmieniany 4 razy  

Michal 
Administrator

Wysłany: 4 Wrzeœnia 2012, 23:40   

Dyskusję odnośnie odłączania szynszyla od matki i wysyłania poprzez PKP wydzieliłem od ogłoszenia i przeniosłem do tematu ogólnego.

:loveszynszyla:

gekon69 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 08:46   

Skoro uznałem że jest samodzielny to znaczy że jest samodzielny, a jeśli nie masz zamiaru kupić zwierzaka to zajmij się swoimi sprawami, bo ja nie zadawałem pytań typu kiedy mogę młodego odłączyć od matki, tylko wystawiłem zwierzaka na sprzedaż. Denerwują mnie ludzie, którzy uważają że pozjadali wszystkie rozumy, a tak na prawdę nie mają zbyt dużej wiedzy i wszystko uogólniają. Otórz żywych stworzeń, a przede wszystkim ssaków nie można uogólniać, bo każdy jest inny. Ja zajmuję się szynszylami od paru lat i wiem jak wygląda w pełni samodzielny szynszyl a kiedy nie. Od gotowy do sprzedaży był już dobre dwa tygodnie temu, nie został wystawiony wcześniej ze względu na to by uniknąć tego typu komentarzy. No niestety jak widzę Ty wiesz wszystko najlepiej. A zwierzak to nie lalka ze sklepu, że musi być kropla w krople taka sama jak inne. Zwierzak to kwestia indywidualna i żal mi tylko Twoich zwierząt (nie tylko szynszyli) bo to znaczy że stosujesz się tylko do wytyczonych reguł a nie do potrzeb swojego zwierzaka. Szkoda zwierząt!!!

Budziczek 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2012, 09:59   

piszemy czy szynszyla jest za młoda czy też nie a nie na mój temat pisząc takiego posta w moim kierunku pokazałeś na ile jesteś inteligentny dlatego nie będę więcej się wypowiiadać na twój temat darując sobie zgryźliwe komentarze a jeśli masz jeszcze do napisania to zapraszam na priv

Michal 
Administrator

Wysłany: 5 Października 2012, 21:51   

KoloroweKredki napisał/a:
Dwa samczyki szukają domu. Chłopcy urodzili się 12.09.2012r. Są już samodzielni. Jedzą granulat z miski,smakołyki np. suszone listki jabłonki,sianko. Biegają na karuzeli i na kołowrotku...

Ogłoszenie znajduje się tu: http://stare.forum-szynsz...pic.php?p=22860

To jest niecały miesiąc, chyba zdecydowanie za wcześnie???

KoloroweKredki 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 6 Października 2012, 00:10   

Pisałam na szybko i może źle sprecyzowałam ogłoszenie oczywiście chłopcy są do "zarezerwowania" do wydania pod koniec listopada-początek grudnia. Jutro poprawię:)
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

Michal 
Administrator

Wysłany: 6 Października 2012, 00:13   

A to OK, bo już się lekko zestresowałem ;-)

KoloroweKredki 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 6 Października 2012, 00:37   

nie,nie pozwolilibyśmy na to:) skubańce jeszcze mimo,że są samodzielni i jedzą granulat to ciągle piją mleczko,a wiemy,że to im bardzo potrzebne:)
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

Halamka 
Aktywni na forum

Wysłany: 29 Listopada 2012, 10:19   

Cytat:
Słodziak mały :) mam nadzieję, że będzie Wam zdrowo rósł, bo 5 tyg to trochę mało jak na oddzielenie od matki

Też bardzo mnie zmartwiło,że ma tylko 5tyg. a wiem,że oddziela się gdy mają conajmniej 2miesiące ale jeśli nie my kupimy to ktoś inny a ja sie w nim zakochałam :oops: Jest bardzo spokojny i oswojony,nawet dał się głaskać. :-)
Ostatnio zmieniony przez Michal 30 Listopada 2012, 04:26, w całości zmieniany 1 raz  

Velvet 
Aktywni na forum

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 29 Listopada 2012, 11:03   

Cytat:
[wiem,że oddziela się gdy mają conajmniej 2miesiące
minimum to 3 miesiące. Można oddzielić od matki wcześniej ale nie można sprzedać/oddać przed ukończeniem trzech miesięcy, to za wcześnie na zmianę środowiska. Wystarczyło dogadać sie ze sprzedawcą że wpłacicie jakiś zadatek, a mały do ukończenia trzech miesięcy zostanie z matką...

