FORUM SZYNSZYLE :: wspólne zakupy
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
wspólne zakupy
Autor Wiadomość
miszasty1982 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 9 Lipca 2012, 09:12   wspólne zakupy

Szukałem ale takiego temata jak dotąd nikt nie proponował....

Chce zamówić pare rzeczy dla stworów, najtaniej jak zwykle wychodzi przez neta ale niestety karme mam w jednym sklepie... sianko w innym i koszta przesyłki rosną..

Kiedys podałem podobny pomysł na innym forum (akurat motoryzacyjnym.. ale w kupie siła :) ) i wypaliło wiec moze warto rowniez tutaj spróbować.

Robie sobie liste zakupów i wychodzi mi juz ponad 100 zł, może warto by zaplanowac kto co ma w niedługim czasie do kupienia i jezeli kwota sie uzbiera około 1000 zł lub wiecej moge podzwonić po wiekszych hurtowniach ktore maja duzy wybór i popytac o jakies rabaty (podejrzewam ze przecietny Kowalski nie idzie na dzien dobry po zakupie stwora do sklepu i nie robi zapasu jedzenia na pół roku) a w dobie dzisiejszej konkurencji kazdy sklep powinien chętnie dać dobry rabat wiedząc ze zrobi lepszy obrót.

Dysponuje nienormowanym czasem pracy, prawie codziennie jestem na poczcie i wysyłam paczki wiec moge dodatkową godzinke poświęcic i zrobić kilka paczek extra.

Najtańsza przesyłka wychodzi pocztą:

List do 2000gr 9.50zł lub 12.10zł + koperta babelkowa formatu A3 około 2 zł

Paczka do 2 kg 13 zł

Jak ktos ma umowe z jakąś spedycją to moze wyjść jeszcze taniej.

Dzisiaj jade do Frankfurtu/O, podejde do Kauflanda gdzie mieli klika produktów Vitakraftu i cena pomimo drogiego E była bardzo zadowalająca.

podałem tez temat na innym forum.. moze będą chetni i pare zł w kieszenie zostanie.. albo zamiast kupować śmieciową karme w tej samej cenie dostanie sie cos w górnej półki

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 9 Lipca 2012, 09:25   

Pomysł bardzo fajny. Trochę ograniczony terytorialnie, ale jestem pewna, że można się dogadać. Poznaniacy zaczynają przecierać szlaki :)

Dyzio i Franio

miszasty1982 

Wysłany: 13 Lipca 2012, 00:17   

Aniutka napisał/a:
Pomysł bardzo fajny. Trochę ograniczony terytorialnie, ale jestem pewna, że można się dogadać. Poznaniacy zaczynają przecierać szlaki :)

Widze temat umarł i szkoda go wykopywać.. na innym forum odzew rowniez jest prawie 0 a ludzie narzekają ze jedzonko drogie...

chyba ze sie naród w pola i lasy zapuścił, zioła wykopuje, suszy, zapasy robiąc aż szyla od ucztowania trzesą sie uszy :mrgreen:

Jak do końca weekendu nic sie wiecej nie wyklaruje to prosze o usuniecie tematu zeby nie zasmiecał forum.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 13 Lipca 2012, 08:10   

miszasty1982, każda inicjatywa potrzebuje lidera. Jeśli chcesz ją wprawić w życie to nie czekaj na odzew tylko zaproponuj konkrety. Co kupujesz, kiedy, za ile i jak to rozdystrybuujesz. Jeśli masz dość energii żeby się tym zająć to działaj nie czekaj na odzew.

Dyzio i Franio

miszasty1982 

Wysłany: 13 Lipca 2012, 08:31   

Dysponuje wolnym czasem i umiejętnościami pakowania paczek wiec moge rzeczy porozsyłąć...

Czekałem na odzew kto co by chciał/chce zakupić aby zrobić liste i wtedy podzwonic po sklepach/hurtowniach i wypytać co ile i za ile...

Głupio dzwonić na zasadzie "Dzien dobry.. ja bym chciał zakupy za ponad 1000zł zrobić.. ale nie wiem jeszcze co tylko pytam ile dacie mi rabatu" bo tylko sie człowiek ośmiesza.

Jak by były konkretne dane to mozna posprawdzac ceny i uderzyc z konkretami typu "dzien dobry u Panstwa pudełko karmy x kosztuje 20 zł.. jaka była by cena za 5 pudełek itp..." a znajac zycie rozne sa marze na roznych produktach i były by rozne rabaty....

No nic trudno..

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 13 Lipca 2012, 08:42   

Aaa to nie wyraziłeś się jasno. Jeśli chodziło Ci o listę zakupów/życzeń to może się udać.

Ja np potrzebuję Pucka - 1 op ale mogę wziąć 2szt (w butelkach) - mogę na niego poczekać jeszcze z tydzień, ale potem będę musiała już kupić.