-Standard, czarny aksamit, Pink White, brąz aksamit, beż homo/hetero, biały Wilsona, mozaika, ebony
Ostatnio zmieniony przez Velvet 29 Listopada 2012, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  

Halamka 
Aktywni na forum

Wysłany: 29 Listopada 2012, 11:46   

Ja pisałam do niego,że zbyt młody jest by go odebrać od matki a on na to,że mały już jest samodzielny i je sam i,że zawsze tak wydaje młode-więc kupiłam.A teraz się będe martwić czy nic mu nie będzie...ehhxswqce

Velvet 
Aktywni na forum

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 29 Listopada 2012, 11:50   

możesz mi na PW wysłać link do ogłoszenia jeśli jest jeszcze aktywne? Chciałabym zobaczyć czy znam tego hodowcę, bo sama mam hodowlę więc się w środowisku obracam, może uda mi się z nim jakoś racjonalnie porozmawiać że to jednak nie jest dobre dla zwierzaków...
a Tobie pozostaje dbać o niego i uważnie obserwować - mam nadzieję, że bedzie wszstko ok :)

-Standard, czarny aksamit, Pink White, brąz aksamit, beż homo/hetero, biały Wilsona, mozaika, ebony

Monisia 

Wysłany: 29 Listopada 2012, 13:10   

Szynszyle zawsze można zarezerwować, a szczególnie jeżeli da się zadatek.
Hodowca postąpił źle sprzedając tak młodą szynszylę, ale ty jako kupująca również powinnaś była pomyśleć i odmówić przyjęcia go teraz i poczekać chociaż miesiąc. To nie było odpowiedzialne. Mały nie musiał siedzieć przy mamie, ale klatkę obok jak najbardziej.

Halamka 
Aktywni na forum

Wysłany: 29 Listopada 2012, 13:22   

Velvet,ogłoszenie usunięte ale wydaje mi się,że to nie typowy hodowca a raczej osoba,której parka ma co jakiś czas młode-mówił mężowi,że samiczka to czarny aksamit a tatuś taki sam jak mały i,że przeważnie są po dwa młode a tym razem jeden-więc ma jedną parkę.
Monisia,
A,że wzięłam tak młodego to wiem,że to niezbyt mądre było ale wiem,że i tak by został sprzedany-będe dbała o to by wyrósł na zdrowego szyszunia.

Quiet 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 29 Listopada 2012, 15:08   

Halamaka, śliczny maluszek, mam nadzieję, że szybko oswoi się w nowym domku.

Halamka 
Aktywni na forum

Wysłany: 29 Listopada 2012, 15:41   

Przykre ale prawdziwe...Polakmądry po szkodzie ale wierzę,że wszystko się dobrze skończy.Dziękuję za dobre słowa.
Mały w nocy brykał po klatce-a jak mu się znudziło to...zwiał polatać po pokoju :shock: Mąż rano wychodząc do pracy otworzył mu drzwiczki do klatki i gdy wstałam pół godz. pózniej mały już w niej siedział ale oczywiście po czasie znów się jakoś wyślizgnął z klatki.Pózniej wzięłam go na ręce przytuliłam do siebie(miałam założony polar )i zasnął,włożyłam potem do klatki i śpi.Jak narazie(oczywiście się nie znam)ale myślę,że jest dobrze

Duszek 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 29 Listopada 2012, 15:49   

życzę dużo zdrówka maluszkowi, jest śliczny :-)

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

kammax 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 29 Listopada 2012, 18:01   

Super maluch, niech się zdrowo chowa!!!

gośk@ 

Wysłany: 30 Listopada 2012, 10:46   szynszyl zbyt młody na oddanie

To teraz ja powiem, mam możliwość kupienia malucha. "Hodowca" mówi że maluch ma 2 miesiące. Jak zapytałam czy to nie za wcześnie na rozdzielenie z matką i czy może mi go przetrzymać do 21 grudnia, odpowiedział, cyt. : "Szynszylek już od jakiegoś czasu jest oddzielony od mamy - jest jedynakiem, wyrósł i usamodzielnił się bardzo szybko : ) "

i co w takim wypadku miałabym zrobić?? Brać go od razu, czy poczekać do 21 grudnia, co i tak nic nie da małemu, bo już jest oddzielony od matki??
Ostatnio zmieniony przez Michal 2 Grudnia 2012, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 30 Listopada 2012, 11:04   

gośk@, Ja bym malucha wzięła. We wszystkim najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Trzeba zrobić "bilans" dobrych i złych rzeczy. W tym wypadku gorzej będzie jeśli byś go zostawiła bo i tak jest oddzielony.

Dyzio i Franio

gośk@ 

Wysłany: 30 Listopada 2012, 11:28   

no właśnie lepiej chyba takiego wziąć do nowego domu, niż biedak jeszcze jest mały, czuje obecność matki, ale nie może z nią być :/

Odpowiedz do tematu