Poza tym potrzebuję sianko ziołowe Zuzali. No i chętnie kupiłabym liście poziomki.

Dyzio i Franio

KoloroweKredki 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 13 Lipca 2012, 08:58   

miszasty1982, ja potrzebuję dwie kule na sianko,ale nie wiem jak to wytłumaczyć. Nie te :

http://animalia.pl/produk...ny-sr-8-cm.html

tylko takie "zamykane", są takie na otwierane okienko:P
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 13 Lipca 2012, 09:11   

KoloroweKredki, znajdź gdzieś zdjęcie takiej kuli i zamieść sama jestem zainteresowana

Dyzio i Franio

KoloroweKredki 

Wysłany: 13 Lipca 2012, 10:04   

niestety nie potrafię znaleźć:( widziałam taką tylko w jednym zoologicznym:( chyba będę musiała się tam wybrać...
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 13 Lipca 2012, 12:04   

miszasty dobra inicjatywa, ale ja już obkupiłam moje szyle na pół roku... :/ Może tzreba poczekać na chętnych. Nie wszyscy też od razu ufają takim działaniom, ale to kwestia indywidualna. Może jeszcze ktoś się zgłosi. :) JA na następny raz się piszę.

emilu1604 

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 14 Lipca 2012, 13:28   

Mi się powoli kończy karma De heus, chciałam kupić worek 25kg ale moje futrzaki tego nie przejedzą zanim się termin skończy. Więc pomyślałam sobie, żeby kupić worek za spółkę z kimś, kto swoje futrzaki również karmi tą karmą. Jest ktoś chętny?

[ Dodano: 14 Lipiec 2012, 14:29 ]

Acha no i oczywiście zapas sianka Zuzali melisowego też by się przydał, tak ze 4 paczki

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 14 Lipca 2012, 19:43   

emilu1604, ja jestem chętna, tylko jak to załatwić. <zastanawia się>

Polarkowo 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 14 Lipca 2012, 20:16   

Jeśli chodzi o karmę, ja mam worek 25kg. Jeśli ktoś chętny mogę odsprzedać tylko zaproponujcie cene :)

emilu1604 

Wysłany: 18 Lipca 2012, 08:34   

Ale czy to na pewno karma De Heus? A jaki ma termin ważności? Ja bym wzięła 5kg, 25kg kosztuje 57zł więc za 5kg wyszłoby ok. 11zł. Jeśli jest z dosyć długim terminem, to może wzięłabym 10kg. Napisz co i jak Polarkowo.

KoloroweKredki 

Wysłany: 18 Lipca 2012, 10:39   

emilu1604, gdzie tak tanio można kupić granulat?? Bo najtaniej znalazłam na allegro za 75zl? chyba,że nie doliczyłaś przesyłki,ale to trzeba wtedy liczyć z przesyłką,bo przecież ktoś za nią wcześniej musiał zapłacić...

a co do tych kul na sianko są one firmy "NOBBY" nie znalazłam takich na internecie,jak będę miała więcej czasu to zrobię ich zdjęcie.
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

emilu1604 

Wysłany: 18 Lipca 2012, 12:58   

KoloroweKredki napisał/a:
chyba,że nie doliczyłaś przesyłki,
no fakt, o tym zapomniałam :oops: . Rzeczywiście policzyłam bez przesyłki, wielka sorka za to

GrzesiuŻar 
Aktywni na forum

Wysłany: 30 Października 2012, 12:21   

Taka inicjatywa miałaby większy sens, gdyby podzielić chętnych na rejony i odbierać ze wskazanego miejsca osobiście lub jedna osoba, która ma np: pracę za kółkiem i dużo jeździ rozwozi..

Jak zrobicie zakupy za np. 500zł to nikt nie da nikomu rabatu większego niż 3-6%.. Więc zaoszczędzone powiedzmy nawet 50zł wydacie na paczki pocztowe, bo karma jest najdroższa i najcięższa.. :)

Ja osobiście kupuję wszystko w Kakandu bo mam taką możliwość, ale kilka razu zamawiałem przez neta i płaciłem za kuriera. Gdyby zorganizować ten temat pod względem zapisów vs to gdzie kto mieszka to może coś by się dało zrobić. Sam robię około 1,5 k km tygodniowo po śląsku więc problem rozwozu w mojej okolicy miałbym z głowy. Ale czy ma to sens na forum, gdzie tak na prawdę aktywnie uczestniczy garstka ludzi? Forum moto ok, sam jestem aktywnym alfaholikiem, ale to co innego, na forach moto jest masa ludzi, szylki są 'mniej rozpowszechnione' niż samochody 8-)

"Pestka" (standard) - 24.02.2007
u nas od 25.02.2012, przyjechała aż ze stolicy :)

Odpowiedz do tematu